Sokak Hayvanları

Sokak Hayvanları

Son dakika sokak hayvanları haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sokak hayvanları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sokak hayvanları haber sayfamızda...

Sokak Hayvanları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.530 sokak hayvanlari haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı sırada, 'sokak hayvanları' tartışması çıktı.
18.07.2024Politika
Sokak hayvanları teklifinin ilk 3 maddesi komisyonda kabul edildi
Sokak hayvanları teklifinin ilk 3 maddesi komisyonda kabul edildiSahipsiz hayvanlara yönelik 'Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 3 maddesi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda kabul edildi.
18.07.2024Politika
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadır
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadırCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Hayvan Hakları Yasası'nda CHP grubu kırmızı alarmdadır. En üst düzey kırmızı alarmdadır. Çok özel ve sağlık sorunlarına dayalı ve birinci derece akrabaların sağlık sorunlarına dayalı mazeretler hariç, grubumuz Meclis'te mücadelesini sürdürecektir" dedi.
17.07.2024Politika
Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmeleri de tartışmalı başladı
Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmeleri de tartışmalı başladıKamuoyunda tartışmalara yol açan, hasta olanların yanında sayıları kamu güvenliği açısından tehlike oluşturan sahipsiz hayvanlara ötanazi öngören sokak hayvanlarına ilişkin yasa teklifinin görüşmeleri, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda da tartışmalı başladı. Muhalefet milletvekillerinin salonun küçük olduğu itirazlarıyla yaşanan tartışmaların ardından komisyon görüşmeleri daha büyük olan Plan ve Bütçe Komisyonu salonuna alındı.
18.07.2024Video
Beyoğlu Belediyesi’nden sokak hayvanları için iş birliği
Beyoğlu Belediyesi’nden sokak hayvanları için iş birliğiBeyoğlu Belediyesi, Sütlüce Bademlik’te bulunan Beyoğlu Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin yenilenmesi ve kapasitesinin artırılması için Espressolab ile protokol imzaladı. Protokol ile birlikte hayvanların bakımı ve kısırlaştırılması sürecinde iki kurum iş birliği yapacak.
17.07.2024Gündem
AK Parti'li Yenişehirlioğlu, siyasi parti gruplarını sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili bilgilendirdi
AK Parti'li Yenişehirlioğlu, siyasi parti gruplarını sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili bilgilendirdiAK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM'de grubu bulunan partilerin grup başkanvekillerini ziyaret ederek, sokak hayvanlarına yönelik kanun teklifi hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.
11.07.2024Politika
Küçükçekmece'de sokak hayvanları aşırı sıcaklardan korunuyor
Küçükçekmece'de sokak hayvanları aşırı sıcaklardan korunuyorKüçükçekmece Belediyesi, yaz günlerinde sokak hayvanlarının sıcak hava dalgalarından etkilenmemesi için çalışma yürütüyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, parklardaki ve yeşil alanlardaki su ve mama istasyonlarının düzenli aralıklarla bakım ve temizliğini gerçekleştirerek, taze su ve mama takviyesinde bulunuyor.
11.07.2024Sağlık-Yaşam
AK Parti Grup Başkanvekili Güler’den sokak hayvanlarıyla ilgili açıklama
AK Parti Grup Başkanvekili Güler’den sokak hayvanlarıyla ilgili açıklamaAK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, sokak hayvanlarına ilişkin kanun teklifinin hafta sonuna kadar Meclis Başkanlığına sunulacağını söyledi. Güler, kuduz riski taşıyan ve barınaklarda bulunan diğer hayvanlara da zarar veren hayvanların onlara acı vermeden, eziyet çektirmeden ötenazi yoluyla hayatlarına son verilmesi gerektiğini söyledi.
8.07.2024Politika
Ömer Çelik: Aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa’daki seçim sonuçlarına baksın
Ömer Çelik: Aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa’daki seçim sonuçlarına baksınAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Merih Demiral kardeşimize verilen ceza asla kabul edilemez. Ama asıl burada söz söylenmesi gereken Avrupalı siyasetçilerdir. Bunlar Merih Demiral’ın gol sevincini bu şekilde hedef alırken bakıyoruz PKK’nın sembollerine karşı sessiz kalıyorlar. Ama bir futbolcumuzun gol sevinci karşısında hemen hemen asla kabul edilemeyecek ifadeleri kullanıyorlar. Dolayısıyla bu tip durumlarda söylediğimiz şudur; aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa’daki seçim sonuçlarına baksın” dedi.
8.07.2024Politika
Kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifi, TBMM'de
Kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifi, TBMM'deAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, kamuda alınacak tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemelerin yer aldığı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığı'na sundu.
5.07.2024Politika
Sokak hayvanları besleme alanında yangın; 30 kulübe yandı
Sokak hayvanları besleme alanında yangın; 30 kulübe yandıEskişehir’de sokak hayvanlarını besleme alanı olarak kullanılan otlukta çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangında 40 dönüm alandaki otlar ile 30 köpek kulübesi yandı.
17.06.2024Foto Galeri
İzmir'de ot yangını fabrikaya sıçradı
İzmir'de ot yangını fabrikaya sıçradıİzmir'in Bornova ilçesinde yol kenarlarındaki otlarda başlayan yangın, palet fabrikasına sıçradı. Alevler, itfaiye ekiplerinin çabası sonucu 1 saatte kontrol altına alındı.
13.06.2024Gündem
Sıcak havalarda sokak hayvanları için 'bir kap su' çağrısı
Sıcak havalarda sokak hayvanları için 'bir kap su' çağrısıHava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrederek 37 dereceyi aştığı Edirne'de, Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KE-HAYKO) Başkanı Sevinç Cebeci, sıcak havanın insanlar kadar hayvanları da etkilediğini belirterek, vatandaşlara kapılarının önüne bir kap su koyma çağrısında bulundu.
12.06.2024Video
Sıcak havalarda sokak hayvanları için 'bir kap su' çağrısı
Sıcak havalarda sokak hayvanları için 'bir kap su' çağrısıHava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrederek 37 dereceyi aştığı Edirne'de, Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KE-HAYKO) Başkanı Sevinç Cebeci, sıcak havanın insanlar kadar hayvanları da etkilediğini belirterek, vatandaşlara kapılarının önüne bir kap su koyma çağrısında bulundu.
12.06.2024Foto Galeri
İBB Meclisi'nde sokak köpekleri tartışıldı
İBB Meclisi'nde sokak köpekleri tartışıldıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Haziran ayı ikinci oturumunda, sahipsiz köpekler gündeme alındı. CHP'li Meclis Üyesi Tan Hüseyin Kıroğlu "Biz, bu sorunu dünyaya da örnek olabilecek şekilde çözebiliriz, buna kesinlikle inanıyorum. Öldürmeyelim, kısırlaştıralım ve yaşatalım" ifadelerini kullandı.
11.06.2024Politika
Şanlıurfa'da 2 mahalle, 'kuduz' nedeniyle karantinaya alındı
Şanlıurfa'da 2 mahalle, 'kuduz' nedeniyle karantinaya alındıŞanlıurfa Valiliği, kentte başıboş köpekler tarafından ısırılan 4 vatandaşın ardından köpeklerden alınan numunelerde kuduz tespit edilmesinin ardından 2 mahallede karantina uygulaması başlatıldığını duyurdu.
8.06.2024Gündem
Prof. Dr. Tayar: Kurbanlıkların atıkları ve organları, sokak köpeklerine yedirilmemeli
Prof. Dr. Tayar: Kurbanlıkların atıkları ve organları, sokak köpeklerine yedirilmemeliBursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, Kurban Bayramı'nda kesilecek kurbanlıkların iç organları ve atıklarının sokak köpeklerinin ulaşabileceği yerlerde bırakılmaması gerektiğini söyledi. 'Ekinokok' adı verilen zoonoz parazitlerin, hayvanlardan insanlara geçtiğini belirten Prof. Dr. Tayar, "İnsanlara bulaşır ve köpekler buna ara konakçılık yapar. Köpeğin bağırsağındaki parazit, bir şekilde ortama bulaşır ve insanlarda kistler oluşturur. Bunlar organlara yerleşerek, yaşam kalitesini olumsuz etkiler. O yüzden kurban kestikten sonra bu hastalıklı organların, asla açıkta bırakılmaması ve başıboş köpeklere yedirilmemesi gerekiyor" dedi.
7.06.2024Gündem
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarıları
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarılarıKocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, Kurban Bayramı öncesinde, alınacak kurbanlıklarda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Bostancı, "Kurbanlık hayvanlar kurban pazarlarından, geçici kurban satış noktalarından ve doğrudan işletmelerden alınmalı. Büyükbaşlar 2 yaşında, küçükbaş hayvanlarımızın ise 1 yaşından küçük olmaması gerekiyor" dedi.
5.06.2024Video
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarıları
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarılarıKocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, Kurban Bayramı öncesinde, alınacak kurbanlıklarda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Bostancı, "Kurbanlık hayvanlar kurban pazarlarından, geçici kurban satış noktalarından ve doğrudan işletmelerden alınmalı. Büyükbaşlar 2 yaşında, küçükbaş hayvanlarımızın ise 1 yaşından küçük olmaması gerekiyor" dedi.
5.06.2024Gündem
Araştırma: Türk halkının yüzde 47,9’u sokak hayvanlarını tehlikeli buluyor
Araştırma: Türk halkının yüzde 47,9’u sokak hayvanlarını tehlikeli buluyorAreda Survey araştırma şirketi, güncel Sokak Hayvanları Araştırması’nı yayınladı. Türkiye genelinde 2.275 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 47,9’u sokak hayvanlarını tehlikeli buluyor. Araştırmanın 2022 verilerine bakıldığında bu oranın 2 yıl önceye göre yüzde 6,6 oranında arttığı gözlemleniyor. Toplumun yüzde 42,4’ü saldırgan köpeklerin barınaklara bırakılması gerektiğini belirtirken yüzde 25,7’si saldırgan köpeklerin uyutulması gerektiğini savunuyor. Araştırmaya göre halkın 74,8’i sokak hayvanlarının kısırlaştırılması gerektiğini düşünüyor. Barınaktan köpek sahiplenmeyi düşünenler yüzde 32,3 iken sahiplenmeyi düşünmeyenlerin oranı yüzde 51,6 olarak tespit ediliyor. Yüzde 16,1’i ise kararsız olduğunu belirtiyor.
5.06.2024Ekonomi
Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterdi
Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterdiAdana'da termometreler güneşte 42 dereceyi gösterirken, sıcaktan bunalanlar parklara ve gölgelik alanlara gitti.
4.06.2024Video
Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterdi
Adana’da termometreler 42 dereceyi gösterdiAdana'da termometreler güneşte 42 dereceyi gösterirken, sıcaktan bunalanlar parklara ve gölgelik alanlara gitti.
4.06.2024Gündem
Kocaeli'de yangına karşı ‘ormanlara giriş kısıtlaması' kararı
Kocaeli'de yangına karşı ‘ormanlara giriş kısıtlaması' kararıKocaeli Valisi Seddar Yavuz, orman yangınlarının önüne geçmek için çeşitli tedbirler aldıklarını belirtip, "Özellikle yangın riski yüksek olan ormanlık alanlara girilmesi, buralarda konaklanması ve ateş yakılması başta olmak üzere kısıtlamalara gidilmiştir" dedi.
3.06.2024Video
Kocaeli'de yangına karşı ‘ormanlara giriş kısıtlaması' kararı
Kocaeli'de yangına karşı ‘ormanlara giriş kısıtlaması' kararıKocaeli Valisi Seddar Yavuz, orman yangınlarının önüne geçmek için çeşitli tedbirler aldıklarını belirtip, "Özellikle yangın riski yüksek olan ormanlık alanlara girilmesi, buralarda konaklanması ve ateş yakılması başta olmak üzere kısıtlamalara gidilmiştir" dedi.
3.06.2024Gündem
Kimliklendirilen köpek sayısı 934 bin 799'a ulaştı
Kimliklendirilen köpek sayısı 934 bin 799'a ulaştıTürkiye'de, '5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu' ile evcil hayvanların kimliklendirilmesine ilişkin yönetmelik gereği, 1 Ocak 2021'den bugüne kadar 934 bin 799 köpek, çip takılarak kayıt altına alındı.
3.06.2024Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

sokak hayvanlarısıcaklıkkurbanlıkyangınhayvan

Sokak Hayvanları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.