Sistem

Sistem

Son dakika sistem haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sistem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sistem haber sayfamızda...

Sistem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.246 sistem haberi bulunmuştur.
EDS’nin minibüsün üzerine devrildiği ölümlü kazada TIR şoförü: Damper nasıl açıldı haberim yok
EDS’nin minibüsün üzerine devrildiği ölümlü kazada TIR şoförü: Damper nasıl açıldı haberim yok Konya'da açık kalan dorsenin çarptığı Elektronik Denetleme Sistemi'nin (EDS) minibüsün üstüne devrilip sürücü Rıfkı Küçükkuşçu’nun (47) ölümüne neden TIR şoförü Şükrü G.'nin ifadesi ortaya çıktı. Şükrü G.'nin, "Damper açılmış, direğe çarptım. Araçtan indikten sonra direğin yıkıldığını ve bir aracın yoldan çıktığını gördüm. Damperin nasıl ve neden açıldığından haberim yok" dediği belirtildi.
30.05.2024 Gündem
Hepsiburada ve 42 Türkiye iş birliğiyle geleceğin teknoloji liderleri yetişiyor
Hepsiburada ve 42 Türkiye iş birliğiyle geleceğin teknoloji liderleri yetişiyor Hepsiburada, ‘Hepsiburada Tech Academy’ programıyla 42 Türkiye (42 in Türkiye) öğrencilerine iş hayatı deneyimi yaşatacak. Okulun İstanbul ve Kocaeli'deki kampüslerinde gerçekleştirilecek 8 modülden oluşan eğitim ile Hepsiburada’nın uzman teknoloji kadrosu, teknoloji alanındaki farklı çalışma konularını ve uygulamalarını ele alacak. İş birliği kapsamında okulda 2 yıllık temel eğitimini tamamlayan öğrencilere de staj imkanı sunulacak.
30.05.2024 Teknoloji
CANiK ve Grup şirketleri EFES-2024’te yer aldı
CANiK ve Grup şirketleri EFES-2024’te yer aldı CANiK ve SYS Grup şirketleri olan UNIROBOTICS, AEI Systems ve MECANIK EFES-24 Tatbikatı’na katılım sağladı. Tatbikat kapsamında oluşturulan Savunma Sanayi Sergisi’nde açılan ortak stant alanında 23-30 Mayıs tarihlerinde SYS Grup şirketlerinin milli modern silah sistem ve konseptleri sergilendi.
30.05.2024 Ekonomi
Açık kalan TIR'ın dorsesinin devirdiği EDS sistemi, minibüsün üzerine düştü: 1 ölü
Açık kalan TIR'ın dorsesinin devirdiği EDS sistemi, minibüsün üzerine düştü: 1 ölü Konya'da TIR’ın açık kalan dorsesi, Elektronik Denetleme Sistemi'ne (EDS) çarptı. Devrilen sistemin karşı şeritten ilerleyen minibüsün üstüne düşmesi sonucu sürücü Rıfkı Küçükkuşçu (47), hayatını kaybetti.
29.05.2024 Video
Açık kalan TIR'ın dorsesinin devirdiği EDS sistemi, minibüsün üzerine düştü: 1 ölü
Açık kalan TIR'ın dorsesinin devirdiği EDS sistemi, minibüsün üzerine düştü: 1 ölü Konya'da TIR’ın açık kalan dorsesi, Elektronik Denetleme Sistemi'ne (EDS) çarptı. Devrilen sistemin karşı şeritten ilerleyen minibüsün üstüne düşmesi sonucu sürücü Rıfkı Küçükkuşçu (47), hayatını kaybetti.
29.05.2024 Gündem
Kurtulmuş: Yeniden Asya Girişimi çerçevesinde Asya ülkeleriyle iyi ilişkiler geliştirmeye çalışıyoruz
Kurtulmuş: Yeniden Asya Girişimi çerçevesinde Asya ülkeleriyle iyi ilişkiler geliştirmeye çalışıyoruz TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin son yıllarda geliştirdiği, 'Yeniden Asya' girişimi çerçevesinde Asya'nın geneliyle çok iyi ilişkiler geliştirmeye gayret ediyoruz. Asya, yeniden o tarihsel potansiyelini yakalamış görünüyor. Bundan sonra özellikle dünyada oluşacak küresel sistem içerisinde Asya önemli bir çekim merkezi olacaktır" dedi.
28.05.2024 Politika
TFF, Güneş Enerji Sistemi Projesi’nin tanıtımını İstanbul'da yaptı
TFF, Güneş Enerji Sistemi Projesi’nin tanıtımını İstanbul'da yaptı Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) öncülüğünde hayata geçirilecek olan Güneş Enerji Sistemi Projesi’nin tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı.
28.05.2024 Spor
Teknelerin bakım maliyetini düşüren yeni ürünün tanıtımı yapıldı
Teknelerin bakım maliyetini düşüren yeni ürünün tanıtımı yapıldı Gemi gövdelerinde biyolojik kirlenmeyi önlemek için özel olarak tasarlanan Marisonia'nın tanıtımı yapıldı. 2012 yılında mühendislik, tasarım ve inovasyon firması olarak kurulan INFINIA'ya ait olan ürünün tanıtımı Bodrum Açık Deniz Yelken Spor Kulübü'nün Bodrum Marina Yacht Club'ta düzenlenen 2024 Schüco Bayk Kış Trofesi Ödül Töreni öncesinde gerçekleştirildi. Projenin tamamlanmasının ardından üretime geçilen ürünün ABD, Kanada ve Türkiye'de satışlarının yapıldığı açıklandı.
28.05.2024 Kurumsal
MHRS şikayetleri bir haftada yüzde 165 arttı: “Aylardır randevu alamıyoruz”
MHRS şikayetleri bir haftada yüzde 165 arttı: “Aylardır randevu alamıyoruz” Sağlık Bakanlığı’na bağlı hizmet veren MHRS’den randevulara ilişkin şikayetler arttı. Çözüm platformu Şikayetvar’a ulaşan şikayetlerin sayısı son bir haftada yüzde 165 arttı. Platformun paylaştığı verilere göre, Sağlık Bakanlığı şikayetleri de bir önceki haftaya göre yüzde 39 artış gösterdi.
28.05.2024 Sağlık-Yaşam
“Güvenlik hizmetleri her açıdan birbirini destekleyecek şekilde kurgulanmalı”
“Güvenlik hizmetleri her açıdan birbirini destekleyecek şekilde kurgulanmalı” Sanal dünyadan fiziki dünyaya kadar pek çok alanda artan riskler, hem bireyleri hem de şirketleri güvenlik konusunda endişeye sevk ediyor. Hırsızlıktan yangın alarmına, siber güvenlikten elektroniğe kadar birçok alanda çözümler sunan yerli platform Time Güvenlik’in Kurucusu Abidin Gök şirketlerin hangi alanda ne tür hizmetler almaları gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığını söyleyerek, “Hem bireyler hem de şirketler güvenlik hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Fakat bugün büyük şirketler bile hangi hizmetleri neden alması gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Çoğu zaman özel güvenlik hizmeti ve yangın söndürme sistemleri gibi herkes tarafından bilinen hizmetlerin yeterli olduğu düşünülüyor. Halbuki güvenlik dediğimiz konu kendi içerisinde bir bütün ve her açıdan birbirini destekleyecek şekilde kurgulanmalı” dedi.
27.05.2024 Teknoloji
IoT pazarı 2032’ye kadar her yıl yüzde 17 büyüyecek
IoT pazarı 2032’ye kadar her yıl yüzde 17 büyüyecek Günlük hayattaki kullanımının yanı sıra özellikle Endüstri 4.0 ile endüstriyel ölçekte de yaygınlaşan nesnelerin interneti (IoT) uygulamaları, verimlilik ve sürdürülebilirliğin anahtarına dönüştü. IoT Analytics "IoT'nin Durumu—Bahar 2023" Raporu, IoT’ye bağlı cihaz sayısının 2027'ye kadar 29 milyarı aşacağını gösterirken, endüstriyel IoT (IIoT) pazarının ise 2032'ye kadar her yıl yüzde 17 büyüyeceği öngörüldü. Ölçeklenebilirliğin maliyetleri dengelemek açısından kritik olduğu bu dönemde internete bağlı ve birlikte çalışabilen akıllı cihazların tek noktadan yönetildiği platformlara yönelik talep ise arttı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Connected System CEO’su Ferhan Köksal, “Operasyonlar büyüdükçe verimlilik için yüksek teknolojiden yararlanmak kaçınılmaz hale geliyor. Dijitalleşmenin ve dijital dönüşümün olmazsa olmaz bir parçası sayılan IoT, artık tüm sektörlerin ortak paydası olmaya başladı. IoT teknolojisinin endüstriyel uygulamaları, tek noktadan tüm ağ cihazlarını yönetme imkanı veriyor” dedi.
27.05.2024 Teknoloji
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin temalı toplantılara katılmak üzere gittiği Belçika’nın başkenti Brüksel temasları ile ilgili olarak bugün basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Bakan Fidan, “150 Ülkenin Devlet olarak tanıdığı bir yapının BM tarafından behemehal tanınması fevkalade önemlidir” dedi.
27.05.2024 Video
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: 150 ülkenin devlet olarak tanıdığı Filistin’i BM de tanımalıdır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin temalı toplantılara katılmak üzere gittiği Belçika’nın başkenti Brüksel temasları ile ilgili olarak bugün basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Bakan Fidan, “150 Ülkenin Devlet olarak tanıdığı bir yapının BM tarafından behemehal tanınması fevkalade önemlidir” dedi.
27.05.2024 Dünya
Starlink uyduları Hatay semalarında görüldü
Starlink uyduları Hatay semalarında görüldü Hatay'ın Altınözü ilçesi semalarında, ABD'li iş insanı Elon Musk’ın sahibi olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in uzaya gönderdiği Starlink uydularının tek sıra halinde geçişi görüldü. Vatandaşlar cep telefonları ile o anları kayıt altına aldı.
25.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı Albaraka İslami finans zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son 21 yılda Türk ekonomisine tarihi başarılar yaşatmış bir hükümet olarak katılım finans alanında ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz. Özellikle Asya, Avrupa ve Afrika'nın tam kalbinde yer alan İstanbul'u küresel finans ve katılım finans merkezlerinden biri yapacağız. Burada bulunan kardeşlerimiz çok iyi biliyor ki Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı. Kazandırarak kazanmayı amaçlayan hiçbir müteşebbis, ülkemize yatırım yaptığı için sonradan nedamet duymadı. Bundan sonra da kazan kazan temelinde iş birliklerimizi ilerleteceğiz. Türkiye'nin ekonomisine, üretimine, istihdamına, ihracatına, finans sektörüne katkı sağlamayı amaçlayan her türlü girişime destek vereceğiz" dedi.
24.05.2024 Politika
Prof. Dr. Aydın: Tarihi binaların restorasyonunun iki yıl içinde tamamlanması hedefleniyor
Prof. Dr. Aydın: Tarihi binaların restorasyonunun iki yıl içinde tamamlanması hedefleniyor İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Cerrahpaşa yerleşkesinde aslına uygun inşa ve restorasyon süreçleri devam eden, tescilli kültür varlığı tarihi yapılardaki çalışmaları yerinde denetledi. 6 tescilli binadan 2’sinin restorasyon sürecinin tamamlandığını söyleyen Prof. Dr. Aydın, “Tarihi binaları kısa zamanda bitirme düşüncesi ve gayreti içerisindeyiz, süreç ilerliyor. Yeni hastane binaları kaba inşaat bölümünün 2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor” dedi.
23.05.2024 Gündem
Ali Koç: Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak
Ali Koç: Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Bu sezonun şampiyonlukla taçlanmasını hepimiz çok istiyoruz. Yine de Allah’tan ümit kesilmez. Yapacağımız transferlerle önümüzdeki sezon şampiyonluk yarışına damga vuracak bir takım oluşturacağız. Bu zamana kadar hiç şampiyonluk sözü vermedim. Son 2 sezonda yaşadıklarımızdan hareketle çok daha kuvvetli bir Fenerbahçe yaratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak” dedi.
23.05.2024 Spor
“Ticaret yapmadan önce hukuki danışmanlık almak şart”
“Ticaret yapmadan önce hukuki danışmanlık almak şart” Mertcan Turan Hukuk ve Danışmanlık şirketinin kurucusu avukat Mertcan Turan, borç tahsilleri hakkında bilgi vererek tavsiyelerde bulundu.
23.05.2024 Kurumsal
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Efes-2024 Tatbikatı'nda birçok yerli ürün yer alıyor
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Efes-2024 Tatbikatı'nda birçok yerli ürün yer alıyor Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Efes-2024 Tatbikatı kapsamında, yerli ve milli imkan ve kabiliyetler ile inşa edilmiş çok sayıda platform ve platformlara entegre radar, elektro-optik, mühimmat, alt sistem, faydalı yük, elektronik bileşen ve yazılım ile birçok yerli ve milli ürün yer aldığını söyledi.
23.05.2024 Gündem
Erdoğan: Güney Afrikalı dostlarımızın İsrail aleyhine açtığı 'soykırım' davasına biz de müdahil olmayı kararlaştırdık
Erdoğan: Güney Afrikalı dostlarımızın İsrail aleyhine açtığı 'soykırım' davasına biz de müdahil olmayı kararlaştırdık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Güney Afrikalı dostlarımızın Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail aleyhine açtığı 'soykırım' davasına biz de müdahil olmayı kararlaştırdık. İsrail'in soykırım suçu işlediğine dair elimizdeki tüm belgeleri ve bilgileri muhataplarımıza iletiyoruz. Türkiye, Filistin halkının ve doğdukları toprakları kahramanca savunan Filistinli direnişçilerin yanındadır" dedi.
22.05.2024 Politika
Ek ders yolsuzluğu iddiasında 'Tüm öğretmenler bordrolarını kontrol etsin' uyarısı
Ek ders yolsuzluğu iddiasında 'Tüm öğretmenler bordrolarını kontrol etsin' uyarısı Kocaeli'deki bir ortaokulda görev yapan öğretmenlerin hesaplarına yatan ek ders ücret ile bordrodakinin farklı olduğu iddiaları sonrası Hürriyetçi Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, "Bu sadece Kocaeli'nin Gölcük ilçesinin falanca okulunun sorunu değil. Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sorunudur. Bugün tasarruf tedbirlerini uyguladığımız bu ülkede, bu kadar büyük bir yolsuzluğun olması çok manidar. Bütün Türkiye'deki öğretmen arkadaşlarımız, e-bordrolarını lütfen kontrol etsinler. Bakın bu belki de 2011 KPSS skandalından sonra Türkiye'deki en büyük skandaldır" dedi.
22.05.2024 Gündem
Bakan Tunç: Suçluların iadesinde hassasiyet ve samimiyetle davranılmasını bekliyoruz
Bakan Tunç: Suçluların iadesinde hassasiyet ve samimiyetle davranılmasını bekliyoruz Hakimler Konseyi Başkanları ve Temsilcileri toplantısında konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Terörle mücadelenin hukuk zeminindeki önemli bir boyutunu da hiç şüphesiz ülkeler arasındaki iade talepleri yani adli yardımlaşma oluşturmaktadır. Biz adli iş birliği konusunda uluslararası hukuktan doğan yükümlülüklerimize şimdiye kadar samimiyetle uyduk. Suçluların iadesine ilişkin taleplerimiz konusunda Türk dünyası ülkeleri başta olmak üzere dünyadan hassasiyet ve samimiyetle davranılmasını bekliyoruz" dedi.
22.05.2024 Politika
Bayrampaşa'da korku üst geçidi
Bayrampaşa'da korku üst geçidi Bayrampaşa'da bulunan yaya üst geçidi tehlike saçıyor. Çelik bölümleri korozyona uğrayan, beton bölümlerinde ise dökülmeler başlayan üst geçidi kullananlar tedirgin. Korozyonun taşıyıcı bloklara ulaşmasıyla tehlikenin büyüdüğünü ifade eden Arel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, "Eğer korozyon ilerlerse çelik taşıyıcılığını kaybediyor, un gibi oluyor. Çelik un ufak olup, kağıt gibi yırtılıyor. Taşıyıcı elemanlar birbirinden ayrıldığında köprü her an göçebilir" dedi. Ebru Özdemir ise, "Üst geçidi devamlı kullanıyoruz. Yıkılmak üzere, korkumuz var. Şikayette de bulunduk ama hiçbir faydası olmadı" dedi. İBB ise yaya üst geçidinin yenisinin yapılacağını ancak çalışmalar sırasında hem karayolu trafiği hem de metro hattı etkileneceğinden, çalışmaların okullar kapandıktan sonra yapılması planlandığı aktardı.
22.05.2024 Gündem
Sürdürülebilir denizler için CarrefourSA’dan ‘mavi ekonomi atağı’
Sürdürülebilir denizler için CarrefourSA’dan ‘mavi ekonomi atağı’ 4. Global Gastro Ekonomi zirvesi öncesi Mavi Ekonomi buluşması CarrefourSA ev sahipliğinde gerçekleşti.
22.05.2024 Ekonomi
Kimlik bilgileri çalınarak adına açılan hesaptan çekilen krediyle 350 bin TL dolandırıldı
Kimlik bilgileri çalınarak adına açılan hesaptan çekilen krediyle 350 bin TL dolandırıldı Muğla'nın Menteşe ilçesinde yaşayan Uğur Kayalı (38), müşterisi olmadığı özel bir bankada adına hesap açılarak rızası dışında 350 bin TL ihtiyaç kredisi kullanıldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kendisi gibi çalınan kimlik bilgileriyle adına kredi açılan çok sayıda mağdur olduğunu söyleyen Kayalı, "Banka konuyla ilgili sorumluluğunun olmadığını belirtiyor. Müşterisi bile olmadığım bankadan adıma hesap açılıp, kredi kullanılmış. Hesaplara bloke koydurmama rağmen para üçüncü kişilere, oradan da kripto hesaplara aktarılmış. 150 mağdurdan oluşan bir grubumuz var. Gruba dahil olduğumda 50 kişiydik. Bu şekilde mağdur edilen çok daha fazla kişinin olduğunu düşünüyorum" dedi.
22.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

minibüs bilim teknoloji konya eds sistemi

Sistem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.