Yıl Dönümü

Yıl Dönümü

Son dakika yıl dönümü haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yıl dönümü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yıl dönümü haber sayfamızda...

Yıl Dönümü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.294 yil donumu haberi bulunmuştur.
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdi
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanımız Davos'ta dönemin İsrail Cumhurbaşkanına posta koydu. 'Ben seni katil olarak tanıyorum ve seninle mücadele edeceğim' dedi. Bunu 'One Minute' diyerek yaptı. Bu olayın üzerine Türkiye'deki FETÖ yapıları, Cumhurbaşkanımıza ve Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini alaşağı edecek B planlarını hayata geçirmeye başladı" dedi.
13.07.2024Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
15 Temmuz'un yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' buluşması
15 Temmuz'un yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' buluşması15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 8'inci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Milletin Zaferi' sloganıyla anma töreni düzenlenecek.
13.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili yaptığı konuşmada, "Görevi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a verdim. Dışişleri Bakanım da şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Ona göre de inşallah adımı atacağız. Biz Suriye'de adil bir barışın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünün bizim de çıkarımıza olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz" dedi.
13.07.2024Politika
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ankara'da '15 Temmuz' konulu hutbe irat etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ankara'da '15 Temmuz' konulu hutbe irat ettiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "15 Temmuz'da vatanımız ve milletimiz üzerinde oynanmak istenen kirli oyunları hep birlikte boşa çıkardık. 15 Temmuz, aziz milletimizin hiç kimsenin boyunduruğu altına girmeyeceğinin, zalimin karşısında asla eğilmeyeceğinin son örneğidir. 15 Temmuz, azmin ve cesaretin zillete ve korkaklığa galebe çaldığı şanlı bir direniştir" dedi.
12.07.2024Gündem
Bakan Güler: Ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğiz
Bakan Güler: Ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğizMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Bakanlığımızın hain FETÖ örgütüyle mücadelesi, iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Kahraman ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.
12.07.2024Gündem
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruz
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruzFransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, Türkiye ile Fransa arasında ikili iş birliğini derinleştirmek ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için çalıştıklarını, ticaret hacminin artmaya devam ettiğini ve 23 milyar doları aşarak yeni bir rekora imza attığını söyledi.
12.07.2024Politika
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyor
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 yıl önce Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzerine bugün Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında Filistin halkı maruz kalıyor. 16 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 40 bin masum insanın katledilmesini, uluslararası kurum ve kuruluşlar tıpkı 29 sene evvel olduğu gibi sadece seyrediyor. Tüm dünya olarak insanlık ve samimiyet imtihanından geçiyoruz" dedi.
11.07.2024Video
Dışişleri Bakanlığı'nda 'Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü' programı
Dışişleri Bakanlığı'nda 'Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü' programıDışişleri Bakanlığı'nda, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ilk kez bu yıl ilan edilen 'Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü' programı düzenlendi.
11.07.2024Politika
Bakan Yerlikaya: FETÖ'cü hainleri yakalamaya, adalete teslim etmeye devam ediyoruz
Bakan Yerlikaya: FETÖ'cü hainleri yakalamaya, adalete teslim etmeye devam ediyoruzİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, darbe girişiminin 8'inci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen '15 Temmuz Unutmadık Unutturmayacağız' programına katıldı. Burada konuşan Yerlikaya, "FETÖ'cü hainleri saklandıkları inlerde yakalamaya, adalete teslim etmeye devam ediyoruz. Bütün terör örgütleriyle olduğu gibi, FETÖ'yle mücadelemizi de amansız bir şekilde sürdüreceğiz" dedi.
11.07.2024Politika
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyor
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 yıl önce Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzerine bugün Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında Filistin halkı maruz kalıyor. 16 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 40 bin masum insanın katledilmesini, uluslararası kurum ve kuruluşlar tıpkı 29 sene evvel olduğu gibi sadece seyrediyor. Tüm dünya olarak insanlık ve samimiyet imtihanından geçiyoruz" dedi.
11.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Ukraynalı mevkidaşı Stefanchuk ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Ukraynalı mevkidaşı Stefanchuk ile görüştüTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, ABD’nin başkenti Washington’da Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile bir araya geldi.
10.07.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Washington’daki iş adamlarıyla bir araya geldi
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Washington’daki iş adamlarıyla bir araya geldiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi dolayısıyla bulunduğu ABD’nin başkenti Washington’da ABD’de faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya geldi.
9.07.2024Dünya
Kurtulmuş, Washington’da ABD düşünce kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi
Kurtulmuş, Washington’da ABD düşünce kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi dolayısıyla bulunduğu ABD’nin başkenti Washington’da, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Washington Merkezi'nin ev sahipliğinde düzenlenen programda, ABD’deki düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü.
8.07.2024Dünya
Fatih Terim'in Galatasaray'a attığı ilk imzanın 50’nci yıl dönümü kutlandı
Fatih Terim'in Galatasaray'a attığı ilk imzanın 50’nci yıl dönümü kutlandıGalatasaray, Fatih Terim'in sarı-kırmızılı kulübe attığı ilk imzanın 50’nci yıl dönümü için etkinlik düzenledi.
8.07.2024Spor
İBB Spor Kulübü 24 sporcusuyla olimpiyat yolcusu
İBB Spor Kulübü 24 sporcusuyla olimpiyat yolcusuPARİS'te düzenlenecek olan 2024 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü, 24 sporcusu ile katılacak. Sporcularla bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul iki kıtayı, insanlığı kültürleri, medeniyetleri birleştiren, doğu ve batıyı bir araya getiren, Avrupa’yı taçlandıran bir kent. Bence İstanbul ve Türkiye Avrupa’nın bir parçası ama aynı zamanda İstanbul Avrupa’nın merkezi bir kent olarak olimpiyatla buluştuğunda sadece İstanbul bundan taçlanmayacak, olimpiyat oyunları da İstanbul’da olimpiyatları yaparak taçlanmış olacak." dedi.
8.07.2024Gündem
Kurtulmuş: Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü giriyoruz
Kurtulmuş: Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü giriyoruzTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye olarak dünyanın en zor bölgesinde yaşadıklarını belirterek, “Dünyanın bütün çatışma ve birtakım gerilim alanlarının ortak noktasında Türkiye var. Bu dönem Türkiye için aynı zamanda büyük bir fırsatı da ortaya koymaktadır. Güçlü Türkiye, güçlü toplum anlayışıyla önümüzdeki döneme çok daha güçlü bir şekilde giriyoruz. Türkiye olarak karşımıza çıkan birtakım tehditlerden yılarak ve birtakım gelişmelerden çekilip geri adım atarak değil, önümüzdeki fırsatları değerlendirerek yolumuza devam edeceğiz."
8.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, ABD'ye gidiyor
TBMM Başkanı Kurtulmuş, ABD'ye gidiyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi dolayısıyla 6-10 Temmuz'da ABD'yi ziyaret edecek.
5.07.2024Politika
Marie Curie ölüm yıl dönümünde ‘radyasyon saçan’ laboratuvar defteriyle anıldı
Marie Curie ölüm yıl dönümünde ‘radyasyon saçan’ laboratuvar defteriyle anıldıNobel ödülleri resmi hesabı, iki Nobel ödüllü ünlü Bilim insanı Marie Curie’nin ölüm yıl dönümü sebebiyle laboratuvar çalışmaları sırasında kullandığı defterinin fotoğraflarını paylaştı. Yapılan açıklamada, defterin hala ‘radyasyon saçtığı’ ifade edildi.
5.07.2024Dünya
15 Temmuz şehitlerinin anısı, Polis Müzesi'nde yaşatılıyor
15 Temmuz şehitlerinin anısı, Polis Müzesi'nde yaşatılıyor15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan polislerin kişisel eşyaları, Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Polis Müzesi'nde sergileniyor.
4.07.2024Video
Kemal Sunal ölüm yıl dönümünde kabri başında anıldı
Kemal Sunal ölüm yıl dönümünde kabri başında anıldıTürk sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal, vefatının 24'üncü yıl dönümünde, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı.
3.07.2024Gündem
Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 105'inci yıl dönümü kutlandı
Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 105'inci yıl dönümü kutlandıTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Erzurum'a gelişinin 105'inci yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
3.07.2024Video
Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 105'inci yıl dönümü kutlandı
Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 105'inci yıl dönümü kutlandıTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Erzurum'a gelişinin 105'inci yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
3.07.2024Gündem
Japonya Öz Savunma Kuvvetleri Günü, Ankara'da kutlandı
Japonya Öz Savunma Kuvvetleri Günü, Ankara'da kutlandıJaponya Öz Savunma Kuvvetleri Günü, Japonya Büyükelçilik Konutu’nda düzenlenen resepsiyonla kutlandı.
2.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Alevi' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Alevi' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti'nin sunduğu, '2 Temmuz Sivas Katliamının Tüm Boyutlarıyla Araştırılması' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada, CHP ve AK Partili milletvekilleri arasında 'Alevi' tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 30 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
2.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

15 temmuztbmmerdoğansuriyeSrebrenitsa

Yıl Dönümü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.