Yerli Ve Milli

Yerli Ve Milli

Son dakika yerli ve milli haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerli ve milli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerli ve milli haber sayfamızda...

Yerli Ve Milli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.495 yerli ve milli haberi bulunmuştur.
Bakan Uraloğlu, TÜRKSAT 6A'nın 3'üncü ateşlemesinin olumlu sonuçlandığını duyurdu
Bakan Uraloğlu, TÜRKSAT 6A'nın 3'üncü ateşlemesinin olumlu sonuçlandığını duyurduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, TÜRKSAT 6A'nın bugün 7 dakika süren 3'üncü ateşlemesinin de olumlu sonuçlandığını bildirdi.
14.07.2024Teknoloji
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdi
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanımız Davos'ta dönemin İsrail Cumhurbaşkanına posta koydu. 'Ben seni katil olarak tanıyorum ve seninle mücadele edeceğim' dedi. Bunu 'One Minute' diyerek yaptı. Bu olayın üzerine Türkiye'deki FETÖ yapıları, Cumhurbaşkanımıza ve Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini alaşağı edecek B planlarını hayata geçirmeye başladı" dedi.
13.07.2024Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A uzay yolculuğu sorunsuz sürüyor
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A uzay yolculuğu sorunsuz sürüyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türksat 6A sorunsuz bir şekilde uzaydaki yolculuğuna devam ediyor ve bizler de sabırsızlıkla yörüngesinde hizmete başlayacağı anı bekliyoruz. Hiç şüphesiz ülkemizin ürettiği en yüksek değere sahip teknoloji projelerinden biri olan ilk yerli ve milli haberleşme uydumuz TÜRKSAT 6A'dır" dedi.
13.07.2024Gündem
‘Kuraklığa dayanıklı yerli ve milli ayçiçeği tohumu 300 bin dekara ekildi’
‘Kuraklığa dayanıklı yerli ve milli ayçiçeği tohumu 300 bin dekara ekildi’Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya tarlalarında üretilen yerli ve milli hibrit ayçiçeği tohumunun kuraklığa dayandığını belirterek, “Gelecek yıllarda da Türkiye'nin 40-50 ilinde yerli ayçiçeğini yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Şu an Türkiye genelinde 300 bin dekar alanda yaklaşık 120 ton ekilmiş vaziyette” dedi.
13.07.2024Foto Galeri
Bakan Uraloğlu: TÜRKSAT 6A'nın 1'inci ve 2'nci ateşleme başarıyla gerçekleşti
Bakan Uraloğlu: TÜRKSAT 6A'nın 1'inci ve 2'nci ateşleme başarıyla gerçekleştiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TÜRKSAT 6A'nın bu akşam Türkiye saatiyle 20.00 civarında 2'nci ateşleme sürecinin başladığını bildirdi.
12.07.2024Politika
Vakıflardan TOGG’lu sünnet şöleni
Vakıflardan TOGG’lu sünnet şöleniİstanbul ve Tekirdağ’da sosyal yardım yapılan ailelerin çocuklarına sünnet şöleni düzenlendi. Milli otomobilimiz TOGG ve klasik otomobillerden oluşan konvoy renkli görüntüler oluşturdu.
12.07.2024Gündem
Bakan Uraloğlu, Spacex’in Teksas’taki Üretim ve Fırlatma Tesisini inceledi
Bakan Uraloğlu, Spacex’in Teksas’taki Üretim ve Fırlatma Tesisini incelediTürkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu TÜRKSAT 6A’nın fırlatma töreni için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, SpaceX firmasının Teksas eyaletinin Brownsville şehrinde bulunan tesisini ve üretim merkezini ziyaret etti.
11.07.2024Dünya
CANiK’ten 15 Temmuz mesajı
CANiK’ten 15 Temmuz mesajıCANiK’in de içinde bulunduğu Samsun Yurt Savunma (SYS) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Aral mesajında, Türk milletinin demokrasiye sahip çıkma kararlılığına vurgu yaptı ve bu motivasyonla yurt savunması için en iyisini yaparak, yüksek katma değerli ürünlerin ihracatıyla ülke ekonomisine katkıyı artırmanın en önemli hedefleri olduğunu belirtti.
10.07.2024Kurumsal
Yerli tohumlar 'Selami Bey' ve 'Ayten Hanım', çiftçiden tam not aldı
Yerli tohumlar 'Selami Bey' ve 'Ayten Hanım', çiftçiden tam not aldıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından geliştirilen 'Selami Bey' ve 'Ayten Hanım' isimli yerli ekmeklik buğday tohumlarının tanıtımını yaptı. Bakan Yumaklı, tohumların çiftçiden tam not aldığını söyledi.
9.07.2024Ekonomi
Boyga'nın ilk ihracatı yapıldı
Boyga'nın ilk ihracatı yapıldıTürk savunma sanayi firması Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), tarafından milli imkanlarla geliştiren ve terörle mücadelede aktif rol oynayan, mühimmat bırakan İnsansız Hava Aracı (İHA) Boyga'nın ilk ihracatı gerçekleştirildi.
9.07.2024Video
Boyga'nın ilk ihracatı yapıldı
Boyga'nın ilk ihracatı yapıldıTürk savunma sanayi firması Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), tarafından milli imkanlarla geliştiren ve terörle mücadelede aktif rol oynayan, mühimmat bırakan İnsansız Hava Aracı (İHA) Boyga'nın ilk ihracatı gerçekleştirildi.
9.07.2024Gündem
Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladı
Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladıTürkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A, Türkiye saatiyle 02.30’da ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu'ndan Space X firmasına ait Falcon 9 roketiyle uzaya fırlatıldı.
9.07.2024Video
Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladı
Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladıTürkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A, Türkiye saatiyle 02.30’da ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu'ndan Space X firmasına ait Falcon 9 roketiyle uzaya fırlatıldı.
9.07.2024Teknoloji
Türksat 6A uydusu bu gece uzaya fırlatılıyor
Türksat 6A uydusu bu gece uzaya fırlatılıyorTürk mühendisleri tarafından yerli imkanlarla üretilen Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A, bu gece yörüngesine doğru yola çıkıyor.
8.07.2024Teknoloji
'Akıllı ulaşım' projesi 2026'da tamamlanacak
'Akıllı ulaşım' projesi 2026'da tamamlanacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ilk etapta Ankara, İstanbul ve Antalya'da 30 kilometrelik kesimde pilot olarak başlattıkları 'Kooperatif ve Akıllı Ulaşım Sistemlerine Yönelik Merkezi Yazılım Platformu' projesinin 23 Kasım 2026'da tamamlanacağını belirtti. Uraloğlu, "Proje ile yolda meydana gelen kaza, duran araç, gizli buzlanma, yola düşen nesne, yol yapım ve bakım çalışmaları, şerit veya yol kapama gibi trafik güvenliği, seyahat hızı, konfor ve zamanı etkileyen olaylar tespit edilerek yol kullanıcılarına anlık olarak bilgilendirme sağlanacak" dedi.
6.07.2024Gündem
Kademe A.Ş ve AL Fahhad'dan stratejik iş birliği
Kademe A.Ş ve AL Fahhad'dan stratejik iş birliğiTemizlik araçları ve ekipmanları üreten Kademe A.Ş, Suudi Arabistan'ın temizlik şirketi AL Fahhad ile iş birliği yaptığını duyurdu. Buna göre atık yönetimi ve teknoloji transferi konularında çalışmalar yapılacak. Kademe A.Ş. Genel Müdürü Kenan Çelik, Suudi Arabistan’ın en büyük temizlik şirketiyle iş birliği yaparak Türk- Suudi ilişkilerini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
6.07.2024Ekonomi
MSB: Suriye harekat alanlarında olumsuz bir durum yok
MSB: Suriye harekat alanlarında olumsuz bir durum yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları tarafından, Suriye'de meydana gelen ve Türkiye aleyhinde faaliyet gösteren bazı unsurlarca yürütülen provokatif eylemlerin dikkatle takip edildiği, bu eylemlere yönelik gerekli önlemlerin alındığı belirtilerek, "Şu an Suriye harekat alanlarımızda herhangi olumsuz bir durum yoktur" açıklaması yapıldı.
4.07.2024Gündem
MSB: Irak’ın kuzeyinde bulunan 37 terör unsuru imha edildi
MSB: Irak’ın kuzeyinde bulunan 37 terör unsuru imha edildiMilli Savunma Bakanlığı’dan (MSB) yapılan açıklamada, Irak kuzeyinde bulunan Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerine düzenlenen hava harekatında içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak, depo ve terör örgütünün kullandığı tesislerden oluşan 37 hedefin imha edildiği belirtildi.
3.07.2024Gündem
Savunma sanayinde haziran ihracatı 563 milyon dolar
Savunma sanayinde haziran ihracatı 563 milyon dolarSavunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma ve havacılık sanayi ihracatının haziran ayında 563 milyon dolar olarak gerçekleştiğini duyurdu.
3.07.2024Ekonomi
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A'yı 9 Temmuz'da uzaya göndereceğiz
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A'yı 9 Temmuz'da uzaya göndereceğizUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türksat 6A uydumuz, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan SpaceX'e ait Cape Canaveral'daki fırlatma merkezinden, Falcon 9 roketiyle ABD yerel saati ile 8 Temmuz 2024 saat 17.20'de, Türkiye saati ile ise 8 Temmuz'u 9 Temmuz'a bağlayan gece 00.20'de uzaya gönderilecek" dedi.
28.06.2024Teknoloji
Bayraktar TB2 İHA'lar, orman yangınına müdahaleyi 10 dakikaya düşürdü
Bayraktar TB2 İHA'lar, orman yangınına müdahaleyi 10 dakikaya düşürdüOrman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesindeki 14 adet Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA) yangın açısından en riskli bölgelerde 7 gün 24 saat havada tarama yapıyor. Termal kameralar sayesinde 100 kilometre mesafeden 1 metrekarelik ısı enerjisini tespit edebilen İHA'lar ile orman yangınlarına ilk müdahale süresi 40 dakikadan 10 dakikaya kadar indi.
27.06.2024Video
Bayraktar TB2 İHA'lar, orman yangınına müdahaleyi 10 dakikaya düşürdü
Bayraktar TB2 İHA'lar, orman yangınına müdahaleyi 10 dakikaya düşürdüOrman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesindeki 14 adet Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA) yangın açısından en riskli bölgelerde 7 gün 24 saat havada tarama yapıyor. Termal kameralar sayesinde 100 kilometre mesafeden 1 metrekarelik ısı enerjisini tespit edebilen İHA'lar ile orman yangınlarına ilk müdahale süresi 40 dakikadan 10 dakikaya kadar indi.
27.06.2024Gündem
Milli ağ çözümü NATO tatbikatını başarıyla tamamladı
Milli ağ çözümü NATO tatbikatını başarıyla tamamladıNATO’nun en büyük dijital birlikte çalışabilirlik tatbikatı olan CWIX 2024, Polonya’nın Bydgoszcz kentindeki NATO Müşterek Kuvvet Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi. Tatbikata Genelkurmay Başkanlığı’nın koordinasyonunda ULAK Haberleşme A.Ş, Türkiye’nin ilk ve tek millî ağ çözümü olan uMAYA SD-WAN ile NATO CWIX 2024 tatbikatına katılım sağladı. Geniş alan ağ altyapılarını daha güvenli, kolay yönetilebilir ve düşük maliyetli hale getirmek amacıyla yazılım tanımlı yaklaşımla geliştirilen uMAYA SD-WAN, CWIX 2024’te askeri bir ortamda kullanılarak gerçek bir NATO ağında test edilme imkânına sahip oldu. Tatbikat sürecinde ULAK Haberleşme A.Ş, SD-WAN ürünüyle gerçekleştirdiği testleri başarıyla tamamladı. Bu başarı, Türkiye’nin milli ağ çözümlerinin uluslararası alanda rekabet edebilirliğini ve etkinliğini bir kez daha ortaya koydu.
26.06.2024Kurumsal
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı birdir, bütündür, sarsılmadan öyle kalacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı birdir, bütündür, sarsılmadan öyle kalacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Şunu herkes görsün, anlasın ve zihnine adeta mıh gibi kazısın; 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı sapasağlam ayaktadır, birdir, bütündür ve ülkemizin, milletimizin selameti adına, sarsılmadan öyle kalacaktır" dedi.
26.06.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

TÜRKSAT 6ABakan Uraloğluuzayihracatuydu

Yerli Ve Milli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.