Yeni Dönem

Yeni Dönem

Son dakika yeni dönem haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeni dönem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeni dönem haber sayfamızda...

Yeni Dönem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.287 yeni donem haberi bulunmuştur.
Afrika Turizm Forumu, Mısır Turizm Bakanı’nın katılımıyla Şarm El-Şeyh'de başladı
Afrika Turizm Forumu, Mısır Turizm Bakanı’nın katılımıyla Şarm El-Şeyh'de başladı Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentinde Rixos Hotels Egypt ev sahipliğinde düzenlenen Afrika Turizm Forumu, Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Antalya Turizm Forumu (ATF) Kurucu Başkanı Selçuk Meral ve Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Ahmed Issa'nın açılış konuşmaları ile başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Tamince açılış konuşmasında “destinasyon içinde bir destinasyon” oluşturmayı hedeflediklerini belirterek turizmin lokal ekonomileri desteklediğini, istihdam sağladığını vurguladı.
21.05.2024 Video
Bakan Şimşek: Cari açık 32 milyar dolara düştü
Bakan Şimşek: Cari açık 32 milyar dolara düştü Türkiye Sürdürülebilir Finans Forumunda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Ekim’e göre enflasyon beklentilerinde 10 puanlık bir iyileşme var. Cari açık daralıyor. Geçen sene mayıs ayında 12 aylık cari açık 60 milyar dolardı. Şimdi şubat ayı itibariyle 32 milyar dolar civarına düştü. İnanıyorum ki bu sene milli gelire oranla yüzde 2 buçuk civarına düşmüş olacak” dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi pazartesi başlıyor
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi pazartesi başlıyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde (MHRS) yenilik yapıldığını belirterek, “MHRS, telefon ve internet erişiminin olduğu her yerde yepyeni bir özellik kazanmış, modifiye olmuş durumda. Sistem artık şöyle işleyecek; ertesi gün randevusu olan her hastamız, saat 20.00'ye kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek. Bu sisteme Onaylı Randevu Sistemi, MHRS'de başlatılan bu yeni döneme de Onaylı Randevu Dönemi diyoruz. Uygulama pazartesi günü başlıyor” dedi.
9.05.2024 Sağlık-Yaşam
KKTC futbolunda yeni dönem
KKTC futbolunda yeni dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Süper Ligi'nde, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi, resmi olarak uygulanmaya başlandı. KKTC Süper Ligi'nde sezonun son haftasında oynanan Göçmenköy - Doğan Türk Birliği karşılaşmasında kullanılan VAR sistemi ile Ada futbolunda yeni bir dönemin başlangıcı oldu.
6.05.2024 Spor
Girişimde Kadın Gücü projesinin yeni dönem açılışı yapıldı
Girişimde Kadın Gücü projesinin yeni dönem açılışı yapıldı TÜRKONFED yürütücülüğünde, Türkiye İş Bankası desteği ile girişimci kadınların iş geliştirme süreçlerine daha hızlı ayak uydurmalarına destek olmak amacıyla gerçekleştirilen Girişimde Kadın Gücü projesinin 2024-2026 yılları arasını kapsayan yeni döneminde 6 bin 500 girişimci ve girişimci adayı kadına ulaşılması hedefleniyor. Projenin ilk döneminde de 5 binden fazla girişimci kadına ulaşılmıştı.
2.05.2024 Ekonomi
Orhan Umut’tan ‘Gece Görüşü’ DG Art Project’te sanatseverlerle buluştu
Orhan Umut’tan ‘Gece Görüşü’ DG Art Project’te sanatseverlerle buluştu Türk figüratif resim sanatının önemli isimlerinden Orhan Umut'un “Gece Görüşü” adlı kişisel sergisi, Zeynep ÖZTÜRK küratörlüğünde dün DG Art Project’te sanatseverlerle buluştu. Sergideki eserlere yönelik konuşan Umut, “Herkes eğlenmeyi, gülmeyi, tebessüm içerisinde resimler görmeyi tercih edebiliyor. Ben biraz daha madalyonun öbür tarafında, durağanlığı, belki biraz da kaotik bir gerilimi vurgulamak ve onu izleyiciye taşımak istiyorum” ifadelerini kullandı. Sergi 11 Mayıs’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.  
19.04.2024 Video
Orhan Umut’tan ‘Gece Görüşü’ DG Art Project’te sanatseverlerle buluştu
Orhan Umut’tan ‘Gece Görüşü’ DG Art Project’te sanatseverlerle buluştu TÜRK figüratif resim sanatının önemli isimlerinden Orhan Umut'un “Gece Görüşü” adlı kişisel sergisi, Zeynep ÖZTÜRK küratörlüğünde dün DG Art Project’te sanatseverlerle buluştu. Sergideki eserlere yönelik konuşan Umut, “Herkes eğlenmeyi, gülmeyi, tebessüm içerisinde resimler görmeyi tercih edebiliyor. Ben biraz daha madalyonun öbür tarafında, durağanlığı, belki biraz da kaotik bir gerilimi vurgulamak ve onu izleyiciye taşımak istiyorum” ifadelerini kullandı. Sergi 11 Mayıs’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
19.04.2024 Kültür&Sanat
Antalyaspor Başkanı Boztepe: Önceliğimiz Sergen Yalçın ile devam etmek
Antalyaspor Başkanı Boztepe: Önceliğimiz Sergen Yalçın ile devam etmek Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'da Başkan Sinan Boztepe, önceliklerinin teknik direktör Sergen Yalçın ile yola devam etmek olduğunu söyledi.
16.04.2024 Spor
Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin mazbatasını aldı
Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin mazbatasını aldı Yerel seçimlere AK Parti'nin adayı olarak giren ve kazanan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ersin Öztürk'ün elinden aldı.
16.04.2024 İstanbul
İBB’de seçim sonrası ilk meclis toplantısı gerçekleşti
İBB’de seçim sonrası ilk meclis toplantısı gerçekleşti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 9’uncu seçim dönemi ilk oturumu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplandı. İmamoğlu, oturumu açmadan önce, 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıktı. Oturumda siyasi parti gruplarının yeni yönetimleri de belli oldu.
15.04.2024 Politika
Beyoğlu Belediyesi’nde yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı yapıldı
Beyoğlu Belediyesi’nde yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı yapıldı Beyoğlu Belediye Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısı Belediye Başkanı İnan Güney yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Güney, “Yeni dönem Beyoğlu halkımıza hayırlı olsun. Hepimiz birer parti temsilcisi olarak geldik ancak, burada parti ve siyasi görüşlerimizi değil, seçmenlerimizi temsil ettiğimizin bilinciyle oturacağız. Hep beraber yerel sorunları çözen, yerel sorunları tartışan ve sorunlara dair çözümler üreten bir meclis olacağımızı diliyorum” dedi.
13.04.2024 Video
Beyoğlu Belediyesi’nde yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı yapıldı
Beyoğlu Belediyesi’nde yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı yapıldı Beyoğlu Belediye Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısı Belediye Başkanı İnan Güney yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Güney, “Yeni dönem Beyoğlu halkımıza hayırlı olsun. Hepimiz birer parti temsilcisi olarak geldik ancak, burada parti ve siyasi görüşlerimizi değil, seçmenlerimizi temsil ettiğimizin bilinciyle oturacağız. Hep beraber yerel sorunları çözen, yerel sorunları tartışan ve sorunlara dair çözümler üreten bir meclis olacağımızı diliyorum” dedi.
13.04.2024 Politika
Garanti BBVA Partners Tech Girişim Hızlandırma Programı’na kabul edilen girişimler belli oldu
Garanti BBVA Partners Tech Girişim Hızlandırma Programı’na kabul edilen girişimler belli oldu Yatırım çekme ve büyüme potansiyeli olan girişimlerin desteklenmesini ve hızlandırılmasını amaçlayan Garanti BBVA’nın, teknoloji tabanlı girişimlere destek vermek amacıyla hayata geçirdiği Garanti BBVA Partners Tech Programı’na katılmaya hak kazanan 8. Dönem girişimler belli oldu. Programa seçilen girişimler; Usersdot, Ingosa, Evreka, Enqura ve Navlungo olarak belirlendi.
5.04.2024 Teknoloji
İmamoğlu’ndan hükümete birlikte çalışalım çağrısı
İmamoğlu’ndan hükümete birlikte çalışalım çağrısı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni dönem görevine başladı.
4.04.2024 Politika
Edirne'de oyların çöpe atıldığı sandıkta, muhtarlık seçimi yinelenecek
Edirne'de oyların çöpe atıldığı sandıkta, muhtarlık seçimi yinelenecek Edirne İlçe Seçim Kurulu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, muhtarlık için atılan oyların iddiaya göre temizlik görevlisi tarafından yanlışlıkla çöpe atılması sonucu muhtarın belirlenemediği Umurbey Mahallesi için, 2 Haziran'da muhtarlık seçiminin yinelenmesi kararını aldı.
3.04.2024 Politika
Çatalca Belediyesi’nde devir teslim töreni yapıldı
Çatalca Belediyesi’nde devir teslim töreni yapıldı 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Çatalca Belediye Başkanı seçilen Erhan Güzel, AK Partili eski başkan Mesut Üner’in yardımcısı Hüseyin Aydın’dan yönetimi devraldı. Güzel, “Kişiye, kişilere, gruplara, belli zümrelere, vakıflara, tarikatlara hizmet etme dönemi artık sona erdi. Artık tamamen millete hizmet dönemi başlamıştır” dedi.
3.04.2024 Politika
BBP'nin kazandığı tek il Sivas'ta Başkan Uzun mazbatasını aldı
BBP'nin kazandığı tek il Sivas'ta Başkan Uzun mazbatasını aldı Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kazandığı tek il olan Sivas'ta Belediye Başkanlığı’na seçilen Adem Uzun, mazbatasını aldı.
3.04.2024 Gündem
İmamoğlu mazbatasını aldı
İmamoğlu mazbatasını aldı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını yeniden kazanan Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı.
3.04.2024 Politika
Hasan Akgün: Halkın iradesinin önünde hiçbir güç duramaz
Hasan Akgün: Halkın iradesinin önünde hiçbir güç duramaz Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 31 Mart yerel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre yeniden belediye başkanı seçildi. Yedinci kez üst üste belediye başkanı seçilen Akgün, katıldığı kutlama töreniyle görevine başladı. Akgün, “Büyükçekmece ailem ve İstanbul halkı gereken cevabı verdi, vermeye devam ediyor. Halkın önünde, halkın iradesinin dışında hiçbir güç duramaz” ifadelerini kullandı.
3.04.2024 Politika
Edirne'de sayılmayan oyların çöpe atıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı; muhtar seçilemedi
Edirne'de sayılmayan oyların çöpe atıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı; muhtar seçilemedi Edirne'de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, 1750 seçmenin yaşadığı merkeze bağlı Umurbey Mahallesi'nde, bir sandıkta muhtarlık için atılan oyların iddiaya göre temizlik görevlisi tarafından yanlışlıkla çöpe atılmasıyla muhtar belirlenemedi. Toplam 6 sandığın 5'inden kendisinin önde çıktığını iddia eden mahallenin mevcut muhtarı Turhan Özgünden, "Tam seçim bitti derken birdenbire ortalık karıştı. Yıkıldık, üzüldük. Böyle bir talihsizlik yaşadık" dedi.
1.04.2024 Gündem
Kurum, ilk 6 ay ve 1 yıllık acil eylem planını tanıttı
Kurum, ilk 6 ay ve 1 yıllık acil eylem planını tanıttı AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şişli’de bir otelde düzenlenen ‘Hızlı ve Sağlam Adımlar’ lansman programında ilk 6 ay ve 1 yıllık acil eylem planını tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan Kurum, "Şunu asla unutmayalım. İstanbul’un kaybedecek vakti yoktur, çünkü vakit kaybına hiçbir insanımızın artık tahammülü yoktur. Ben bu vesileyle, İstanbullu her hemşerimden, her haneden oylarını istiyorum. Herkesin desteğini istiyorum. Benimle birlikte yol yürümeye davet ediyorum" dedi.
28.03.2024 Politika
Mahallenin 'süper muhtar'ı, bisikleti çalınınca yemek servisi için günde 10 kilometre yürüyor
Mahallenin 'süper muhtar'ı, bisikleti çalınınca yemek servisi için günde 10 kilometre yürüyor Antalya'nın en eski mahallelerinden Haşim İşcan'da 2 dönemdir muhtarlık yapan Halil Ay (43), 10 yıldır yardıma muhtaç ailelere günde 2 kez yemek servisi yapıyor. Mahallelinin 'Süper muhtar' diye seslendiği Ay, uzun süredir kullandığı ve yemekleri taşıdığı bisikleti çalındığı için günde 10 kilometre yürüyerek servise devam ediyor.
26.03.2024 Video
Mahallenin 'süper muhtar'ı, bisikleti çalınınca yemek servisi için günde 10 kilometre yürüyor
Mahallenin 'süper muhtar'ı, bisikleti çalınınca yemek servisi için günde 10 kilometre yürüyor Antalya'nın en eski mahallelerinden Haşim İşcan'da 2 dönemdir muhtarlık yapan Halil Ay (43), 10 yıldır yardıma muhtaç ailelere günde 2 kez yemek servisi yapıyor. Mahallelinin 'Süper muhtar' diye seslendiği Ay, uzun süredir kullandığı ve yemekleri taşıdığı bisikleti çalındığı için günde 10 kilometre yürüyerek servise devam ediyor.
26.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Türkiye'ye festival iklimi yaşatacağız
Bakan Ersoy: Türkiye'ye festival iklimi yaşatacağız Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Kültür Yolu Festivali 2024 Yılı Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Bakan Ersoy, "2023'te Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde 100 gün süren festival programı hazırlamıştık. Yeni dönemde ise 8 aya yayılmış bir kültür-sanat maratonuyla Türkiye'ye adeta bir festival iklimi yaşatacağız. Dünyada bununla kıyaslanabilecek başka bir organizasyon yok" dedi.
25.03.2024 Kültür&Sanat
Bakan Yumaklı: Orman yangınlarıyla mücadele için kabiliyetlerimiz son derece gelişmiş vaziyette
Bakan Yumaklı: Orman yangınlarıyla mücadele için kabiliyetlerimiz son derece gelişmiş vaziyette Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, orman varlığını artıran ülkeler arasında Türkiye'nin Avrupa'da birinci, dünyada dördüncü sırada olduğunu belirterek, "Orman yangınları için kabiliyetlerimiz son derece gelişmiş vaziyette, 104 helikopterimiz, 26 uçağımız, 14 insansız hava aracımız, 5 bin kara aracımız, 776 kulemiz, 25 bin orman yangınlarıyla mücadele edecek olan kardeşim ve yaklaşık 130 bine yakın gönüllümüzle biz hazırız" dedi.
21.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

meclis toplantısı GİRİŞİM orhan umut Gece Görüşü sergi

Yeni Dönem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.