Bakan Yumaklı

Bakan Yumaklı

Son dakika bakan yumaklı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakan yumaklı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakan yumaklı haber sayfamızda...

Bakan Yumaklı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 303 bakan yumakli haberi bulunmuştur.
'Geleceğe Nefes Projesi', Akdeniz-PA Ödülü'ne layık görüldü
'Geleceğe Nefes Projesi', Akdeniz-PA Ödülü'ne layık görüldü Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 2019 yılından beri uyguladığı 'Geleceğe Nefes Projesi', Akdeniz Parlamenter Asamblesi (Akdeniz-PA) Ödülü'ne layık görüldü.
16.05.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Çay fiyatları maliyetlere bakılarak yapılmıştır
Bakan Yumaklı: Çay fiyatları maliyetlere bakılarak yapılmıştır Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Çay fiyatları maliyetlere bakılarak yapılmıştır. Beklentileri yüksek tutmayı tamamen siyasi görüyorum. Şu an için bizim açıkladığımız fiyat ile ÇAYKUR'un alım fiyatıyla, maliyetlerin arasında anormal bir fark yok" dedi.
15.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Yıllık 2 bin tarımsal Ar-Ge projesi yürütüyoruz
Bakan Yumaklı: Yıllık 2 bin tarımsal Ar-Ge projesi yürütüyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal alanda Ar-Ge'ye ve inovasyona yapılan her yatırımın, ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyleyerek, "Güçlü tarımsal Ar-Ge alt yapımızla, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörle iş birliği içerisinde çalışıyor, yıllık yaklaşık 2 bin Ar-Ge projesi yürütüyoruz" dedi.
13.05.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: 2023'te 212 ülkeye tarım ürünü ihraç ettik
Bakan Yumaklı: 2023'te 212 ülkeye tarım ürünü ihraç ettik Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında 212 ülke ve bölgeye 2 bin 200 çeşit tarım ürünü ihraç ederek yaklaşık 31 milyar dolarlık ihracat geliri elde ettiklerini belirtti.
11.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: 944,9 milyon lira tarımsal destek ödemesini aktarıyoruz
Bakan Yumaklı: 944,9 milyon lira tarımsal destek ödemesini aktarıyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 944 milyon 907 bin lira tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını açıkladı.
10.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Kurbanlık hayvan sayımız yeterli
Bakan Yumaklı: Kurbanlık hayvan sayımız yeterli Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvan sayısının yeterli olduğunu belirterek, "Et fiyatlarındaki spekülatif durumun kurban fiyatlarında da olma potansiyeli vardı; ama aldığımız önlemlerle ve açıklanan kurbanlık fiyatlarıyla öyle olmayacağı görülmüş oldu" dedi.
7.05.2024 Politika
Dilimli Barajı sulaması 1'inci kısım yapım işi için sözleşme imzalandı
Dilimli Barajı sulaması 1'inci kısım yapım işi için sözleşme imzalandı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 14 bin dekarlık tarım arazisini suya kavuşturacak Dilimli Barajı sulaması 1'inci kısım yapım işinin sözleşmesi imzalandı. Dilimli Barajı'ndan alınacak suyu Yüksekova ilçesindeki verimli topraklarla buluşturacak sistemin, 2028 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi planlanıyor.
6.05.2024 Gündem
Türkiye Arıcılık Haritası güncellendi
Türkiye Arıcılık Haritası güncellendi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Arıcılık Haritası'nın 2023 verileri ile güncellendiğini belirterek, "Türkiye Arıcılık Haritamıza yeni coğrafi işaret alan ballarımız ile damızlık ana arı üreten illerimiz de eklendi" dedi.
5.05.2024 Video
Türkiye Arıcılık Haritası güncellendi
Türkiye Arıcılık Haritası güncellendi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Arıcılık Haritası'nın 2023 verileri ile güncellendiğini belirterek, "Türkiye Arıcılık Haritamıza yeni coğrafi işaret alan ballarımız ile damızlık ana arı üreten illerimiz de eklendi" dedi.
5.05.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: 445 milyon 249 bin lira tarımsal destekleme ödemesini çiftçilere aktarıyoruz
Bakan Yumaklı: 445 milyon 249 bin lira tarımsal destekleme ödemesini çiftçilere aktarıyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 445 milyon 249 bin lira tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesabına yatırılacağını duyurdu.
3.05.2024 Politika
Bakan Yumaklı: Her 10 orman yangınından 9'u insan kaynaklı
Bakan Yumaklı: Her 10 orman yangınından 9'u insan kaynaklı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ‘Orman Benim’ projesi kapsamında Muğla’da düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, "Unutmayalım ki, her 10 orman yangınından 9’u insan kaynaklıdır. Ormana atılan atıklar maalesef ki, bu yangınların büyümesi ve ilerlemesine en büyük sebep teşkil ediyor. Bunun için ormanlarımızın temiz tutulması hayati öneme teşkil ediyor" dedi.
3.05.2024 Politika
Bakan Yumaklı: Balıkçılığın gelişmesi için 22 yılda 42 milyar lira destek sağladık
Bakan Yumaklı: Balıkçılığın gelişmesi için 22 yılda 42 milyar lira destek sağladık Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Balıkçılık sektörümüzün gelişmesi için son 22 yılda güncel rakamlarla; 23,2 milyar lira ÖTV indirimli yakıt desteği, 16,5 milyar lira yetiştiricilik desteği, 561,6 milyon lira küçük ölçekli balıkçılık desteği ve diğer desteklerle toplam 42 milyar lira destek sağladık" dedi.
30.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Hububatta hasat sezonu için hazırlıklarımız tamam
Bakan Yumaklı: Hububatta hasat sezonu için hazırlıklarımız tamam Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, hububatta yeni hasat sezonunun başarılı geçmesi için Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından bütün hazırlıklarının tamamlandığını bildirdi.
28.04.2024 Politika
Bakan Yumaklı: Etlik Veteriner Enstitüsü'nde yıllık 700 bin test ve analiz yapılıyor
Bakan Yumaklı: Etlik Veteriner Enstitüsü'nde yıllık 700 bin test ve analiz yapılıyor Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, hayvan hastalıklarıyla mücadeleye yönelik çalışmaların yürütüldüğü Etlik Veteriner Kontrol Merkez Enstitüsü'nü ziyaret etti. Yumaklı, merkezdeki laboratuvarlarda yıllık 700 binin üzerinde test ve analiz yapıldığını, sadece Türkiye içerisinden değil, aynı zamanda dünyanın farklı ülkelerinden gelen numunelerin de test ve analizlerinin gerçekleştirildiğini belirtti.
27.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı, 4,4 milyar tutarında tarımsal destek ödemeleri başladı
Bakan Yumaklı, 4,4 milyar tutarında tarımsal destek ödemeleri başladı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal desteklemeler kapsamında bu ay toplam 4 milyar 435 bin 821 lira tutarında ödemenin, çiftçilerin hesabına aktarılmaya başlandığını açıkladı.
26.04.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Silvan Barajı ile ekonomiye 1,5 milyar lira katkı sağlanacak
Bakan Yumaklı: Silvan Barajı ile ekonomiye 1,5 milyar lira katkı sağlanacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP) en önemli etaplarından olan Silvan Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) elektrik üretimi için ilgili firmayla sözleşme imzalandığını belirterek, "Tesiste üretilecek enerjiyle ülke ekonomimize yıllık 1,5 milyar lira katkı sağlanması öngörülüyor" dedi.
25.04.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Suyun bizden gittiği ülkelerde de yönetilmesi gerekir
Bakan Yumaklı: Suyun bizden gittiği ülkelerde de yönetilmesi gerekir Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Irak ile imzalanan su alanında iş birliği anlaşmasına ilişkin "Su konusunda sadece bizde değil suyun bizden gittiği ülkelerde de yönetilmesi gerekir. Suyun daha çok bırakılmasından bahsetmiyoruz. Suyun yönetilmesinden bahsediyoruz. İki sınırdaş ülkenin suyla ilgili iş birliği sadece bu iki ülkenin arasındaki iş birliği ile anlamlıdır" dedi.
23.04.2024 Politika
Bakanlıktan 'Tarım Orman Ve İnsan Fotoğraf Yarışması'
Bakanlıktan 'Tarım Orman Ve İnsan Fotoğraf Yarışması' Tarım ve Orman Bakanlığı, toprağın, suyun, tarımın ve ormanın önemine ilişkin duyarlılığı artırmak amacıyla 14'üncü kez düzenlenen ve bu yıl ilk kez uluslararası boyuta taşınan 'Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'na başvuruların başladığını duyurdu.
23.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimiz hesaplarına 694 milyon 461 bin TL aktarıyoruz
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimiz hesaplarına 694 milyon 461 bin TL aktarıyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "694 milyon 461 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz" dedi.
19.04.2024 Politika
Bakan Yumaklı'dan '26 Nisan' çağrısı
Bakan Yumaklı'dan '26 Nisan' çağrısı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 'Benim ormanım temiz' mottosuyla bir kampanya başlatacaklarını belirterek, "Ormanlarımızdaki bakım ve temizlik faaliyetlerini artıracağız. Bütün vatandaşlarımızı 26 Nisan'da bu kampanyamıza katılarak, özellikle yerleşim yerlerine yakın ormanlardaki yangına sebebiyet veren atıkların temizlenmesine katılmaları için kendilerini davet ediyoruz" dedi.
19.04.2024 Politika
Bakan Yumaklı: Buğday ve arpa üretimiyle ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz
Bakan Yumaklı: Buğday ve arpa üretimiyle ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yeni bir üretim sezonunun başında olunduğuna dikkati çekerek, “Buğday ve arpa üretimi ile ilgili yağışlar noktasında kritik bir eşikteyiz. Özellikle 15 Mayıs'a kadarki yağışları yakından takip edeceğiz. Nisan ve mayıs ayındaki yağışlar rekolte için önem arz ediyor” dedi.
19.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı, Azerbaycanlı mevkidaşı ile bir araya geldi
Bakan Yumaklı, Azerbaycanlı mevkidaşı ile bir araya geldi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Azerbaycan Tarım Bakanı Mecnun Memmedov ile bir araya gelerek, 'Tarımsal Araştırma ve Geliştirme Alanında İşbirliği Niyet Beyanı'nı imzaladı.
18.04.2024 Politika
Bakan Yumaklı: 2023-2024 balıkçılık av sezonu 15 Nisan'da kapanıyor
Bakan Yumaklı: 2023-2024 balıkçılık av sezonu 15 Nisan'da kapanıyor Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023-2024 balıkçılık av sezonunun 15 Nisan'da kapanacağını açıkladı.
14.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Kurakçıl peyzaj ile yüzde 80'e varan su verimliliği sağlayabiliriz
Bakan Yumaklı: Kurakçıl peyzaj ile yüzde 80'e varan su verimliliği sağlayabiliriz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Çim alanların bir kısmının kurakçıl peyzaja dönüştürülmesi ile yüzde 20-50, tamamının kurakçıl peyzaja dönüştürülmesi ile de ortalama yüzde 80'e varan su verimliliği sağlayabiliriz" dedi.
12.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Ramazanda 104 bin gıda denetimi yaptık
Bakan Yumaklı: Ramazanda 104 bin gıda denetimi yaptık Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ramazan ayında 7 bin 500’den fazla görevliyle yapılan 104 bine yakın gıda denetiminde uygunsuzluk tespit edilen 1022 ürün için 45 milyon lira idari para cezası uygulandığını açıkladı.
8.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bakan yumaklı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarım ve orman bakanlığı ödeme

Bakan Yumaklı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.