Geri Dön
SporAKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi

AKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi

AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da kayıtlar bugün sona erdi. Bisiklet tutkunları mavi ve yeşilin buluştuğu nokta olan Kemer’de pedala basacak.

AKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi

AKRA Hotels ana sponsorluğunda AG Tohum desteği ile bu sene 6’ncı kez gerçekleştirilecek AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, bisiklet tutkunlarını Kemer’in eşsiz manzarasında ağırlayacak.

“Mavi ve Yeşil’in bir parçası ol” sloganı ile 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek organizasyon Fraport TAV Antalya Havalimanı, Corendon Airlines ve Diana Travel’in co-sponsorluğunda düzenlenecek. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer’de koşulacak olan yarış için nefesler tutulurken kayıtlar bugün sona erdi.

AKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi

2018 yılından bu yana amatör yol bisikletçileri doğal güzelliklerin içinde buluşturan AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da dünyanın birçok ülkesinden gelen bisikletçiler, finişi görmek için mücadele verecek. Argeus Travel & Events ve Yedi İletişim tarafından organize edilen ve T.C. Antalya Valiliği, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi, Yaşam Hastaneleri, Toyota, Ceysu, Salcano, Paloma Hotels, Toyota, Antalya Akvaryum, Shimano, Zemzem Turizm ve Olympos Teleferik katkılarıyla düzenlenecek yarış bisiklet tutkunlarını buluşturacak.

Kemer Olbia Parkı'ndan start alacak ve aynı noktada sona erecek 98K ve 49K’lık 2 ayrı parkurdan oluşan organizasyon, renkli görüntülere ve mücadeleye sahne olacak.

AKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi

ENGELLER AŞILACAK

“Bisiklete Engel Yok” diyerek yola çıkan AKRA Gran Fondo, engelsiz yaşamı da destekleyecek. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliklerine göre düzenlenen AKRA Gran Fondo’da Eşpedal Derneği’nden 10 görme engelli sporcuyu ‘tandem’ kategorisinde yer alacak. Özel tasarlanan 2 kişilik bisikletler 10 görme engelli sporcuya yarışma imkanı sunacak organizasyonda ekipler pilot ve co-pilot olarak yer alacak.

AKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi

KAPANACAK YOLLAR

AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da kapanacak yollar şu şekilde: 98K AKRA parkurunda Kemer Olbia Parkı’ndan yarışa başlayacak bisikletçiler, Deniz Caddesi’ni takip ederek Hükümet Caddesi’nden Atatürk ve Demokrasi Bulvarı’na ulaşacak. Antalya-Kemer yolunda devam edecek organizasyonda Akdeniz Bulvarı geçilerek sırasıyla 195. Sokak, 37. Cadde ve 272. Sokak’ın ardından Hurma Mezarlığı’ndan sola dönecek bisikletçiler Altınkaya Yolu’na ulaşacak. Konyaaltı-Hisarçandır Yolu’ndan devam edecek organizasyon Hisarçandır Köyü’nden geçerek Üçoluk Yolu’nda devam edecek. Likya Yolu, Ovacık Köy Yolu geçilerek Kuzdere Mahallesi ve sonrasında Daima Kepez Tepesi’ne ulaşılacak. Buradan Boğaz Mevkii, Olympos Şelale ve Beydağları Milli Parkı geçilerek Cumhuriyet Caddesi’ne ulaşacak bisikletçiler sağa dönerek Şehit Er Mehmet Urman Caddesi’ne sonrasında sola dönerek Mustafa Kemal Caddesi’ni takip edecek. Karabucak Küme Evleri’ne ulaşacak yarışçılar, Kiriş Caddesi, Çalış Caddesi, Mustafa Ertuğrul Caddesi, Atatürk Caddesi, Şehit Er Hasan Yılmaz Caddesi, Kemal Sunal Caddesi, Onno Tunç Caddesi ve Deniz Caddesi’ni geçerek Kemer Olbia Parkı’na ulaşacak.

49K AG Tohum Parkuru’nda Kemer Olbia Parkı’ndan start alacak yarışçılar Denizli Caddesi’ni takip ederek Hükümet Caddesi’nden Atatürk ve Demokrasi Bulvarı’na ulaşacak. Antalya-Kemer yolunda devam edecek organizasyonda Kontaaltı Bulvarı geçilerek Beldibi Jandarma Karakolu’ndan U dönüşü gerçekleşecek ve Cumhuriyet Caddesi yol ayrımından sağa dönülecek. Sırasıyla Şehit Er Mehmet Urman Caddesi, Kuzdere Köprüsü-Kuzdere Caddesi, Karabucak Küme Evleri, Kiriş Caddesi, Çalış Caddesi, Mustafa Ertuğrul Caddesi, Atatürk Caddesi, Şehit Hasan Yılmaz Caddesi, Kemal Sunal Caddesi, Onno Tunç Caddesi ve Deniz Caddesi geçilerek yarış, Kemer Olbia Parkı’nda sona erecek.

Organizasyon süresince parkurların geçtiği yollar kademeli olarak trafiğe kapatılacak.

KATEGORİLER

AKRA 98K parkuru:

Elit Erkek (18-34)

Master Erkek (35-39)

Master Erkek (40-44)

Master Erkek (45-49)

Master Erkek (50-54)

Master Erkek (55-59)

Master Erkek (60-64)

Master Erkek (65+)

Genel Klasman Erkek.

Elit Kadın:

Elit Kadın (18-34)

Master Kadın (35-39)

Master Kadın (40-44)

Master Kadın (45-49)

Master Kadın (50-54)

Master Kadın (55-59)

Master Kadın (60-64)

Master Kadın (65+)

Genel Klasman Kadın.

 

AG Tohum 49K parkuru:

Genç Erkek (16-17)

Elit Erkek (18-34)

Master Erkek (35-39)

Master Erkek (40-44)

Master Erkek (45-49)

Master Erkek (50-54)

Master Erkek (55-59)

Master Erkek (60-64)

Master Erkek (65+)

Genel Klasman Erkek.

Elit Kadın

Genç Kadın (16-17)

Elit Kadın (18-34)

Master Kadın (35-39)

Master Kadın (40-44)

Master Kadın (45-49)

Master Kadın (50-54)

Master Kadın (55-59)

Master Kadın (60-64)

Master Kadın (65+)

Genel Klasman Kadın ile Paralimpik ve Tandem kategorilerinde yarışacak.