Uraloğlu

Uraloğlu

Son dakika uraloğlu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uraloğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uraloğlu haber sayfamızda...

Uraloğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 549 uraloglu haberi bulunmuştur.
Bakan Uraloğlu: Aranmayı kabul etmeyen yolcu, uçağa kabul edilmeyecek
Bakan Uraloğlu: Aranmayı kabul etmeyen yolcu, uçağa kabul edilmeyecek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Sivil Havacılık Kanunu'nda değişiklikler yapmayı planladıklarını belirterek, "Kanun taslağına göre, havalimanı girişlerinde tüm yolcular cihazla aranacak. Cihazla aranmanın yetersiz kaldığı durumlarda elle arama yapılacak. Kendisinin veya eşyasının elle aranmasını kabul etmeyen yolcu, uçağa kabul edilmeyecek" dedi.
21.05.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Geleceğimizi kitapların, bilimin ışığında inşa etmeliyiz
Bakan Uraloğlu: Geleceğimizi kitapların, bilimin ışığında inşa etmeliyiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Günümüzün hafızasını gelecek kuşaklara aktarmak için kütüphanelerimizi muhafaza etmeli, onları daha da zenginleştirmeli ve modern imkanlarla donatmalıyız. Ülkemizin topyekun gelişmesi için de okumalıyız, okutmalıyız. Ve bizler de geçmişimizi kitaplardan öğrenmeli, geleceğimizi kitapların, bilimin ışığında inşa etmeliyiz" dedi.
20.05.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Geleceğimizi kitapların, bilimin ışığında inşa etmeliyiz
Bakan Uraloğlu: Geleceğimizi kitapların, bilimin ışığında inşa etmeliyiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Günümüzün hafızasını gelecek kuşaklara aktarmak için kütüphanelerimizi muhafaza etmeli, onları daha da zenginleştirmeli ve modern imkanlarla donatmalıyız. Ülkemizin topyekun gelişmesi için de okumalıyız, okutmalıyız. Ve bizler de geçmişimizi kitaplardan öğrenmeli, geleceğimizi kitapların, bilimin ışığında inşa etmeliyiz" dedi.
20.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu, Uluslararası Ulaştırma Forumu Zirvesi'ne katılacak
Bakan Uraloğlu, Uluslararası Ulaştırma Forumu Zirvesi'ne katılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 22-23 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Leipzig kentinde gerçekleştirilecek Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF) Zirvesi'ne katılacak.
20.05.2024 Politika
YHT'lerde taşınan yolcu sayısı 86 milyonun üzerine çıktı
YHT'lerde taşınan yolcu sayısı 86 milyonun üzerine çıktı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bugüne kadar yüksek hızlı trenlerle (YHT) taşınan yolcu sayısının Türkiye'nin nüfusunu geçtiğini ve ilk hizmet vermeye başladığı 13 Mart 2009 tarihinden bugüne kadar toplam 86 milyon 100 bin kişinin seyahat ettiğini bildirdi.
19.05.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Ülkemizin güçlü bir ekonomiye sahip olması için dev yatırımları hayata geçiriyoruz
Bakan Uraloğlu: Ülkemizin güçlü bir ekonomiye sahip olması için dev yatırımları hayata geçiriyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlattığımız etkin ulaştırma politikaları ile ülkemizin güçlü bir ekonomiye sahip olması için dev yatırımları hayata geçiriyoruz” dedi.
18.05.2024 Foto Galeri
Bakan Uraloğlu: 19 Mayıs'ta Marmaray, Başkentray, İZBAN ücretsiz
Bakan Uraloğlu: 19 Mayıs'ta Marmaray, Başkentray, İZBAN ücretsiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, Marmaray, Başkentray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattının ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.
18.05.2024 Foto Galeri
Bakan Uraloğlu, Malatya'da
Bakan Uraloğlu, Malatya'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, çeşitli ziyaret ve incelemeler için geldiği Malatya'da, Vali Ersin Yazıcı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er'i ziyaret etti.
12.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Yerli ve milli vagonlar Türkiye'nin yükünü taşıyacak
Bakan Uraloğlu: Yerli ve milli vagonlar Türkiye'nin yükünü taşıyacak Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) tarafından üretilen 27 konteyner vagon, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü'ne teslim edildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Yerli ve milli vagonlarımız Türkiye'nin yükünü taşıyacak" dedi.
11.05.2024 Foto Galeri
Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın babası vefat etti
Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın babası vefat etti Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi Hasan Doğan’ın babası Osman Doğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
11.05.2024 Gündem
Gazipaşa'da yolcu uçağının inişte ön lastiği patladı; 190 kişi tahliye edildi
Gazipaşa'da yolcu uçağının inişte ön lastiği patladı; 190 kişi tahliye edildi Alanya - Gazipaşa Havalimanı'na inişi sırasında Corendon Hava Yolları'na ait yolcu uçağının ön lastiği patladı. Ön dikme üzerine iniş yapabilen uçakta hasar oluşurken, 184 yolcu ve 6 mürettebat tahliye edildi. Dün de İstanbul Havalimanı'nda, FEDEX şirketine ait kargo uçağının iniş takımları açılmamış ve uçak gövde üstü inmişti. Olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.
9.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Limanlarımızda 4 ayda 179 milyon 470 bin 869 ton yük elleçlendi
Bakan Uraloğlu: Limanlarımızda 4 ayda 179 milyon 470 bin 869 ton yük elleçlendi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 yılının Ocak-Nisan döneminde limanlarda elleçlenen yük miktarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,9 artarak 179 milyon 470 bin 869 tona, elleçlenen konteyner miktarının ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15,8 artarak 4 milyon 482 bin 347 TEU'ya ulaştığını açıkladı.
9.05.2024 Gündem
İstanbul Havalimanı'nda gövdesi üzerine inen uçak kaldırıldı
İstanbul Havalimanı'nda gövdesi üzerine inen uçak kaldırıldı İstanbul Havalimanı'nda sabah saatlerinde ön niş takımlarının açılmaması nedeni ile gövdesi üzerine acil iniş yapan FEDEX şirketine ait kargo uçağı, uzun süren çalışmaların ardından pistten kaldırıldı.
9.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tüm iş dünyamızı Azerbaycan'da enerji, elektronik, madencilik, tarım, sağlık, bilişim, inşaat sektörleri başta olmak üzere birçok alandaki imkanları değerlendirerek yeni imzalar atmaya davet ediyorum. Azerbaycan firmalarını da ülkemizin devamlı gelişmekte olan yatırım ortamını fırsata çevirmeye davet ediyorum. Geçen yıl itibariyle yüzde 4,5 büyüme kaydetti ekonomimiz. Dünya yüzde 3 büyürken, Türkiye yüzde 4,5 büyüdü ve ilk defa Türkiye 1,1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaşmış oldu. Bununla dünyanın 17'inci büyük ekonomisi konumundayız" dedi.
8.05.2024 Politika
İGA Hava Tarafı Operasyon Direktörü Karakış: Uçak yaklaşık 371 metre gövde üzerinde ilerledi
İGA Hava Tarafı Operasyon Direktörü Karakış: Uçak yaklaşık 371 metre gövde üzerinde ilerledi İstanbul Havalimanı'nda kargo uçağı gövdesi üzeri iniş yaptı. Edinilen bilgiye göre FEDEX şirketine ait kargo uçağının iniş takımları açılmadı. Uçak gövdesi üstü indi. Olayda ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi. Uçağın kurtarılma çalışmaları başladı.
8.05.2024 Video
İstanbul Havalimanı'nda uçak gövdesi üstü indi
İstanbul Havalimanı'nda uçak gövdesi üstü indi İstanbul Havalimanı'nda kargo uçağı gövdesi üzeri iniş yaptı. Edinilen bilgiye göre FEDEX şirketine ait kargo uçağının iniş takımları açılmadı. Uçak gövdesi üstü indi. Olayda ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi. Uçağın kurtarılma çalışmaları başladı.
8.05.2024 Gündem
11. Yeşilay Bisiklet Turu'nda pedallar bağımlılıkla mücadele için çevrildi
11. Yeşilay Bisiklet Turu'nda pedallar bağımlılıkla mücadele için çevrildi Yeşilay'ın 2011 yılından bu yana organize ettiği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'nun 11'incisi, "Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim" sloganıyla Türkiye'nin tüm şehirlerinde eş zamanlı gerçekleşti. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun iş birliğiyle düzenlenen tura ülke genelinde yaklaşık 10 bin bisikletsever katıldı.
5.05.2024 Spor
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A'nın logosunu belirledik
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A'nın logosunu belirledik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin ilk yerli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın logosunu belirlediklerini açıkladı.
5.05.2024 Teknoloji
Bakan Uraloğlu: 21 yılda trafik hacmi yüzde 195 arttı
Bakan Uraloğlu: 21 yılda trafik hacmi yüzde 195 arttı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2003 yılından bu yana ülke genelindeki trafik hacminin yüzde 195 artarak 154,5 milyar taşıt kilometre değerine ulaştığını söyledi.
4.05.2024 Foto Galeri
Bakan Uraloğlu: Yeni Zigana Tüneli'nden 1 yılda 1,7 milyon araç geçti
Bakan Uraloğlu: Yeni Zigana Tüneli'nden 1 yılda 1,7 milyon araç geçti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon'u Gümüşhane üzerinden Bayburt, Aşkale ve Erzurum'a bağlayan Avrupa'nın en uzun çift tüplü kara yolu tüneli Yeni Zigana Tüneli'nden 1 yılda 1 milyon 770 bin aracın geçtiğini açıkladı.
3.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Ulaşım ve haberleşme altyapımıza 275 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik
Bakan Uraloğlu: Ulaşım ve haberleşme altyapımıza 275 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Ülkemizin avantajlı coğrafi konumunun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde son 22 yıla 100 yıllık işler sığdırdık. Ulaşım ve haberleşme altyapımıza 275 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik” dedi.
2.05.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Otoyollarda Serbest Geçiş Sistemi yaygınlaştırılacak
Bakan Uraloğlu: Otoyollarda Serbest Geçiş Sistemi yaygınlaştırılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Artık hepimizin en kıymetlisi zaman; yani hiçbirimiz bir yerde beklemek istemiyoruz. Onun için de biz Serbest Geçiş Sistemi'ni hayata geçirdik. Büyük şehirlerde uygulamaya koyduğumuz Serbest Geçiş Sistemi'ni, yakında ülke genelinde de inşallah yaygınlaştıracağız" dedi.
2.05.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bolu Dağı Tüneli'nin heyelanlara karşı güçlendirilmesine yönelik 2'nci etap çalışmalarının temmuz ayında başlayacağını belirterek, tünelin toplam 67 metre uzatılacağını açıkladı.
1.05.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak
Bakan Uraloğlu: Bolu Dağı Tüneli 67 metre uzatılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bolu Dağı Tüneli'nin heyelanlara karşı güçlendirilmesine yönelik 2'nci etap çalışmalarının temmuz ayında başlayacağını belirterek, tünelin toplam 67 metre uzatılacağını açıkladı.
1.05.2024 Politika
Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı
Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce ile iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma THY’nin 2023'te verdiği 150 adet A321neo ve 80 adet A350 kesin uçak siparişini kapsıyor. Ortalama maliyetinin 20 milyar doları bulduğu anlaşma kapsamında parçalar yerli üretilecek. İmzaların THY’nin genel merkezinde atıldığı iş birliği kapsamında, kapasite arttıkça maliyet rakamının da değişeceği öğrenildi.
29.04.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Uraloğlu uçak yolcu gelecek bilim

Uraloğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.