Sömestir

Sömestir

Son dakika sömestir haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sömestir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sömestir haber sayfamızda...

Sömestir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 187 somestir haberi bulunmuştur.
İranlı turistler nevruz ateşini Palandöken'de yaktı
İranlı turistler nevruz ateşini Palandöken'de yaktı Avrupa'nın en uzun ve en dik pistlerine sahip kış turizm merkezlerinden Palandöken Kayak Merkezi, İranlı turistlerin iki haftalık nevruz tatili ile daha da hareketlendi. Otellerdeki doluluk oranının yüzde 70'lere ulaştığı Palandöken'de kar kalınlığı 1 metreyi buluyor. Palandöken'de baharın gelişini yaktıkları ateşin üzerinden atlayarak kutlayan İranlı gençler, gündüz kayak ve snowboard yapıyor. Bazıları gece kayağı olanağından yararlanırken, bazıları da otellerin diskolarında sabahın ilk ışıklarına kadar eğleniyor.
22.03.2024 Foto Galeri
450 bin tatilcinin geldiği Kartalkaya'da kayak sezonu kapanıyor
450 bin tatilcinin geldiği Kartalkaya'da kayak sezonu kapanıyor Bolu'nun kış turizm merkezi Kartalkaya'da, kayak sezonu 24 Mart'ta sona erecek. 3 ay boyunca yaklaşık 450 bin ziyaretçinin geldiği Kartalkaya'da, açık tutulan 2 otel de bu hafta sonu kapanacak.
21.03.2024 Video
Çocuklar, ‘SuperFresh Pizza Şefleri Atölyesi’nde kendi pizzalarını hazırladı
Çocuklar, ‘SuperFresh Pizza Şefleri Atölyesi’nde kendi pizzalarını hazırladı Dondurulmuş gıda markası SuperFresh, ‘Pizza Aşkı’ iletişim platformuyla sahiplendiği pizza kategorisini, bu yıl KidZania’da yer alan SuperFresh Pizza Şefleri Atölyesi’ne ‘Çocukların Pizza Aşkı Bambaşka’ mesajıyla taşıdı. Atölyede kendi pizzalarını hazırlayan çocuklar, hayal güçlerinden yola çıkarak 'pizza aşkı'nı resimlerine yansıttı.
6.03.2024 Eğitim
‘Korsan taksici gibi korsan kayak öğretmenleri var’
‘Korsan taksici gibi korsan kayak öğretmenleri var’ Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, hafta sonu güneşli havada kayak yapmak isteyenlerin akınına uğradı. Kayak öğrenmek isteyenlerin de geldiği Uludağ'da kayak dersinin saati 2 bin TL, kayak ekipmanının günlük kiralama ücreti 750 ve kayak kıyafeti ise 500 TL. Tatilcilere 2 saatte kayak öğrettiklerini söyleyen Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı eski milli kayakçı Yahya Usta, eğitimin, belgesi olan kayak öğretmeninden alınmasının önemine dikkat çekerek, “Korsan taksici gibi korsan kayak öğretmenleri var. Ufak bir hatanın geri dönüşü olmuyor” dedi.
19.02.2024 Video
Erciyes, sömestirde 1,5 milyon kişiyi ağırladı
Erciyes, sömestirde 1,5 milyon kişiyi ağırladı Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi, sömestir tatili boyunca 1 milyon 500 bin kişiyi ağırladı.
5.02.2024 Video
Ahmet Enes'in ölümünde böcek ilacını satan kişi de tutuklandı
Ahmet Enes'in ölümünde böcek ilacını satan kişi de tutuklandı  Konya'da, Ahmet Enes Temel'in (8) zehirlenerek öldüğü, 6 kişinin de hastaneye kaldırıldığı olayda tutuklanan Suriye uyruklu kiracı Abdülkerim El Ahmed'e (32), sosyal medya aracılığıyla ilacı satan vatandaşı Ahmed El Muhammed (32) de tutuklandı. Ahmed El Muhammed, ifadesinde ''Elimdeki böcek ilacını 800 TL'ye sattım. Parasını da elden peşin aldım. İlacı nasıl kullanacağını sordum, bana ilacı nasıl kullanılacağını bildiğini söyledi. Herhangi bir böcek ilacı veya benzeri ilaçları satmaya yetkim yok'' dedi. 
5.02.2024 Gündem
Erciyes, sömestirde 1,5 milyon kişiyi ağırladı
Erciyes, sömestirde 1,5 milyon kişiyi ağırladı Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi, sömestir tatili boyunca 1 milyon 500 bin kişiyi ağırladı.
5.02.2024 Foto Galeri
Sömestirde Uludağ’a tatilci akını; Milli Park Gişeleri’nden 15 günde 41 bin araç geçiş yaptı
Sömestirde Uludağ’a tatilci akını; Milli Park Gişeleri’nden 15 günde 41 bin araç geçiş yaptı Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da, sömestir tatilinin son hafta sonunda pistler doldu. Otellere gelen tatilciler ve günübirlikçiler, gün boyu kayak yaptı. Sömestirde, otellerdeki doluluk oranı yüzde 60 seviyesinde kalırken, Milli Park Gişeleri’nden ise 41 bin araç geçiş yaptı.
3.02.2024 Foto Galeri
Ahmet Enes'in böcek ilacından ölümünde, kiracı tutuklandı
Ahmet Enes'in böcek ilacından ölümünde, kiracı tutuklandı Konya'da, oturduğu evi böceklere karşı ilaçlayıp, üst katta oturan ev sahibinin torunu Ahmet Enes Temel'in (8) zehirlenerek ölümüne neden olan kiracı Suriye uyruklu Abdülkerim El Ahmed (32), 'taksirle ölüme neden olma' suçundan tutuklandı. Tedavisi devam eden 6 kişiden Ahmet Enes Temel'in annesi Ayşe Temel'in (40) sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
2.02.2024 Gündem
Ahmet Enes'in böcek ilacından ölümünde kiracı gözaltına alındı
Ahmet Enes'in böcek ilacından ölümünde kiracı gözaltına alındı Konya'da, oturduğu evi ilaçlayıp, üst katta oturan ev sahibinin torunu Ahmet Enes Temel'in (8) zehirlenerek ölümüne neden olduğu öne sürülen Suriye uyruklu Abdülkerim El A. (32) gözaltına alındı. Hastaneye kaldırılan aile fertlerinden 6 kişinin ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
1.02.2024 Video
Şampiyon kızların tatlı rekabeti
Şampiyon kızların tatlı rekabeti Antalya Şampiyonu Kepez'in kadın basketbolcuları, kazananın tatlı alacağı Anadolu Şampiyonası hazırlık maçları yapıyor.
31.01.2024 Gündem
Uludağ'a teleferikle çıkmak isteyenler, 1 kilometre kuyruk oluşturdu
Uludağ'a teleferikle çıkmak isteyenler, 1 kilometre kuyruk oluşturdu Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da, sömestir ve hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Otellerde kalan tatilciler kayak pistlerini doldururken; kara yolu yerine alternatif ulaşımı tercih edenler, teleferik sırasında 1 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
28.01.2024 Foto Galeri
Kardan Anıtkabir yapıp, önünde İstiklal Marşı'nı okudular
Kardan Anıtkabir yapıp, önünde İstiklal Marşı'nı okudular Van'ın Erciş ilçesinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nda gönüllü eğitim veren öğretmenler, öğrenciler ile birlikte kardan Anıtkabir yaparak, önünde İstiklal Marşı'nı okudu.
27.01.2024 Video
Bitlis'te kayak merkezinde 'sömestir' yoğunluğu
Bitlis'te kayak merkezinde 'sömestir' yoğunluğu Bitlis'te yarıyıl tatilini fırsat bilen kayakseverler, El-Aman Hanı Kayak Merkezi'nde yoğunluk oluşturdu.
26.01.2024 Video
Bitlis'te kayak merkezinde 'sömestir' yoğunluğu
Bitlis'te kayak merkezinde 'sömestir' yoğunluğu Bitlis'te yarıyıl tatilini fırsat bilen kayakseverler, El-Aman Hanı Kayak Merkezi'nde yoğunluk oluşturdu.
26.01.2024 Foto Galeri
İstanbul'daki öğrencilere tatilde spor fırsatı
İstanbul'daki öğrencilere tatilde spor fırsatı Sömestir tatilini evde geçiren çocuklar için İstanbul'da kayak ve su sporları fırsatına büyük ilgi gösterildi.
25.01.2024 Spor
Sömestirde termal turizme yoğun ilgi
Sömestirde termal turizme yoğun ilgi  Kış aylarında 42 derece sıcak suyun bulunduğu kaplıcada yüzerek sömestir tatilinin keyfini çıkarmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Afyonkarahisar'daki tesislerde, doluluk yüzde 100'e yaklaştı.
25.01.2024 Video
Sömestirde termal turizme yoğun ilgi
Sömestirde termal turizme yoğun ilgi Kış aylarında 42 derece sıcak suyun bulunduğu kaplıcada yüzerek sömestir tatilinin keyfini çıkarmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Afyonkarahisar'daki tesislerde, doluluk yüzde 100'e yaklaştı.
25.01.2024 Foto Galeri
Gölcük Tabiat Parkı'nda 'sömestir' yoğunluğu
Gölcük Tabiat Parkı'nda 'sömestir' yoğunluğu Bolu'da karla kaplı Gölcük Tabiat Parkı'na akın eden tatilciler, göl manzarasını izleyip, yürüyüş yaptı. Sömestir tatilindeki çocuklar da kar topu oynayıp, şambrel ile kaydı.
23.01.2024 Video
Gölcük Tabiat Parkı'nda 'sömestir' yoğunluğu
Gölcük Tabiat Parkı'nda 'sömestir' yoğunluğu Bolu'da karla kaplı Gölcük Tabiat Parkı'na akın eden tatilciler, göl manzarasını izleyip, yürüyüş yaptı. Sömestir tatilindeki çocuklar da kar topu oynayıp, şambrel ile kaydı.
23.01.2024 Foto Galeri
“Şekerli gıdaların yatma saatinde tüketilmesi çürük riskini artırıyor”
“Şekerli gıdaların yatma saatinde tüketilmesi çürük riskini artırıyor” Ara tatille birlikte artış gösteren fast-food ve abur cubur tüketiminin çocukların diş sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğunu ifade eden Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Kardelen Beşkardeş, “Tatil döneminde çocuklar ağız ve diş bakımına daha az özen gösteriyor, şekerli gıdaları daha fazla tüketiyor. Bu gıdaların özellikle yatma saatine yakın tüketilmesi çürük riskini daha da artırıyor. Dişlerde oluşturdukları zararlı etkileri azaltmak için öğün sırasında veya hemen sonrasında tüketilmesine özen gösterin” dedi.
23.01.2024 Sağlık-Yaşam
TV+ çocuklar için 'tatil keyfi' kategorisi açtı
TV+ çocuklar için 'tatil keyfi' kategorisi açtı Dijital içerik platformu TV+, çocuklar için 'Tatil Keyfi' kategorisini açtığını duyurdu. Minikler ara tatillerini 'Kirpi Sonic', 'Kral Şakir', 'Pinokyo', 'Cinderella' gibi fantastik kahramanları izleyerek geçirecek.
23.01.2024 Kültür&Sanat
“Diş kontrolleri için en uygun zaman sömestir tatili”
“Diş kontrolleri için en uygun zaman sömestir tatili” Sömestir tatilinin özellikle okul döneminde diş bakımını ihmal eden ve yeterli özveriyi gösteremeyen çocukların diş kontrolleri için en uygun zaman olduğunu vurgulayan Pedodonti Uzmanı Dt. Merve Mandal, “Ebeveynlerin çocuklarının diş sağlığını ihmal etmemeleri için tatil programlarına mutlaka diş kontrolünü de eklemeleri gerekir” dedi.
22.01.2024 Sağlık-Yaşam
Palandöken'de sömestir bereketi; otellerde doluluk oranı yüzde 90 oldu
Palandöken'de sömestir bereketi; otellerde doluluk oranı yüzde 90 oldu Avrupa'nın en uzun ve en dik pistlerine sahip kış turizm merkezlerinden biri olan Palandöken Kayak Merkezi, sömestir tatili ile daha da hareketlendi. Türkiye'nin dört bir yanında gelen tatilciler ile Palandöken'deki otellerin doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı.
21.01.2024 Foto Galeri
Palandöken'de sömestir bereketi; otellerde doluluk oranı yüzde 90 oldu
Palandöken'de sömestir bereketi; otellerde doluluk oranı yüzde 90 oldu Avrupa'nın en uzun ve en dik pistlerine sahip kış turizm merkezlerinden biri olan Palandöken Kayak Merkezi, sömestir tatili ile daha da hareketlendi. Türkiye'nin dört bir yanında gelen tatilciler ile Palandöken'deki otellerin doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı.
21.01.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

sömestir tatil kar palandöken uludağ

Sömestir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.