Romanya

Romanya

Son dakika Romanya haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Romanya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Romanya haber sayfamızda...

Romanya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.923 romanya haberi bulunmuştur.
Bakan Bolat: Bizim ihracatımız artıyor; İsrail Türkiye'nin bu kararından sonra ciddi sıkıntılar çekti
Bakan Bolat: Bizim ihracatımız artıyor; İsrail Türkiye'nin bu kararından sonra ciddi sıkıntılar çekti Ticaret Bakanı Ömer Bolat İhracat Seferberliği Zirvesi’nde konuştu. Bakan Bolat konuşmasında İsrail ile ticaretin durdurulmasına değinerek, "Türkiye'nin tutumu dünyada vicdan sahibi herkes tarafından takdir ediliyor. Dünyada bu konuda Türkiye tek. Şu var, 2 Mayıs itibariyle Türkiye'den İsrail'e herhangi ihracat ve ithalat anlamında herhangi bir ticaret yapılmamaktadır. Filistin ile ticaret açıktır ihracat ve ithalat anlamında" dedi.
17.05.2024 Gündem
İHH, Kurban Bayramında 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor
İHH, Kurban Bayramında 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor Bu yılki faaliyet sloganını ‘Kurban Kardeşliğe Çağrı’ olarak belirleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, vekâletini aldığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Türkiye dâhil 60 ülkede çalışma yapacağını açıkladı. Pay dağıtımları ile 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefleyen vakıf, bu yıl yurt içi ve yurt dışında kurban hisse bedelini 6 bin 700 lira olarak belirledi. İHH ayrıca, 75 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayramlık elbise hediye etmeyi hedefliyor.
16.05.2024 Gündem
Erdemir 59’uncu yılını kutluyor
Erdemir 59’uncu yılını kutluyor OYAK Maden Metalürji Şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren Erdemir, 59’uncu yaşını kutluyor.
15.05.2024 Ekonomi
Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek, EHF Avrupa Ligi final maçını yönetti
Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek, EHF Avrupa Ligi final maçını yönetti Uluslararası Türk kadın hentbol hakemliğinde ilklere imza atan hakem çifti Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek, bir önemli adım daha atarak EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi final maçını yönetti.
13.05.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya ve Romanya heyetlerini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya ve Romanya heyetlerini kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Milli Güvenlik Bürosu Başkanı, Devlet Bakanı Jacek Siewiera ve Romanya Cumhurbaşkanlığı Milli Güvenlik Danışmanı Ion Oprişor ile görüştü.
8.05.2024 Politika
Prof. Dr. Süleyman Taş, Emmy adayı ünlü oyuncu Kimberly Reyes’e izsiz yüz germe ameliyatı yaptı
Prof. Dr. Süleyman Taş, Emmy adayı ünlü oyuncu Kimberly Reyes’e izsiz yüz germe ameliyatı yaptı Plastik Cerrah Prof. Dr. Süleyman Taş’ın bu yıl düzenlediği bilimsel kursa 36 farklı ülkeden plastik cerrah katıldı. Prof. Dr. Taş, kursun ilk gününde Emmy adayı Latin Amerikalı ünlü oyuncu Kimberly Reyes’e izsiz yüz germe ameliyatı yaptı. 100’ün üzerinde plastik cerrahın gözü önünde ameliyat yapan Prof. Dr. Taş, kursun ikinci gününde ise Mısırlı Plastik Cerrah Dr. Mohamed Mahgoub’u ameliyat etti. Son derece zor bir buruna sahip olan meslektaşını istediği buruna kavuşturan Prof. Dr. Taş, bu tarz bilimsel kursların devam edeceğini söyledi.
2.05.2024 Video
Prof. Dr. Süleyman Taş, Emmy adayı ünlü oyuncu Kimberly Reyes’e izsiz yüz germe ameliyatı yaptı
Prof. Dr. Süleyman Taş, Emmy adayı ünlü oyuncu Kimberly Reyes’e izsiz yüz germe ameliyatı yaptı Plastik Cerrah Prof. Dr. Süleyman Taş’ın bu yıl düzenlediği bilimsel kursa 36 farklı ülkeden plastik cerrah katıldı. Prof. Dr. Taş, kursun ilk gününde Emmy adayı Latin Amerikalı ünlü oyuncu Kimberly Reyes’e izsiz yüz germe ameliyatı yaptı. 100’ün üzerinde plastik cerrahın gözü önünde ameliyat yapan Prof. Dr. Taş, kursun ikinci gününde ise Mısırlı Plastik Cerrah Dr. Mohamed Mahgoub’u ameliyat etti. Son derece zor bir buruna sahip olan meslektaşını istediği buruna kavuşturan Prof. Dr. Taş, bu tarz bilimsel kursların devam edeceğini söyledi.
2.05.2024 Sağlık-Yaşam
MSB: Son bir haftada 43 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 43 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK), terörü kaynağında yok etme stratejisi çerçevesinde sürekli ve kapsamlı olarak gerçekleştirdiği kararlı operasyonlarla son bir haftada 43 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.
2.05.2024 Gündem
A Milli Hentbol Takımı, EURO 2024’ün açılış maçında Macaristan ile karşılaşacak
A Milli Hentbol Takımı, EURO 2024’ün açılış maçında Macaristan ile karşılaşacak A Milli Hentbol Takımı’nın, tarihinde ilk kez katılacağı ve 24 ülke takımının mücadele edeceği EHF Kadınlar EURO 2024'teki fikstürü belli oldu. Ay-yıldızlılar, turnuvanın açılış maçında ev sahibi Macaristan ile karşı karşıya gelecek. Macaristan'ın Debrecen kentindeki Fönix Arena'da 28 Kasım'da oynanacak karşılaşma TSİ 20.00'de başlayacak.
1.05.2024 Spor
Fatih Dönmez: KEİPA ülkeleri olarak İsrail ve destekçilerine baskı yapmalıyız
Fatih Dönmez: KEİPA ülkeleri olarak İsrail ve destekçilerine baskı yapmalıyız Zonguldak'ta 10 ülke heyetinin katılımı ile Ekonomi ve Kalkınma Politikası Komisyonu'nun 62'nci Toplantısı gerçekleştirildi. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Grubu Başkanı Fatih Dönmez, "2'nci Dünya Savaşı yıllarındaki katillerine öykünen bir yönetimin adeta intikamını masum ve mazlum bir halktan alırcasına sürdürdüğü zulmün ve psikozlarının kara lekesine ortak olamayız. KEİPA ülkeleri olarak derhal kalıcı bir ateşkese varılması ve insani yardımların hızlı, güvenli, kesintisiz ve engelsiz bir şekilde Gazze'ye ulaştırılmasının sağlanması için İsrail ve destekçileri üzerinde baskı oluşturmak zorundayız" dedi.
28.04.2024 Gündem
Bakanlıktan otel rezervasyonuna 'milliyet farkı' ücretine inceleme
Bakanlıktan otel rezervasyonuna 'milliyet farkı' ücretine inceleme Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya'daki bir otele İngiliz internet sitesi üzerinden rezervasyon yapan Türk vatandaşından 120 euro 'milliyet farkı' ücreti alınması ile ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.
28.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamu tasarruflarının çok çok önemli olduğunu düşünüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamu tasarruflarının çok çok önemli olduğunu düşünüyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalyon Holding'in yapımını üstlendiği Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kamuda tasarruf tutarlarının sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Maliye politikası kısmında kamu tasarruflarının çok çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Şimdi tek tek maddelere girmemiz doğru olmaz diye düşünüyorum. Çünkü bu değerlendirme, teknik çalışma süreci devam ediyor" dedi.
27.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Romanya’da dün Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile bir araya geldi.
27.04.2024 Dünya
Erdoğan: AB ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir
Erdoğan: AB ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı ile ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan Erdoğan, “Ticari ve ekonomik ilişkilerimiz derinleşerek güçlenmeye devam ediyor. Hollanda, Türkiye'deki en büyük yabancı yatırımcı ülke konumundadır. Girişimcilerimiz ise Hollanda'da 6 milyar avro değerindeki yatırımlarıyla yaklaşık 80 bin kişiye istihdam sağlıyor. İkili ticaretimiz geçtiğimiz sene 13 milyar doları buldu. Bu rakamı ilk aşamada 15 milyar dolara, ardından da 20 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Avrupa Birliği'yle gümrük birliğinin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir" dedi.
26.04.2024 Politika
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni Kalyon Holding'in yapımını üstlendiği Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye müteahhitlik hizmetlerinde kendisini ispatlamış bir ülke. Dünyada, Çin'den sonra ikinci konumdayız. İlk 250 firmadan 40'ı Türk şirketi. Romanya'da da son dönemlerde özellikle bunun bir ivme kazandığını görüyoruz. Şu anda 11 bir milyar dolar civarında bir müteahhitlik hacmine ulaşmış durumdayız. Bunun artarak devam etmesini diliyoruz. Bugün temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz Podişor doğal gaz projesi bunlardan bir tanesi" ifadelerini kullandı. Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murathan Kalyoncu ise, "Bugün ilk boruların kanala indirilmesine birlikte şahit olacağımız, Karadeniz Kıyısı-Podişor Doğalgaz Boru Hattı'nın; Romanya ile olan ekonomik ilişkimize yeni bir ivme ve dinamizm kazandıracak önemde bir proje olduğunu düşünüyorum. Kalyon İnşaat olarak bu projede gösterdiğimiz başarı sadece şirketimizin değil, ülkemizin de mühendislik kapasitesi ve gücünü tüm dünyaya göstermektedir" dedi.
26.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Karadeniz-Podişor Doğalgaz Boru Hattı Töreni'ne katıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Karadeniz-Podişor Doğalgaz Boru Hattı Töreni'ne katıldı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Romanya’da Karadeniz Kıyısı-Podişor Doğalgaz Boru Hattı'nın İlk Boru İndirme Töreni'ne katıldı.
26.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Başbakanı Ciolacu ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Başbakanı Ciolacu ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Romanya’da Başbakan Marcel Ciolacu ile görüştü.
26.04.2024 Dünya
Bakan Güler, Bükreş'teki Türk Şehitliği'ni ziyaret etti
Bakan Güler, Bükreş'teki Türk Şehitliği'ni ziyaret etti Resmi temaslarda bulunmak üzere Romanya’ya giden Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, mevkidaşı Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar ile Bükreş’te gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından Meçhul Asker Anıtı’nı ziyaret etti.
25.04.2024 Dünya
Bakan Güler, Romanyalı mevkidaşı Tilvar ile görüştü
Bakan Güler, Romanyalı mevkidaşı Tilvar ile görüştü Resmi temaslarda bulunmak üzere Romanya’ya giden Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar ile bir araya geldi.
25.04.2024 Dünya
MSB: Son bir haftada 54 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 54 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil; son bir haftada 54, 1 Ocak 2024'ten bugüne kadar ise 360'ı Irak'ın, 442'si Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere 802 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.
25.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya'ya gidiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya'ya gidiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarda bulunmak üzere yarın Romanya'ya gidecek.
24.04.2024 Politika
Halil Umut Meler, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda düdük çalacak
Halil Umut Meler, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda düdük çalacak UEFA, Halil Umut Meler'in 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev alacağını açıkladı.
23.04.2024 Spor
Zirvede başlayan bisiklet yarışı, denize atlayışla sona erdi
Zirvede başlayan bisiklet yarışı, denize atlayışla sona erdi Antalya'nın Kemer ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Sky To Sea Dağ Bisikleti Yarışı 2 bin 365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesinde başlayıp, plajda sporcuların bisikletle denize atlamalarıyla tamamlandı.
22.04.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya Cumhurbaşkanı lohannis ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya Cumhurbaşkanı lohannis ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
19.04.2024 Politika
A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın EURO 2024'teki rakipleri belli oldu
A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın EURO 2024'teki rakipleri belli oldu A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın EHF Avrupa Şampiyonası'ndaki (EURO 2024) rakipleri bugün çekilen kura ile belli oldu. Viyana'daki EHF merkezinde yapılan kura çekimi sonucu Türkiye; A Grubu'nda İsveç, Macaristan ve Kuzey Makedonya ile eşleşti.
18.04.2024 Spor

Benzer Haber Etiketleri

romanya erdemir Cumhurbaşkanı Erdoğan MSB Terör

Romanya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.