Geri Dön
KurumsalTİM'in 1000 listesindeki Teknopanel'den ihracatı artırma sözü

TİM'in 1000 listesindeki Teknopanel'den ihracatı artırma sözü

Sandviç panel ve EPS üreticisi Teknopanel, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Türkiye'nin İlk 1000 ihracatçısı listesinde yer aldı. 6 kıtada 106 ülkeye ihracat yapan şirketin Genel Müdürü Orhan Kahveci, "Bu başarıdan aldığımız motivasyonla yıllık 37 milyon doları aşan yüzde 25 ihracat kapasitemizi gelecek dönemde daha da artırmaya odaklanacağız" dedi.

TİM'in 1000 listesindeki Teknopanel'den ihracatı artırma sözü

Konuya dair açıklamada bulunan Teknopanel Genel Müdürü Orhan Kahveci, “Türkiye İhracatçılar Meclisimizin düzenli olarak yayımladığı Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı listesi, ülke ekonomimizdeki katma değerli payımızı ortaya koyuyor. 2005 yılından bu yana Avrupa, Asya, Afrika, Avustralya, Kuzey ve Güney Amerika'ya ihracat yapıyor ve sektör lideri olarak konumlanıyoruz. Bu başarıdan aldığımız motivasyonla yıllık 37 milyon doları aşan yüzde 25 ihracat kapasitemizi gelecek dönemde daha da artırmaya odaklanacağız" diye konuştu

“YENİ YATIRIMLARIMIZLA ÜRETİM KAPASİTEMİZİ YÜKSELTİYOR, İHRACATIMIZI ARTIRIYORUZ"

Kahveci, "Kurulduğumuz günden bu yana dünyanın dört bir yanındaki kitlemizin ihtiyaçlarını karşılamak için titizlik ve özveriyle çalışıyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne yeni yatırımlar yaparak büyümeye devam ediyoruz. Mersin ve Sakarya üretim tesislerimizin yanında 2016'da temelleri atılan İzmir'deki 51 bin metrekarelik, 2018'de de İstanbul'da hayata geçirdiğimiz 8 bin metrekarelik yatırımlarla üretim tesislerimizi toplamda 128 bin metrekareye çıkararak stratejimizi güçlendirdik. Şimdi sırada Kuzey Makedonya'da 55 bin metrekarelik alanda faaliyete geçirmek üzere olduğumuz fabrikamız var. Bu fabrikayla birlikte, sandviç panel üretimimizi 13,5 milyondan 16,5 milyon metrekareye, EPS üretimimizi 1,6 milyon metreküpten 1,950 milyon metreküpe çıkaracağız. Bu sayede, üretim kapasitemizde çıtayı aşarak ihracat ivmemizi hızlandıracağız" ifadelerini kullandı.

Kahveci, "Stratejik noktalarda bulunan yatırımlarımızla müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı ve etkin çözümler üretiyoruz. Türkiye'nin İSO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan şirketimizle inşaat malzemeleri sektöründe zirvedeki yerimizi her adımımızla taçlandırıyoruz. 500'ü aşkın çalışanımızın emeğiyle ürettiğimiz sandviç panel ve EPS ürünlerimizi yurt içinde 150, yurt dışında ise 120'den fazla hizmet noktası aracılığıyla tüketicilerle buluşturuyoruz" dedi.

TİMin 1000 listesindeki Teknopanelden ihracatı artırma sözü

“İHRACATTAKİ GÜCÜMÜZLE HEDEFİMİZE BÜYÜK ADIMLARLA İLERLİYORUZ"

Sandviç panel ve EPS sektöründe Türkiye'nin ihracat devleri arasında yer alması için her türlü sorumluluğu almaya hazır olduklarının altını çizen Kahveci, “Aynı sorumluluk bilincini, gezegenimiz için de benimsiyoruz. 2019 yılında kurduğumuz sektörün ilk ve tek Ar-Ge merkezimizde sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu odakla hem üretim süreçlerini iyileştiriyor hem de yeni ürünler geliştiriyoruz. Tesislerde yoğun olarak kullanılmaya başlanan güneş enerji santrali yatırımları için pazara sunduğumuz özel tasarım solar uyumlu sandviç çatı panelleriyle sürdürülebilir yeni nesil yapıları hedefliyoruz. Türkiye'nin en büyük sanayi yapılarının ve sosyal alanların yanında askeri, zirai ve prefabrik yapılar, konutlar gibi yapı üreticilerinin tedarikçisi oluyoruz. Küresel çapta sektörünün yükselen üreticisi Teknopanel olarak, her yıl başarılarımızı daha yenilerini eklemek için çalışıyoruz. Yıldan yıla artan ihracat gücümüzle hedefimize doğru büyük adımlarla ilerlerken önemli ölçüde yol kat ediyoruz" diye konuştu.