Geri Dön
Kurumsal “Ar-Ge çalışmalarımızla Türkiye’de üretilmeyen ürünleri geliştiriyoruz”

“Ar-Ge çalışmalarımızla Türkiye’de üretilmeyen ürünleri geliştiriyoruz”

Türkiye’nin 81 ilindeki 600’den fazla işletmeye yüksek performanslı enerji malzemeleri tedarik ettiklerini ifade eden Kalen Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Öztürk, “Endüstrileşmenin hızlanmasıyla hem ülkemizde hem de dünyada enerjiye ve enerji ekipmanlarına talep yükseliyor. Biz de gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarıyla özellikle Türkiye’de üretilmeyen ve ithalat yoluyla temin edilen spesifik ürünleri geliştiriyor ve tedarik ediyoruz. Bu, ülkemize hem ekonomik hem de teknoloji açısından katkıda bulunmamızı sağlıyor” dedi.

“Ar-Ge çalışmalarımızla Türkiye’de üretilmeyen ürünleri geliştiriyoruz”

Dünyadaki diğer ekonomilerle rekabet edebilmenin yolunun da Ar-Ge çalışmalarından geçtiğini söyleyen Öztürk, “Bizim üretimde gösterdiğimiz bu çaba sektörümüzün ilerlemesinin önünü açıyor. Türk enerji şirketleri üretim kapasitesi ve çeşitliliği ile dünyada oldukça iyi bir noktada konumlanıyor. İç ve dış etkenlere bağlı olarak çeşitli zorluklarla karşılaşsa da çok sayıda faaliyet ve oyuncuyu kapsayacak şekilde değer zinciri oluşturmaya devam ediyor. Dışa bağımlılığı azaltmak için ilerlemesini sürdürüyor ve piyasalara yön veriyor” diye konuştu.

“BÜYÜMENİN SIRRI MÜŞTERİLERİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMAKTAN GEÇİYOR”

Enerji sektöründe köklü bir şirket haline gelmenin formülünü de değinen Öztürk, “Enerji sektöründe büyümenin sırrı müşterilerinizin ürün ve hizmetinizden mutlu olmasından geçiyor. Biz de bu yönde olumlu geribildirimler alıyoruz. Şirket olarak bugün, orta ve yüksek gerilim ekipmanları, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi santralleri ekipmanları, izolasyon malzemeleri, kablolar ve iş güvenliği malzemeleri gibi geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz. Son kullanıcıdan kobilere kadar pek çok paydaşımız var. Her birinin beklentilerini tümüyle karşılayarak büyüme ivmemizi artırıyoruz. 2024’te de gerçekleştireceğimiz yatırımlarla yeni markamız öncülüğünde Londra’ya açılacağız. Ayrıca Ankara’ya yeni bir üretim tesisi kazandıracağız” ifadelerini kullandı.