Tiyatro

Tiyatro

Son dakika tiyatro haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tiyatro gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tiyatro haber sayfamızda...

Tiyatro

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.543 tiyatro haberi bulunmuştur.
Görme engelli bastonuyla caddede sosyal deney yaptı; sürücüler üzdü, halkın duyarlılığı sevindirdi
Görme engelli bastonuyla caddede sosyal deney yaptı; sürücüler üzdü, halkın duyarlılığı sevindirdi Erzurumlu oyuncu Arif Arifoğulları, görme engellilerin trafikte yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla bastonla kent merkezinin en yoğun olan Terminal Caddesi'nden yolun karşısına geçmeye çalıştı. Oyuncuya, bölge halkı yardımcı olurken, sürücülerin yol vermemesi ise dikkat çekti. Arifoğulları'nın sosyal medyada hesabından paylaştığı görüntüye de çok sayıda yorum yapıldı.
15.04.2024 Video
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu TÜRK TELEKOM ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tiyatrosu iş birliğiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) hayata geçirilen ‘Erişilebilir Tiyatro’ projesi kapsamında ‘Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam’ adlı çocuk oyunu sergilendi. Proje dahilinde görme ve işitme engelli çocuklar aileleri ile canlı betimleme, sahne turu ve üst yazı uygulamalarıyla engelleri ortadan kaldıran bir sanat deneyimi yaşadı.
14.04.2024 Kültür&Sanat
Roma dönemine ait tiyatro kalıntısında kaçak kazıya 6 gözaltı
Roma dönemine ait tiyatro kalıntısında kaçak kazıya 6 gözaltı Bartın'da Roma dönemine ait tiyatro kalıntısında tarihi taşları kırarak kaçak kazı yapan 6 şüpheli, suçüstü yakalandı.
6.04.2024 Foto Galeri
Gagavuz Türklerine Türk tiyatro etkinlikleri başlıyor
Gagavuz Türklerine Türk tiyatro etkinlikleri başlıyor Yunus Emre Enstitüsü, uluslararası alanda Türk kültürünü, sanatını ve dilini tanıtmak amacıyla sürdürdüğü faaliyetler kapsamında Moldova'nın Gagavuz bölgesinde yaşayan Türk topluluğuna yönelik ‘Türk Dünyasının Kültürel Mirası Gagavuz Diyarı’ projesini hayata geçiriyor.
4.04.2024 Kültür&Sanat
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda devam eden Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda düşündükleri opsiyonları üyelerle paylaştı. Koç, futbol faaliyetlerini durdurma gibi bir düşünceleri olmadığını belirtirken, Süper Kupa maçına ya çıkmayacaklarını ya da U19 takımıyla sahada olacaklarını söyledi. Ali Koç, ligden çekilme opsiyonunun ise en az tercih edilen seçenek olduğunu belirtti.
2.04.2024 Video
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda devam eden Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda düşündükleri opsiyonları üyelerle paylaştı. Koç, futbol faaliyetlerini durdurma gibi bir düşünceleri olmadığını belirtirken, Süper Kupa maçına ya çıkmayacaklarını ya da U19 takımıyla sahada olacaklarını söyledi. Ali Koç, ligden çekilme opsiyonunun ise en az tercih edilen seçenek olduğunu belirtti. Fenerbahçe kongre üyeleri 4 madde için mevcut yönetime yetki verdi.
2.04.2024 Spor
Aşık Shakespeare oyunu sesli betimlemeyle sahneye taşındı
Aşık Shakespeare oyunu sesli betimlemeyle sahneye taşındı ‘Aşık Shakespeare’ oyunu, sesli betimleme ile tiyatro sahnesine taşındı.
2.04.2024 Kültür&Sanat
Taş Kağıt Makas’ın Rıza’sı Bülent Seyran: Bu rol benim olmalı dedim
Taş Kağıt Makas’ın Rıza’sı Bülent Seyran: Bu rol benim olmalı dedim Her çarşamba yeni bölümleri ile ekrana gelen Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu dizisinin oyuncularından Bülent Seyran, canlandırdığı Alzheimer hastası Rıza Tanrıkulu karakteri ve kariyeri hakkında özel açıklamalarda bulundu. Taş Kağıt Makas projesine dahil olma sürecini anlatan Seyran, "Bu sene sadece tiyatro yapacağım gibi bir fikrim vardı. Sonra bana senaryo ve karakter geldi. Başlarda çekincelerim vardı ama sonrasında bu rol benim olmalı dedim" dedi.
1.04.2024 Kültür&Sanat
Bursa'da, sandığa Karagöz kostümüyle gitti
Bursa'da, sandığa Karagöz kostümüyle gitti Bursa'da, tiyatro oyuncusu Bahtiyar Keskin (60), Karagöz kostümü giyerek sandık başına gitti.
31.03.2024 Video
Bursa'da, sandığa Karagöz kostümüyle gitti
Bursa'da, sandığa Karagöz kostümüyle gitti Bursa'da, tiyatro oyuncusu Bahtiyar Keskin (60), Karagöz kostümü giyerek sandık başına gitti.
31.03.2024 Gündem
87 yaşındaki emekli binbaşı: İki sporda 100'ün üzerinde madalyam, 50'ye yakın kupam var
87 yaşındaki emekli binbaşı: İki sporda 100'ün üzerinde madalyam, 50'ye yakın kupam var İzmir'de havacı Binbaşı Birsen İnan (87), emekli olduktan sonra spora yöneldi. Uzun yıllar atlezimle uğraşan İnan, 82 yaşında tanıştığı 'Bocce' sporunda da çeşitli başarılar elde etti. Atletizmde 100'ü aşkın madalyası ve 50'ye yakın kupası, boccede de çeşitli madalyaları bulunan İnan, "Kenarda, köşede kalmış bir emeklilik hoşuma gitmedi" dedi.
31.03.2024 Video
Mehmet Tosun: Bodrum'u çağdaş belediyecilik hizmetleriyle buluşturacağız
Mehmet Tosun: Bodrum'u çağdaş belediyecilik hizmetleriyle buluşturacağız AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, 'Büyük Bodrum Mitingi'nde yaptığı konuşmada, "Bodrum'un mimari dokusuna zarar vermeyeceğiz. Yapılaşmalar iki kattan fazla olmayacak. Şu denizlerimiz derelerden akan kanalizasyon sularından kirlenmeyecek, denizlerimize denizcilerimize sahip çıkacağız. Sokaklarımız temiz olacak, eskiden olduğu gibi Bodrum'u güzelleştireceğiz, çağdaş belediyecilik hizmetleriyle buluşturacağız" dedi.
30.03.2024 Politika
‘Benim Semtim Benim Mahallem Küçükçekmece’ kitabının lansmanı yapıldı
‘Benim Semtim Benim Mahallem Küçükçekmece’ kitabının lansmanı yapıldı Küçükçekmece Belediyesi, ilçedeki mahallelerinin kültürel dokusunu, tarihini ve gündelik yaşamını anlatan özel bir kitap serisini, düzenlediği lansman ile kamuoyuna tanıttı. Küçükçekmece Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında literatüre kazandırılan “Benim Semtim, Benim Mahallem” isimli 6 ciltlik kitap serisinin lansmanı Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
29.03.2024 İstanbul
Mehmet Tosun: Kültür ve sanata dair hizmetlerimizde insanı temel alan bir anlayışla çalışacağız
Mehmet Tosun: Kültür ve sanata dair hizmetlerimizde insanı temel alan bir anlayışla çalışacağız AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum'un kültür ve sanat dünyasını zenginleştirecek projelere büyük önem verdiklerini belirterek "Hayatın her alanında olduğu gibi, kültür ve sanata dair hizmetlerimizde de insanı temel alan bir anlayışla çalışacağız. Bodrum'da yaşayan çok değerli sanatçılarımızdan yararlanacağız ve kentimizin kültür hayatını, onlarla birlikte geliştireceğiz" dedi.
28.03.2024 Politika
Omurilik felci, tiyatro hayaline engel olmadı
Omurilik felci, tiyatro hayaline engel olmadı Ankara'da 17 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu omurilik felci olan ve engeli nedeniyle konservatuvara kabul edilmeyen Göktuğ Tolga Demiralp (42), tüm engelleri aşarak, Ankara Devlet Tiyatroları'nda dışarıdan başrol oynayan ilk oyuncu oldu, birçok oyunda rol aldı.
28.03.2024 Video
Omurilik felci, tiyatro hayaline engel olmadı
Omurilik felci, tiyatro hayaline engel olmadı Ankara'da 17 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu omurilik felci olan ve engeli nedeniyle konservatuvara kabul edilmeyen Göktuğ Tolga Demiralp (42), tüm engelleri aşarak, Ankara Devlet Tiyatroları'nda dışarıdan başrol oynayan ilk oyuncu oldu, birçok oyunda rol aldı.
28.03.2024 Kültür&Sanat
Tiyatro öğrencilerinden 'Vaveyla' oyunuyla Gazze'deki katliam için 'sessiz çığlık'
Tiyatro öğrencilerinden 'Vaveyla' oyunuyla Gazze'deki katliam için 'sessiz çığlık' Erzurum, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğretim üyesi ve öğrencileri, ‘Vaveyla’ oyunuyla Gazze'deki yaşanan katliamın durmasını istedi.
28.03.2024 Kültür&Sanat
Bakan Işıkhan: SGK'ya en borçlu 5 belediyenin tamamı CHP'ye ait
Bakan Işıkhan: SGK'ya en borçlu 5 belediyenin tamamı CHP'ye ait Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Şu anda Türkiye genelinde, Sosyal Güvenlik Kurumu'muza (SGK) en borçlu 5 belediyenin tamamı CHP'ye aittir. Ankara Büyükşehir Belediyesi, şirketleriyle birlikte SGK'ya en borçlu belediye. Ankara Büyükşehir Belediyesi, devlete prim borçlarını dahi ödeyemiyor" dedi.
26.03.2024 Politika
Memleket Partisi'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Öztürk: Ataşehir'de kentsel dönüşüme karşıyız
Memleket Partisi'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Öztürk: Ataşehir'de kentsel dönüşüme karşıyız Memleket Partisi'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Reşat Şahin Öztürk, Ataşehir Prestij Caddesi’nde esnafla bir araya geldi. Ataşehir’in kentsel dönüşümüyle ilgili açıklamalarda bulunan Öztürk, “Ataşehir'de kentsel dönüşüme karşıyız. Kentsel dönüşüm değil yerinde dönüşüm olması gerekiyor. Rantsal dönüşüm değil vatandaşın çıkarını önemsiyoruz” dedi.
26.03.2024 Video
Bodrum'da Antik Tiyatro'da Lvbel C5 konseri
Bodrum'da Antik Tiyatro'da Lvbel C5 konseri Muğla'nın Bodrum ilçesi, sosyal medya platformlarında 'MehmetTosunGonulluleri' adıyla bir araya gelen gençler, Antik Tiyatro'da yaklaşık 6 bin kişinin izlediği Lvbel C5 konseri organize etti.  
25.03.2024 Kültür&Sanat
Memleket Partisi'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Öztürk: Ataşehir'de kentsel dönüşüme karşıyız
Memleket Partisi'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Öztürk: Ataşehir'de kentsel dönüşüme karşıyız Memleket Partisi'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Reşat Şahin Öztürk, Ataşehir Prestij Caddesi’nde esnafla bir araya geldi. Ataşehir’in kentsel dönüşümüyle ilgili açıklamalarda bulunan Öztürk, “Ataşehir'de kentsel dönüşüme karşıyız. Kentsel dönüşüm değil yerinde dönüşüm olması gerekiyor. Rantsal dönüşüm değil vatandaşın çıkarını önemsiyoruz” dedi.
26.03.2024 Politika
Demirören Medya ve Teknoloji MTAL öğrencilerinden Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde unutulmaz danslı tiyatro gösterisi
Demirören Medya ve Teknoloji MTAL öğrencilerinden Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde unutulmaz danslı tiyatro gösterisi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Sultangazi Adım Adım Türkiye Grubu'nun öğretmenlerinden oluşan 100 kişilik ekip, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programları kapsamında ‘Çanakkale Destanı’ isimli danslı tiyatro oyunu sergiledi. Çanakkale Savaşı’nda şehit olan askerlerin, genç yaşta savaşa katılan çocukların ve geride bıraktıkları annelerinin hikayesinin anlatıldığı oyunda savaşın ruhu, zaferi ve gururu bir kez daha yaşatıldı. 1 saat 20 dakika süren müzikal izleyicilerden büyük beğeni topladı.
24.03.2024 Foto Galeri
Demirören Medya ve Teknoloji MTAL öğrencilerinden Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde unutulmaz danslı tiyatro gösterisi
Demirören Medya ve Teknoloji MTAL öğrencilerinden Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde unutulmaz danslı tiyatro gösterisi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Sultangazi Adım Adım Türkiye Grubu'nun öğretmenlerinden oluşan 100 kişilik ekip, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programları kapsamında ‘Çanakkale Destanı’ isimli danslı tiyatro oyunu sergiledi. Çanakkale Savaşı’nda şehit olan askerlerin, genç yaşta savaşa katılan çocukların ve geride bıraktıkları annelerinin hikayesinin anlatıldığı oyunda savaşın ruhu, zaferi ve gururu bir kez daha yaşatıldı. 1 saat 20 dakika süren müzikal izleyicilerden büyük beğeni topladı.
24.03.2024 Video
Bakan Işıkhan: Bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız inşallah. Ülkemizin gücü büyük ölçüde yerel yönetimlerimizin gücünden geliyor. Kalkınma yerelden başlar hakikatine istinaden yerelde ne kadar güçlü olursak genel icraatlarımızın da o derece güçlü olacağına inanıyoruz” dedi.
23.03.2024 Politika
Mehmet Tosun: 41 adet projeyi gerçekleştirmek için beş yıllığına yetki istiyorum
Mehmet Tosun: 41 adet projeyi gerçekleştirmek için beş yıllığına yetki istiyorum AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, düzenlediği lansman toplantısında Bodrum için hazırladığı projeleri 'Bodrum'a sözüm var' sloganı ile tanıttı. Tosun'un Bodrum için hazırladığı 41 proje 'kurumsallaşma', 'altyapı', 'spor', 'turizm', 'kültür', 'ulaşım ve sosyal belediyecilik' başlıkları altında yer aldı. Tosun, "Derdimiz, davamız Bodrum. Sizlerden altı başlıkta topladığımız 41 adet projeyi gerçekleştirmek için ekibimle birlikte beş yıllığına yetki istiyorum" dedi.
20.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

tiyatro engel ali koç bursa karagöz

Tiyatro ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.