Sağlık-Sen

Sağlık-Sen

Son dakika sağlık-sen haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlık-sen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlık-sen haber sayfamızda...

Sağlık-Sen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.407 saglik sen haberi bulunmuştur.
Gümüşhane'de Covid-19 vakaları sıfırlandı
Gümüşhane'de Covid-19 vakaları sıfırlandıGümüşhane'de 2 haftadır Covid-19 vakasına rastlanılmadığı açıklandı. Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ulaş Karabay "Şu an son 1 aydır yoğun bakımda Covid-19 nedeniyle yatan hastamız kalmadı. 15 gündür de servis bölümümüzde yatan hastamız yok" dedi.
24.06.2022Sağlık-Yaşam
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş’tan TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Esgin’e ziyaret
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş’tan TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Esgin’e ziyaretSağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık Komisyonu Üyesi Mustafa Esgin’i ziyaret etti. Durmuş ziyarette, önemli bir adım olan sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili kanunun içinin, çıkartılacak yönetmelikle boşaltılmaması gerektiğine dikkat çekti.
23.06.2022Sağlık-Yaşam
Pandemi yorgunu sağlık çalışanları ‘Sağlık Fest’ ile stres attı
Pandemi yorgunu sağlık çalışanları ‘Sağlık Fest’ ile stres attıSağlık-Sen İstanbul sağlık çalışanları için ’Sağlık Fest’ etkinliği düzenledi.
21.06.2022Sağlık-Yaşam
Sağlık-Sen: Mayıs ayında 21 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı
Sağlık-Sen: Mayıs ayında 21 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldıSAĞLIK-Sen’in ‘Sağlıkta Şiddet Raporu’nda mayıs ayında sağlık çalışanlarına yönelik 15 şiddet olayının meydana geldiği, 21 sağlık çalışanın mağdur olduğu belirtildi.
16.06.2022Sağlık-Yaşam
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş, sağlık çalışanlarına ilişkin yasa teklifini değerlendirdi
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş, sağlık çalışanlarına ilişkin yasa teklifini değerlendirdiSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 3600 ek gösterge ile ilgili TBMM’ye sunulan yasa teklifine ilişkin “Düzenleme ile ilgili yasa teklifinin meclise gelmesini bekliyoruz. Maddeleri görünce daha net konuşabiliriz. Eğer bizim taleplerimizin tersi bir durum söz konusu olursa, mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.
9.06.2022Gündem
Elazığ'da sağlıkçılardan '3 doktora darp' tepkisi
Elazığ'da sağlıkçılardan '3 doktora darp' tepkisiElazığ'da, Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Acil Servisi'nde 2'si stajyer, 1'i asistan 3 doktorun hasta yakınları tarafından darbedildiğini belirten sağlık çalışanları, olayı protesto etti.
8.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den rapor
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den raporCumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ı ziyaret eden Sağlık-Sen yönetimi, ücret adaletsizliğinden istihdam yetersizliğine kadar sağlık çalışanlarının yaşadığı birçok sorun hakkında bilgi vererek, çözüm önerileriyle ilgili rapor sundu.
8.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den rapor
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na Sağlık-Sen’den raporCumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ı ziyaret eden Sağlık-Sen yönetimi, ücret adaletsizliğinden istihdam yetersizliğine kadar sağlık çalışanlarının yaşadığı birçok sorun hakkında bilgi vererek, çözüm önerileriyle ilgili rapor sundu.
8.06.2022Sağlık-Yaşam
Nisan ayında 25 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı
Nisan ayında 25 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldıSağlık-Sen’in Sağlıkta Şiddet Raporu’na göre nisan ayında 19 şiddet olayı meydana geldiği, 25 sağlık çalışanının mağdur olduğu belirtildi.
20.05.2022Sağlık-Yaşam
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Hemşirelik mesleğinin geleceği risk altında
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Hemşirelik mesleğinin geleceği risk altındaSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık-Sen olarak hem sahada hem de masada mücadelemizi sürdürdük ve sürdürmeye de devam ediyoruz. Hemşirelerin görev tanımlarının net çizilmemiş olması ve uygulamalardan kaynaklı sorunlar nedeniyle hemşirelik mesleğinin geleceği risk altındadır. Meslek tanımlarının belirlenmesi hemşirelik mesleği açısından en önemli adım olacaktır” dedi.
12.05.2022Sağlık-Yaşam
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş’tan 1 Mayıs mesajı
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş’tan 1 Mayıs mesajıSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
30.04.2022Gündem
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Sorunların son bulması için mücadelemize devam ediyoruz
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Sorunların son bulması için mücadelemize devam ediyoruzSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş 21-28 Nisan Ebeler Haftası dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu. Durmuş, “Ebeler dahil, sağlık çalışanlarının tamamı öteden beri döner sermaye kaynaklı ücret adaletsizliği sorununu zaten iliklerine kadar yaşamaktadırlar. Sağlık-Sen olarak, ebelerimizle birlikte tüm sağlık kahramanlarımızın sorunlarının son bulması için mücadelemize aralıksız devam ediyoruz” dedi.
21.04.2022Gündem
Mart ayında 38 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı
Mart ayında 38 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldıSağlık-Sen'in 'Sağlıkta Şiddet Raporu'na göre mart ayında sağlık çalışanlarına yönelik 19 şiddet olayı meydana geldiği, 38 sağlık çalışanının mağdur olduğu belirtildi.
20.04.2022Gündem
Mart ayında 38 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı
Mart ayında 38 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldıSAĞLIK-Sen'in 'Sağlıkta Şiddet Raporu'na göre mart ayında sağlık çalışanlarına yönelik 19 şiddet olayı meydana geldiği, 38 sağlık çalışanının mağdur olduğu belirtildi.
20.04.2022Gündem
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş: Sağlıkta şiddet konusunda toplumsal duyarlılık şart
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş: Sağlıkta şiddet konusunda toplumsal duyarlılık şartSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Sağlıkta şiddet sadece cezaların arttırılmasıyla çözülecek bir hadise değil. Sağlıkta şiddet konusunda toplumsal duyarlılık şart" dedi.
27.03.2022 Gündem
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Şubatta 43 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldı
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Şubatta 43 sağlık çalışanı şiddete maruz kaldıSağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, şubat ayında sağlık çalışanlarına yönelik 31 saldırganın neden olduğu 21 şiddet olayının meydana geldiğini, 43 sağlık çalışanının mağdur olduğunu, saldırganlardan 14'ünün tutuklandığını söyledi.
21.03.2022Sağlık-Yaşam
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Temennimiz, düzenlemelerin bir an önce hayata geçmesi
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Temennimiz, düzenlemelerin bir an önce hayata geçmesiSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık çalışanlarına yönelik açıkladığı 5 müjdeye ilişkin "Sağlık çalışanlarının sorunlarına neşter vuruldu. Temennimiz, bir an önce düzenlemelerin hayata geçmesidir" dedi.
14.03.2022Gündem
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Temennimiz, düzenlemelerin bir an önce hayata geçmesi
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Temennimiz, düzenlemelerin bir an önce hayata geçmesiSağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık çalışanlarına yönelik açıkladığı 5 müjdeye ilişkin "Sağlık çalışanlarının sorunlarına neşter vuruldu. Temennimiz, bir an önce düzenlemelerin hayata geçmesidir" dedi.
14.03.2022Sağlık-Yaşam
Sağlıkta yetişmiş insan gücünü kaybetmemek için 'bulma ve tutma stratejisi' önerisi
Sağlıkta yetişmiş insan gücünü kaybetmemek için 'bulma ve tutma stratejisi' önerisiSağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 'Sağlıkta İnsan Gücü İstihdamı ve Hekimlerin Sorunları Raporu'nu açıkladı. Durmuş, "Sağlıkta yetişmiş insan gücünü kaybetmemek ve nitelikli sağlık hizmetinin sürdürülebilirliğini sağlamak adına 'bulma ve tutma stratejisi' geliştirilmesini önermekteyiz" dedi.
11.03.2022Gündem
Sağlıkta yetişmiş insan gücünü kaybetmemek için 'bulma ve tutma stratejisi' önerisi
Sağlıkta yetişmiş insan gücünü kaybetmemek için 'bulma ve tutma stratejisi' önerisiSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 'Sağlıkta İnsan Gücü İstihdamı ve Hekimlerin Sorunları Raporu'nu açıkladı. Durmuş, "Sağlıkta yetişmiş insan gücünü kaybetmemek ve nitelikli sağlık hizmetinin sürdürülebilirliğini sağlamak adına 'bulma ve tutma stratejisi' geliştirilmesini önermekteyiz" dedi.
11.03.2022Sağlık-Yaşam
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış sağlayacak düzenleme bekliyoruz
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış sağlayacak düzenleme bekliyoruz  Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış sağlayacak bir düzenleme bekliyoruz. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir beklenti içinde. Düzenleme adil ve kapsayıcı bir şekilde yasalaşmalıdır” dedi.
Sağlık-Sen ‘Anı, Fotoğraf ve Kısa Film Senaryo Yarışması'na başvurular başladı
Sağlık-Sen ‘Anı, Fotoğraf ve Kısa Film Senaryo Yarışması'na başvurular başladıSAĞLIK-Sen tarafından Covid-19 ile savaşan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının destansı mücadelesine dikkat çekmek ve gelecek nesillere aktarabilmek amacıyla düzenlenen ‘Anı, Fotoğraf ve Kısa Film Senaryo Yarışması’na başvurular başladı.
3.03.2022Gündem
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Sağlık çalışanlarına gece tazminatı ödenmeli
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Sağlık çalışanlarına gece tazminatı ödenmeliSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Döner sermaye adaletsizliği, malpraktis ve şiddet konusunda sağlık çalışanlarını koruyacak düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmeli. Nöbet ücretleri en az 1 saatlik mesaiye denk gelecek şekilde artırılmalı, sağlık çalışanlarına gece tazminatı ödenmeli." dedi.
3.03.2022Gündem
Sağlık-Sen’den Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan’a ziyaret
Sağlık-Sen’den Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan’a ziyaretSAĞLIK-Sen yönetimi, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’a ziyaret ederek, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını ileterek, çalışanların ekonomik ve özlük haklarında iyileştirme yapılması gerekliliğini dile getirdi.
2.03.2022Gündem
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: AYM'nin kararı sağlık çalışanlarını memnun etti
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: AYM'nin kararı sağlık çalışanlarını memnun ettiSAĞLIK-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Anayasa Mahkemesi'nce (AYM) sağlık çalışanlarına karşı işlenen suçlarda ceza artırımının Anayasaya uygun bulunmasına ilişkin, "Yüksek Mahkemesi'nin bu kararı, tüm sağlık çalışanlarını son derece memnun etmiştir." dedi.
23.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sağlık-sensağlıkşiddetSAĞLIKSENsağlık çalışanları

Sağlık-Sen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.