Geri Dön
Politika Bakan Yumaklı: 'Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa etmiş olacağız

Bakan Yumaklı: 'Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa etmiş olacağız

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "'Türkiye Yüzyılı'nın ortak paydasında şehirlerimizin tek tek, ilçelerimizin tek tek önemi var. İnşallah el ele vereceğiz, kaynaklarımızı en doğru bir şekilde yöneteceğiz. 'Birliğimiz, gücümüz. Gücümüz geleceğimizdir' diyerek inşallah 'Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa etmiş olacağız" dedi.

Bakan Yumaklı: 'Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa etmiş olacağız

Bakan Yumaklı, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Amasya'ya geldi. Yumaklı, ilk olarak AK Parti Amasya İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez, Haluk İpek, İl Başkanı Ekrem Toto, parti yönetimi ve partililer de yer aldı. Yumaklı, Amasya'nın tarımından, tarımsal sanayisine kadar çeşitli alanlarda çıtayı daha yükseğe taşımayı hedeflediklerini belirtti. Vatansever Anadolu halkının emeği ve gayretiyle Türkiye'nin büyümesine katkı sağladığını vurgulayan Yumaklı, Amasya'nın birlik, dirlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi.

AK Parti'nin mücadelesini anlatan Yumaklı, partinin milletin değerlerinden doğan bir parti olduğunu ve milletin partisi olarak gücünü milletten aldığını dile getirerek, milletin birlik ve beraberliğini istemeyen kesimlerle mücadele ettiklerini ve onların kaos ve düzensizlik çabalarını boşa çıkaracaklarını belirtti.

'GÜCÜMÜZ MİLLET, İŞİMİZ HİZMET'

31 Mart seçimlerinin yeni işaret fişeği olduğunu kaydeden Yumaklı, "'Türkiye Yüzyılı'nda milletimize ve ülkemizin konumuna, gücüne yakışan bir inşa vizyonu da ortaya koymak için bizler gece-gündüz çalışıyoruz. Belediyelerimizde bu inşa döneminin en önemli aktörlerinden birisi olacak. 'Türkiye Yüzyılı'nın ortak paydasında şehirlerimizin tek tek, ilçelerimizin tek tek önemi var. İnşallah el ele vereceğiz, kaynaklarımızı en doğru bir şekilde yöneteceğiz. 'Birliğimiz, gücümüz. Gücümüz geleceğimizdir' diyerek inşallah 'Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa etmiş olacağız. Türkiye'nin gücünü, Amasya'nın gücüyle birleştirerek, her adımı atmanın kararlılığı içerisindeyiz. 'Türkiye Yüzyılı' için Amasya, kol kanat germeye devam edecektir. Bundan asla şüphe etmiyoruz. Çünkü Amasya aynı zamanda bizim birliğimizin, dirliğimizin ve beraberliğimizin sembolü şehirlerinden birisi. Gücümüz millet, işimiz hizmet. Başka bir gayemiz yok. 31 Mart seçimi, 'Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmek coşkusunu ve kararlılığını göstermenin adeta mührü olacak. İnşallah 31 Mart'tan sonra ülkemizi daha ileri taşımaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Yumaklı, kentte esnafı ziyaret edip seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

ÇİFTÇİLERE GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ VERİLDİ

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilere verilen güneş enerjisi paneli dağıtım törenine katıldı. Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde düzenlenen dağıtım törenine katılan Yumaklı, hibe desteği alan çiftçilere hak kazanım belgelerini verdi. Törene Amasya Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve çiftçiler de katıldı. Yumaklı burada yaptığı konuşmada, "Bizler Bakanlık olarak üretimin artırılması ile ilgili en büyüğünden en küçüğüne kadar yapılması gereken ne varsa, il ve zaman gözetmeksizin 7/24 çalışıyoruz. Bütün amacımız kendi ülkemiz insanının gıda ihtiyacını, herhangi bir eksikliğe mahal vermeden tamamlamanın yanı sıra, çok daha fazla, kaliteli ve katma değerli üretim yapmaktır. 2023 yılında 31 milyar dolara ulaşan gıda ürünleri ihracatımızı 35- 40 milyarlara çıkarma gayreti içerisindeyiz. Bütün amacımız bu ülkenin verimli topraklarını, bu ülkenin fedakar üreticilerini bizler ve gelecek nesillerimiz için hazır hale getirmenin yollarını oluşturmaktır" dedi.

Çiftçilerin hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra bozulma olmadan pazara ulaşmasını sağlayacak elektrik konusunun önemine vurgu yapan Bakan Yumaklı, "Bugün 42 üreticimize güneş panellerini teslim edeceğiz. Bu program çerçevesinde Türkiye’nin dört bir tarafında buna benzer çalışmalara devam ediyoruz. Bu projenin yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i de üretici kardeşlerimizin katkıları ile gerçekleşmiş oluyor. Bu projeyle beraber, her alanda üretimin artmasını, sürdürülebilir ve verimli olmasını, üretmiş olduğumuz ürünün kaliteli olmasını ve sektöre yatırım yapılmasını istiyoruz. Sözlerime son verirken; bizler bu memlekette üreten kim varsa onların her zaman yanındayız. Onlarla omuz omuzayız. En zorundan en kolayına kadar hangi ürünü üretirse üretsin, hangi ürünü bu ülkenin ihtiyaçları için ortaya koyma adına gecesini gündüzüne katmış olursa olsun, çalışkan üreticilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Daha sonra proje kapsamında, 982 bin 500 TL proje bedelli 42 adet Güneş Enerji Sistemi, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından hak sahibi üreticilere teslim edildi.