Seçim

Seçim

Son dakika seçim haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan seçim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan seçim haber sayfamızda...

Seçim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.651 secim haberi bulunmuştur.
Bakan Özhaseki'den kentsel dönüşüm yapacak tüm belediyelere: Kapımız sonuna kadar açık
Bakan Özhaseki'den kentsel dönüşüm yapacak tüm belediyelere: Kapımız sonuna kadar açık Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Bakın şimdi seçimler yeni bitti. Belediye başkanı arkadaşlar göreve başladılar. Benim onlardan ricam lütfen kentsel dönüşüm yapacak şekilde şehirlerinin depreme dayanıksız bölgelerinde hazırlıklar yapsınlar. Gelsinler, kapısı sonuna kadar açık. Hangi partili olursa olsun, A'dan Z'ye aklınıza gelen bütün partiler gelsin. Kentsel dönüşüm yapmak istediklerinde elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.
20.04.2024 Politika
Metin Tokat: Seçim rezaletleriyle uğraşıyoruz
Metin Tokat: Seçim rezaletleriyle uğraşıyoruz Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği’nin (TFFHGD) Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’ndaki seçimi olaylı başladı. Eski FIFA hakemi ve Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkan adayı Metin Tokat salondan çıkartılmak istendiğini söyleyerek, “Biz Türk hakemlerinin sorunlarını tartışacağımıza, seçim rezaletleriyle uğraşıyoruz” dedi.
19.04.2024 Spor
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi Kocaeli'nin İzmit ilçesi kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi'nde seçimi kazanan Hasan Erdöl'ün (50) muhtarlığı, babası Hasan Erdöl (75) ile aynı ismi taşıdığı ve bu durumun seçmenin kafasında karışıklık yarattığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu kararıyla düşürüldü. Muhtar adayı Hasan Erdöl 'ün itirazda bulunduğu Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy birliğiyle iptal kararının kaldırılmasına karar verdi. Kararın tebliğ edilmesinin ardından muhtar seçilen Hasan Erdöl mazbatasını alacak.
19.04.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerika'nın son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerika'nın son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde de Amerika'nın son yapılan açıklamalarda yani İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz. Ve Amerika burada herkes Filistin'in yanında yer alırken Amerika ne yazık ki burada yine İsrail'in yanında yer almak suretiyle duruşunu ortaya koyuyor. Bizim zaten farklı birşey beklemiyorduk" dedi.
19.04.2024 Politika
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi Kocaeli'nin İzmit ilçesi kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi'nde seçimi kazanan Hasan Erdöl'ün (50) muhtarlığı, babası Hasan Erdöl (75) ile aynı ismi taşıdığı ve bu durumun seçmenin kafasında karışıklık yarattığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu kararıyla düşürüldü. Muhtar adayı Hasan Erdöl 'ün itirazda bulunduğu Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy birliğiyle iptal kararının kaldırılmasına karar verdi. Kararın tebliğ edilmesinin ardından muhtar seçilen Hasan Erdöl mazbatasını alacak.
19.04.2024 Foto Galeri
Alanya'da CHP'li belediye ile MHP arasında afişli borç atışması
Alanya'da CHP'li belediye ile MHP arasında afişli borç atışması Antalya'nın Alanya ilçe belediyesinin 31 Mart'ta MHP'den CHP'ye geçmesi sonrası Alanya Belediyesi ile MHP İlçe Başkanlığı arasında afiş atışması yaşandı. Belediye Başkanı CHP'li Osman Tarık Özçelik'in 'seçim taahhüdüm' diyerek belediye binasına astırdığı mali tabloyu gösterir afişe, MHP İlçe Başkanlığı da parti binasına astırdığı afişle yanıt verdi. Belediyeye asılan afişte belediyenin borcunun 1 milyar 122 milyon lira olduğu; MHP binasındaki afişte ise alacaklar da dahil edildiğinde net borcun 448 milyon lira olduğu vurgulandı.
19.04.2024 Politika
Özgür Özel: Gündemi oluşturup, Sayın Cumhurbaşkanı'ndan randevu talep edeceğiz
Özgür Özel: Gündemi oluşturup, Sayın Cumhurbaşkanı'ndan randevu talep edeceğiz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM'de partisinin kapalı grup toplantısının ardından, "Sık toplanmaya devam edeceğiz. Seçim sonrasını değerlendirip, bundan sonraki yol haritamızı belirliyoruz. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanı ile yapacağım toplantının gündemini kendi adıma oluşturup Sayın Cumhurbaşkanı’ndan randevu talep edeceğiz" dedi.
18.04.2024 Politika
AK Parti'li Çelik: Hangi siyasetimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz
AK Parti'li Çelik: Hangi siyasetimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hangi siyasetimizi ve hangi siyasi pratiğimizi vatandaşımız beğenmişse onu daha da güçlendireceğiz, beğenilmeyen bir durum varsa kuşkusuz onun değişimi için de bu çalışmaları sürdüreceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
Kendisiyle aynı ismi taşıyan ve itiraz üzerine muhtarlığı düşürülen adayın babası: Kimse kendi adını çocuğuna koymasın
Kendisiyle aynı ismi taşıyan ve itiraz üzerine muhtarlığı düşürülen adayın babası: Kimse kendi adını çocuğuna koymasın Kocaeli’nin İzmit ilçesi kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi’nde 31 Mart’taki seçimi kazanan Hasan Erdöl’ün (50) muhtarlığı, babasıyla aynı ismi taşıdığı ve bu durumun seçmenin kafasında karışıklık yarattığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu kararıyla düşürüldü. Alınan karara itiraz eden muhtar adayı Hasan Erdöl, YSK’ya itirazda bulundu. Aday Erdöl, "YSK'nın hakkaniyetle karar vereceğine inanıyoruz. İnşallah lehimize olur. Her şeyin gerçeğini onların göreceğini de biliyoruz" dedi. Karara tepki gösteren Baba Hasan Erdöl (75) ise "Sakın ola bundan sonra bir kimse kendi adını çocuğuna koymasın. Yarın bir şey olduğu zaman böyle bizim gibi olmasınlar. Artık şaşırıyoruz biz. Biz hayret içindeyiz" dedi.
17.04.2024 Gündem
YSK, CHP’nin Hadim, Pozantı ve Çıldır başvurularını reddetti
YSK, CHP’nin Hadim, Pozantı ve Çıldır başvurularını reddetti Yüksek Seçim Kurulu, CHP’nin Konya’nın Hadim, Adana’nın Pozantı, Ardahan’ın Çıldır ilçeleri için yaptığı itiraz başvurularını reddetti.
17.04.2024 Politika
Destici: Özgür Özel'in bu takındığı tavır olumlu
Destici: Özgür Özel'in bu takındığı tavır olumlu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık’ açıklamalarına ilişkin, “Özgür Özel'in bu takındığı tavır gerçekten olumlu bir tavır. Cumhurbaşkanımızın kabulü de yine açıklamaları da olumlu. Bunun Türkiye'ye olumlu bir yansıması iç barışımız, birliğimiz açısından çok önemli” dedi.
17.04.2024 Politika
YSK, Ordu ve Hatay itirazlarını reddetti
YSK, Ordu ve Hatay itirazlarını reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, CHP’nin ise Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin 'tam kanunsuzluk' gerekçesiyle yaptığı başvuruları reddetti.
17.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçimi 21'inci tura kaldı
Yargıtay Başkanlığı seçimi 21'inci tura kaldı Yargıtay Başkanlığı seçimlerinin 19 ve 20'inci tur oylamalarında adaylar, salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı. Seçimler yeniden aday başvuruları alınarak yapılacak 21'inci tur oylaması ile devam edecek.
17.04.2024 Gündem
YSK Başkanı Yener: Hatay ve Ordu itirazları büyük ihtimalle bugün görüşülür
YSK Başkanı Yener: Hatay ve Ordu itirazları büyük ihtimalle bugün görüşülür Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, CHP'nin Hatay ve İYİ Parti'nin Ordu'daki seçim sonuçlarına yönelik itirazlarının büyük ihtimalle bugün görüşüleceğini söyledi.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'nin ayırıcı vasfı, kendi doğru ve yanlışlarını analiz edebilen, kendi yaptıklarını ve yapamadıklarını doğru değerlendirebilen bir parti olmasıdır. Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek ve daha da güçlenmiş, kuvvet ve enerji toplamış şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamuda tasarruf bizim için çok öncelikli bir konu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Kamuda tasarruf bizim için çok öncelikli bir konu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: (Tasarrufla ilgili 15 maddelik tasarruf paketi getirilmesine ilişkin) Kamuda tasarruf konusunda bir taraftan Hazine Maliye Bakanlığımız bir çalışma yapıyor. Bir taraftan da Strateji Bütçe Başkanlığımız ciddi bir çalışma yürütüyor. 15 değil çok daha fazla bir madde sayısı. Bütün bunları bir yerde toparlayıp, belli bir süzgeçten geçirip uygulamaya geçeceğiz. Kamuda tasarruf bizim için çok öncelikli bir konu.
17.04.2024 Ekonomi
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Meclis'te CHP'nin, 'İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlara rağmen Türkiye’nin İsrail ile ticaretini sürdürmesinin neden ve sonuçları' başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
Ali Koç: Bizim isteğimiz seçimin haziran ayının başında olması
Ali Koç: Bizim isteğimiz seçimin haziran ayının başında olması Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, “Tek bir gündemimiz vardı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun seçim tarihinin belirlenmesi. Hemfikir olduğumuz konu, Türk futbolunun menfaati için seçimlerin en kısa zamanda yapılması. Bunun için muhtelif yöntemler var. Hukuken bunun iki yöntemi var. İmza toplamayla seçime gidersek en erken haziran ayının üçüncü haftasında seçim oluyor. Ama bizim isteğimiz seçimin haziran ayının başında olması” dedi.
16.04.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart seçimleri son 22 yıldaki '18'inci demokrasi bayramı' olarak siyasi tarihimize geçmiştir. 31 Mart seçimlerinin ilk kazananı sandıktır, sandığın namusu ve iftiharıdır. Rüştünü, gücünü ve yetkinliğini tartışmasız bir şekilde tekrar ispat eden Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir. Bunu ülkemiz, milletimiz ve gelecek kuşaklar adına kıymetli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
16.04.2024 Politika
YSK, 23 seçim bölgesine ilişkin itirazı reddetti
YSK, 23 seçim bölgesine ilişkin itirazı reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin İstanbul, Şırnak ve Kars ile 14 ilçe, 6 belde olmak üzere toplam 23 seçim bölgesine yönelik itirazı reddetti.
16.04.2024 Gündem
Kendisini doktor olarak tanıtıp, 800 bin liralık motosikleti test sürüşü bahanesiyle çaldı
Kendisini doktor olarak tanıtıp, 800 bin liralık motosikleti test sürüşü bahanesiyle çaldı Bursa’nın Karacabey ilçesinde kendisini doktor olarak tanıtan Bulgaristan uyruklu Uğur Chenkova (30), internette satışa çıkarılan 800 bin TL değerindeki motosikleti, test sürüşü yapma bahanesiyle alıp kaçtı. 6 gün sonra çaldığı motosikletle İnegöl ilçesinde yakalanan şüphelinin, İstanbul, Kütahya ve Bursa kent merkezinde de motosiklet çaldığı tespit edildi.
16.04.2024 Gündem
Suat Kılıç: Samsun Bafra’da seçimin yenilenmesi gerektiği kanunun emredici hükmüdür
Suat Kılıç: Samsun Bafra’da seçimin yenilenmesi gerektiği kanunun emredici hükmüdür Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Suat Kılıç, “Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itiraz başvurumuzu yaptık. Samsun Bafra’da tam kanunsuzluk hali var. İtiraz dilekçemizde bütün gerekçeleriyle mevcut. Seçim pusulasında Demokratik Sol Parti (DSP) ambleminin olması gereken yerde Memleket Partisi var. Bu durumda o seçim çevresindeki seçimin yenilenmesi gerektiği kanunun emredici hükmüdür” dedi.
16.04.2024 Politika
Hasan Arat: Kulüpler Birliği aklı selim bir karar alarak bu seçimi hızlandırmalıdır
Hasan Arat: Kulüpler Birliği aklı selim bir karar alarak bu seçimi hızlandırmalıdır Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki (TFF) seçim gündemine dair "Ligin başlamasına çok az bir süre kala genel kurul yapılması, kurulların oluşturulması, problemlerin çözülmesi gibi kararlar var. Burada Kulüpler Birliği aklı selim bir karar alarak bu seçimi hızlandırmalıdır. Seçim bir an önce yapılmalıdır. Türk futbolu açısından son derece kritik bir virajdır" ifadelerini kullandı.
16.04.2024 Video
Hasan Arat: Kulüpler Birliği aklı selim bir karar alarak bu seçimi hızlandırmalıdır
Hasan Arat: Kulüpler Birliği aklı selim bir karar alarak bu seçimi hızlandırmalıdır Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki (TFF) seçim gündemine dair "Ligin başlamasına çok az bir süre kala genel kurul yapılması, kurulların oluşturulması, problemlerin çözülmesi gibi kararlar var. Burada Kulüpler Birliği aklı selim bir karar alarak bu seçimi hızlandırmalıdır. Seçim bir an önce yapılmalıdır. Türk futbolu açısından son derece kritik bir virajdır" ifadelerini kullandı.
16.04.2024 Spor
Dursun Özbek: Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması
Dursun Özbek: Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "Zaten Mehmet Büyükekşi erken seçime evet dediğine göre, seçimin de daha erken tarihe çekilmesi yönünde kapının açık olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da defalarca kendisiyle görüştüm. Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması" dedi.
16.04.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

seçim muhtar chp YSK itiraz

Seçim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.