Geri Dön
TeknolojiSAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek

SAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek

Yazılım şirketi SAP, müşterilerinin Bulut ERP’ye geçmesine ve bulutun sağladığı inovasyon hızını ve düzeyini korumasına yardımcı olacak kapsamlı bir kaynak, hizmet ve finansal teşvik setini duyurdu. Bu kapsamda SAP, şirketlerin buluta geçiş maliyetini yüzde 50'ye kadar azaltabilecek ve değer elde etme süresini kısaltabilecek sınırlı süreli bir teklif hayata geçirdi.

SAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek

Her şirketin bulut öncelikli bir iş stratejisine ihtiyacı olduğunu söyleyen SAP’nin Bulut ERP’den Sorumlu Pazarlama Direktörü Eric van Rossum, “Yapay zeka ve sürdürülebilirlik çözümleri de dahil olmak üzere, müşterilerin buluttaki en son yeniliklerin potansiyelinden yararlanabilmeleri için, geçiş ve modernizasyon yolculuğuna başlamaları her zamankinden daha önemli. ‘RISE with SAP Migration and Modernization’ programımız, kapsam ve maliyet olmak üzere, işletmelerin buluta geçerken karşılaştığı iki temel sorunu ele alıyor. Özel kod ihtiyacı, veri siloları ve süreç karmaşıklığını ortadan kaldırmaya yardımcı olduğundan, BT liderlerine en karmaşık ERP (kurumsal kaynak planlama) sistemlerini bile buluta taşıma konusunda güven veriyor” dedi.

SAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek

 “MÜŞTERİLERİN GEÇİŞLERİNE YARDIMCI OLACAK BİR DİZİ YENİ HİZMET VE TEŞVİK SUNUYORUZ”

Programın, müşterilerin devam eden güncelleme ve yeni inovasyonlardan yararlanmak için hazır olmalarına ve kalmalarına yardımcı olduğunu ifade eden Rossum, “Müşteriler bulutta çalışmaya başladıktan sonra şirketimiz, güvenilirliği oluşturmak, güvenliği ve uyumluluğu güçlendirmek ve iş verilerinin gücünü ortaya çıkarmak için yönetim yükünü üstleniyor. İşletmelerin SAP ECC (ERP Merkezi Bileşeni) veya SAP S/4HANA kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın, programın kendi kendine yönlendirilen dijital deneyimi ve destek hizmetleri, hazırlıktan canlıya geçişe kadar uzanan bir yol sunuyoruz. Programız ayrıca, müşterilerin RISE with SAP’ye geçişlerine yardımcı olacak bir dizi yeni hizmet ve teşvik de sunuyor” diye konuştu.

SAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek

 “TEKLİFİN YENİLİKLERİNDEN TAM OLARAK FAYDALANMALARINI SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Almanya, Avusturya ve İsviçre'deki SAP kullanıcılarını temsil eden DSAG’nin İcra Kurulu Üyelerinden Christine Grimm, konuyla ilgili “Mevcut duyuruyla SAP, müşterilerinin buluta geçiş sırasında karşılaştıkları zorlukların karmaşıklığının farkında olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Aynı zamanda, mevcut sistemlere yaptıkları önceki yatırımları da takdir ediyor” açıklamasını yaparak, şunları söyledi:

“SAP, RISE with SAP teklifini mali teşvikler ve destek hizmetlerini içerecek şekilde genişleterek, müşterilerini buluta yolculuklarında aktif olarak destekleme ve böylece geçişi kolaylaştırma vaadini yeniden doğruluyor. DSAG olarak bu girişimi ve SAP'nin istekli tavrını takdir ediyoruz. Amaç, buluta geçiş süreci lehine karar veren üyelerimizin, karmaşık gereksinimlerini ve zorluklarını hesaba katmak için, SAP ile iş birliği içinde bu teklifi daha da geliştirmek ve genişletmek olmalıdır. Bunu yaparken de RISE with SAP teklifinin genişletilmiş olanak ve yeniliklerinden tam olarak faydalanmalarını sağlamak istiyoruz.”

SAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek

GEÇİŞ VE DÖNÜŞÜM MALİYETLERİ TEŞVİKLERLE DENGELENECEK

SAP müşterilerinin yaptığı yatırımı takdir etmek, geçiş ve dönüşüm maliyetlerini dengelemeye yardımcı olmak için SAP, geçiş maliyetini yüzde 50'ye kadar azaltabilecek ve değer elde etme süresini kısaltabilecek sınırlı süreli bir teklif duyuruyor. SAP S/4HANA ve SAP ECC müşterileri, 2024'ün sonuna kadar RISE with SAP veya GROW with SAP çözümüne geçerken bakım, bulut hizmetleri veya bulut aboneliği maliyetlerini dengelemek için uygulanabilecek kredilere erişebilecek. Bu teşvik, SAP S/4HANA Cloud'un yanı sıra tedarik zinciri, insan kaynakları, harcama yönetimi, CRM, iş dönüşüm araçları ve genişletilebilirlik için iş teknolojisi platformu gibi iş kolu çözümlerini içerecek.

SAP S/4HANA CLOUD SAFEKEEPER HİZMETİ DE BAŞLIYOR

SAP, tam bulut geçişini tamamlamak için daha fazla zamana ihtiyaç duyan müşterileri için SAP S/4HANA Cloud Safekeeper hizmetini sunuyor. SAP S/4HANA'nın eski sürümleri için müşteriye özel bakıma giren ve RISE with SAP kullanan müşteriler için tasarlandı. SAP S/4HANA Cloud Safekeeper müşterileri, sistemlerini SAP S/4HANA'nın en son sürümüne yükseltmeye hazır hale getirebilir. Yükseltme hizmetleri ve altyapı optimizasyonunu içerirken, müşterilerin mevcut sistemlerine güncellemeler ve yamalarla iki yıl daha iş sürekliliği sağlıyor.