Yerel Seçim

Yerel Seçim

Son dakika yerel seçim haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerel seçim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerel seçim haber sayfamızda...

Yerel Seçim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.102 yerel secim haberi bulunmuştur.
PYD/YPG'den Suriye'de sözde seçim çağrısı
PYD/YPG'den Suriye'de sözde seçim çağrısı Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan PKK terör örgütünün uzantısı PYD/YPG, 2011'den bu yana iç savaşın yaşandığı Suriye'de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) kararına karşı şekilde yasa dışı yerel seçim çağrısında bulundu. Güvenlik kaynakları, bunu PYD/YPG'nin kendisine Fırat Nehri’nin doğusunda meşruiyet kazandırma çabası olarak değerlendirdi.
24.05.2024 Gündem
Özgür Özel: Kendi adaylığımı dayatmak gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun
Özgür Özel: Kendi adaylığımı dayatmak gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "CHP'nin Genel Başkanı olarak, kendi adaylığımı dayatmak, CHP’nin tarihi bir fırsatı kaçırmasını sağlamak, birilerinin tükenmekte olan iktidarına tekrar fırsat vermek gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun" dedi.
7.05.2024 Politika
YSK Başkanı Yener'den yerel seçim kesin sonuçlarına ilişkin açıklama
YSK Başkanı Yener'den yerel seçim kesin sonuçlarına ilişkin açıklama Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener: Seçim süreci içerisinde tüm veriler siyasi partilerimizle paylaşılmıştır. Kesin seçim sonuçlarının ilanıyla birlikte tutanaklar internet sitemizde ıslak imzalı olarak tüm vatandaşlarımızın erişimine açılacaktır. 31 Mart Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde katılım oranı %78.12 olarak gerçekleşti.
6.05.2024 Video
Ekrem İmamoğlu: Beyoğlu’nda yapacağımız çok iş var
Ekrem İmamoğlu: Beyoğlu’nda yapacağımız çok iş var İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim sonrası ilk ziyaretini Beyoğlu Belediyesi’ne yaptı. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney’i makamında ziyaret eden İmamoğlu, “Beyoğlu İstanbul’un göz bebeği. Burada yapacağımız çok işimiz var” ifadelerini kullandı.
25.04.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüştü. Kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanırken yasa, 30 Nisan tarihinde yapılacak olan Genel Kurul’da maddelere geçilecek.
24.04.2024 Politika
Özel: Ben Sayın Erdoğan’ı dinlemeden müzakerelere kapıları kapatmam
Özel: Ben Sayın Erdoğan’ı dinlemeden müzakerelere kapıları kapatmam Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, anayasa değişikliği tartışmalarına ilişkin, “Ben Sayın Erdoğan’ı dinlemeden müzakerelere kapıları kapatmam. Kırmızı çizgiden ziyade bir başlangıç hattının olması lazım” dedi.
23.04.2024 Politika
YMP Genel Başkanı Mutlu: Halkımız ilk seçimde ‘kırmızı kart’ gösterecek
YMP Genel Başkanı Mutlu: Halkımız ilk seçimde ‘kırmızı kart’ gösterecek Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, yerel seçim sonuçlarına ilişkin, “Halkımız bu seçimde 22 yıllık iktidara ‘sarı kart’ gösterdi, ilk seçimde ise ‘kırmızı kart’ gösterecek” dedi.
21.04.2024 Video
YMP Genel Başkanı Mutlu: Halkımız ilk seçimde ‘kırmızı kart’ gösterecek
YMP Genel Başkanı Mutlu: Halkımız ilk seçimde ‘kırmızı kart’ gösterecek YERLİ ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, yerel seçim sonuçlarına ilişkin, “Halkımız bu seçimde 22 yıllık iktidara ‘sarı kart’ gösterdi, ilk seçimde ise ‘kırmızı kart’ gösterecek” dedi.
21.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'nin ayırıcı vasfı, kendi doğru ve yanlışlarını analiz edebilen, kendi yaptıklarını ve yapamadıklarını doğru değerlendirebilen bir parti olmasıdır. Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek ve daha da güçlenmiş, kuvvet ve enerji toplamış şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
YMP Genel Başkanı Mutlu: Genel seçimler 2026'da olacak
YMP Genel Başkanı Mutlu: Genel seçimler 2026'da olacak Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, "Seçim 2026'dadır, kimse 4 yıl hayali kurmasın. Biz yola çıktık genel seçime hazırız. Kağıttan kaplanlar gidecek, Anadolu aslanları gelecek. Hodri meydan" dedi.
15.04.2024 Politika
Teleferik kazası ön raporu; bakım, onarım, denetimde kusurlar var
Teleferik kazası ön raporu; bakım, onarım, denetimde kusurlar var Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattında yaşanan ve 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı kazaya ilişkin haklarında gözaltı kararı verilen 13 kişiden 12'si, adliyeye sevk edildi. Kazaya ilişkin hazırlanan bilirkişi ön raporunda da denetim ve bakım-onarımda kusurların bulunduğuna dikkat çekildi. Raporda kazanın, deformasyona uğrayan cıvataların kopmasından kaynaklandığı belirtilirken, bakım sözleşmesinde yer almasına rağmen bağlama elemanlarının kontrolünün yapılmadığı da vurgulandı.
15.04.2024 Gündem
Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Mutlu: İYİ Parti kurultayını dizayn etmeye çalışıyor, herkes kendi partisine baksın
Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Mutlu: İYİ Parti kurultayını dizayn etmeye çalışıyor, herkes kendi partisine baksın Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, yerel seçim sonuçlarının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in duyurduğu olağanüstü kongre kararına yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına tepki gösterdi. Mutlu, "Cumhur İttifakı'nın liderleri işlerini güçlerini bırakmış, kendi partilerini yönetmeyi de bırakmış İYİ Parti kurultayını dizayn etmeye çalışıyor. Lütfen herkes kendi partisine baksın" dedi.
12.04.2024 Politika
Kadın muhtar sayısı iki katına çıktı
Kadın muhtar sayısı iki katına çıktı Yerel seçimde kadın muhtar sayısı yüzde 100'e yakın artarak, bin 134'ten 2 bin 150'ye yükseldi. Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ankara Çankaya Kültür Mahallesi Muhtarı Serpil Erenoğlu, "Bu sayının daha da artmasını istiyoruz. Kadın eli çevreyi ve mahalleyi çok daha fazla güzelleştirir" dedi.
10.04.2024 Gündem
Kadir Canpolat: 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasi kazandı
Kadir Canpolat: 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasi kazandı Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, “31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimler ülkemize hayırlı, uğurlu olsun. Türkiye’de demokrasi kazanmıştır" dedi.
9.04.2024 Politika
YSK, yerel seçim itirazlarıyla ilgili kararları açıkladı
YSK, yerel seçim itirazlarıyla ilgili kararları açıkladı Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) itirazlar üzerine aldığı kararlar şöyle:
7.04.2024 Gündem
Gaziosmanpaşa'da yeniden oy sayımı sona erdi; Hakan Bahçetepe 848 farkla kazandı
Gaziosmanpaşa'da yeniden oy sayımı sona erdi; Hakan Bahçetepe 848 farkla kazandı Gaziosmnapaşa'da, AK Parti'nin itirazı üzerine yapılan oy sayımında Hakan Bahçetepe, 848 oy farkla seçimi kazandı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, "1030 sandık yeniden sayıldı. Hakan Bahçetepe 848 oy farkıyla seçimi önde tamamladı. 31 Marttan 122 oy eksilmiş oldu." dedi.
5.04.2024 Politika
Avcılar Belediyesi’nde devir teslim töreni gerçekleşti
Avcılar Belediyesi’nde devir teslim töreni gerçekleşti 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Avcılar Belediye Başkanı seçilen Utku Caner Çaykara, devir teslim töreniyle görevi Turan Hançerli’den devraldı.
4.04.2024 Politika
Gaziosmanpaşa'da oy sayımı devam ediyor
Gaziosmanpaşa'da oy sayımı devam ediyor Gaziosmanpaşa'da dün saat 23.00'da ara verilen sayıma bugün devam ediliyor.
4.04.2024 Politika
Yeniden oy sayımı yapılan Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu önünde arbede
Yeniden oy sayımı yapılan Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu önünde arbede Gaziosmanopaşa'da yeniden oy sayımı sırasında partililer arasında kavga çıktı.
3.04.2024 Gündem
Yerel seçim sonuçları en çok ABD’de konuşuldu
Yerel seçim sonuçları en çok ABD’de konuşuldu MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel dijital medya dinleme platformu DigiLUP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin yansımalarını derledi. Araştırmanın sonuçlarına göre, seçimin yurt dışı yansımalarında 8 bin 597 iletiyle Amerika Birleşik Devletleri ilk sırada yer alırken, onu sırasıyla; Birleşik Krallık, Hindistan, Fransa, Kanada, Pakistan, Almanya, Hollanda, İtalya ve Yunanistan takip etti.  
3.04.2024 Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye, 2028 yılına kadar seçimsiz bir dönemde yönetilecektir
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye, 2028 yılına kadar seçimsiz bir dönemde yönetilecektir Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye, büyük bir olgunlukla gerçekleştirdiği ve sonuçlarını kabul etmek bakımından tereddütsüz milletin bütün fertlerinin aynı şekilde kabul gösterdiği bu yerel seçim sonrasında, şimdi 2028 yılına kadar 4 yıl seçimsiz bir dönemde Türkiye yönetilecektir. Bu 4 yıllık süre içerisinde özellikle milletvekili arkadaşlarımıza çok büyük sorumluluklar düştüğünü hepimiz biliyoruz, bunun farkındayız'' dedi.
2.04.2024 Politika
CHP Pendik’te oyların yeniden sayımı için başvuruda bulundu
CHP Pendik’te oyların yeniden sayımı için başvuruda bulundu Cumhuriyet Halk Partisi Pendik’te oyların yeniden sayımı için Pendik İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulundu.
2.04.2024 Politika
Yeniden Refah Partisi İBB Başkan Adayı Altınöz: Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır
Yeniden Refah Partisi İBB Başkan Adayı Altınöz: Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Altınöz, partinin il binasında düzenlenen basın açıklamasında konuştu. Altınöz, erken seçimle ilgili olarak “Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır. Çünkü mutfakta yangın var. İnsanların cebinde para kalmamış, esnaf iş yerini kapatıyor. Sonuç itibariyle erken seçim kaçınılmaz” dedi.
1.04.2024 Video
Yeniden Refah Partisi İBB Başkan Adayı Altınöz: Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır
Yeniden Refah Partisi İBB Başkan Adayı Altınöz: Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Altınöz, partinin il binasında düzenlenen basın açıklamasında konuştu. Altınöz, erken seçimle ilgili olarak “Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır. Çünkü mutfakta yangın var. İnsanların cebinde para kalmamış, esnaf iş yerini kapatıyor. Sonuç itibariyle erken seçim kaçınılmaz” dedi.
1.04.2024 Politika
Bağcılar’da Abdullah Özdemir, belediye başkanı seçildi
Bağcılar’da Abdullah Özdemir, belediye başkanı seçildi Bağcılar’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçlarına göre; Bağcılar Belediye Başkanlığı’na oyların yüzde 55,42’sini alan mevcut başkan Abdullah Özdemir seçildi.
1.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

seçim yerel seçim chp gaziosmanpaşa özgür özel

Yerel Seçim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.