Yerli

Yerli

Son dakika yerli haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerli haber sayfamızda...

Yerli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.873 yerli haberi bulunmuştur.
Patara'da caretta yuva rekoru
Patara'da caretta yuva rekoru Nesli tehlike altındaki deniz kaplumbağalarının önemli yuvalama alanlarından Patara kumsalında yuva sayısı, Mayıs ayının 24’ü itibarıyla 53'ü buldu. Bu rakam mayıs ayının tamamını kapsayan en yüksek yuva sayısının neredeyse 5 katı olarak kayıtlara geçerek, rekor kırdı.
24.05.2024 Video
İstanbul merkezli gayrimenkul şirketi, Karadağ’da hizmet vermeye başladı
İstanbul merkezli gayrimenkul şirketi, Karadağ’da hizmet vermeye başladı Yatırımlarını gayrimenkul sektöründe değerlendirmek isteyenler, rotasını geri dönüşü en kârlı olabilecek ülkelere çeviriyor. Güneydoğu Avrupa ülkelerinden Karadağ yatırımcıların radarına girerken, yerli gayrimenkul şirketi, ülkede yatırım yaparak oturum almak isteyenlere hizmet vermeye başladığını duyurdu.
24.05.2024 Kurumsal
ASELSAN, EFES-2024’te görev alıyor
ASELSAN, EFES-2024’te görev alıyor  ASELSAN, Avrupa’nın en büyük tatbikatlarından birisi olan EFES-2024 Tatbikatında en ileri teknolojiye sahip sistemleriyle gövde gösterisi yapıyor. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, “Dünya çapında başarısı kanıtlanmış, yüksek teknolojiye sahip ürünlerimizle oyun değiştirmeye devam edeceğiz” dedi.
24.05.2024 Kurumsal
VatanMed, Euroleague sponsoru oldu
VatanMed, Euroleague sponsoru oldu Yerli saç ekimi kliniği VatanMed, 2.5 sene boyunca Euroleague sponsoru olacağını duyurdu.
24.05.2024 Kurumsal
Cevdet Yılmaz: 30'un üzerinde yeni yapay zeka eylemi hayata geçirilecektir
Cevdet Yılmaz: 30'un üzerinde yeni yapay zeka eylemi hayata geçirilecektir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Geldiğimiz aşamada yaklaşık 70'i aşan eylem planı benimsenmesini kararlaştırmış bulunmaktayız. Söz konusu eylem planında 30'un üzerinde yeni yapay zeka eylemi hayata geçirilecektir" dedi.
23.05.2024 Politika
Bakan Kacır: Artık teknoloji seviyesi yüksek ürünleri dünyaya ihraç edebilen bir Türkiye var
Bakan Kacır: Artık teknoloji seviyesi yüksek ürünleri dünyaya ihraç edebilen bir Türkiye var Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye'nin dört bir yanında yenilikçi teknoloji girişimlerine ev sahipliği yapan kuluçka programları, hızlandırma programları var. Bugün Türkiye'nin dev bir Ar-Ge ordusu var ve artık yüksek teknoloji ihracatımız 8 milyar dolara yaklaşıyor. Artık teknoloji seviyesi yüksek ürünleri rekabetli şekilde dünyaya ihraç edebilen bir Türkiye var" dedi.
23.05.2024 Politika
Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan 'dolandırıcılık' uyarısı
Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan 'dolandırıcılık' uyarısı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından, "Son zamanlarda internet siteleri ve sosyal medya platformlarında, savunma sanayii firmalarına yatırım yaparak gelir elde edebileceğine dair sahte ilanlar ve haber benzeri içerikler görülmektedir. Dolandırıcılığı amaçlayan bu tür ilan ve haberler tamamen gerçek dışıdır" açıklaması yapıldı.
23.05.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Önümüzdeki 3 yıl boyunca enflasyonu düşürmeye devam edeceğiz
Bakan Şimşek: Önümüzdeki 3 yıl boyunca enflasyonu düşürmeye devam edeceğiz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Arap Bankalar Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası Arap Bankacılık Zirvesi’ne katıldı. Burada İngilizce bir konuşma yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'nin politika öncelikleri; fiyat istikrarını devam ettirmek, mali pozisyonumuzu güçlendirmek, bütçe açığını daraltmak ve yapısal dönüşümüze devam etmek. Türkiye'de enflasyon yüksek ama düşecek, bunun için dezenflasyon programı geliştirdik.1 yıllık bir geçiş dönemindeyiz. Uzun bir süreç önümüzdeki 3 yıl boyunca enflasyonu düşürmeye devam edeceğiz." dedi.
23.05.2024 Ekonomi
MSB: Son bir haftada 48 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 48 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, 48'i son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar 1048 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
23.05.2024 Gündem
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Efes-2024 Tatbikatı'nda birçok yerli ürün yer alıyor
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Efes-2024 Tatbikatı'nda birçok yerli ürün yer alıyor Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Efes-2024 Tatbikatı kapsamında, yerli ve milli imkan ve kabiliyetler ile inşa edilmiş çok sayıda platform ve platformlara entegre radar, elektro-optik, mühimmat, alt sistem, faydalı yük, elektronik bileşen ve yazılım ile birçok yerli ve milli ürün yer aldığını söyledi.
23.05.2024 Gündem
CANiK ve Grup Şirketleri, SEDEC 2024’te yeni sözleşmelere imza attı
CANiK ve Grup Şirketleri, SEDEC 2024’te yeni sözleşmelere imza attı Anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik konularında ulusal ve uluslararası oyuncuları bir araya getiren SEDEC’te, CANiK’in de içinde bulunduğu Samsun Yurt Savunma (SYS) şirketler grubu birçok yeni sözleşmeye imza attığını duyurdu. CANiK Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, “Başkentimizde ürünlerimizi dünyaya sunduğumuz bir platform olan SEDEC fuarında bu sene imzaladığımız anlaşmaların şirketimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
23.05.2024 Kurumsal
Emine Erdoğan: Özgün gıdaya erişimin tüm insanlığın hakkı olduğuna inanıyoruz
Emine Erdoğan: Özgün gıdaya erişimin tüm insanlığın hakkı olduğuna inanıyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türkiye olarak, tarih boyunca etkilediği birçok ülkenin insanı ile birlikte toplumumuzdaki her grubu bir sofra etrafında birleştiren köklü bir mutfak kültürüne sahip olmanın kıymetini biliyoruz ve temiz, sağlıklı, yerel ve özgün gıdaya erişimin tüm insanlığın hakkı olduğuna inanıyoruz" dedi.
22.05.2024 Gündem
“Oyuneks, kısa sürede yüz binlerce üyeye ulaştı”
“Oyuneks, kısa sürede yüz binlerce üyeye ulaştı” Farklı platformların geliştirilmesi, mobil cihazların yaygınlaşması, internet bağlantı hızlarının yükselmesi ve online oyunların çoğalmasıyla video oyunu oynayanların sayısının da arttığını söyleyen Oyuneks Genel Müdürü Alihan Kesici, “Salgından bu yana oyunlar sosyalleşmenin ve eğlencenin önemli bir mecrasına dönüştü. Bu da yeni bir ekonomi oluşturdu. Pazara geç girmemize rağmen, yıllardır pazarda olan oyunculara kıyasla yüz binlerce üyeye çok kısa sürede ulaştık” ifadelerini kullandı.
22.05.2024 Kurumsal
BtcTurk, Vadi Açıkhava’nın ana sponsoru oldu
BtcTurk, Vadi Açıkhava’nın ana sponsoru oldu Finansal teknoloji şirketi BtcTurk, Vadi Açıkhava’nın ana sponsoru oldu. Yerli ve yabancı sanatçıların sahne alacağı konserlerle bu yaz eğlencenin merkezi olacak BtcTurk Vadi’de perde 31 Mayıs’ta Melike Şahin konseriyle açılacak.
22.05.2024 Kültür&Sanat
Türk sineması, dünyanın en prestijli festivalinde
Türk sineması, dünyanın en prestijli festivalinde Dünyanın en prestijli film festivallerinden, bu yıl 77'ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali kapsamında Türkiye, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ve Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı’nın organizasyonu ile kurulan Türkiye Standı ile temsil edildi.
22.05.2024 Kültür&Sanat
Bakan Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Görgün ile görüştü
Bakan Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Görgün ile görüştü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve Başkan Yardımcısı İhsan Kaya ile görüştü.
21.05.2024 Politika
Yerli sağlıklı yaşam ve randevu platformu, kitle fonlaması yatırım turuna çıkacak
Yerli sağlıklı yaşam ve randevu platformu, kitle fonlaması yatırım turuna çıkacak Başta güzellik salonları, estetik merkezleri, kuaförler gibi meslek kolları olmak üzere sağlıklı yaşam merkezlerinin tamamına hitap eden ixirlife, salon yönetimi yazılımıyla bu ihtiyaca özel bir çözüm geliştirdi. Aybit Teknoloji A.Ş. çatısı altında Mart 2023'te geliştirilmeye başlanan şu an 300'ün üzerinde işletmenin aktif olarak kullandığı ixirlife salon yönetimi yazılımı, etki alanını genişletmek için kitle fonlaması ve yatırım turu için düğmeye bastığını duyurdu.
21.05.2024 Kurumsal
Türkiye, turistik gecelemede dünya beşincisi
Türkiye, turistik gecelemede dünya beşincisi Türkiye, yerli ve yabancı turistlerin konaklama tesislerindeki geceleme sayısı bakımından 203 milyon gecelemeyle dünyada beşinci sırada yer aldı. En çok geceleme olan iller Antalya, İstanbul ve Muğla olarak sıralandı.
21.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut anayasanın yeni Türkiye'yi taşıması mümkün değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut anayasanın yeni Türkiye'yi taşıması mümkün değildir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gelinen aşamada şunu çok net görebiliyoruz, mevcut anayasanın yeni Türkiye’yi taşıması mümkün değildir. Muhalif, muvafık fark etmeksizin 85 milyon olarak yeni yüzyılda, yeni anayasa ülküsünü gerçeğe dönüştürmemiz gerektiğine inanıyorum" dedi.
20.05.2024 Politika
Türkiye'nin en uzun menzilli radarı ALP 300-G, TSK'ya teslim edildi
Türkiye'nin en uzun menzilli radarı ALP 300-G, TSK'ya teslim edildi Askeri Elektronik Sanayi (ASELSAN) tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen Türkiye'nin en uzun menzilli radarı 'Taşınabilir Erken İhbar Radar Sistemi' olan 'ALP 300-G'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslimi törenle yapıldı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Yüksek operasyon becerisine sahip bu radarımız çok yönlü tehditlerin, önceden tespit ve takibini hızlı bir şekilde yapacak. Böylece tehditlere karşı uzun menzilde etkin bir şekilde mukabele ederek ülkemizin savunma yeteneklerini büyük ölçüde artıracağız" dedi.
20.05.2024 Gündem
Tunceli’de sıcak hava balonu turizmi
Tunceli’de sıcak hava balonu turizmi Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan, geçen yıl nüfusun 24 katı kadar turisti ağırlayan Tunceli’de, sıcak hava balonu turizmi başladı. İlk uçuşu çocuklarla gerçekleştiren Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, “İnsanlarımızın hem raftingimizde suyu, trekkingle dağlarımızı tadarak, balonla da yukarıdan Tunceli'mizi görmesini çok arzu ediyorum. Yerli, yabancı bütün gezi severleri, bütün turistleri şehre davet ediyoruz” dedi.
20.05.2024 Video
Tunceli’de sıcak hava balonu turizmi
Tunceli’de sıcak hava balonu turizmi Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan, geçen yıl nüfusun 24 katı kadar turisti ağırlayan Tunceli’de, sıcak hava balonu turizmi başladı. İlk uçuşu çocuklarla gerçekleştiren Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, “İnsanlarımızın hem raftingimizde suyu, trekkingle dağlarımızı tadarak, balonla da yukarıdan Tunceli'mizi görmesini çok arzu ediyorum. Yerli, yabancı bütün gezi severleri, bütün turistleri şehre davet ediyoruz” dedi.
20.05.2024 Foto Galeri
Ermaden, 86’ncı yaşını kutluyor
Ermaden, 86’ncı yaşını kutluyor Türkiye’nin demir cevheri üretiminin yüzde 38’ini, demir cevheri ihtiyacının ise yüzde 16’sını tek başına karşılayan OYAK Maden Metalürji Şirketlerinden Ermaden, 86’ncı yılını kutluyor.
20.05.2024 Kurumsal
Yerli ve Milli Parti lideri Mutlu: İşe alımlarda torpil olmayacak, gençlere söz veriyorum
Yerli ve Milli Parti lideri Mutlu: İşe alımlarda torpil olmayacak, gençlere söz veriyorum Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, "Gençlerin iş bulmalarını kendimize gerçekten görev ediniyoruz. Burada ben de bu gençlere söz veriyorum. Yerli ve Milli Parti iktidarında işe alımlarda asla mülakat yapılmayacak, torpil olmayacak, liyakat esas olarak alınacak. İşe alımlarda, sınavlarda, okulda, adliyede, her yerde adalet, adalet, adalet olacak. Bu benim kesinlikle Teoman Mutlu olarak gençliğe sözümdür” ifadelerini kullandı.
19.05.2024 Video
Yerli ve Milli Parti lideri Mutlu: İşe alımlarda torpil olmayacak, gençlere söz veriyorum
Yerli ve Milli Parti lideri Mutlu: İşe alımlarda torpil olmayacak, gençlere söz veriyorum Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, "Gençlerin iş bulmalarını kendimize gerçekten görev ediniyoruz. Burada ben de bu gençlere söz veriyorum. Yerli ve Milli Parti iktidarında işe alımlarda asla mülakat yapılmayacak, torpil olmayacak, liyakat esas olarak alınacak. İşe alımlarda, sınavlarda, okulda, adliyede, her yerde adalet, adalet, adalet olacak. Bu benim kesinlikle Teoman Mutlu olarak gençliğe sözümdür” ifadelerini kullandı.
19.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

tatbikat Savunma Sanayii Başkanı Görgün tunceli Ankara yerli ve milli

Yerli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.