Geri Dön
Kurumsal Mevsim İstanbul Bahçeşehir’deki villalar 11 milyon liradan satışa çıktı

Mevsim İstanbul Bahçeşehir’deki villalar 11 milyon liradan satışa çıktı

Bahçeşehir Tatarlık Mevkiinde yatay mimarinin hakim olduğu Mevsim İstanbul Bahçeşehir projesindeki 89 villanın satışı başladı. Fiyatlarının 11 milyon liradan başlayıp 18 milyon liraya kadar çıkan villaların 2024 yılının aralık ayında teslim edilmesi hedefleniyor.

Mevsim İstanbul Bahçeşehir’deki villalar 11 milyon liradan satışa çıktı

Bahçeşehir’de Sarılar Grup tarafından hayata geçirilen Mevsim İstanbul Bahçeşehir projesinin lansmanı yapıldı. Projenin satış ofisinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Sarılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sarı, Mevsim İnşaat Bahçeşehir’in Proje Müdürü Efe Hıdırlıoğlu, şirket çalışanları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. Projenin reklam filminin izletilmesiyle başlayan toplantıda villaların özelliklerine ilişkin bilgi verildi.  

32 bin 212 metrekarelik alan üzerine villa konseptiyle yapılan projedeki konutların satışı da başladı. Proje, tripleks 5+1 villalarında yüksek tavan, geniş bahçe, bol ışık alan yaşam alanları, geniş metrekareler, depo alanları ve otopark alanları barındırıyor.

SARI: BİTEN PROJELERİMİZDEKİ MEMNUNİYET ORANLARI YÜZDE 97 VE 98 

Projeye ilişkin konuşan Sarılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sarı, “Biz kat karşılığı konut yapmıyoruz. Mülkünü tamamen alıyoruz. Yapacağımız binanın beton, demir gibi malzemelerini nakit olarak önceden alarak projeyi yapıyoruz. Bir müjdemiz daha var bu projenin akabinde hemen yanında aynı konsepte aynı büyüklükte başka bir proje daha yapacağız. Başakşehir’de inşaat projelerimiz devam ediyor. Alacaklara ödeme kolaylığı sağlayacağız. ‘Ev alma komşu al’ diye bir sloganımız var. Her parası olan bizden ev alamıyor. Bu konuda seçici oluyoruz. Kağıthane ve Çengelköy’de yaptığımız projelerde memnuniyet oranları yüzde 97 ve 98. Bunu kayda değer bir başarı olarak görüyoruz” dedi. 

PROJE 33’Ü MÜSTAKİL 59’U İKİZ VİLLADAN OLUŞUYOR 

Mevsim İstanbul Bahçeşehir’in Proje Müdürü Efe Hıdırlıoğlu ise “Projeye başladık toplam inşaat alanımız 50 bin metrekareden oluşuyor. Villaları 33 bin metrekare arazi üzerine inşa ediyoruz. Projede 89 adet villamız var. Bunların 33’ü müstakil 59’u ikiz villadır. Villalarımız A Plus konseptiyle yapılıyor. Her birinin konforu özel olarak tasarlandı. Villaları sahiplerine 2024 yılının aralık ayı gibi teslim etmeyi planlıyoruz. Villaların fiyatı 11 milyon liradan başlayıp 18 milyon liraya kadar çıkıyor. Bunlar da lansman fiyatlarımızdır. Bugünden itibaren satışlarımız başladı, hepimiz için heyecanlı bir gün” diye konuştu.  

PROJE YATAY MİMARİ İLE YAPILIYOR 

Lokasyonun önemine vurgu yapan Hıdırlıoğlu, “Bahçeşehir lokasyon itibariyle İstanbul’u birbirine bağlayan e-5 karayolu, TEM otoyoluna yakınlığıyla aynı zamanda Kuzey Marmara otoyolunun Habipler Hasdal bağlantısının tamamlanmasıyla ulaşım açısından daha da rahatlayacak. Böylece değerine değer katacaktır. Bu bölge hastaneler, önde gelen eğitim kurumları ve alışveriş merkezlerine yakınlığıyla da ön plana çıkmaktadır. Sarılar Grup normalde iş ve alışveriş merkezleri yapıyordu. 2016 yılında markalı konut projesi olarak Mevsim İstanbul’u kurduk. Böylece konut sektörüne girdik. Pandemiyle de villa konseptine geçiş yaptık. Başakşehir de yatay mimari ile ön plana çıkıyor” ifadelerini kullandı.  

AİLE VE ÇOCUKLARA YÖNELİK SOSYAL ALANLAR İNŞA EDİLECEK 

Sosyal alanlara öncelik verdiklerini belirten Hıdırlıoğlu, “Mevsim İstanbul markasıyla temel amacımız aile konseptini ortaya koymaktı. Sloganımız sosyal alanlarımızla uygulama sağlamaktır. Yaptığımız konut projelerinde aileleri ve çocukları düşünerek sosyal alanlar oluşturuyoruz. Projede sinema odasından, spor salonuna, çocuk oyun alanlarından kreşe, hobi alanlarına kadar birçok sosyal aktivite için alanlar yapacağız. Bin metrekarelik sosyal alanımız mevcut. Bunun içinde açık yüzme havuzu, fitness center, buhar banyosu, sauna ve kafeteryalar olacak. Villalar minimum 3 buçuk metre tavan yüksekliğine üst katlarda ise 4 buçuk metre kullanım alanına sahip. Böylece vatandaşlara konforlu ve hacimli alanlar sağlamayı amaçladık. Aynı zamanda villalarda yerden ısıtma ve her odada gizli tavan tip klima bulunmaktadır. Bunları kontrol edebilecek akıllık ev otomasyon sistemleri de mevcut” dedi.