Yıkıldı

Yıkıldı

Son dakika yıkıldı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yıkıldı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yıkıldı haber sayfamızda...

Yıkıldı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.248 yikildi haberi bulunmuştur.
Depremde 29 kişinin öldüğü binanın şantiye şefi: Benim için kaba inşaat stajı gibiydi
Depremde 29 kişinin öldüğü binanın şantiye şefi: Benim için kaba inşaat stajı gibiydiKAHRAMANMARAŞ'ın Türkoğlu ilçesinde geçen yıl 6 Şubat'taki ilk depremde yıkılan ve 29 kişinin hayatını kaybettiği Özlem Bayraktar Apartmanı'na ilişkin davanın ilk duruşmasında savunma yapan binanın şantiye şefi Beyza Aygün Bağdatlı, "Şantiye şefliği yapabilecek tecrübem yoktu. İlk iş tecrübemi kazanabildiğim bir şantiye bulmuştum. Bu yüzden kendimi şanslı hissediyordum. İşe başladıktan sonra şantiyede birçok şey tecrübe ettim. Bana göre şantiyede esaslı bir yanlışlık yapılmamıştı. Benim için kaba inşaat stajı gibi olan bu dönemde yeni bilgiler ve tecrübeler edindim" dedi.
18.07.2024Video
Rönesans davasında tutuklu sanık duruşmada rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı
Rönesans davasında tutuklu sanık duruşmada rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldıHatay'da 'Cennetten bir köşe' sloganıyla daire satılan, geçen yıl 6 Şubat’taki depremlerde 269 kişinin yaşamını yitirdiği Antis Yapı tarafından inşa edilen Rönesans Rezidans davasında, tutuklu sanık, şirket ortaklarından Bülent Seküçoğlu duruşmada baygınlık geçirdi. Duruşmaya ara verildi.
17.07.2024Gündem
Kars ve Ardahan’da sel suları köy yollarına zarar verdi
Kars ve Ardahan’da sel suları köy yollarına zarar verdiKars ve Ardahan’da sağanak yağış sonrası oluşan sel sularının getirdiği çamur nedeniyle yollar tahrip oldu, tarım arazileri zarar gördü. Ayrıca Kars’ta bir köyde elektrik direkleri yıkıldı, ekipler çalışma başlattı.
16.07.2024Gündem
Sultangazi'de yıkım çalışması sırasında yan binanın duvarları yıkıldı
Sultangazi'de yıkım çalışması sırasında yan binanın duvarları yıkıldıSultangazi'de yıkım çalışması sırasında, yıkılan binanın yanında bulunan 6 katlı binanın duvarları yıkıldı. Binada hasar çalışması yapılırken, yıkım çalışması da durduruldu.
15.07.2024Gündem
Oltu’da sel suları köprü yıktı, evleri su bastı
Oltu’da sel suları köprü yıktı, evleri su bastıErzurum’un Oltu ilçesinde etkili olan sağanak sonrası kırsal Çatak Mahallesi’nde derenin taşması sonucu oluşan sel suları nedeniyle köprü yıkıldı, birçok ev ve ahırlar zarar verdi. İçerisinde arı bulunan 50 kovanın sel sularına kapıldığı mahallede yollar da tahrip oldu.
15.07.2024Gündem
Sivas’ta sağanak sele dönüştü, köprü yıkıldı
Sivas’ta sağanak sele dönüştü, köprü yıkıldı Sivas’ın Zara ilçesinde etkili olan sağanak, sele dönüştü. Bazı bölgelerde tarım arazileri zarar görürken bir köprü de sel suları nedeniyle yıkıldı.
14.07.2024Gündem
Kolon kesildiği iddia edilen 24 kişinin öldüğü Sulayıcı Apartmanı davasında, dosya yeni bilirkişiye gönderildi
Kolon kesildiği iddia edilen 24 kişinin öldüğü Sulayıcı Apartmanı davasında, dosya yeni bilirkişiye gönderildiKahramanmaraş’ta zemin katındaki traktör galerisinde kolon kesildiği öne sürülen ve depremde yıkılarak 24 kişinin hayatını kaybettiği Sulayıcı Apartmanı’yla ilgili davada 618 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan, binayı yaptıran tutuklu sanık Mahmut Sulayıcı (68) ile avukatlarının bilirkişi raporuna itirazı üzerine mahkeme, dosyanın yeni bir bilirkişiye gönderilmesine karar verdi.
11.07.2024Gündem
Depremde 63 kişinin öldüğü apartmanın yıkılmasıyla ilgili tutuklanan baba oğula ev hapsi ile tahliye
Depremde 63 kişinin öldüğü apartmanın yıkılmasıyla ilgili tutuklanan baba oğula ev hapsi ile tahliyeKahramanmaraş merkezli depremlerde Adana’da 63 kişinin öldüğü Tutar Apartmanı C Bloku’nun yıkılmasıyla ilgili tutuklanan Bekir Baloğlu (59) ve oğlu Osman Baloğlu (35), konutlarını terk etmemek üzere adli kontrolle tahliye edildi.
10.07.2024Gündem
IFRC: Beryl Kasırgası sonrası Grenada’da evlerin yüzde 98’i yıkıldı
IFRC: Beryl Kasırgası sonrası Grenada’da evlerin yüzde 98’i yıkıldıABD’de ve Karayipler’de büyük yıkıma yol açan Beryl Kasırgası etkisini sürdürüyor. Uluslararası Kızılhaç Federasyonu (IFRC) ABD Bölge Direktörü Martha Keays, kasırgadan en çok etkilenen bölgelerden biri olan Grenada’da evlerin ve temel altyapının yüzde 98'inin yıkıldığını açıkladı.
10.07.2024Dünya
Yalan yeni bölümü ile ekrana geldi
Yalan yeni bölümü ile ekrana geldiYeni bölümleri yaz sezonunda yayınlanmaya devam eden Yalan’da nefesler tutuldu. Dizinin 6’ncı bölümünde Berrin’in itirafıyla Duru’nun kızı olduğunu öğrenen Melike, kendisine 20 yıl boyunca yalan söyleyen ablasından hesap sordu. Melike gerçekleri Duru’ya söylemek isteyince Berrin makasla onun üzerine yürüdü ve aralarında çıkan arbedede Berrin yaralandı. Berrin’in tam yaralandığı sırada gelen Duru, Melike’ye “Katil” diye bağırdı. Aslıhan Güner’in “Keklik Gibi” şarkısını seslendirmesiyle gelen bu sahne izleyicilerin yüreğini dağladı.
Kurtulmuş, Washington’da ABD düşünce kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi
Kurtulmuş, Washington’da ABD düşünce kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi dolayısıyla bulunduğu ABD’nin başkenti Washington’da, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Washington Merkezi'nin ev sahipliğinde düzenlenen programda, ABD’deki düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü.
8.07.2024Dünya
Hatay'da 97 kişinin öldüğü binanın müteahhidine tahliye kararı
Hatay'da 97 kişinin öldüğü binanın müteahhidine tahliye kararıKahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Hatay’da yıkılan 97 kişinin hayatını kaybettiği Özkan City Blokları ile ilgili davanın ikinci duruşmasında müteahhit Mehmet Özkan ve kardeşi Yusuf Özkan için tahliye kararı verildi. Mehmet Özkan'ın yıkılan binalarla ilgili diğer dosyalardan tutukluğunun devam ettiği bildirildi.
8.07.2024 Gündem
Kentsel dönüşümde emsal karar
Kentsel dönüşümde emsal kararAnkara'da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan binada 1'inci katta oturan Ayfer Dalkıran (52), yeni projede zemin kattan daire verilince evinin değeri düştüğü gerekçesiyle sözleşmeyi imzalamadı. Çevre, Şehircilik ve İl Müdürlüğü, Dalkıran'ın arsa payını, diğer kat maliklerine açık artırma ile satışa çıkardı. Dalkıran, yargıya başvurarak satış işlemini durdurdu.
5.07.2024Video
Kentsel dönüşümde emsal karar
Kentsel dönüşümde emsal kararAnkara'da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan binada 1'inci katta oturan Ayfer Dalkıran (52), yeni projede zemin kattan daire verilince evinin değeri düştüğü gerekçesiyle sözleşmeyi imzalamadı. Çevre, Şehircilik ve İl Müdürlüğü, Dalkıran'ın arsa payını, diğer kat maliklerine açık artırma ile satışa çıkardı. Dalkıran, yargıya başvurarak satış işlemini durdurdu.
5.07.2024Gündem
Deprem bölgesinde Hepsiburada ile e-ticaret yapan işletmelerin satış hacmi 5,2 milyar liraya ulaştı
Deprem bölgesinde Hepsiburada ile e-ticaret yapan işletmelerin satış hacmi 5,2 milyar liraya ulaştıHepsiburada'nın deprem bölgesinde kalıcı refahın tesisine katkı amacıyla 2023 yılının Mart ayında başlattığı Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programı kapsamında bölgedeki KOBİ ve esnafın Hepsiburada üzerinden yaptığı ticaretin hacmi son üç ayda yaklaşık yüzde 50 artışla 5,2 Milyar liraya ulaştı. Bölgede Hepsiburada ile e-ticarete başlayan yeni işletmelerin sayısı ise son üç ayda yüzde 35’den fazla artarak 3 bin 800’e yükseldi. Programdan yararlanan girişimci kadınların ve kadın kooperatiflerinin sayısı 3 bin 500’ü geçerken, ticaret hacimleri 397 milyon lirayı buldu. Programdan yararlanan toplam aktif işletme sayısı ise 8 bin 200’e ulaştı.
4.07.2024Ekonomi
Kağıthane’de kamyonun çarptığı balkon yıkıldı; o anlar kamerada
Kağıthane’de kamyonun çarptığı balkon yıkıldı; o anlar kameradaKağıthane’de, ters yola giren kamyon şoförü bir evin balkonuna çarptı. Balkon yıkılırken, o sırada sokakta kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti. Balkonun yıkılma anı, güvenlik kamerasına yansıdı.
4.07.2024Gündem
Kağıthane’de kamyonun çarptığı balkon yıkıldı; o anlar kamerada
Kağıthane’de kamyonun çarptığı balkon yıkıldı; o anlar kameradaKağıthane’de, ters yola giren kamyon şoförü bir evin balkonuna çarptı. Balkon yıkılırken, o sırada sokakta kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti. Balkonun yıkılma anı, güvenlik kamerasına yansıdı.
4.07.2024Video
12 kişinin öldüğü apartmanın eski yöneticisi: İşçiliğin kötü olduğu konuşuluyordu
12 kişinin öldüğü apartmanın eski yöneticisi: İşçiliğin kötü olduğu konuşuluyorduAdana'da Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan 12 kişinin yaşamını yitirdiği Mete Apartmanı’nın müteahhidi Muzaffer Mete ve inşaat mühendisi Atilla Tuğran’ın 22 yıl 6’şar ay hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, binanın eski yöneticisi Hatice Başpınar tanık olarak dinlendi. Başpınar, apartmanın yapımında işçiliğin kötü olduğunun konuşulduğunu söyledi.
27.06.2024Gündem
96 kişinin öldüğü apartmanın davasında ölenlerin yakınlarından kravatlı sanık müteahhide tepki
96 kişinin öldüğü apartmanın davasında ölenlerin yakınlarından kravatlı sanık müteahhide tepkiKahramanmaraş merkezli depremlerde Adana’da 96 kişinin yaşamını yitirdiği Alpargün Apartmanı’nın yakılmasıyla ilgili davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, tutuklu sanık müteahhit ve binanın teknik uygulama sorumlusu Hasan Alpargün’ün (73) 22,5 yıl hapsini istedi. Ölenlerin yakınlarının avukatları, sanığın ‘Olası kastla öldürme’ suçundan cezalandırılması gerektiğini iddia ederek mütalaanın değiştirilmesine ya da ek mütalaa verilmesini istedi. Duruşmada müşteki avukatının sanıkla ilgili iddialarında beyefendi diye hitap edince ölenlerden birinin yakını, “Katil o katil” diye bağırarak tepki gösterdi.
27.06.2024Gündem
Bahçelievler'de 7 katlı binada çökme; 'bina sıkıntılı olduğu için çok sık gelmiyordum'
Bahçelievler'de 7 katlı binada çökme; 'bina sıkıntılı olduğu için çok sık gelmiyordum'Bahçelievler'de 7 katlı binada gece saatlerinde çökme meydana geldi. Çökmenin meydana geldiği binada oturan Sebahattin Kuzu, "Zeminle bir olan dairenin sahibiyim. Bina sıkıntılı olduğu için çok sık gelmiyordum. Sabah karşı çıtırtıları duyup binayı tahliye ettik. Daha sonra da yıkıldı zaten" dedi. Başka bir bina sakini ise, "Herkesin aşağıda olduğunu görünce inip deprem mi oldu diye sordum. 'Çıkın bina yıkılıyor' dediler bana" ifadelerini kullandı.
27.06.2024Video
Bahçelievler'de 7 katlı binadaki çökme kamerada
Bahçelievler'de 7 katlı binadaki çökme kameradaBahçelievler'de 7 katlı binada çökme meydana geldi. Çökme anı güvenlik kamerasına yansıdı.
27.06.2024Gündem
Bahçelievler'de 4 katlı binadaki çökme kamerada
Bahçelievler'de 4 katlı binadaki çökme kameradaBahçelievler'de 4 katlı binada çökme meydana geldi. Çökme anı güvenlik kamerasına yansıdı.
27.06.2024Video
İstinat duvarı otomobilin üzerine yıkıldı; sürücü 2 dakikayla kurtuldu
İstinat duvarı otomobilin üzerine yıkıldı; sürücü 2 dakikayla kurtulduTrabzon'un Akçaabat ilçesinde sağanak yağış sonrası meydana gelen heyelanda, site bahçesinin beton istinat duvarı, park halindeki otomobilin üzerine yıkıldı. O anlar kameraya yansırken, yaşadığı anları anlatan araç sürücüsü Güngör Pul (58), "Aracı park edip, eve çıktım. Büyük bir gürültü duydum; 2 dakikayla hayatta kaldım" dedi.
26.06.2024Gündem
96 kişinin öldüğü apartmanın kolonlarında eksik demir kullanılmış
96 kişinin öldüğü apartmanın kolonlarında eksik demir kullanılmışKahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerde Adana’da yıkılan, 96 kişinin yaşamını yitirdiği Alpargün Apartmanı’nda kolonlarda yeterli miktarda demir kullanılmadığı, perde uçlarında demir bulunmadığı, betonun ise kalitesiz olduğu ortaya çıktı.
20.06.2024Gündem
82 kişinin öldüğü binanın davasında sanıklar birbirini suçladı, 2 belediye görevlileri için de suç duyurusu
82 kişinin öldüğü binanın davasında sanıklar birbirini suçladı, 2 belediye görevlileri için de suç duyurusuAdana'da 6 Şubat 2023'te 1 bloku yıkılan ve 82 kişinin hayatını kaybettiği İhsan Bayram Apartmanı davasının duruşmasında, tutuklu sanıklar inşaat mühendisi Ferit Işık ile müteahhit Celal Gül birbirlerini suçlarken, mahkeme heyeti Seyhan ve Çukurova belediyeleri görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
14.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KahramanmaraşDepremselbinakarar

Yıkıldı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.