Tarım Arazisi

Tarım Arazisi

Son dakika Tarım arazisi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tarım arazisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tarım arazisi haber sayfamızda...

Tarım Arazisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 434 tarim arazisi haberi bulunmuştur.
Çanakkale'de tarım arazisinde yangın
Çanakkale'de tarım arazisinde yangınÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde tarım arazisinde başlayan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
17.07.2024Gündem
Çanakkale'deki orman yangını 26 saatte kontrol altına alındı
Çanakkale'deki orman yangını 26 saatte kontrol altına alındıÇanakkale'de, önceki gün çıkan orman yangınına havadan ve karadan yapılan müdahaleyle 26 saatte kontrol altına alındı. Yangında 100 hektar orman, 200 hektar tarım arazisi zarar gördü.
17.07.2024Gündem
Edirne'de anız yangını ağıla sıçradı
Edirne'de anız yangını ağıla sıçradıEdirne'de biçilmiş buğday tarlasında çıkan anız yangını sıçradığı yakındaki ağılının da yanmasına neden oldu. Yangında, 15 dönüm tarım arazisi de zarar gördü.
16.07.2024Gündem
Tekirdağ'da iki ayrı anız yangınında 500 dönüm tarım alanı zarar gördü
Tekirdağ'da iki ayrı anız yangınında 500 dönüm tarım alanı zarar gördüTekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde çıkan anız yangınında 500 dönüm tarım arazisi zarar gördü.
16.07.2024Gündem
Muğla Valisi Akbıyık: Yangınlarda 247 hektar alan zarar gördü
Muğla Valisi Akbıyık: Yangınlarda 247 hektar alan zarar gördüMuğla Valisi İdris Akbıyık, asayiş ve güvenlik değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 2024 yılında 102'si orman, 76'sı ziraat yangını olmak üzere 178 yangının meydana geldiğini, 247 hektar alanın zarar gördüğünü söyledi.
11.07.2024Gündem
AFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'da sel bölgesinde incelemelerde bulundu
AFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'da sel bölgesinde incelemelerde bulunduAFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'un selden etkilenen güney ilçelerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Memiş, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sarı ikazı turuncuya dönebilir. O yüzden dikkati elden bırakmamalıyız" dedi.
10.07.2024Gündem
Ordu ve Muş'tan acı haber! Sel sularına kapılan iki vatandaş hayatını kaybetti
Ordu ve Muş'tan acı haber! Sel sularına kapılan iki vatandaş hayatını kaybettiOrdu ve Muş'ta sele kapılan iki vatandaş hayatını kaybetti. Meteoroloji'den 4 il için kritik uyarı geld
7.07.2024Gündem
Batman'daki yangında 10 bin dönümlük tarım arazisi zarar gördü
Batman'daki yangında 10 bin dönümlük tarım arazisi zarar gördüBatman'da tarım arazilerinde çıkıp, 5 saatlik çalışma ile söndürülen yangında, 10 bin dönümlük alan zarar gördü.
2.07.2024Foto Galeri
Buğday yüklü TIR alev aldı; 10 dekar tarım alanı zarar gördü
Buğday yüklü TIR alev aldı; 10 dekar tarım alanı zarar gördüKırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde buğday yüklü TIR'da başlayıp, tarlaya sıçrayan yangında 10 hektar tarım arazisi zarar gördü. TIR da kullanılamaz hale geldi.
1.07.2024Gündem
Diyarbakır’daki tarım arazisindeki yangına 9 TOMA destek verdi
Diyarbakır’daki tarım arazisindeki yangına 9 TOMA destek verdiDiyarbakır’da anızlı ve buğday ekili alanda çıkan yangında 100 dönüm tarım arazisi gördü. Yangın söndürme çalışmalarına İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait 9 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da destek verdi.
29.06.2024Foto Galeri
Edirne'de 215 dekar tarım arazisi ve orman zarar gördü
Edirne'de 215 dekar tarım arazisi ve orman zarar gördüEdirne'nin Lalapaşa ilçesinde çıkan anız yangınında, 215 dekar tarım arazisi ve orman zarar gördü.
27.06.2024Video
Edirne'de 215 dekar tarım arazisi ve orman zarar gördü
Edirne'de 215 dekar tarım arazisi ve orman zarar gördüEdirne'nin Lalapaşa ilçesinde çıkan anız yangınında, 215 dekar tarım arazisi ve orman zarar gördü.
27.06.2024Gündem
Edirne'de anız yangını, ormana da sıçradı; 56 dekarlık alan zarar gördü
Edirne'de anız yangını, ormana da sıçradı; 56 dekarlık alan zarar gördüEdirne'nin Lalapaşa ilçesinde çıkan anız yangını ormana sıçradı. Ekiplerin söndürdüğü yangında 2 dekar orman ile 54 dekar tarım alanı zarar gördü.
26.06.2024Gündem
Prof. Dr. Yaşar: Yangınların iklimle ilgisi yok, insan kaynaklı
Prof. Dr. Yaşar: Yangınların iklimle ilgisi yok, insan kaynaklıİzmir'de son bir haftada çıkan yangınlarda yüzlerce hektar orman, maki ve tarım arazisi zarar gördü. Yangınlarının yüzde 90'ının insan kaynaklı olduğunu belirten Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Çevre, Biyoçeşitlilik ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Hep 'İklimler' deniyor ama hayır yangınların iklimle hiçbir alakası yok. Kesinlikle insan hatası" dedi.
22.06.2024Foto Galeri
Balıkesir'deki yangında 20 hektar tarım arazisi ile 60 hektar orman zarar gördü
Balıkesir'deki yangında 20 hektar tarım arazisi ile 60 hektar orman zarar gördüBalıkesir'in Bigadiç ilçesinde dün ağaçlandırma sahasında anızların tutuşması sonucu çıkıp ormana sıçrayan ve 6,5 saatte kontrol altına alınan yangında ilk belirlemelere göre 20 hektar tarım arazisi ile 60 hektar orman zarar gördü.
18.06.2024Gündem
Manisa'da orman yangını kontrol altında
Manisa'da orman yangını kontrol altındaManisa'nın Kula ilçesinde orman yangını çıktı. Alevler, ekiplerin müdahalesiyle 7 saatte kontrol altına alındı.
13.06.2024Gündem
Çanakkale'de tarım arazisi yandı; 100 dönüm zarar gördü
Çanakkale'de tarım arazisi yandı; 100 dönüm zarar gördüÇanakkale'nin Bayramiç ilçesindeki tarım arazisinde yangın çıktı. Alevler havadan ve karadan müdahaleyle 1,5 saatte söndürülürken, 100 dönüm alanın zarar gördüğü belirtildi.
8.06.2024Gündem
Hakkari Valisi Ali Çelik: Burada ihtiyaç duyduğumuz temel şey sanayi yatırımı
Hakkari Valisi Ali Çelik: Burada ihtiyaç duyduğumuz temel şey sanayi yatırımıİstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Hakkari'de maden sektörünün canlandığını söyleyen Hakkari Valisi Ali Çelik, "Tarımsal anlamdaki aktiviteler artıyor, ticaret boyutu büyüyor ama buna ilave bir güç ve destek lazım. İstanbul lazım, İstanbul'un gücü, iş adamlarının gücü lazım. Burada ihtiyaç duyduğumuz temel şey yatırım, özellikle sanayi yatırımı" dedi.
7.06.2024Gündem
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana’da
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana’daCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi program ve ziyaret için geldiği Adana’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti.
7.06.2024Politika
Manisa'daki buğday tarlasında yangın; 100 dönüm alan yandı
Manisa'daki buğday tarlasında yangın; 100 dönüm alan yandıManisa'nın Kula ilçesindeki buğday tarlasında yangın çıktı. Alevler orman ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 3 saatte söndürülürken, 100 dönüm ekili alan küle döndü.
6.06.2024Video
Çanakkale'deki ikinci anız yangını kontrol altına alındı
Çanakkale'deki ikinci anız yangını kontrol altına alındıÇanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Türkmeneli köyü civarında anızların tutuşması sonucu çıkan ve ormana sıçrayan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle saat 17.00 itibarıyla kontrol altına alındı.
5.06.2024Gündem
Çanakkale'de çıkan anız yangını kontrol altına alındı
Çanakkale'de çıkan anız yangını kontrol altına alındıÇanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Gökçalı köyü yakınlarında çıkan yangın havadan ve karadan yapılan müdahalenin ardından saat 15.30 sıralarında kontrol altına alındı.
5.06.2024Gündem
Manisa'daki yangın 12 saatte söndürüldü; 35 dekar meşe ormanı, 25 dekar tarım arazisi yandı
Manisa'daki yangın 12 saatte söndürüldü; 35 dekar meşe ormanı, 25 dekar tarım arazisi yandıManisa'nın Alaşehir ilçesinde otluk bölgede çıkan ve ormana sıçrayarak büyüyen yangın Uşak Eşme ilçesine bağlı Narıcalı, Kula ilçesine bağlı Battalmustafa mahallerinde etkili olurken, alevler ekiplerin havadan ve karadan 12 saatlik müdahalesiyle söndürüldü. Bir itfaiye erinin dumandan etkilendiği, alevlerin arasında kalan bir sokak köpeğinin ise yaralandığı yangında, 35 dekar meşe ormanı ile toplam 25 dekar tarım arazisi küle döndü.
2.06.2024Foto Galeri
Edirne'de 'tiny house'ların kaldırılmasına başlandı
Edirne'de 'tiny house'ların kaldırılmasına başlandıEdirne'nin Saros Körfezinde kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Danişment ve Korucu köyleri arasında, tarım arazilerine izinsiz konulan 'tiny house' adlı taşınabilir evlerin valilik tarafından kaldırılmasına başlandı.
29.05.2024Gündem
Edirne'de ziraat odalarından, tarım arazilerine yapılan tiny house'lara tepki
Edirne'de ziraat odalarından, tarım arazilerine yapılan tiny house'lara tepkiEdirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, tarım arazilerine izinsiz konulan 'tiny house' adlı taşınabilir evlerin çevresel dengenin bozulmasına yol açtığını söyledi. Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Keşan ilçesi Danişment ve Koruklu köylerinde 'tiny house'ların kaldırılmasına değinen Arabacı, "Tarım arazilerinin korunması ve sürdürülebilir kullanımı konusunda toplum olarak daha duyarlı olmalıyız. Edirne ilinde ve diğer bölgelerde yaşanan bu tür izinsiz yapılaşmaların önlenmesi için tarım arazilerinin izinsiz olarak işgal edilmesine karşı ortak mücadele yürütülmesi gerekmektedir" dedi.
27.05.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yangıntarım arazisiedirneormançanakkale

Tarım Arazisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.