Geri Dön
Kültür&Sanat ‘İzler’ sergisi Sefaköy Galeri Küp’te açıldı

‘İzler’ sergisi Sefaköy Galeri Küp’te açıldı

Sefaköy Galeri Küp, Küçükçekmece’de sanat eğitimi veren Görsel Sanatlar Öğretmeni Fadime Yücel ve öğrencilerinin ‘İzler’ sergisine ev sahipliği yaptı. Toplam 104 öğrencinin 100 eserine ev sahipliği yapan sergide resim ağırlıklı olmak üzere heykel çalışmaları da yer aldı.

‘İzler’ sergisi Sefaköy Galeri Küp’te açıldı

 

Sergi açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok,Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Gürbey ve sanatseverler katıldı. Güzel Sanatlar Akademisi katkılarıyla hazırlanan sergi, 11 Haziran’a dek Sefaköy Galeri Küp’te ziyaret edilebilecek.

“SERGİDE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Fadime Yücel’i tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok, “Genç sanatçı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Fadime Hoca’nın, Küçükçekmece’de eğitim hayatında çok büyük izler bıraktığını bizler biliyoruz. Birçok okulu ziyaret ettiğimde kendisi oradan geçmiştir ve öğrencileri için yeri ayrıdır. Kendisine ve sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İNSAN GİDİYOR ANCAK YAPTIĞI İŞLER KALIYOR”

Sergi ile ilgili konuşan Fadime Yücel, “Bu sergi 3 nesli içinde barındırıyor. Benim öğretmenliğe başladığım yıllar, gelişen süreç ve bugün. Benim öğrencilerimle gönül bağım yaşam boyu devam ediyor. Kaç yaşında olursa olsun ben onlarla bağımı koparmıyorum. Onlar benim yol arkadaşlarım. Sergide vefat etmiş bir öğrencimin eseri de yer alıyor. Bu sergi üzerinde yaklaşık 8 ay çalıştık. Sanat ölümsüzlüğün sırrı sanırım. İnsan gidiyor ancak yaptığı işler kalıyor. Buradan hayatını kaybeden tüm meslektaşlarımı saygıyla anıyorum. Sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sanat yolunda inandığım öğrencilerime, kapılarını açan bizi sonuna kadar destekleyen Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi’ne de ayrıca teşekkür ederim” dedi.