Büyüme

Büyüme

Son dakika büyüme haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan büyüme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan büyüme haber sayfamızda...

Büyüme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.896 buyume haberi bulunmuştur.
Bitget Token ‘En İyi Performans Gösteren Tokenlar’ arasında gösterildi
Bitget Token ‘En İyi Performans Gösteren Tokenlar’ arasında gösterildiKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, Bitget Token’in (BGB) Forbes tarafından en iyi performans gösteren ilk 10 kripto para biriminden biri olarak gösterildiğini paylaştı.
16.07.2024Ekonomi
Bakan Uraloğlu: Türkiye'nin yüzde 67,4’ü sosyal medya kullanıcısı
Bakan Uraloğlu: Türkiye'nin yüzde 67,4’ü sosyal medya kullanıcısıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin 2024'te internette geçirdiği süreye bakıldığında günde 7 saat 6 dakika ile dünyada 19'uncu sırada yer aldığını belirterek, nüfusun yüzde 86,5'inin internet kullanıcısı, yüzde 93,8'inin mobil bağlantı sahibi ve yüzde 67,4'ünün sosyal medya kullanıcısı olduğunu bildirdi.
12.07.2024Gündem
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Video
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Ekonomi
Yerli kripto borsası, ‘dokun-kazan’ konseptli oyun geliştirdi
Yerli kripto borsası, ‘dokun-kazan’ konseptli oyun geliştirdiYerli kripto para borsası Ekonobi, Telegram tabanlı ‘dokun-kazan’ oyunu geliştirdiğini duyurdu.
11.07.2024Teknoloji
“Dünya nüfusuyla birlikte önlenebilir körlük de artıyor”
“Dünya nüfusuyla birlikte önlenebilir körlük de artıyor”Artan dünya nüfusuyla önlenebilir körlük vakalarındaki artışa dikkat çeken Doç. Dr. Sevil Karaman, sağlık hizmetleri ve kaynakların bu artışa aynı hızda ayak uyduramadığını belirterek “Bu durum, özellikle çocukların göz sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor” ifadelerini kullandı.
11.07.2024Sağlık-Yaşam
Bakan Şimşek: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğiz
Bakan Şimşek: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kararlılıkla uyguladığımız programla enflasyonu düşüreceğiz ve gelir dağılımını iyileştireceğiz" dedi.
10.07.2024Politika
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız, tarihi zirvesini yeniledi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız, tarihi zirvesini yenilediÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, mayıs ayında istihdam edilen kişi sayısının bir önceki aya göre 273 bin kişi artarak, 32 milyon 920 bin kişi ile tarihi zirvesini yenilediğini açıkladı.
10.07.2024Ekonomi
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten 10 maddelik bildiri
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten 10 maddelik bildiriTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) bir araya gelerek, asgari ücret, emekli maaşı, çalışan ücretleri ve vergi adaletsizliğine ilişkin talepleri içeren 10 maddelik bildiri açıkladı.
9.07.2024Ekonomi
Bodrum'da orman yangını
Bodrum'da orman yangınıMuğla'nın Bodrum ilçesinde, orman yangını çıktı. Alevlere hava ve karadan müdahale sürüyor.
10.07.2024Gündem
İstanbul Jet, Fortune 500’de 6 basamak yükselerek 88’inci sırada yer aldı
İstanbul Jet, Fortune 500’de 6 basamak yükselerek 88’inci sırada yer aldıTürkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği “Fortune 500 - Türkiye 2023 Araştırması” açıklandı. İstanbul Jet’in sıralaması 94’üncü sıradan 88’inci sıraya yükseldi.
9.07.2024Kurumsal
Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ ile deprem bölgesindeki kadınları dijital dünyaya hazırlıyor
Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ ile deprem bölgesindeki kadınları dijital dünyaya hazırlıyorTürk Telekom, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliğinde yürüttüğü ve yeni döneminde deprem bölgesindeki kadınlara öncelik verilen ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile kadınların iş gücüne katılımını destekliyor. 2019 yılında hayata geçirilen proje kapsamında bugüne kadar 15 bin kadına dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri verildi. Proje ile 2024 sonuna kadar 15 bin kadına daha eğitim verilmesi hedeflenirken, 20 kadın girişimciye de hibe desteği sağlanacak.
9.07.2024Kurumsal
Trendyol, 2024 yılının ilk 6 ayına ilişkin alışveriş verilerini açıkladı
Trendyol, 2024 yılının ilk 6 ayına ilişkin alışveriş verilerini açıkladıTrendyol, 2024 yılının ilk yarısına ilişkin alışveriş verilerini paylaştı. İlk 6 ayda en çok cilt bakım ve kadın giyim ürünlerinin satışı gerçekleşti. Yaklaşık 2 milyon Trendyol satıcısı, 335 milyon ürünü Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterileriyle buluşturdu. En çok alışveriş yapan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya.
9.07.2024Kurumsal
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardık
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardıkÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Nisan 2024 dönemi itibarıyla istihdam sayımızı 32,6 milyon kişi ile rekor seviyeye çıkardık. Yine aynı dönemde istihdam oranını yüzde 49,5'e, iş gücüne katılım oranını ise yüzde 54,2'ye yükselttik" dedi.
8.07.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yıllık enflasyon çok daha hızlı gerileyecek
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yıllık enflasyon çok daha hızlı gerileyecekCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Yıllık enflasyon 3.8 puan azalarak 71,6 oldu. Temmuz ve ağustos ayları geldiğinde göreceksiniz çok daha hızlı yıllık enflasyon gerileyecek. Temmuzda 60'lar civarına Ağustos'ta ise 50'ler civarına gerileyen bir enflasyon göreceksiniz" dedi.
7.07.2024Politika
Türk damat ve Hollandalı gelinin düğününde milli maç coşkusu
Türk damat ve Hollandalı gelinin düğününde milli maç coşkusuAnkara'da hayatlarını birleştiren Türk damat Mehmet Akif Doğan (26) ile Hollandalı gelin Kim Brakman (25), düğünde Türkiye-Hollanda maçını izledi.
7.07.2024Video
PİLOT için yeni dönem girişimleri belli oldu
PİLOT için yeni dönem girişimleri belli olduTürk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT için yeni dönem girişimleri belli oldu. PİLOT’un 12. dönemine kabul edilen 10 girişim, Türk Telekom Ventures’tan 30 bin USD yatırım ve 150 bin TL nakit desteği alma fırsatı yakalayacak. Türk Telekom’un iş bağlantılarından, teknoloji birikimi ve altyapısından da faydalanma imkânı bulacak olan girişimler, PİLOT programı sonunda Stanford Üniversitesi iş birliği ile ABD’de kendilerine özel tasarlanan tamamlayıcı global girişimcilik programına katılmaya hak kazanacak.
5.07.2024Kurumsal
Hepsiburada, yılın ilk yarısında kişisel bakım ve kozmetikte öne çıkan ürünleri açıkladı
Hepsiburada, yılın ilk yarısında kişisel bakım ve kozmetikte öne çıkan ürünleri açıkladı2024 yılının ilk 6 ayında Hepsiburada’da kişisel bakım ve kozmetik kategorisinde en çok satılan ürünler belli oldu. Hepsiburada kullanıcıları en çok renkli kozmetik ürünlerini satın aldı.
5.07.2024Ekonomi
Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, Komisyon'dan geçti
Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, Komisyon'dan geçtiÖğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda kabul edildi.
5.07.2024Politika
Mikro mobilite alanındaki teknoloji şirketi BinBin, Tiran’da hizmet verecek
Mikro mobilite alanındaki teknoloji şirketi BinBin, Tiran’da hizmet verecek1000 Yatırımlar Holding’in mikro mobilite alanındaki teknoloji şirketi BinBin, Arnavutluk'un başkenti Tiran’da hizmet verecek. Arnavutluk, BinBin’in hizmet bölgelerine eklediği 5'inci ülke olacak.
4.07.2024Kurumsal
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 2002’den bu yana aktif havalimanı sayımızı 26’dan 57’ye çıkardık
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 2002’den bu yana aktif havalimanı sayımızı 26’dan 57’ye çıkardıkAvrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin 34’üncü Yıllık Kongresi ve Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “İç hat yolcu taşımacılığını rekabete açmamız, havacılık sektörümüz açısından bir milattır. 2002’den bu yana aktif havalimanı sayımızı 26’dan 57’ye çıkardık. Dış hatlarda 50 ülkede 60 noktaya uçuş gerçekleştiriliyorken uçuş ağımıza 286 yeni nokta ekleyerek 131 ülkede 346 noktaya ulaştırdık. 2023 yılında Türkiye semalarından yaklaşık her 15 saniyede bir uçak geçti. Bu yıl bu istatistiklerin çok daha üzerinde değerlere ulaşacağımızı öngörüyoruz” dedi.
3.07.2024Ekonomi
Bilet Dükkanı'nın yeni CCO'su Bülent Oral oldu
Bilet Dükkanı'nın yeni CCO'su Bülent Oral olduOnline seyahat platformu Bilet Dükkanı, yeni Chief Commercial Officer (CCO) olarak Bülent Oral’ı kadrosuna dahil etti.
3.07.2024Ekonomi
"WhiteBIT TR, Türkiye'de en çok indirilen 5 kripto para uygulaması arasında"
"WhiteBIT TR, Türkiye'de en çok indirilen 5 kripto para uygulaması arasında"Avrupa'da FC Barcelona'nın, Türkiye'de ise Trabzonspor'un partneri olan WhiteBIT, Türkiye pazarına özel olarak geliştirilmiş mobil uygulamasını Mart 2024'te yayına almıştı. Şirketin Türkçe uygulaması, App Store'un en çok indirilen 5 kripto para borsası arasında girdi.
2.07.2024Ekonomi
Bursa'da ormanlara girişler, 1 Ekim'e kadar yasaklandı
Bursa'da ormanlara girişler, 1 Ekim'e kadar yasaklandıBursa Valiliği, kentte ormanlara girişlerin 3 ay süreyle yasaklandığını duyurdu. Açıklamada mesire alanlarında mangal yakmak ile orman çevresinden ve içinden geçen yollarda mola vermenin, piknik yapmanın, mangal, semaver ve ateş yakmanın yasaklandığı da belirtildi.
2.07.2024Gündem
1000 Yatırımlar Holding, Ufuk Yatırım’ın hissedarı oluyor
1000 Yatırımlar Holding, Ufuk Yatırım’ın hissedarı oluyor1000 Yatırımlar Holding; makine, ekipman, kara ve deniz vasıtalarının finansal kiralaması alanlarında bir şirket olan Ufuk Yatırım’ın hissedarı olmak için sözleşme imzaladığını duyurdu. Kapanış koşullarının olumlu gerçekleşmesi halinde 1000 Yatırımlar Holding, Ufuk Yatırım’ın kısmi pay sahibi olacak.
1.07.2024Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

EnflasyonkriptoBakan Şimşek:bakan ışıkhanorman

Büyüme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.