Geri Dön
SporAli Koç: Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor

Ali Koç: Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda geçerli 26 bin 947 oyun 16 bin 464’ünü alan mevcut başkan Ali Koç, tekrardan başkanlığa seçildi. Fenerbahçe'de yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç, "Bu yarışın bir kaybedeni olmasın, tek bir kazananı olsun o da Fenerbahçe olsun dedim. Şimdi bunu gerçekleştirme zamanı. Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. Başarılara doyacağımız, Fenerbahçeli olmayan taraftarların da Fenerbahçe'yi izleyeceği, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarılar elde edeceğimiz bir dönem yarından itibaren başlamaktadır. Kimse Fenerbahçe'den büyük değildir" dedi.

Ali Koç: Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor

ALİ KOÇ, FENERBAHÇE’DE YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirilen kongrede 47 sandıkta oy sayma işlemleri tamamlandı. Genel kurulda aidatını yatıran 46 bin 524 üyeden 27 bin 489’u oyunu kullandı. Mevcut başkan Ali Koç, geçerli sayılan 26 bin 947 oyun 16 bin 464’ünü alırken, başkan adayı Aziz Yıldırım ise 10 bin 483 oyda kaldı. Yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç, 3 yıl daha bu görevi üstlenecek. Başkan Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor;

Asil Liste: Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Nevres Erol Bilecik, Hüseyin Bozkurt, Mehmet Salih Dereli, Esin Güral Argat, Ali Acun Ilıcalı, Korkut Nedim Keçeli, Ahmet Ketenci, Burak Çağlan Kızılhan, Acar Sertaç Komsuoğlu, Sait Ergun Özen, Fethi Pekin, Mustafa Hakan Safi.

Yedek Liste: Ali Alper Alpoğlu, Selma Perihan Altay Rodopman, Mustafa Kemal Danabaş, Eren Ali Dişli, Özgür Özaktaç, Cenk Öztanık, Rıfat Perahya.

KÜRSÜDE KONUŞMA YAPTI

Mevcut başkan Ali Koç, Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda resmi olmayan sonuçlara göre tekrardan başkanlığa seçildi. Koç, taraftarların desteği eşliğinde kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Fenerbahçe çağının bugünden itibaren başladığını belirten Ali Koç, "Güzel, demokratik, heyecanlı bir kongreyi daha hep birlikte tamamladık. Bugün yaklaşık 28 bin üyemiz oy kullandı. Bu demokrasi adına büyük bir mutluluk ve bir rekordur. Türkiye'de hiçbir kulüp bu rakamlara ulaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğü, kongrede de gösterdik. Fenerbahçemizin geleceğine sizler karar verirsiniz. Resmi olmayan sonuçlar, hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kongrede yarıştığım sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, şahsım, yönetim kurulum ve tüm camiam adına teşekkür ediyoruz. Kampanyası süreci boyunca birkaç kez tekrar ettim. Bu yarışın bir kaybedeni olmasın, tek bir kazananı olsun o da Fenerbahçe olsun dedim. Şimdi bunu gerçekleştirme zamanı. Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor. Başarılara doyacağımız, Fenerbahçeli olmayan taraftarların da Fenerbahçe'yi izleyeceği, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarılar elde edeceğimiz bir dönem yarından itibaren başlamaktadır. Kimse Fenerbahçe'den büyük değildir. Tüm dünyaya Fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösterme zamanı. Yarından itibaren hepimiz bu dönemin bir parçası olalım. Size şampiyonluk yolunda, kuracağımız takım konusunda belli taahhütler verdik. Bir diğer taahhüdümüz ise artık kırgınlıklar bitsin, geçmişi kapatalım ve geleceğe yeni bir sayfa açalım sözleriydi. Bu yolda hesap kitap yapmadan bir adım atan herkese on adım atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sizden ilk ricam, hepinizin ilk vazifesi, artık Fenerbahçe'yi, hocasını, yönetimini, başkanını sosyal medyada bir oyuncak haline getirmeyelim. Bütün sosyal medya gücümüzü, rekabete ve yıkmak istediğimiz sisteme harcayalım. Eminim Riva tarafında bugünkü sonuçlardan memnun olmayan biri vardır. Artık değişim zamanı. Dün olduğu gibi, bugün de Fenerbahçe'nin menfaatlerini her şeyin üstünde tutacağız. Fenerbahçe'nin haklarını savunmak için her şeyi göğüsleyip, her türlü riski alacağız. Sesini yükseltenler, bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki, ağaçları büyüten gök gürültüleri değil yağmurlardır. Fenerbahçe'nin sağanak yağmuruna herkes hazır olsun. Şimdi sen, ben değil; yaşa Fenerbahçe, en büyük Fenerbahçe, iyi ki Fenerbahçe" şeklinde konuştu.

Ali Koç sözlerini Fenerbahçe taraftarına, ailesine ve seçimde görev alan tüm sandık görevlilerine teşekkür ederek tamamladı.

BAKAN BAK’TAN ALİ KOÇ’A TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Fenerbahçe Kulübü’nün bugün yapılan olağan genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bugün yapılan olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden seçilen Ali Koç ile yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

TFF'DEN ALİ KOÇ'A TEBRİK

TFF'den paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe A.Ş. Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın ardından başkanlığa seçilen Sayın Ali Koç'u ve yönetim kurulunu tebrik eder, yönetim dönemlerinde başarılar dileriz."