Tefeci

Tefeci

Son dakika Tefeci haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tefeci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tefeci haber sayfamızda...

Tefeci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 199 tefeci haberi bulunmuştur.
İstanbul merkezli 2 ilde tefecilik operasyonu: 13 gözaltı
İstanbul merkezli 2 ilde tefecilik operasyonu: 13 gözaltı İstanbul ve Batman'da, tefecilere yönelik düzenlenen operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin borçlandırdıkları kişileri, ödemekte zorlanınca yeniden borca faiz bindirdikleri ve parayı bu şekilde tahsis ettikleri ortaya çıktı.
29.05.2024 Gündem
İzmir 'de tefeci operasyonu: 40 gözaltı
İzmir 'de tefeci operasyonu: 40 gözaltı İzmir'de, yüksek faizle borçlandırıp senet imzalattıkları kişilerden yaklaşık 12 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla 40 şüpheli gözaltına alındı.
22.05.2024 Video
İzmir'de tefeci operasyonu: 40 gözaltı
İzmir'de tefeci operasyonu: 40 gözaltı İzmir'de, yüksek faizle borçlandırıp senet imzalattıkları kişilerden yaklaşık 12 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla 40 şüpheli gözaltına alındı.
22.05.2024 Gündem
Silivri'deki tefeci operasyonu: 5 kişi tutuklandı
Silivri'deki tefeci operasyonu: 5 kişi tutuklandı Silivri’de, mali yönden sıkıntı yaşayanlara borç para verip karşılığında taşınmazlarına el koyan, Haydar Dümen’in eşi Gülten Duman’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiyi mağdur eden 5 şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
22.05.2024 Gündem
Silivri’de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı
Silivri’de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı Silivri’de borç para verdiği mağdurların taşınmazlarına el koyan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
20.05.2024 Video
Bursa merkezli 4 ildeki ‘tefeci’ operasyonunda 21 tutuklama
Bursa merkezli 4 ildeki ‘tefeci’ operasyonunda 21 tutuklama Bursa merkezli 4 ilde düzenlenen ‘tefeci’ operasyonunda gözaltına alınan 33 kişiden, teknik takipte, "Tefeciyim oğlum ben, domates, biber satmıyoruz" diyen T.A. (39) ile parasını onlara vererek işletip kar payı alan Y.K.'nin de (25) aralarında bulunduğu 21 kişi tutuklandı, 6'sı adli kontrol şartıyla, 6'sı da savcılık tarafından serbest bırakıldı.
12.05.2024 Gündem
Bursa merkezli 4 ilde ‘tefeci’ operasyonunda 33 gözaltı
Bursa merkezli 4 ilde ‘tefeci’ operasyonunda 33 gözaltı Bursa merkezli 4 ilde düzenlenen ‘tefeci’ operasyonunda 1'i kadın 33 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden T.A.'nın (39) telefon dinlemesinde, bağırmamasını isteyen borçluya “Tefeciyim oğlum ben. Domates, biber satmıyoruz” dediği belirtildi.
11.05.2024 Foto Galeri
49 ilde 'tefecilik' ve 'dolandırıcılık' operasyonları: 127 gözaltı
49 ilde 'tefecilik' ve 'dolandırıcılık' operasyonları: 127 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 49 ilde tefecilere ve dolandırıcılara yönelik 'Mahzen-40' operasyonlarında 127 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
8.05.2024 Gündem
Şebeke kurup 80 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı öne sürülen zabıt kâtibinin 144 yıla kadar hapsi istendi
Şebeke kurup 80 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı öne sürülen zabıt kâtibinin 144 yıla kadar hapsi istendi Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli zabıt katibi Süleyman D., aralarında eski eşi, annesi ve babasının da bulunduğu bir şebeke kurdu. Yüksek oranda kar payı ve faiz vadeden şebeke iddiaya göre çok sayıda kişiyi yaklaşık 80 milyon lira dolandırdı. Zabıt katibi Süleyman D. dolandırdığı paralarla yaptığı tatilden video kaydedip sosyal medya hesaplarında paylaştı. Süleyman D. ve 14 sanık hakkında soruşturma tamamlandı. İddianamede Süleyman D.'nin 5 ayrı suçtan toplamda 40 yıldan 144 yıla kadar hapsi ve 130 bin gün adli para cezasına çarptırılması talep edildi.
7.04.2024 Gündem
1 milyon 100 bin verip 35 milyon alan tefecilere gözaltı
1 milyon 100 bin verip 35 milyon alan tefecilere gözaltı İstanbul'da tefecilik yapan bir şebeke, 1 milyon 100 bin lira borç para verdikleri Z.K.Ç. isimli bir kadından 4 milyon 200 bin lira para aldı. Aldıkları parayla yetinmeyen tefeciler, kadına ait 30 milyon lira değerinde 2 daire, 1 dükkan ve 1 arsaya da el koydu. Şüpheliler bununla da kalmayıp 20 milyon lira isteyince Z.K.Ç., polise giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine düzenlenen operasyonda tefecilik yaptıkları tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı.
29.03.2024 Foto Galeri
Ankara merkezli 5 ilde 'tefecilik' operasyonu: 40 gözaltı
Ankara merkezli 5 ilde 'tefecilik' operasyonu: 40 gözaltı Ankara merkezli 5 ilde tefecilik suçlarına yönelik operasyonda 40 şüpheli gözaltına alındı.
19.03.2024 Gündem
Tekirdağ’da ‘tefeci’ operasyonunda 4 tutuklama
Tekirdağ’da ‘tefeci’ operasyonunda 4 tutuklama Tekirdağ'ın Çorlu ve Marmaraereğlisi ilçelerinde ‘Nitelikli yağma ve tefecilik’ şüphelilerine yönelik operasyonda yakalanan 11 şüpheliden 4’ü tutuklandı.
19.03.2024 Gündem
Seçil Erzan: Fatih Terim’in 15 ay boyunca hesabına gelen tüm paraları ben ona verdim
Seçil Erzan: Fatih Terim’in 15 ay boyunca hesabına gelen tüm paraları ben ona verdim Aralarında spor dünyasının ünlü isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu toplam 21 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapsi istenen Seçil Erzan duruşmada Fatih Terim’e ilişkin iddialarda bulundu. Erzan, “Fatih Terim bana önce 300 bin dolar ardından 1 milyon dolar teslim etti ve ‘Al bunu değerlendir’ dedi. Terim’e 2022 Ocak ayından itibaren 2023 Nisan ayına kadar gelen tüm paraları ona ben verdim. Fatih hoca yüklü harcamalar yaptığı için gayrimenkullerini satışa çıkardı. Terim’in kredilerini de ötelettirdim. Mesela o dönem şubeye teftiş de gelebilirdi ama gelmedi" dedi.
9.03.2024 Gündem
Kütahya'da tefeci operasyonunda 3 tutuklama
Kütahya'da tefeci operasyonunda 3 tutuklama Kütahya'da tefecilik yaptığı tespit edilerek gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı.
27.02.2024 Gündem
Eskişehir'deki tefeci operasyonunda 10 şüpheli adliyede
Eskişehir'deki tefeci operasyonunda 10 şüpheli adliyede Kütahya’da polisin düzenlediği operasyonda tefecilik yoluyla haksız kazanç elde ettikleri suçlamasıyla gözaltına alınan 10 şüpheli adliyeye sevk edildi.
22.02.2024 Gündem
Bitlis'te 'tefeci' operasyonu: 48 gözaltı
Bitlis'te 'tefeci' operasyonu: 48 gözaltı Bitlis merkez ve 6 ilçesinde tefecilik yapanlara yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 48 şüpheli gözaltına alındı.
17.02.2024 Gündem
Akşener: İliç'teki felakete yol açan ihmallerin peşini bırakmayacağız
Akşener: İliç'teki felakete yol açan ihmallerin peşini bırakmayacağız İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, millete, doğaya ve toprağa yapılan ihaneti görmezden gelemeyeceklerini söyleyerek, "Sessiz kalmayacağız, kabul etmeyeceğiz. Cennet doğamız için mücadele etmeye bıkmadan devam edeceğiz. İliç'teki felakete yol açan ihmallerin ve bu ihmallere imza atanların peşini bırakmayacağız" dedi.
14.02.2024 Politika
Eskişehir'de 365 milyon liralık 'tefecilik' operasyonu
Eskişehir'de 365 milyon liralık 'tefecilik' operasyonu Eskişehir'de 'Yavuzlar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik jandarmanın düzenlediği operasyonda, kara para aklama ve tefecilik suçlamasıyla 6 şüpheli, gözaltına alındı. MASAK ve tapu kayıtlarında yapılan incelemede, şüphelilerin 365 milyon 120 bin 124 TL değerinde suçtan kaynaklanan mal varlığı olduğu tespit edildi.
31.01.2024 Gündem
Ordu merkezli 5 ilde tefeciliğe 8 gözaltı
Ordu merkezli 5 ilde tefeciliğe 8 gözaltı Ordu merkezli 5 ilde, tefecilik yaptıkları belirlenen kişilere yönelik operasyonda 8 şüpheli, gözaltına alındı.
18.01.2024 Gündem
Babasının amcasını öldürdüğü tarlada kardeşinin canına kıydı, müebbet hapis cezası istendi
Babasının amcasını öldürdüğü tarlada kardeşinin canına kıydı, müebbet hapis cezası istendi Bursa'da babasının amcasını öldürdüğü tarlada borç meselesi nedeniyle tartıştığı kardeşi Şaban Kurt'u (55) öldüren Selami Kurt (61) için ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açıldı.
18.01.2024 Gündem
Seçil Erzan ağlayarak savunma yaptı: Herkes yer içer hesabı seçil öder
Seçil Erzan ağlayarak savunma yaptı: Herkes yer içer hesabı seçil öder Aralarında spor dünyasının ünlü isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu toplam 21 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Seçil Erzan, davaya eklenen üç ayrı iddianame nedeniyle ek savunma yapıyor. Zaman zaman ağlamaklı şekilde ifade veren Erzan, "MASAK herkesin hesaplarını incelesin. O dönem kim bana para verdiyse kim benden para aldıysa herkesin hesapları incelensin. Ben bir canımla ortada kaldım. Kimseye derdimi anlatamıyorum. Herkes yer içer hesabı Seçil öder" şeklinde konuştu. Özer, "İnsanlar 'Seçil'i gördüğümüzde gözümüzde dolar canlanıyor', 'para, para' diye espiri yapıyorlardı" diye konuştu.
12.01.2024 Video
Seçil Erzan ağlayarak savunma yaptı: Herkes yer içer hesabı Seçil öder
Seçil Erzan ağlayarak savunma yaptı: Herkes yer içer hesabı Seçil öder Aralarında spor dünyasının ünlü isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu toplam 21 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Seçil Erzan, davaya eklenen üç ayrı iddianame nedeniyle ek savunma yapıyor. Zaman zaman ağlamaklı şekilde ifade veren Erzan, "MASAK herkesin hesaplarını incelesin. O dönem kim bana para verdiyse kim benden para aldıysa herkesin hesapları incelensin. Ben bir canımla ortada kaldım. Kimseye derdimi anlatamıyorum. Herkes yer içer hesabı Seçil öder" şeklinde konuştu. Özer, "İnsanlar 'Seçil'i gördüğümüzde gözümüzde dolar canlanıyor', 'para, para' diye espiri yapıyorlardı" diye konuştu.
13.01.2024 Gündem
Manisa'daki komşu cinayetinde koca tutuklandı, eşi serbest
Manisa'daki komşu cinayetinde koca tutuklandı, eşi serbest Manisa'da Ulviye Eskici'nin (85), evinde darbedilip, boğazı kesilerek öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan komşularından Tolga K. (33) tutuklandı, eşi Müşerref K. (34) ise serbest bırakıldı. Şüpheli çiftten Tolga K.'nin, mahkemede Eskici'yi kendisinin öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.
8.01.2024 Gündem
Kar vaadiyle 6 milyon lira dolandırıcılık iddiası
Kar vaadiyle 6 milyon lira dolandırıcılık iddiası Fatih'te tekstil atölyesinde işçi olarak çalışan Hülya Yıldırım 20 yıllık iş arkadaşı M.R.B tarafından kar vaadiyle 280 bin lira dolandırıldığını öne sürdü.  Yıldırım "Kendini bize zengin olmuş gibi gösterdi. Tekstile her gün tomar tomar parayla gelirdi. 'Altın işine girdim, alım satım yapıyorum' diyordu. Bazen işe getirdiği altınları gösterip, 'Bunları karıma, kızıma hediye aldım' diye bize anlatıyordu.  Onunla bu işe Eylül ayında girdik. İlk başlarda çektiği paraları kar payıyla birlikte geri veriyordu. Ben de onu 20 yıldır tanıyıp, güvendiğim için daha fazla kazanmak istedim. Toplam 30 kişi mağdur var ama 15 kişi şikayette bulunduk. Bu 30 kişi toplam 6 milyon liraya yakın dolandırıldık" dedi. Mağdurların şikayette bulunduğunu öğrenen M.R.B. cep telefonuyla Hülya Yıldırım'a ses kaydı atarak "İlk başlarda ne güzel her şeyi ödüyordum. Sonra yine oyuna döndüm, belki kazanırım diye. O iş, bu iş, altın işi hepsi yalan. Gidip birinden alıyordum, satıyordum. Oradan aldığımla başkasının parasını çıkartıyordum. Ben zaten kefenimi boynuma almışım. Ailem, çocuklarım, her şeyim gitti. Hiçbir şeyim kalmadı" dedi.
25.12.2023 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sermaye piyasalarını manipüle etmeye çalışan tamahkarlara meydanı boş bırakamayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sermaye piyasalarını manipüle etmeye çalışan tamahkarlara meydanı boş bırakamayız Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “14-28 Mayıs seçimleri arifesinde bir kez daha gördük. Bizzat muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı tarafından Borsa İstanbul’u yıpratmayı amaçlayan bütüncül bir kampanya yürütüldü. Battık, bittik senaryolarıyla, yatırımcı korkutuldu. Dövize, altına ve üretime doğrudan katkısı olmayan diğer araçlara yönlendirilmek istendi. Bizim de bu doğrultuda daha kararlı bir duruş sergilememiz gerekiyor, ister siyasetçi, ister ekonomist, isterse simsar olsun, sermaye piyasalarını manipüle etmeye çalışan tamahkarlara meydanı boş bırakamayız" dedi.
22.12.2023 Politika

Benzer Haber Etiketleri

tefeci operasyon seçil erzan dava istanbul

Tefeci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.