Geri Dön
PolitikaBakan Yerlikaya: Bayramlar, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir

Bakan Yerlikaya: Bayramlar, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ''Bayramlar, paylaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir. Birlik, beraberlik kardeşliğin en güzel, tezahür ettiği günlerdir. Artık birbirimizi gerçek anlamda sevmenin ne olduğunu göstereceğimiz günlerdir diye düşünüyorum. Küslüklerden ayrılıp, kucaklaşmanın, sevginin, gerçek anlamda tecelli ettiği günlerdir diyoruz'' dedi.

Bakan Yerlikaya: Bayramlar, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, memleketi Konya'da Kapu Camisi'nde bayram namazını kıldı. Cami çıkışı açıklamada bulunan Bakan Yerlikaya, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yerlikaya, şunları söyledi:

Bakan Yerlikaya: Bayramlar, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir

''Öncelikle şükrediyoruz. Cenabıallah bizleri, sağlıkla, huzurla Kurban Bayram gününe kavuşturdu. Öncelikle şunu söylemek istiyorum; baba ocağım, memleketim Konya'dayım. Öncelikle Konyalı hemşerilerimizin, aziz milletimizin her bir ferdinin, Gazze'de, Filistin'de mazlum kardeşlerimizin şehitlerimizin, gazilerimizin, Kurban Bayramları'nı tebrik ediyorum. Kurban Bayramları mübarek olsun diyorum. Bayramlar, paylaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir. Birlik, beraberlik kardeşliğin en güzel, tezahür ettiği günlerdir. Artık birbirimizi gerçek anlamda sevmenin ne olduğunu göstereceğimiz günlerdir diye düşünüyorum. Küslüklerden ayrılıp, kucaklaşmanın, sevginin, gerçek anlamda tecelli ettiği günlerdir diyoruz. Ben özellikle mazlum coğrafyalarda zulüm altında inim inim inleyen Gazzeli, Filistinli, kıymetli kardeşlerimizin bu bayram günü vesilesiyle duaların kabul olduğu bu mübarek vakitlerde onların feraha, kurtuluşa ermesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. ''


Bakan Yerlikaya: Bayramlar, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir

'DÜNYANIN EN GÜVENLİ ŞEHİRLERİ BİZİM ŞEHİRLERİMİZ OLACAK'

Kurban Bayramını baba ocağı Konya’da geçiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Valilik tarafından düzenlenen bayramlaşma törenin ardından AK Parti İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Burada konuşan Yerlikaya, “Biz başta terör örgütü olmak üzere, tüm terör örgütlerine, organize suç örgütlerine, sözüm ona şehir eşkıyası diye kibirlenenlere, zehir tacirlerine, düzensiz göç ve bunlara vesile olan kaçakçı organizatörlerine ve suçun küçüğü büyüğü yok diyoruz. Her zaman kişilere ve mallara karşı işlenen suçlara da biz kendimizle yarış halinde olmaya, güvenlik kuvvetlerindeki kıymetli jandarma, emniyet ve sahil güvenliğindeki arkadaşlarımızla beraber, gece gündüz demeden, durmadan, duraksamadan devam edeceğiz. Sizin destek ve dualarınız bizim en büyük heyecanımız. Bunu da görüyoruz ve size layık olmak için de Cenab-ı Allah biliyor ki, hasbi olarak gayret gösteriyoruz. Çok çok ama çok daha iyi olacağız. Bunu göreceksiniz, hep beraber göreceğiz. Dünyanın en huzurlu, dünyanın en güvenli şehirleri Allah'ın izniyle bizim şehirlerimiz olacak, olmaya da devam edecek. Bunu gösterecek bir duruşumuz var ve milletimizin de desteği var.” dedi.

‘BİRLİKTE BEREKET VARDIR’

Partililere mesajlarını aktaran Bakan Yerlikaya, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dan, partimizin kurulduğu ilk günden bugüne ve bundan sonra da Allah'ın izniyle hep hizmet aşkıyla yürürken büyük ve güçlü Türkiye ideali için gece gündüz çalışırken ve bu yüzyılı da Allah'ın izniyle Türkiye Yüzyılı yapmak gibi bir hedefimiz, idealimiz varsa, bunu kardeşlikle, birlikle, beraberlikle, birbirimize sırtımızı ilk günkü gibi yaslayarak ilerleyebiliriz. Birlikte bereket vardır. Cenabıallah'ın başarı eli oradadır. Bunun gayrısında Allah muhafaza o zaman bereket olmaz, ortak farklı birisi olur. Onu da istemiyoruz, kabul edemiyoruz.”

ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Kurban Bayramı’nı baba ocağı Konya’da geçiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 Ekim 2023 tarihinde Pençe Kilit Harekat Bölgesinde Şehit Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman operasyonunda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Musa Esat Kaya'nın ailesini ziyaret etti. Bakan Yerlikaya, ziyarete ilişkin 'x' adlı sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada, 'Şehidimizin makamı ali olsun. Bizlere bu toprakları vatan kılan şehitlerimizin aziz hatıraları asla unutulmayacak' ifadesini kullandı.