Tarım

Tarım

Son dakika tarım haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarım haber sayfamızda...

Tarım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.486 tarim haberi bulunmuştur.
Sivas’ta sağanak sele dönüştü, köprü yıkıldı
Sivas’ta sağanak sele dönüştü, köprü yıkıldıSivas’ın Zara ilçesinde etkili olan sağanak, sele dönüştü. Bazı bölgelerde tarım arazileri zarar görürken bir köprü de sel suları nedeniyle yıkıldı.
14.07.2024Gündem
Ankara'da tarım işçilerini taşıyan otobüs ile minibüs çarpıştı; 1 ölü, 16 yaralı
Ankara'da tarım işçilerini taşıyan otobüs ile minibüs çarpıştı; 1 ölü, 16 yaralıAnkara'da mevsimlik tarım işçilerini taşıyan otobüs ile minibüsün çarpıştığı kazada, 3 yaşında yabancı uyruklu erkek çocuğu hayatını kaybederken, 16 kişi yaralandı.
14.07.2024Gündem
Tarsus'ta tarım işçilerini taşıyan midibüs devrildi: 12 yaralı
Tarsus'ta tarım işçilerini taşıyan midibüs devrildi: 12 yaralıMersin'in Tarsus ilçesinde tarım işçilerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 12 kişi yaralandı.
14.07.2024Gündem
Silivri’de otluk alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
Silivri’de otluk alanda çıkan yangın kontrol altına alındıSilivri'de otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş alana yayıldı. Yangında yüzlerce dönüm arazi küle döndü. İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.
14.07.2024Gündem
Bakan Tunç: Hem cezalarını çekiyorlar hem ekonomiye katkı sağlıyorlar
Bakan Tunç: Hem cezalarını çekiyorlar hem ekonomiye katkı sağlıyorlarAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu'nun düzenlediği Ürün ve El Sanatları Fuarı Açılış Töreni'ne katıldı. Tunç yaptığı konuşmada, “58 bin 500 hükümlü ve tutuklu atölye ve fabrikalarda çalışıyorlar. Çalışırken hem cezalarını çekmiş oluyorlar, hem ekonomiye katkı sağlıyorlar“ dedi.
13.07.2024Politika
Bakan Bayraktar: Gabar'da petrol üretimi 45 bin varile yükseldi
Bakan Bayraktar: Gabar'da petrol üretimi 45 bin varile yükseldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Türkiye petrolleri, bugün sadece Gabar'da Türkiye'nin en kaliteli petrolünü, 45 bin varil günlük üretime çıkarmış durumda. 2021 yılında yaptığımız bu keşif yine Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin karalardaki en büyük keşfidir. Şu anda 41 kuyudan 45 bin varil üretiyoruz. Hedefimiz 95 kuyuda, 100 bin varil üretime çıkabilmek" dedi.
13.07.2024Politika
Bakanlık: 87.5 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yatırılıyor
Bakanlık: 87.5 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yatırılıyorTarım ve Orman Bakanlığı, 87 milyon 484 bin TL tarımsal destekleme ödemesinin çiftçilerin hesaplarına bugün aktarılacağını açıkladı.
12.07.2024Politika
Uydu izleme cihazı takılan kaplumbağalar, denize bırakıldı
Uydu izleme cihazı takılan kaplumbağalar, denize bırakıldıAntalya'nın Manavgat ilçesinde 'Madenci Kaplumbağa- Miner Turtle' adlı Deniz Kaplumbağalarını Araştırma, İzleme ve Koruma Projesi kapsamında uydu izleme cihazı takılan 'Altın' ve 'Gümüş' adlı iki deniz kaplumbağası, denize bırakıldı.
12.07.2024Video
Uydu izleme cihazı takılan kaplumbağalar, denize bırakıldı
Uydu izleme cihazı takılan kaplumbağalar, denize bırakıldıAntalya'nın Manavgat ilçesinde 'Madenci Kaplumbağa- Miner Turtle' adlı Deniz Kaplumbağalarını Araştırma, İzleme ve Koruma Projesi kapsamında uydu izleme cihazı takılan 'Altın' ve 'Gümüş' adlı iki deniz kaplumbağası, denize bırakıldı.
12.07.2024Gündem
Bakan Yumaklı: İçinizdeki potansiyeli keşfedip, üretimde olun
Bakan Yumaklı: İçinizdeki potansiyeli keşfedip, üretimde olunTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "En büyük yanlış, maalesef herkesin bir memuriyet beklentisi oluyor. Elbette onlar da olacak; ama lütfen içinizdeki o potansiyeli keşfedip, üretimde olun" dedi.
12.07.2024Gündem
İznik’teki soğuk hava deposunda yangın kontrol altında
İznik’teki soğuk hava deposunda yangın kontrol altındaBursa'nın İznik ilçesinde soğuk hava deposunda çıkan yangın kontrol altına alındı.
12.07.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Kişi başı su tüketimimizi 100 litrenin altına düşürmeyi hedefliyoruz
Bakan Yumaklı: Kişi başı su tüketimimizi 100 litrenin altına düşürmeyi hedefliyoruzTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Kişi başı 150 litre olan ortalama günlük su tüketimimizi, 2030 yılına kadar 120 litreye, 2050 yılına kadar ise 100 litrenin altına düşürmeyi hedefliyoruz" dedi.
11.07.2024Politika
Muğla Valisi Akbıyık: Yangınlarda 247 hektar alan zarar gördü
Muğla Valisi Akbıyık: Yangınlarda 247 hektar alan zarar gördüMuğla Valisi İdris Akbıyık, asayiş ve güvenlik değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 2024 yılında 102'si orman, 76'sı ziraat yangını olmak üzere 178 yangının meydana geldiğini, 247 hektar alanın zarar gördüğünü söyledi.
11.07.2024Gündem
AK Parti'li Yenişehirlioğlu, siyasi parti gruplarını sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili bilgilendirdi
AK Parti'li Yenişehirlioğlu, siyasi parti gruplarını sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili bilgilendirdiAK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM'de grubu bulunan partilerin grup başkanvekillerini ziyaret ederek, sokak hayvanlarına yönelik kanun teklifi hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.
11.07.2024Politika
Prof. Dr. Durkaya: Batı Karadeniz’de çok alışık olmadığımız hortum olayları görülmeye başlandı
Prof. Dr. Durkaya: Batı Karadeniz’de çok alışık olmadığımız hortum olayları görülmeye başlandıBartın, Karabük ve Zonguldak ormanlarında 2023 yılının kasım ayından 2024’ün haziran ayına kadarki 8 aylık dönemde yaşanan hortumlar sebebiyle binlerce ağaç devrildi. Bartın Üniversitesi’nden (BARÜ) Prof. Dr. Ali Durkaya, “2023 yılı sonu ve 2024 mayıs ve haziran aylarında bölgemizde çok dikkat çekici değişiklikler var. Bu aylarda bölgemizde rekor sıcaklıklar kaydedildi. Buna bağlı olarak da deniz suyu sıcaklıklarında rekor sıcaklıklar tespit edildi. Bölgemizde daha önceden çok alışık olmadığımız hortum olayları görülmeye başlandı. Bu küresel iklim değişikliği sürecinde bunun artarak devam edeceği şu anda tahmin edilebilir” dedi.
11.07.2024Video
Niğde'de sağanak sele neden oldu
Niğde'de sağanak sele neden olduNiğde’nin Bor ilçesinde etkili olan sağanak sele neden oldu. Kırsal kesimde su taşkınlarının meydana geldiği kentte bazı yollar ulaşıma kapandı.
10.07.2024Gündem
AFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'da sel bölgesinde incelemelerde bulundu
AFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'da sel bölgesinde incelemelerde bulunduAFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'un selden etkilenen güney ilçelerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Memiş, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sarı ikazı turuncuya dönebilir. O yüzden dikkati elden bırakmamalıyız" dedi.
10.07.2024Gündem
Kamuda tek maaş düzenlemesini içeren kanun teklifi komisyonda
Kamuda tek maaş düzenlemesini içeren kanun teklifi komisyondaKamuda birden fazla kurumda görev alanlara tek maaş ve bu maaşa da üst sınır getiren, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmelerine başlandı.
11.07.2024Politika
Tekirdağ'da anız yangını ormana ulaşmadan söndürüldü
Tekirdağ'da anız yangını ormana ulaşmadan söndürüldüTekirdağ'ın Saray ilçesinde biçilmiş buğday tarlasında çıkan anız yangını, alevler ormana ulaşmadan kontrol altına alındı. Yangında, yaklaşık 50 dönüm tarım alanı zarar gördü.
10.07.2024Foto Galeri
Bakan Kacır: 594 milyar lira sabit yatırımla 246 bin istihdamın önünü açtık
Bakan Kacır: 594 milyar lira sabit yatırımla 246 bin istihdamın önünü açtık3’üncüsü yapılan F İstanbul Uluslararası Gıda ve İçecek Ürünleri ve Üretim Teknolojileri fuarı açılış töreninde konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "2002’den bugüne gıda ürünleri imalatına yönelik olarak 8 bin 268 yatırım için teşvik belgesi düzenledik. Bu teşvikler kapsamında, 594 milyar lira sabit yatırımla 246 bin istihdamın önünü açtık. 11'i Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere 201 Organize Sanayi Bölgemizde girişimcilerimiz, sanayicilerimiz, gıda ürünleri imalatı gerçekleştiriyor ve bu işletmelerde yaklaşık 185 bin kişiye istihdam olanağı sunuluyor" dedi.
10.07.2024Politika
Bingöl balı ve Osmaniye yer fıstığı, AB tescili aldı
Bingöl balı ve Osmaniye yer fıstığı, AB tescili aldıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bingöl balı ve Osmaniye yer fıstığının Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret tescili aldığını ve böylece coğrafi işaretli ürün sayısının 23'e yükseldiğini duyurdu.
10.07.2024Gündem
İlaç kalıntısız meyve ve sebze üretimine 'mavi bayrak'
İlaç kalıntısız meyve ve sebze üretimine 'mavi bayrak'Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) Projesi ile üreticiler, ilaç kalıntısı bulunmayan temiz ve kaliteli yaş meyve ve sebze üretiyor. Kalıntısız üretim yapan üreticilerin bahçelerine ise sembolik olarak mavi bayrak asılıyor. İzmir Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, "Tatilde plajlardaki mavi bayrağı gördüğünüzde belli standartlarının üzerinde temizliğe sahip olduğunu biliyorsanız, sera ve örtü altında yapılan bu bayrak çalışmasıyla da bu alanlarda kontrolü bir üretimin yapıldığını anlıyorsunuz" dedi.
10.07.2024Foto Galeri
İdil’de şap hastalığı tespit edildi, ilçeye hayvan giriş ve çıkışları yasaklandı
İdil’de şap hastalığı tespit edildi, ilçeye hayvan giriş ve çıkışları yasaklandıŞırnak’ın İdil ilçesinde şap hastalığı tespit edilmesi üzerine ilçeye büyükbaş ile küçükbaşların giriş ve çıkışları yasaklandı.
10.07.2024Gündem
'Burdur'da kuraklık tehdidi tehlikeli boyutlara ulaştı, çok daha zor günler geliyor'
'Burdur'da kuraklık tehdidi tehlikeli boyutlara ulaştı, çok daha zor günler geliyor'Burdur'da 4 yıldır susuz tarım projesi yürüten askeri antropolog ve girişimci Dr. Ece Aynur Onur, kuraklık tehdidinin tehlikeli boyutlara ulaştığı Burdur'u temmuz ve ağustos aylarında çok daha zor günler beklediğini söyledi.
10.07.2024Video
'Burdur'da kuraklık tehdidi tehlikeli boyutlara ulaştı, çok daha zor günler geliyor'
'Burdur'da kuraklık tehdidi tehlikeli boyutlara ulaştı, çok daha zor günler geliyor'Burdur'da 4 yıldır susuz tarım projesi yürüten askeri antropolog ve girişimci Dr. Ece Aynur Onur, kuraklık tehdidinin tehlikeli boyutlara ulaştığı Burdur'u temmuz ve ağustos aylarında çok daha zor günler beklediğini söyledi.
10.07.2024Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

yangınsağanakselyaralıüretim

Tarım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.