Tügiad

Tügiad

Son dakika tügiad haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tügiad gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tügiad haber sayfamızda...

Tügiad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 tugiad haberi bulunmuştur.
Genç iş insanlarından G20 liderlerine gelecek için 5 stratejik öneri
Genç iş insanlarından G20 liderlerine gelecek için 5 stratejik öneriG20 Liderler Zirvesi öncesinde bir araya gelen G20 ülkelerinin genç girişimci ve iş insanları, geleceğe yönelik beklenti ve isteklerini bir bildiri halinde yayınladı. Bildiride, kapsayıcı kalkınma yoluyla ekonomik büyüme, uluslararası iş yapmayı kolaylaştırma, küresel döngüsel ekonomiye geçişi hızlandırma, yeni nesil girişimcileri eğitme ve teşvik etme, inovasyon, dijitalleşme ve geleceğin işleri olmak üzere 5 alanda somut adım atma çağrısı yapıldı.
24.06.2024Ekonomi
Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov TÜGİAD’ı ziyaret etti
Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov TÜGİAD’ı ziyaret ettiTürkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin (TÜGİAD) Türk devletlerindeki iş insanlarını bir araya getirmek için kuruculuğunu üstlendiği federasyon için bir adım daha atıldı. Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov, bir heyetle birlikte TÜGİAD Genel Merkezini ziyaret ederken, Türk dünyasının ekonomik iş birliği için her adımı atmaya hazır olduklarını belirterek, Türk iş insanlarını bölgeye davet etti.
12.06.2024Ekonomi
Doğu ve Batı Avrupa’nın gençlik organizasyonları TÜGİAD liderliğinde İstanbul’da bir araya geldi
Doğu ve Batı Avrupa’nın gençlik organizasyonları TÜGİAD liderliğinde İstanbul’da bir araya geldiAvrupa Birliği’nin en büyük gençlik örgütü liderleri TÜGİAD ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geldi. 500 binin üzerinde üyesi bulunan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES for Europe) ve 1 milyon 600 binden fazla üyeli Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu’nun (JEUNE) lider ve yöneticileri gelecek stratejilerini belirlemek üzere toplandı.
24.05.2024Video
Doğu ve Batı Avrupa’nın en büyük gençlik organizasyonlarıTÜGİAD liderliğinde İstanbul’da bir araya geldi
Doğu ve Batı Avrupa’nın en büyük gençlik organizasyonlarıTÜGİAD liderliğinde İstanbul’da bir araya geldiAvrupa Birliği’nin en büyük gençlik örgütü liderleri TÜGİAD ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geldi. 500 binin üzerinde üyesi bulunan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES for Europe) ve 1 milyon 600 binden fazla üyeli Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu’nun (JEUNE) lider ve yöneticileri gelecek stratejilerini belirlemek üzere toplandı.
24.05.2024Kurumsal
TÜGİAD heyeti, Dubai’de ziyaretlerde bulundu
TÜGİAD heyeti, Dubai’de ziyaretlerde bulunduTürkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), Dubaili girişimcileri enerji ve teknoloji gibi birçok alanda Türkiye’de yatırıma davet etti. TÜGİAD Yönetim Kurulu ve üyelerden oluşan 25 kişilik heyet ile Dubai’de incelemelerde bulunan Başkan Gürkan Yıldırım, “Görüşmeler çok verimli geçti. Dubaili yatırımcılar en kısa sürede ülkemize gelerek turizm, inşaat, enerji gibi birçok alanda yatırım için detaylı olarak analiz yapacaklar” dedi.
29.01.2024Ekonomi
YES for Europe Başkanlığına TÜGİAD Başkanı Gürkan Yıldırım seçildi
YES for Europe Başkanlığına TÜGİAD Başkanı Gürkan Yıldırım seçildiAvrupa genç iş insanlarının organizasyonu ve bünyesinde 21 ülkeden, 500 binin üzerinde genç girişimci bulunan, Avrupa genç girişimcileri resmi çatı konfederasyonu YES For Europe'un başkanlığını Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) tekrar kazandı. Başkan yardımcılıklarına ise Portekiz, İspanya, İtalya ve Almanya seçildi.
11.01.2024Ekonomi
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Elimiz piyasanın üzerinde
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Elimiz piyasanın üzerindeSarıyer’de Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Merkezi'nin açılışında konuşan Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, "Elimiz piyasanın üzerinde. Bu noktada hangi alanda hangi sektörde bir boşluk ya da haksız, fahiş uygulama, stokçuluk gibi durumlar gördüğümüzde denetim ekiplerimiz vasıtasıyla orayı denetliyoruz. Bir yasal eksiklik varsa hemen yönetmelik tebliğ yayınlama şeklinde düzenlemelerimizi yapıyoruz" diye konuştu. Bolat, "Ticaret Bakanlığı olarak haksız ticaret peşinde koşanlarla mücadele noktasında görevlerimizi yapmak için var gücümüzle ve can havliyle çalışıyoruz. İnşallah orta vadeli programda hedeflenen 2026 yılı sonuna doğru enflasyonu tek haneli rakama düşürmeyi başardığımızda zaten istikrarlı bir yapı için hem üretimde hem ekonomide hem yatırımda hem istihdamda çok daha aydınlık çok daha iyi rakamlara ve ortamı hep birlikte yaşayacağız" dedi.
8.01.2024Ekonomi
TÜGİAD, 10 Kasım’da Atatürk’ü Selanik’te andı
TÜGİAD, 10 Kasım’da Atatürk’ü Selanik’te andıTürkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etti. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, öncesinde Selanik Başkonsolosu Serkan Gedik’i makamında ziyaret etti.
10.11.2023Video
TÜGİAD, 10 Kasım’da Atatürk’ü Selanik’te andı
TÜGİAD, 10 Kasım’da Atatürk’ü Selanik’te andıTürkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etti. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, öncesinde Selanik Başkonsolosu Serkan Gedik’i makamında ziyaret etti.
10.11.2023Ekonomi
TÜGİAD, Türk dünyasında koordinatörlük açıyor
TÜGİAD, Türk dünyasında koordinatörlük açıyorDünyanın pek çok ülkesindeki temsilcilikleri ile iş dünyası ve genç girişimcilere öncülük eden Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), Türk Devletleri Teşkilatı’na üye ülkelere yönelik koordinatörlük oluşturuyor. 18. Dönem Kırgızistan Temsilcisi Cemal Ersoy’u Türk Devletleri Kurucu Bölge Koordinatörü olarak görevlendiren TÜGİAD, Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Türkmenistan arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışmalar yapacak.
31.10.2023Ekonomi
G20 Genç Girişimci Liderler Zirvesi yeni iş birliklerinin de kapısını açtı
G20 Genç Girişimci Liderler Zirvesi yeni iş birliklerinin de kapısını açtıG20 üyesi ülkelerin gençlik örgütleri başkanlarının İstanbul’da bir araya getiren TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, zirvede hem geleceğin liderlerine ülkemizi tanıttıklarını hem de yeni iş birliği anlaşmalarına imzaların atıldığını söyledi.
29.10.2023Video
G20 Genç Girişimci Liderler Zirvesi yeni iş birliklerinin de kapısını açtı
G20 Genç Girişimci Liderler Zirvesi yeni iş birliklerinin de kapısını açtı G20 üyesi ülkelerin gençlik örgütleri başkanlarının İstanbul’da bir araya getiren TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, zirvede hem geleceğin liderlerine ülkemizi tanıttıklarını hem de yeni iş birliği anlaşmalarına imzaların atıldığını söyledi.
29.10.2023Ekonomi
TÜGİAD, G20 ülkelerinin genç liderlerini İstanbul’da ağırlayacak
TÜGİAD, G20 ülkelerinin genç liderlerini İstanbul’da ağırlayacakTürkiye Genç iş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla G20 Genç Girişimciler İttifakı Liderler Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. Zirvede 15 üye ülkenin başkanları İstanbul’da bir araya gelecek.
23.10.2023Ekonomi
TÜGİAD üyesi 22 firma ‘İSO 500’ listesinde yer aldı
TÜGİAD üyesi 22 firma ‘İSO 500’ listesinde yer aldıTürkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin (TÜGİAD) üyesi olan 22 şirket, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan, sanayinin dev şirketlerini belirleyen ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesine girdi.
29.09.2023Ekonomi
TÜGİAD Başkanı Yıldırım: Marmara sanayisinde deprem nedeniyle desantralizasyon şart
TÜGİAD Başkanı Yıldırım: Marmara sanayisinde deprem nedeniyle desantralizasyon şartAnkara’da düzenlenen Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Sosyal Politikalar Çalıştayı’nda bir sunum yapan TÜGİAD Başkanı Gürkan Yıldırım, Türkiye’nin sanayi yatırımları envanterinin çıkarılması ve hem insan kaynağının hem de sanayi yatırım stoğunun deprem riskinden korunmak amacıyla endüstriyel yapılanma ile kurgulanması gerektiğini belirtti. Marmara Bölgesi’nde istihdamın ve sanayi yatırımı stoğunun ciddi bir deprem tehdidi altında olduğunu söyleyen Yıldırım, “Bu bölgenin desantralizasyonu ülkemiz için stratejik öneme sahip ve şart” açıklamasında bulundu.
19.09.2023Ekonomi
TÜGİAD: Mahkeme kayyum kararını kaldırdı; yönetim görevinin başındadır
TÜGİAD: Mahkeme kayyum kararını kaldırdı; yönetim görevinin başındadırTürkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) yönetiminden yapılan yazılı açıklamada mahkemenin kayyum kararını kaldırdığı ve görevlerinin başında olduğu aktarıldı.
8.09.2023Gündem
TÜGİAD, G20 Genç Girişimciler İttifakı Liderlerini İstanbul'da ağırlayacak
TÜGİAD, G20 Genç Girişimciler İttifakı Liderlerini İstanbul'da ağırlayacakTÜGİAD, G20 Genç Girişimciler İttifakı'nın 2024 yılında gerçekleştireceği Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak. Türkiye'deki genç iş insanları ve girişimcileri bir çatı altında buluşturan dernek, üye ülkelerin başkan ve genel sekreterlerini de İstanbul'da ağırlamaya hazırlanıyor.
29.07.2023Ekonomi
TÜGİAD Başkanı Yıldırım’dan seçim değerlendirmesi
TÜGİAD Başkanı Yıldırım’dan seçim değerlendirmesiTürkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, dün tamamlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirerek “Ülkemizin yolu açık olsun” dedi.
29.05.2023Politika
TÜGİAD Başkanı Yıldırım’dan seçim açıklaması
TÜGİAD Başkanı Yıldırım’dan seçim açıklamasıTürkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, 13’üncü Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini değerlendirdi.
15.05.2023Politika
TÜGİAD’ın yeni Başkanı Gürkan Yıldırım oldu
TÜGİAD’ın yeni Başkanı Gürkan Yıldırım olduTürkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin (TÜGİAD) 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni dönemde yönetim ve diğer kurullarda görev alacak isimlerin belirlendiği seçimlere tek liste ile giren Gürkan Yıldırım, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
4.05.2023Ekonomi
TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel: Brüt asgari ücret bölgeden göçü tersine çevirecek
TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel: Brüt asgari ücret bölgeden göçü tersine çevirecekTürkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Bakanı Nilüfer Çevikel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı deprem bölgesindeki illerde brüt asgari ücret uygulamasının, bölgeden göçü önleyeceği gibi, tersine göçü başlatacağını ve ekonomik canlanmayı hızlandıracağını söyledi.
14.04.2023Ekonomi
TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel'den deprem bölgesine yatırım çağrısı: Devlet destek veriyor, şimdi sıra iş dünyasında
TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel'den deprem bölgesine yatırım çağrısı: Devlet destek veriyor, şimdi sıra iş dünyasındaDeprem sonrasında zarar gören illerin kalkınmada öncelikli 6'ncı bölge kapsamına alınmasını öneren Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destek kararını imzalamasının ardından iş dünyasını bölgeye yatırıma çağırdı. Çevikel, "TÜGİAD önümüzdeki günlerde bu amaçla bölgeye gidecek. Devlet destek veriyor, şimdi sıra iş dünyasında" dedi.
9.04.2023Ekonomi
"Depremzede kadınlar acılarına rağmen çok güçlüydü"
"Depremzede kadınlar acılarına rağmen çok güçlüydü"İstanbul Kültür Üniversitesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlendiği ‘Kadın Gözüyle Deprem Bölgesi’ başlıklı söyleşide deprem bölgesinde farklı mesleklerde görev yapan kadınlar yaşadığı deneyimleri ve izlenimleri katılımcılarla paylaştı. Deprem bölgesinde günlerce kalan DHA Muhabiri Gül Kaba, "Yaşadıkları acıya rağmen kadınlar çok güçlüydü. Çocukları için mücadele ediyordu. Ama insanların gözlerindeki acı, korku, çaresizlik beni çok etkiledi. Uyumakta güçlük çekiyorum, mesleki açıdan güzel bir tecrübe olsa da insani olarak yıprattı" dedi.
8.03.2023Gündem
TÜGİAD Başkanı Çevikel’den işveren EYT’lilere ‘maaş bağışı’ çağrısı
TÜGİAD Başkanı Çevikel’den işveren EYT’lilere ‘maaş bağışı’ çağrısıTÜGİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, işveren EYT’lilere çağrıda bulundu. Çevikel, bir yıllık emekli maaşlarını depremzede kadınların yararına AFAD’a bağışlamak için işverenlere çağrı yaptı.
7.03.2023Ekonomi
"Depremin vurduğu iller Kalkınmada Öncelikli 6'ncı Bölge kapsamına alınmalı"
"Depremin vurduğu iller Kalkınmada Öncelikli 6'ncı Bölge kapsamına alınmalı"Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, 11 ili etkileyen deprem felaketinin farklı şehirlere göçe neden olmasına dikkat çekerek "Bölgede yaşamın yeniden normale dönmesi için güvenli yerlerde kalıcı konutların hızlıca yapılması ve bölgenin Kalkınmada Öncelikli 6’ncı Bölge konumuna getirilmesi gerekir" dedi.
17.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tügiaddepremzirveavrupatoplantı

Tügiad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.