Geri Dön
Kültür&Sanat Limak Filarmoni Orkestrası'ndan geleneksel yılbaşı konserleri

Limak Filarmoni Orkestrası'ndan geleneksel yılbaşı konserleri

Limak Vakfı tarafından 2017 yılında kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, gelenekselleşen yeni yıl konserlerinde bu kez de dünyaca ünlü üç tenoru aynı sahnede ağırlıyor.

Limak Filarmoni Orkestrası'ndan geleneksel yılbaşı konserleri

Murat Karahan, Rame Lahaj ve Marcelo Álvarez ile 09 Ocak’ta CSO ADA Ankara’da, 11 Ocak’ta Zorlu PSM İstanbul’da gerçekleşecek konserler ile çok sesli müzik geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Gelirlerinin bir kısmının da Haydiko (Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Yaşatma) Derneği’ne bağışlanacağı konserlerin biletleri satışa sunuldu.

Yıllardır ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil eden tenor Murat Karahan ile günümüz operasının en aktif ve dünya sahnelerinin aranılan tenorları Rame Lahaj ve Marcelo Álvarez’in birlikte sahne alacağı iki konser müzikseverleri bekliyor.

KONSERDEN ELDE EDİLEN GELİRİN BİR KISMI HAYVANLARA BAĞIŞLANACAK

Operanın en önemli klasiklerinin yanı sıra kendi ülkelerinin geleneksel müziklerinden sürprizler ile de hafızalara kazınacak konserler, 9 Ocak’ta Ankara CSO Ada ve 11 Ocak’ta İstanbul’da sanatseverler ile buluşacak.

Konserlerden elde edilecek gelirlerin bir kısmı Haydiko (Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Yaşatma) Derneği’ne bağışlanacak.