İçişleri

İçişleri

Son dakika içişleri haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan içişleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan içişleri haber sayfamızda...

İçişleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.831 icisleri haberi bulunmuştur.
20 ilde 'Sibergöz-39' operasyonları: 74 gözaltı
20 ilde 'Sibergöz-39' operasyonları: 74 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 20 ilde 'Yasa dışı bahis', 'Nitelikli dolandırıcılık', 'Nitelikli hırsızlık' ve 'Çevrim içi çocuk müstehcenliği' suçlarına yönelik 'Sibergöz-39' operasyonlarında 74 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
18.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesi önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Video
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesi önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Politika
Lila Kağıt, Erzurum'daki yeni üretim tesisinin temelini attı
Lila Kağıt, Erzurum'daki yeni üretim tesisinin temelini attı TÜRKİYE'nin hijyenik temizlik kağıdı üreticisi Lila Kağıt'ın, 3 milyar lira bedeli aştığının belirtildiği Erzurum'da kuracağı yeni üretim tesisinin temeli atıldı. Törende konuşan Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü, “Erzurum'da kurulacak sürdürülebilir üretim tesisi sayesinde ilk etapta bölgenin temizlik kağıdı ihtiyacını karşılamayı, ardından Azerbaycan, Gürcistan, Irak gibi yakın coğrafyalar ve Türki Cumhuriyetlere temizlik kağıdı ihracatı yapmayı hedefliyoruz” dedi.
17.05.2024 Ekonomi
Bakan Yardımcısı Turan: Kim sokağımızı yakıyor, mahallemizi ateşe veriyorsa yargı önünde hesap vermeye devam edecek
Bakan Yardımcısı Turan: Kim sokağımızı yakıyor, mahallemizi ateşe veriyorsa yargı önünde hesap vermeye devam edecek İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, kimsenin ülkenin huzuru ve büyümesini bozma ile engelleme hakkı bulanmadığını belirterek "Kim bizim sokağımızı yakıyorsa, kim mahallemizi ateşe veriyorsa dün olduğu gibi yargı önünde hesap vermeye devam edecek" dedi
17.05.2024 Gündem
Fransa’da bir sinagogu yakmaya çalışan bir kişi etkisiz hale getirildi
Fransa’da bir sinagogu yakmaya çalışan bir kişi etkisiz hale getirildi Fransız polisi, bugün Rouen kentindeki bir sinagogu yakmaya çalışan bir kişiyi etkisiz hale getirdi. İtfaiyenin alevler binayı sarmadan müdahale ettiği belirtildi.
17.05.2024 Dünya
77 ilde 'Mercek-19' operasyonu: 1877 silah ele geçirildi, 2 bin 89 şüpheliye işlem yapıldı
77 ilde 'Mercek-19' operasyonu: 1877 silah ele geçirildi, 2 bin 89 şüpheliye işlem yapıldı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 5 günde 77 ilde silah kaçakçılarına ve ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik 'Mercek-19' operasyonlarında toplam 1877 silahın ele geçirildiğini, 2 bin 89 şüpheli hakkında işlem yapıldığını açıkladı.
17.05.2024 Gündem
İçişleri Bakanı Yerlikaya, Filistin Büyükelçisi Mustafa ile görüştü
İçişleri Bakanı Yerlikaya, Filistin Büyükelçisi Mustafa ile görüştü İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Filistin'in Büyükelçisi Faed Mustafa ile bir araya geldi.
16.05.2024 Politika
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı atamasına ilişkin, "Yaptığı atama maalesef 31 Mart'tan sonra gelişen diyalog ve 31 Mart'tan sonra gelişen normalleşme anlayışına uygun değildir. Anayasa ihlalinin sembol ismini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı atıyorsanız, demek ki sizin mevcut anayasayı ihlalde ısrarınız sürüyor demektir, ısrarlısınız demektir. Ondan sonra nasıl normalleşecek bu ülke?" dedi.
16.05.2024 Politika
22 ilde terör operasyonu: 239 gözaltı
22 ilde terör operasyonu: 239 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 22 ilde bölücü terör örgütüne yönelik 'Bozdoğan-39' operasyonlarında 239 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
16.05.2024 Gündem
Fransa’nın Yeni Kaledonya Adası’ndaki isyanlarda 206 gözaltı
Fransa’nın Yeni Kaledonya Adası’ndaki isyanlarda 206 gözaltı Fransa’ya bağlı Büyük Okyanus’taki Yeni Kaledonya Adası’nda pazartesi günü başlayan şiddetli isyanlarda 206 kişi gözaltına alındı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, dün OHAL ilan etti. Olaylar, Fransa parlamentosunun, adada 10 yıldan fazla yaşayan Fransız sakinlere eyalet seçimlerinde oy hakkı tanınmasını içeren yasa tasarısını görüşmeye başlamasıyla şiddetlendi.
16.05.2024 Dünya
'Mahzen-47’ operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 52 şüpheli yakalandı
'Mahzen-47’ operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 52 şüpheli yakalandı İçişleri Bakanı Yerlikaya: Hatay merkezli 7 ilde jandarma tarafından düzenlenen ‘ MAHZEN-47’ operasyonlarında, elebaşılığını İsmail Azar ve Hamza Mutlu’nun yaptığı organize suç örgütü çökertildi, 52 şüpheli yakalandı.
16.05.2024 Video
Hatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon: 51 gözaltı
Hatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon: 51 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay merkezli 7 ilde düzenlenen 'Mahzen-47' operasyonlarında İsmail Azar ve Hamza Mutlu'nun elebaşı olduğu organize suç örgütünün çökertildiğini, 51 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
16.05.2024 Gündem
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında, 3 sivil ile 1 komiser daha gözaltına alındı
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında, 3 sivil ile 1 komiser daha gözaltına alındı Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Devam eden soruşturmada bugün 3 sivil şahıs ile 1 komiser daha gözaltına alındı.  
16.05.2024 Gündem
Ankara'da 4 emniyet görevlisine gözaltı
Ankara'da 4 emniyet görevlisine gözaltı Ankara'da, Ayhan Bora Kaplan suç örgütü ile ilgili iddialarda adı geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3 polis müdürü ve 1 komiser gözaltına alındı.
15.05.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya: Oyun kurmaya çalışanların oyunlarını yerle bir edeceğiz
Bakan Yerlikaya: Oyun kurmaya çalışanların oyunlarını yerle bir edeceğiz İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli oyun kurmaya çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz" dedi.
15.05.2024 Gündem
Bursa merkezli 13 ilde 3 suç örgütüne operasyon; 112 gözaltı
Bursa merkezli 13 ilde 3 suç örgütüne operasyon; 112 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa merkezli 13 ilde düzenlenen 'Mahzen-46' operasyonunda elebaşılığını Vedat Kıpçak, Fırat Erdal ve Ersin Bulut'un yaptığı ulusal çapta faaliyet gösteren 3 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini, 112 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
15.05.2024 Gündem
4 ilde DEAŞ operasyonu: 56 gözaltı
4 ilde DEAŞ operasyonu: 56 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen 'Bozdoğan-38' operasyonunda 56 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
14.05.2024 Gündem
4 ilde DEAŞ Terör Örgütüne gerçekleştirilen 'Bozdoğan-38' operasyonları; 56 şüpheli yakalandı
4 ilde DEAŞ Terör Örgütüne gerçekleştirilen 'Bozdoğan-38' operasyonları; 56 şüpheli yakalandı İçişleri Bakanı Yerlikaya: 4 ilde DEAŞ Terör Örgütüne yönelik gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-38” operasyonlarında 56 şüpheli yakalandı.
14.05.2024 Gündem
Ankara'da 3 emniyet görevlisinin evlerinde arama yapıldı
Ankara'da 3 emniyet görevlisinin evlerinde arama yapıldı Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturmada adı geçen ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 3 emniyet görevlisinin evlerinde arama yapıldı.
14.05.2024 Gündem
62 ilde FETÖ operasyonu: 544 gözaltı
62 ilde FETÖ operasyonu: 544 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ'ye yönelik 62 ilde düzenlenen 'Kıskaç-15' operasyonlarında 544 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
14.05.2024 Gündem
"MAHZEN-44" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 15 şüpheli yakalandı
"MAHZEN-44" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi, 15 şüpheli yakalandı İçişleri Bakanı Yerlikaya: Edirne merkezli 3 ilde düzenlenen ‘MAHZEN-44’ operasyonlarında elebaşılığını Metin Singer’in yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi, 15 şüpheli yakalandı.
14.05.2024 Video
Edirne ve Tekirdağ merkezli suç örgütlerine operasyon: 21 gözaltı
Edirne ve Tekirdağ merkezli suç örgütlerine operasyon: 21 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Edirne ve Tekirdağ merkezli 2 organize suç örgütüne yönelik 'Mahzen-44' ve 'Mahzen-45' operasyonlarında 21 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
14.05.2024 Gündem
Van'da üs bölgesine yıldırım düştü: 1 güvenlik korucusu şehit oldu
Van'da üs bölgesine yıldırım düştü: 1 güvenlik korucusu şehit oldu Van'ın Çatak ilçesindeki Belbuka Kalekol Üs Bölgesine yıldırım çarpması sonucu 1 korucu şehit oldu.
13.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve bakanlardan eğitimcilere şiddete tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve bakanlardan eğitimcilere şiddete tepki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Ankara Atatürk Lisesi'ni ziyaret ederek, eğitimcilere destek verdi. Yılmaz, eğitimcilere yönelik şiddette faillere yönelik cezaları artıran yasal düzenlemenin ileriki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söyledi.
13.05.2024 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

operasyon bakan yerlikaya cevdet yılmaz içişleri suç örgütü

İçişleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.