Geri Dön
PolitikaCumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdülmecid Tebbun ve Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Başbakanı Nadir Larbaoui ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, resmi temaslarda bulunmak üzere Cezayir'e gittiğini bildirdi. Yılmaz, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Başbakanı Nadir Larbaoui ile bir araya gelirken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat da ziyarette yer aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü

Yılmaz paylaşımında, "Sayın Larbaoui ve heyetine nazik karşılamaları ve misafirperverlikleri için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

CEZAYİR'DE 'TÜRK İŞ DÜNYASI' TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cezayir programı kapsamında; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile birlikte DTİK tarafından düzenlenen 'Türk İş Dünyası Buluşması' programında Türkiye'yi temsil eden iş dünyasının temsilcileriyle bir araya geldi.

'2023 YILI SONUNDA İKİLİ TİCARET HACMİMİZ, 6,3 MİLYAR DOLARA YÜKSELMİŞTİR'

Yılmaz, Türkiye'nin Afrika kıtasında en çok yatırım yaptığı ülke olan Cezayir ile ticaret hacminin 6,3 milyar dolara yükseldiğine değinerek, "Önümüzdeki dönemde Sayın Cumhurbaşkanlarımızın geçen yıl belirlediği 10 milyar dolarlık dış ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruz. Cezayir ile dostluk temelleri üzerine kurulan iş birliğimizin, diğer Afrika ülkelerini de içine alacak şekilde çok taraflı hale gelmesi için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

'YILMAZ, CEZAYİR CUMHURBAŞKANI TEBBUN İLE FUAR AÇILIŞINA KATILDI'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ülkemizin onur konuğu olarak davet edildiği 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’nın açılışına, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdülmecid Tebbun ile birlikte katıldık. Cezayir’de faaliyet gösteren Türk firmalarını da dahil ettiğimizde, 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’na; savunma sanayi, hazır giyim ve tekstilden makine sanayiine, otomotivden dayanıklı tüketim mallarına kadar geniş bir yelpazede hizmet veren 80’in üzerinde firmamız yoğun bir ilgi gösterdi. Fuarda ülkemizi gururla temsil eden kurumlarımızın stantlarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolat ile birlikte ziyaret ederek Cezayir’deki temaslarımızı tamamladık" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir için önemi büyük olan 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’nın hayırlara vesile olmasını dileyerek, "Misafirperverlikleri için Cezayir Cumhurbaşkanı Sayın Tebbun ve Cezayirli yetkililere şükranlarımı sunuyor, dost ve kardeş Cezayir halkına muhabbetlerimi iletiyorum" dedi.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdülmecid Tebbun

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü