Tanzanya

Tanzanya

Son dakika Tanzanya haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tanzanya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tanzanya haber sayfamızda...

Tanzanya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 167 tanzanya haberi bulunmuştur.
İHH, Kurban Bayramında 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor
İHH, Kurban Bayramında 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor Bu yılki faaliyet sloganını ‘Kurban Kardeşliğe Çağrı’ olarak belirleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, vekâletini aldığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Türkiye dâhil 60 ülkede çalışma yapacağını açıkladı. Pay dağıtımları ile 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefleyen vakıf, bu yıl yurt içi ve yurt dışında kurban hisse bedelini 6 bin 700 lira olarak belirledi. İHH ayrıca, 75 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayramlık elbise hediye etmeyi hedefliyor.
16.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıkladığından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum. Daha önce de pek çok kez ifade ettim; biz dostlarımızın sayısını arttırmanın peşindeyiz’’ dedi.
6.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı Türkiye -Tanzanya İş Forumu Cumhurbaşkanı Cevdet Yılmaz ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla Şişli’de düzenlendi. Forumda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tanzanya Cumhurbaşkanı Sayın Hassan ve heyetinin dün Sayın Cumhurbaşkanımıza ziyaretleri, ikili ilişkilerimizi daha da ileriye taşıyacak, tarihi önemde bir kilometre taşı olmuştur. Dün Ankara'da gerçekten çok verimli, son derece anlamlı toplantılar yapıldı. Çok önemli anlaşmalar imzalandı ve bunun sonuçlarını da hep birlikte göreceğiz. Dost ülke Tanzanya ile 2003 yılında yaklaşık 11 milyon dolar olan ikili ticaret hacmimiz 2023 yılında yaklaşık 350 milyon dolar seviyesine ulaşmıştır" dedi.
19.04.2024 Politika
Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma
Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma İetişim Başkanlığı, Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma imzalandığını duyurdu.
18.04.2024 Politika
Erdoğan: İran'a tepki için tek ses olan batılı ülkelerin şimdi İsrail'e 'dur' demeleri gerekiyor
Erdoğan: İran'a tepki için tek ses olan batılı ülkelerin şimdi İsrail'e 'dur' demeleri gerekiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu hafta batılı ülkelerin İran’ın misillemeleri karşısında tek bir ses olarak tepki verebildiklerini gördük. Aynı aktörlerin şimdi de tek ses olarak İsrail’e 'dur' demeleri gerekiyor. İsrail’in gündemi çarpıtma, Gazze’deki vahşeti gizleme, gündemden düşürme teşebbüslerine fırsat verilmemelidir" dedi.
18.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan'ı resmi törenle karşıladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan'ı resmi törenle karşıladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan'ı resmi törenle karşıladı.
18.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Özel'e kapımız açık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Özel'e kapımız açık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" dedi.
16.04.2024 Politika
Bakan Fidan, Tanzanyalı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Fidan, Tanzanyalı mevkidaşıyla görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tanzanya Dışişleri Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi.
16.04.2024 Politika
İHH: Ramazan’da 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdık
İHH: Ramazan’da 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdık İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki Ramazan çalışmaları kapsamında, 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdığını duyurdu. Çalışmalarını Filistin başta olmak üzere savaş, afet ve kriz bölgelerinde yoğunlaştıran İHH, Türkiye dahil 62 ülkede yardım faaliyetlerinde bulundu.
12.04.2024 Gündem
BM tarihinde önemli 29 Şubatlar
BM tarihinde önemli 29 Şubatlar Birleşmiş Milletler (BM), 4 yılda bir gelen ve ‘artık gün’ olarak adlandırılan 29 Şubat sebebiyle, BM tarihindeki önemli 29 Şubat’ları paylaştı.
29.02.2024 Dünya
Albayrak Grubu'nun Hat Eserleri Sergisi Tunus'ta sanatseverlerle buluştu
Albayrak Grubu'nun Hat Eserleri Sergisi Tunus'ta sanatseverlerle buluştu Albayrak Grubu'nun bir gelenek hâline getirdiği Hat Eserleri Sergisi 10'uncu yılını kutlarken, serginin bu yılki ilk yurt dışı durağı Tunus oldu. Sergide, 10 yıllık süreçte kaleme alınan eserlerin bir seçkisi sanatseverlerle buluştu. 22 Şubat tarihinde, TİKA'nın katkılarıyla gerçekleşen serginin açılışında, Tunus Devlet yetkilileriyle birlikte çok sayıda önemli isim yer aldı. Sergi, 28 Şubat tarihine kadar Tunus, Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi'nde sanatseverleri bekliyor olacak.
22.02.2024 Kültür&Sanat
İHH 2023’te 15 ülkede 864 su kuyusu açtı
İHH 2023’te 15 ülkede 864 su kuyusu açtı    Su kuyusu çalışmalarını 2023 yılında da sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, yıl içerisinde 15 ülkede 864 su kuyusunu hizmete açtığını duyurdu. Vakıf, 2023 yılında inşasına başlanan 284 su kuyusunun açılması için de çalışmaların devam ettiğini açıkladı.
3.01.2024 Kurumsal
Fotoğraflarla ‘Dünyanın Seyahat Rotaları’ ödüllendirildi
Fotoğraflarla ‘Dünyanın Seyahat Rotaları’ ödüllendirildi  Türkiye turizmine katkı sağlamak amacıyla dördüncüsü düzenlenen, ‘Dünya’nın Seyahat Rotalarını Keşfet’ temalı ‘Skyroad ile Keşfet Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni gerçekleşti. Yaklaşık 7 bin 500 fotoğraf başvurusunun olduğu yarışmanın ödül töreninde 4 farklı kategoride yarışan fotoğraf tutkunları ödülleriyle buluştular.
27.12.2023 Video
Fotoğraflarla ‘Dünyanın Seyahat Rotaları’ ödüllendirildi
Fotoğraflarla ‘Dünyanın Seyahat Rotaları’ ödüllendirildi  Türkiye turizmine katkı sağlamak amacıyla dördüncüsü düzenlenen, ‘Dünya’nın Seyahat Rotalarını Keşfet’ temalı ‘Skyroad ile Keşfet Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni gerçekleşti. Yaklaşık 7 bin 500 fotoğraf başvurusunun olduğu yarışmanın ödül töreninde 4 farklı kategoride yarışan fotoğraf tutkunları ödülleriyle buluştular.
27.12.2023 Kültür&Sanat
İHH: Selden etkilenen Somali’de üç farklı şehre yardım ulaştırıldı
İHH: Selden etkilenen Somali’de üç farklı şehre yardım ulaştırıldı  Somali’de yoğun yağışlar sebebiyle meydana gelen nehir taşkınları, ülkede büyük sellere sebep oldu. 2,5 milyon kişinin sellerden etkilendiği ülkede yardım çalışmalarında bulunan İHH, 3 farklı şehirdeki bin 50 aileye farklı alanlarda destek ulaştırıldığını duyurdu.
19.12.2023 Gündem
Büyükelçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu
Büyükelçilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kamboçya ve Tanzanya büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.
23.11.2023 Politika
'Hat Eserleri Koleksiyon Sergisi' Tanzanya'da sanatseverlerle buluştu
'Hat Eserleri Koleksiyon Sergisi' Tanzanya'da sanatseverlerle buluştu   İslam sanatını sanatseverlerle buluşturmak amacıyla 9 yıl önce Türkiye'den yola çıkan Albayrak Grubu’na ait Hat Eserleri Koleksiyon Sergisi, Özbekistan ve Azerbaycan'dan sonra Tanzanya'ya konuk oldu. TİKA katkılarıyla gerçekleşen serginin açılışı, Tanzanya Devlet otoriteleriyle birlikte çok sayıda ülkenin Tanzanya Büyükelçiliklerini de ağırladı. Sergi, 26 Kasım tarihine kadar Dar Es Salaam'da bulunan Rangi Gallery'sinde ziyaretçilerini bekliyor.  
22.11.2023 Kültür&Sanat
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, katliam için Tanzanya’dan af diledi
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, katliam için Tanzanya’dan af diledi Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Tanzanya ziyareti kapsamında Maji Maji Anıtı’nı ziyaret etti. Burada konuşma yapan Steinmeier, 1905-1907 yılları arasında Alman sömürge birliklerince öldürülen yüzbinlerce sömürge karşıtı için af diledi.
2.11.2023 Dünya
Afrika kıtasına 15,3 milyar dolarlık ihracat
Afrika kıtasına 15,3 milyar dolarlık ihracat Ticaret Bakanlığı, Afrika kıtası ile ihracatın geçen yıl 23,6 milyar, bu yıl 9 ayda 15,3 milyar dolar olarak gerçekleştiğini duyurdu.
20.10.2023 Ekonomi
Süper Lig'i bekleyen Afrika Uluslar Kupası tehlikesi
Süper Lig'i bekleyen Afrika Uluslar Kupası tehlikesi Fildişi Sahili’nde 13 Ocak-11 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan Afrika Uluslar Kupası’na Süper Lig’den yaklaşık 80 futbolcu ülkelerinden milli davet bekliyor. Başta Beşiktaş olmak üzere Süper Lig’deki 20 takımda bulunan Afrikalı oyuncular, davet edilmeleri halinde en az 4 maç takımlarından uzak kalacak. Ülkelerin gruptan çıkmaları halinde bu sayı 2-3 maç daha artabilir.
13.09.2023 Spor
Yerli depo çözümleri şirketinden ihracat hamlesi
Yerli depo çözümleri şirketinden ihracat hamlesi Spazio Akıllı Depo Çözümleri, Doğu Afrika pazarında büyümek üzere Kas Storage and Construction Solutions ile distribütörlük anlaşmasına imza attığını duyurdu. Şirket, 2024 sonuna kadar Afrika pazarının yüzde 60'ına ulaşmayı hedefliyor.
1.09.2023 Ekonomi
Bakan Ersoy: 2023 yılında Türkiye Bursları'na 162 ülkeden 117 bin 367 başvuru yapıldı
Bakan Ersoy: 2023 yılında Türkiye Bursları'na 162 ülkeden 117 bin 367 başvuru yapıldı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2023 yılında Türkiye Bursları'na 162 ülkeden 117 bin 367 başvuru yapılması yürütülen çalışmaların ne kadar doğru ilerlediğini gösteriyor" dedi.
27.07.2023 Gündem
Türk futbol kulüpleri ekonomik olarak yabancı kulüplere çalışıyor
Türk futbol kulüpleri ekonomik olarak yabancı kulüplere çalışıyor Türk futbolu döviz kurundaki yükselme nedeniyle uzun yıllardır sıkıntılar yaşıyor. Kulüp başkanlarının sürekli olarak yaşadıkları ekonomik sorunları dile getirmelerine rağmen, 2000-2023 yılı devre arası Ocak ayına kadar yaptıkları 1737 transferlerle çelişiyor. Özellikle Süper Lig'de mücadele eden 20 kulüp, 2022 yılındaki 253 transferle rakor kırdı. Bir sezonda futbol tarihinin en yüksek transfer sayısına ulaşan 20 kulübün döviz kurundaki yükselme nedeniyle nasıl bir transfer politikası izleyecekleri merak konusu oldu.
12.07.2023 Spor
İHH’dan 3 milyona yakın kişiye kurban eti
İHH’dan 3 milyona yakın kişiye kurban eti İHH İnsani Yardım Vakfı, 2023 yılı kurban çalışmaları kapsamında vekâletini aldığı 75 bin 53 hisselik kurbanı Türkiye dâhil 48 ülkede yaklaşık 3 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdığını duyurdu. İHH ayrıca, bağışçıların destekleriyle 10 ülkedeki 34 bin 312 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık elbise hediye ettiğini açıkladı.
2.07.2023 Kurumsal
Avrupa'daki Türk gönüllülerden, Tanzanya'daki çocuklara yardım
Avrupa'daki Türk gönüllülerden, Tanzanya'daki çocuklara yardım Türk insani yardım kuruluşları, Kurban Bayramı'nda Tanzanya'nın Darüsselam bölgesindeki yetimhanede eğitim gören öğrencilere giyim, kırtasiye ve ailelerine kuru gıda yardımında bulundu.
28.06.2023 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tanzanya İHH kurban Türkiye

Tanzanya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.