Geri Dön
PolitikaCumhurbaşkanı Erdoğan yarın Cezayir'e gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Cezayir'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Cezayir Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin 2'nci toplantısı için yarın Cezayir'e gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Cezayir'e gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un daveti üzerine, Türkiye ile Cezayir arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin 2'nci Toplantısı vesilesiyle, yarın Cezayir'e resmi ziyaret gerçekleştirecek. Ziyarete ilişkin İletişim Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız ile Cezayir Cumhurbaşkanı’nın riyasetlerinde, ilgili Bakanların katılımlarıyla başkent Cezayir’de icra edilecek Konsey Toplantısı kapsamında yapılacak görüşmelerde, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır. Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra, Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde de bulunulacaktır. Konsey Toplantısı vesilesiyle, Türkiye-Cezayir ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da gündemdedir."