Tiyatro

Tiyatro

Son dakika tiyatro haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tiyatro gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tiyatro haber sayfamızda...

Tiyatro

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.618 tiyatro haberi bulunmuştur.
Parion Antik Kenti'nin 2'nci antik limanı bulundu
Parion Antik Kenti'nin 2'nci antik limanı bulunduÇanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Kemer köyünde, 2 bin 700 yıllık geçmişe sahip Roma İmparatorluğu'nun liman kenti Parion'daki su altı çalışmaları sırasında, kente ait 2'nci antik liman bulundu. Kazı Başkanı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat Keleş, "Bu liman güney limana göre yani ticaret limanına göre biraz daha küçük boyutlu ve iç kısmı kentin içinden geçen çayın biriktirdiği alüvyonlar ile dolmuş durumda. Parion, bir lejyon kolonisi. Dolayısıyla buranın bir askeri liman olma ihtimali olabilir" dedi.
14.07.2024Video
15 Temmuz'un yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' buluşması
15 Temmuz'un yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' buluşması15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 8'inci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' sloganıyla anma töreni düzenlenecek.
13.07.2024Gündem
Kyzikos Antik Kenti’nde kazı dönemi başladı; nekropol, amfitiyatro ve tiyatro açığa çıkarılacak
Kyzikos Antik Kenti’nde kazı dönemi başladı; nekropol, amfitiyatro ve tiyatro açığa çıkarılacakBalıkesir'in Erdek ilçesindeki Kyzikos Antik Kenti'nde, 2024 yılı kazı çalışmaları başladı. Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, "Kyzikos'taki Hadrianus Tapınağı'nı bir an önce gün yüzüne çıkarmalıyız. Kyzikos, sadece Hadrianus Tapınağı'ndan ibaret değil. Bölgede ayrıca nekropol, yani mezarlık da var. Bu mezarlık Genç Bizans döneminde yapılmış, Bizans döneminde yeniden düzenlenmiş. Bu mezarlığı da ortaya çıkaracağız. Daha sonra üzerini camla kapatıp, açık hava müzesi durumuna getireceğiz. Bölgede ayrıca bir amfitiyatro, bir de tiyatro var. Amfitiyatro, antik açıdan Türkiye'nin ilk 3 eseri arasında yer alıyor. Ayrıca tiyatroyu da açığa çıkarıp, hemen restorasyon çalışmalarını başlatmak istiyoru" dedi.
9.07.2024Gündem
Bodrum Antik Tiyatro'da Sıla rüzgarı
Bodrum Antik Tiyatro'da Sıla rüzgarıMuğla'nın Bodrum ilçesinde sahneye çıkan Sıla, hayranlarını coşturdu.
6.07.2024Gündem
Down sendromlu Ayçe'nin yaşam azmi
Down sendromlu Ayçe'nin yaşam azmiİzmir'de yaşayan ve bir vakıf üniversitesinin 'Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olan down sendromlu Deniz Ayçe Karagöz (32), haftanın iki günü bir fabrikada İdari İşler ve İnsan Kaynakları departmanında, diğer günlerde ise annesinin işlettiği eczanede çalışıyor.
6.07.2024Video
TÜMOSAN ve Yeşilay'dan yeni iş birliği
TÜMOSAN ve Yeşilay'dan yeni iş birliğiTraktör ve motor üreticisi TÜMOSAN, Yeşilay ile yaptığı iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce marka, Yeşilay ile depremzede çocuklara Benim Kulübüm Yeşilay Tırı projesinde görev almıştı. İki kurum arasındaki iş birliği 3 Temmuz'da gerçekleşen Yeşilay Münazara Turnuvası'na da taşındı. TÜMOSAN, Yeşilay'ın gerçekleştirdiği münazara finalinin sponsorlarından biri oldu.
6.07.2024Ekonomi
Sinan Ateş davasında sanık avukatları savunma yaptı
Sinan Ateş davasında sanık avukatları savunma yaptıEski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanığın yargılandığı davada sanık avukatları savunma yaptı. İddianamede ‘azmettirici’ olarak yer alan, Ülkü Ocakları Genel Merkez eski yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın avukatı Murat Ofli, sanık Eray Özyağcı'nın bindiği aracın müvekkilinin olmadığı halde PTS kayıtlarından böyle bir değerlendirme yapıldığını ileri sürdü.
3.07.2024Gündem
Sinan Ateş davası başladı; avukatların MHP adına katılma talebine ret
Sinan Ateş davası başladı; avukatların MHP adına katılma talebine retAnkara'da eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davada 22 kişinin yargılanmasına başlandı. İlk duruşmayı CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da takip etti. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, duruşma öncesi yaptığı açıklamada, "Bugün eksik bir iddianame ile yarım bir mahkeme kurulacak. Beklentimiz, eksik olan bu iddianamenin ve iddianamedeki boşlukların tamamlanarak yeni ve doğru bir iddianamenin yazılması ve yargılamanın hızlı bir şekilde yapılmasıdır" dedi.
1.07.2024Gündem
'Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali' başlıyor
'Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali' başlıyorDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7'nci Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali'nin tanıtım toplantısında konuşan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Tan Sağtürk, "Sanatseverlerin her yıl yoğun ilgiyle takip ettiği 7'nci Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivalimizin bu yılki programında 2 opera, 2 bale, 2 müzikal ve 1 çocuk operası bulunuyor.  5 yabancı konuk sanatçı sahnede olacak" dedi.
28.06.2024Kültür&Sanat
Bakan Bak: Bu sene 50 gençlik kampımızda yaklaşık 250 bin gencimizi misafir edeceğiz
Bakan Bak: Bu sene 50 gençlik kampımızda yaklaşık 250 bin gencimizi misafir edeceğizGençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Yaz Spor Okulları'nın açılış törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Bak, "'Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi'yle son 5 yılda 10 milyon çocuğumuza yüzme öğrettik. Herkesi yüzme havuzlarına, spor salonlarına, merkezlerimize bekliyoruz. Çocukların evde oturmasını istemiyoruz. Bu sene 50 gençlik kampımızda yaklaşık 250 bin gencimizi misafir edeceğiz" dedi.
28.06.2024Gündem
Bakanlık: Gençlik kamplarından 14 bin çocuk yararlandı
Bakanlık: Gençlik kamplarından 14 bin çocuk yararlandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koruma ve bakım altında bulunan çocuklar için her yıl düzenlenen gençlik kamplarından bugüne kadar 14 bin 441 çocuğun faydalandığını açıkladı.
26.06.2024Gündem
Batı Azerbaycan'daki Zengezur el sanatının göz alıcı eserleri İstanbul'da sergilendi
Batı Azerbaycan'daki Zengezur el sanatının göz alıcı eserleri İstanbul'da sergilendiAzerbaycan'da gazetecilik yapan 58 yaşındaki İskender Serdarlı'nın hayatı 2010 yılında şeker hastalığı nedeniyle altüst oldu. Mesleğini bırakan ve yürüyemez hale gelen Serdarlı'yı kendisi gibi gazeteci olan eşi Lale Serdarlı, Zengezur halk sanatıyla tanıştırdı. Eşini depresyondan kurtarmak ve iyileştirmek için mesleğini de bırakan Lale Serdarlı, dernek kurdu. Eşine takılarını koyması için kutu yaparak başlayan İskender Serdarlı, 2016 yılından günümüze ailesiyle Batı Azerbaycan'ın tarihi mimari anıtlarının ve zengin kültürel mirasının unsurlarını içeren 70 sandık üretti. Üretilen eserlerden bazıları Turan Yolu - Zengezur Koleksiyonu'yla dün İstanbul'da ilk kez sergilendi. Kadim Türk dünyasından motifler içeren, barışı ve sevgiyi temsil eden figürlerden oluşan sandıklar ve takılar katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
26.06.2024Video
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır
Bahçeli: Özel'in bizi 'Türkiye İttifakı'na davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in MHP'yi Türkiye İttifakı'na davet etmesine ilişkin, "Bizi, 'Türkiye İttifakı' adıyla kurulduğu söylenen, dahası çatısı akan ve üzerine baykuşların konduğu harabeye davet etmesi, tam bir akıl tutulmasıdır. Kurnaza bakar mısınız, Cumhur İttifakı'na karşı başlattığı yarma harekatını tahkim etmek niyetiyle olmadık metotları devreye sokuyor. CHP'nin normalleşmesi, PKK'nın normal görülmesidir. CHP'nin normalleşmesi, bölücülüğün normal değerlendirilmesidir" dedi.
25.06.2024Politika
Çin’in kültürel mirasına saygı niteliği taşıyan ‘Şiirsel Dans Draması’ Türkiye’de ilk kez sahnelendi
Çin’in kültürel mirasına saygı niteliği taşıyan ‘Şiirsel Dans Draması’ Türkiye’de ilk kez sahnelendiÇin Doğu Dans ve Müzik Topluluğu tarafından sergilenen ve Çin’in kültürel mirasına saygı niteliği taşıyan ‘Şiirsel Dans Draması: Efsanevi Bir Manzara Resminin Yolculuğu’ Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) izleyicilerle buluştu. ‘Sadece Mavi-Yeşil, Dağlar ve Nehirler resminin dansla tasvirini sunarak, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatan etkinlik Çin’in seçkin geleneksel kültürüne, yaratıcılarına ve koruyucularına olan derin saygıyı yansıtıyor. Türkiye’de ilk kez izleyicilerle buluşan gösteri, 25 Haziran’a kadar AKM’de sahnelenecek.
23.06.2024Video
2023-2024 Sezonu TFF Fair Play Ödülleri'nin sahipleri açıklandı
2023-2024 Sezonu TFF Fair Play Ödülleri'nin sahipleri açıklandıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu, TFF'nin Fair Play'in teşvik edilmesi, yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlediği Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Ödülleri'nin Mayıs 2024 dönemini ve 2023-2024 sezonunun bütününü değerlendirmek üzere bir araya geldi.
14.06.2024Spor
Tiyatro oyuncusu otelin terasından düşüp, öldü
Tiyatro oyuncusu otelin terasından düşüp, öldüMuğla'nın Bodrum ilçesinde kaldığı otelin 2'nci katındaki terastan düşen tiyatro oyuncusu ve yapımcı Demet Ersoy (48), hayatını kaybetti.
12.06.2024Gündem
Bağcılar’da sıfır atık defilesi düzenlendi
Bağcılar’da sıfır atık defilesi düzenlendiBağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri, sürdürülebilir bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya için sıfır atık malzemelerden oluşan kıyafetlerle defile yaptı. Öğrenciler, farklı tasarımlardan oluşan kostümleriyle geri dönüşüme dikkat çekti.
Sokaktan toplanan atıklar sahne dekoruna dönüştü
Sokaktan toplanan atıklar sahne dekoruna dönüştüİzmir'deki Hakkı Oğuz Tabaoğlu İlkokulu velisi İlknur Çırak (55), yaklaşık 1 senedir sokaktan topladığı koli, poşet, karton gibi atık malzemeleri öğrencilerin rol alacağı tiyatro oyunu için sahne dekoruna dönüştürdü. Dekorun 5 aylık çalışmayla ortaya çıktığını anlatan Çırak, "Çocuklara çevre duyarlılığı kazandırırken, aynı zamanda atılan bir malzemenin biraz emekle nasıl harika objelere dönüşebileceğini göstermiş olduk" dedi.
6.06.2024Foto Galeri
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisi
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisiMuğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da 9 günlük bayram tatili ile hareketlilik artarken, turizmciler karardan memnun olduklarını söyledi. Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Bayramda çok ciddi beklentimiz var. Bayramda Bodrum yüzde 90 doluluğa ulaşıyor; bu sene de yüzde 90 oranında doluluk bekliyoruz" dedi.
5.06.2024Video
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisi
Bayram tatili 9 gün oldu; Bodrum'da yüzde 90 doluluk beklentisiMuğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da 9 günlük bayram tatili ile hareketlilik artarken, turizmciler karardan memnun olduklarını söyledi. Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Bayramda çok ciddi beklentimiz var. Bayramda Bodrum yüzde 90 doluluğa ulaşıyor; bu sene de yüzde 90 oranında doluluk bekliyoruz" dedi.
5.06.2024Gündem
5’inci Masal İstanbul Festivali ‘Barış Masalları’ temasıyla başladı
5’inci Masal İstanbul Festivali ‘Barış Masalları’ temasıyla başladıKüçükçekmece Belediyesi ve Seiba Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi’nin ortak düzenlediği 5’inci ‘Uluslararası Masal İstanbul’ Festivali, bu yıl ‘Barış Masalları’ temasıyla başladı. Göl Kenarı Amfi Tiyatro’da açılışı gerçekleştirilen festivalde Türkiye ve İran ve Marakeş’ten gelen masal anlatıcıları, 5 gün boyunca Küçükçekmece’nin parklarını, sokaklarını, meydanlarını ve kültür merkezlerini gezerek çocuklara masal anlatacak.
TÜİK: Sinema salonu sayısı 2 bin 618 oldu
TÜİK: Sinema salonu sayısı 2 bin 618 olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılında 147'si yerli 224'ü yabancı film olmak üzere toplam 371 filmin vizyona girdiğini, sinema salonu sayısının da 2 bin 618 olduğunu açıkladı.
Modanın kalbi Antalya Fashion Week 2024'te attı
Modanın kalbi Antalya Fashion Week 2024'te attıEmy Organizasyon & Ajans tarafından bu yıl 7'incisi düzenlenen Antalya Fashion Week 2024 (AFW) 29-30 Mayıs tarihlerinde Hotel Su'da gerçekleşti. Etkinlik, açılış kokteyli ile başladı. Türk tasarımcılar Çiğdem Akın, Gökhan Yavaş, Haktan Bucke ve Rus Tasarımcılar Kristina Kibovskaya, Solangel by Irena Soprano'nun koleksiyonları modaseverler tarafından ayakta alkışlandı.
1.06.2024Video
Bakanlık: Çevre Haftası 'ÇEVREFEST' etkinlikleriyle kutlanacak
Bakanlık: Çevre Haftası 'ÇEVREFEST' etkinlikleriyle kutlanacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 5-9 Haziran Çevre Haftası kapsamında, yurt genelinde 'Herkesin Bir Dünyası Var' teması ile 'ÇEVREFEST' etkinlikleri düzenleneceğini açıkladı.
1.06.2024Gündem
Oyuncu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandı
Oyuncu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandıİstanbul’da 72 yaşında hayatını kaybeden tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ahmet Uğurlu, Üsküdar Şakirin Camii’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Ahmet Uğurlu'nun cenazesi Anadoluhisarı Mezarlığı'nda toprağa verildi.
31.05.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

BodrumizmirSinan Ateşfestivalçocuk

Tiyatro ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.