Geri Dön
Politika Kadir Canpolat: 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasi kazandı

Kadir Canpolat: 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasi kazandı

Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, “31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimler ülkemize hayırlı, uğurlu olsun. Türkiye’de demokrasi kazanmıştır" dedi.

Kadir Canpolat: 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasi kazandı

Ocak Partisi lideri Kadir Canpolat, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdiği yazılı açıklama yaptı. Canpolat açıklamasında “Öncelikle Ocak Partisi’nin adaylarını geri çekmesine tepki gösterenlere ve siyasi parti kurduğumuz için bizi eleştirenlere cevap vermek istiyorum. Biz Türkiye’nin önünde asla engel olmayız. Destek olmamız gereken her konuda milletimizin ve milletimizin geleceğini düşünen siyasi liderlere destek olmak zorundayız. Bizim parti tüzüğümüzde, ‘Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye sevdasına kayıtsız ve şartsız sahip çıkılacaktır’ ibaresi yer almaktadır. Partimiz, sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elini kaldırdığı adaylara destek vererek bir yerde parti tüzüğünün de gereğini icra etmiştir. Bu destek millet içindi. Yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde kendi vekillerimizle de sayın Erdoğan’ın Türkiye sevdasına sahip çıkmayı hedefliyoruz. Özellikle bazı çevrelerce, ‘Osmanlı Ocakları parti kurdu, oy oranımızı düşürdü’ diyerek kaybedilen seçimden dolayı partimizi hedef gösterenler, bu tip söylemler ile suçlarını bastırmaya çalışmaktadırlar" diye konuştu.

Canpolat, ülke genelinde 10’a yakın ilde aday çıkardıklarını belirterek “Adaylarımızı geri çekmemize rağmen sandıktan yine de Ocak Partisi’ne oylar çıktı. Bunun önüne geçemeyiz. Partimize verilmiş olan bu oyların, seçim kaybettirecek oranda olmadığı belliyken, adaylarımızı tüm illerde çıkarmayıp, çıkarılan adayları da geri çekerek sayın Erdoğan nezdinde AK Parti’ye destek olduk. Bu anlamda tüm her şeye rağmen Türkiye’de demokrasi kazanmıştır. Bu vesile ile seçilen tüm belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, encümen, muhtar ve azalarımıza görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.