Sap

Sap

Son dakika sap haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sap haber sayfamızda...

Sap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 308 sap haberi bulunmuştur.
Bakan Yumaklı: Şap vakalarında yüzde 53 azalma görüldü
Bakan Yumaklı: Şap vakalarında yüzde 53 azalma görüldü Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, hayvan hastalıklarıyla mücadele kapsamında şap hastalığına karşı her yıl rutin olarak uygulanan 2 doz aşının, 2024 başında 3 doza çıkarılmasıyla vaka sayısında yüzde 53 oranında azalma görüldüğünü açıkladı.
12.06.2024 Gündem
Seferihisar'daki 'şap' şüphesi asılsız çıktı
Seferihisar'daki 'şap' şüphesi asılsız çıktı İzmir Valiliği, Seferihisar ilçesinin Turgutlu Mahallesi'ndeki bir damda bulunan büyükbaş hayvandan alınan numunelerde şap virüsüne rastlanmadığını duyurdu.
8.06.2024 Gündem
İş liderleri, insan kaynaklarındaki ileri teknolojileri SAP HR Connect etkinliğinde konuştu
İş liderleri, insan kaynaklarındaki ileri teknolojileri SAP HR Connect etkinliğinde konuştu SAP, insan kaynakları süreçlerindeki yeni trendleri ve yapay zekanın iş dünyasına etkilerini değerlendirmek için İK yöneticileri, uzmanları, sektör profesyonelleri ve iş ortaklarıyla HR Connect etkinliğinde bir araya geldi. Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, çalışan deneyimini ve yetkinliklerini yapay zeka ve ileri teknolojiyle birlikte iyileştirmenin ve geliştirmenin yolları değerlendirildi.
6.06.2024 Ekonomi
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarıları
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarıları Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, Kurban Bayramı öncesinde, alınacak kurbanlıklarda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Bostancı, "Kurbanlık hayvanlar kurban pazarlarından, geçici kurban satış noktalarından ve doğrudan işletmelerden alınmalı. Büyükbaşlar 2 yaşında, küçükbaş hayvanlarımızın ise 1 yaşından küçük olmaması gerekiyor" dedi.
5.06.2024 Video
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarıları
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Bostancı'dan 'kurbanlık' uyarıları Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Bostancı, Kurban Bayramı öncesinde, alınacak kurbanlıklarda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Bostancı, "Kurbanlık hayvanlar kurban pazarlarından, geçici kurban satış noktalarından ve doğrudan işletmelerden alınmalı. Büyükbaşlar 2 yaşında, küçükbaş hayvanlarımızın ise 1 yaşından küçük olmaması gerekiyor" dedi.
5.06.2024 Gündem
İş dünyasının kadın liderleri, SAP Business Women’s Network Yıllık Zirvesi 2024’te buluştu
İş dünyasının kadın liderleri, SAP Business Women’s Network Yıllık Zirvesi 2024’te buluştu SAP bünyesindeki en büyük çalışan topluluğu konumundaki Business Women’s Network’ün, “Birlikte Başarmak” temalı yıllık zirvesi İstanbul’da gerçekleşti. Kadınların kişisel ve kariyer gelişiminin desteklenmesi, teknoloji endüstrisinde çeşitlilik ve kapsayıcılığın güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte, iş liderlerinin konuk olduğu 7 panel düzenlendi. Teknoloji Endüstrisinde İlham Veren Lider Ödülü Dell Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir’e takdim edildi.
27.05.2024 Ekonomi
Bakanlık, kurbanlık sevkine ilişkin kuralları belirledi
Bakanlık, kurbanlık sevkine ilişkin kuralları belirledi Tarım ve Orman Bakanlığı, kurbanlık hayvan sevklerinin, hayvan refahının gözetilip bulaşıcı hastalıklara karşı gerekli önlemler alınarak yapılması için uyulacak kuralları belirledi. Şap hastalığına karşı korunmuş bölge kabul edilen İstanbul'un Avrupa yakası dahil Trakya bölgesine sevklere özel kısıtlama getirilirken; kentin giriş noktasındaki köprüler ile feribot ve tekne gibi nakil araçlarına etkin kontrol sağlanacak.
21.05.2024 Gündem
SAP Müşteri Deneyimi Zirvesi'nde, yapay zeka çağında akıllı çözümler paylaşıldı
SAP Müşteri Deneyimi Zirvesi'nde, yapay zeka çağında akıllı çözümler paylaşıldı SAP Müşteri Deneyimi Zirvesi'nde sektör profesyonelleri ve iş ortaklarıyla bir araya geldi. Şirketlerin önde gelen temsilcileri, son kullanıcılarına kusursuz bir deneyim sunmanın sürdürülebilir başarıdaki etkisini farklı bakış açılarıyla paylaştı.
10.05.2024 Kurumsal
SAP Türkiye, iş ortaklarını ödüllendirdi
SAP Türkiye, iş ortaklarını ödüllendirdi SAP Türkiye’nin partnerleriyle buluştuğu SAP İş Ortakları Yıllık Değerlendirme Toplantısı etkinliğinde, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki ülkeleri (EMEA) kapsayan geniş coğrafyada, Türkiye'nin yenilikçi potansiyeli ve büyüme ivmesi üzerine ayrıntılı bir değerlendirme yapıldı. Etkinlikte ayrıca, SAP Türkiye’nin iş ortakları 16 farklı ödülün sahibi oldu.
6.05.2024 Ekonomi
SAP ve NVIDIA yapay zeka alanındaki iş birliklerini genişletti
SAP ve NVIDIA yapay zeka alanındaki iş birliklerini genişletti Kurumsal uygulama yazılım şirketi SAP ile geçtiğimiz günlerde yapay zeka çipini tanıtan teknoloji şirketi NVIDIA, iş dünyasının üretken yapay zekayı benimsemesini hızlandırmak için iş birliklerinin kapsamını genişlettiklerini duyurdu.  
29.04.2024 Ekonomi
SAP Innovation Day etkinliğinde, inovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücü konuşuldu
SAP Innovation Day etkinliğinde, inovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücü konuşuldu Yazılım şirketi SAP, İstanbul'da SAP Innovation Day etkinliği düzenledi. İnovasyon ile büyüme için bulut ve yapay zekanın gücünün konuşulduğu etkinlikte iş dünyasının önde gelen liderleri bir araya geldi.
19.04.2024 Teknoloji
Bakan Yumaklı, Azerbaycanlı mevkidaşı ile bir araya geldi
Bakan Yumaklı, Azerbaycanlı mevkidaşı ile bir araya geldi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Azerbaycan Tarım Bakanı Mecnun Memmedov ile bir araya gelerek, 'Tarımsal Araştırma ve Geliştirme Alanında İşbirliği Niyet Beyanı'nı imzaladı.
18.04.2024 Politika
Prof. Dr. Kaya: Buğdayda başaklanma dönemindeki yağış verimde kritik rol oynayacak
Prof. Dr. Kaya: Buğdayda başaklanma dönemindeki yağış verimde kritik rol oynayacak Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı ve Bitki Islahı Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yalçın Kaya, mevsim yağışlarını zamanında alan buğdayın kritik başaklanma dönemine girdiğine dikkat çekerek, "Burada en önemli şey bu kritik periyot. Yani başak çıkıyor yavaş yavaş. Bitkide kaç tane dane yapacağına karar veriyor. Şu anda yeteri kadar nem var toprakta. Bu en azından bir 10-15 gün civarında idare eder ama mutlaka o dediğimiz kritik periyot olan bitkideki dane sayısının belirleneceği olan başaklanma döneminde de yağışlar son derece önemli, son derece belirleyici rol oynanacak verimde" dedi.
14.04.2024 Video
Kamyondaki 29 büyükbaşta şap hastalığı tespit edildi, sahibine 199 bin lira ceza kesildi
Kamyondaki 29 büyükbaşta şap hastalığı tespit edildi, sahibine 199 bin lira ceza kesildi Elazığ’da durdurulan kamyondaki 29 büyükbaşta şap hastalığı tespit edildi. Hayvanlar kesime gönderilirken, sahibine 199 bin 409 lira ceza kesildi.
7.04.2024 Gündem
SAP bulut tabanlı veri çözümündeki yenilikleri duyurdu
SAP bulut tabanlı veri çözümündeki yenilikleri duyurdu SAP, üretken yapay zeka özellikleri de dahil olmak üzere, bulut tabanlı veri çözümü Datasphere’deki yenilikleri duyurdu. SAP, verinin gücünden yararlanmayı sağlayan çözümün yetkinliklerini zenginleştirmek için yaptığı stratejik iş birliklerini de açıkladı.
29.03.2024 Teknoloji
SAP, 'Tedarik Zinciri' etkinliği düzenledi
SAP, 'Tedarik Zinciri' etkinliği düzenledi Kurumsal uygulama yazılımı şirketi SAP, tedarik zincirine özel bir etkinlik düzenledi. Sürdürülebilir, riske dayanıklı ve akıllı tedarik zincirlerine odaklanan etkinlikte farklı şirketlerden yöneticiler sunum yaptı. Ayrıca şirketin Almanya'daki merkezine canlı bağlantı yapılarak dijital üretim konusunda sanal bir deneyim yaşandı.
14.03.2024 Teknoloji
‘Güçlü Kadınlarla Dijital Yarınlar’ programı yeniden başlıyor
‘Güçlü Kadınlarla Dijital Yarınlar’ programı yeniden başlıyor SAP Türkiye İş Kadınları Ağı  BWN’nin, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Güçlü Kadınlarla Dijital Yarınlar’ projesi yeniden hayat buluyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, “2023 yılından bu yana SAP ile kadınları veri alanında güçlendirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl SAP iş birliğinde yaptığımız ve 40 genç kadının dahil olduğu program çok başarılı bir şekilde ilerledi. Bu yıl da “Güçlü Kadınlarla Dijital Yarınlar” projesi kapsamında 30 genç kadının örnek rol modelleri olmasını sağlayacak Veri Bilimi ve Veri Görselleştirme eğitimine başlıyoruz” dedi.
13.03.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz
Bakan Yumaklı: İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Yeni desteklemelerimizde, üreten herkese ürettiği kadar destek veriyoruz. Aile işletmelerine tüm hayvancılık desteklemelerinde ilk defa ilave destek veriyoruz. Bu sayede aile işletmeleri temel destekle aynı oranda ilave destek alarak en az 2 kat destek almış olacak. İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz" dedi.
26.02.2024 Gündem
“2024, yapay zekanın keşiften uygulamaya geçtiği yıl olacak”
“2024, yapay zekanın keşiften uygulamaya geçtiği yıl olacak” Yapay zekanın küresel iş yapma biçimlerinin tamamında devrimsel bir etkisi olacağını söyleyen SAP CEO’su Christian Klein, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Klein, “Yapay zekanın moda sözcük olduğu fazı hızla geride bırakıp, değer yaratan üretken yapay zekanın anlamlı bir şekilde benimsenmesi sürecine geçiyoruz. 2024, yapay zekanın keşiften uygulamaya geçiş yılı olacak” dedi.
26.02.2024 Teknoloji
SAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek
SAP’den Bulut ERP’yi tercih eden müşterilerine finansal destek Yazılım şirketi SAP, müşterilerinin Bulut ERP’ye geçmesine ve bulutun sağladığı inovasyon hızını ve düzeyini korumasına yardımcı olacak kapsamlı bir kaynak, hizmet ve finansal teşvik setini duyurdu. Bu kapsamda SAP, şirketlerin buluta geçiş maliyetini yüzde 50'ye kadar azaltabilecek ve değer elde etme süresini kısaltabilecek sınırlı süreli bir teklif hayata geçirdi.
21.02.2024 Teknoloji
Nobel İlaç, dijital dönüşüm projesi RubIQon’u hayata geçirdi
Nobel İlaç, dijital dönüşüm projesi RubIQon’u hayata geçirdi Türkiye’nin yerli sermayeli uluslararası ilaç şirketi Nobel, veriyi merkeze alan yapay zekâ temelli bir şirket olma hedefi doğrultusunda önemli bir adım attı. NTT DATA Business Solutions iş birliği ile “RISE with SAP” platformu üzerine inşa edilecek olan dijital dönüşüm projesi rubIQon, lansmanı yapıldı. Projenin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde de öncü projelerden biri olması hedefleniyor.
6.02.2024 Ekonomi
Serada 20 lira olan kırmızı gül, çiçekçide 5 katına satılıyor
Serada 20 lira olan kırmızı gül, çiçekçide 5 katına satılıyor Sevgililer Günü için sipariş yoğunluğunun yaşandığı kırmızı gülün fiyatı arttı. Türkiye'deki üretimin yarıdan fazlasının karşılandığı Antalya'da; serada adet fiyatı 20 lira olan gül, çiçekçilerde 5 katına satılıyor. Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Harun Yeter, "Sevgililer Günü için 5 milyon dallık gül hareketliliği olacak" dedi.
4.02.2024 Video
Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı
Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
4.02.2024 Gündem
Şap hastalığında aşı sayısı 3'e çıkarıldı
Şap hastalığında aşı sayısı 3'e çıkarıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Şap hastalığına karşı yürüttüğümüz mücadele kapsamında, 2024 yılının hemen başında önemli bir adımı daha atıyor, yeni bir aşılama programı başlatıyoruz. Önceki yıllarda rutin olarak 2 doz uyguladığımız aşı sayısını bu yıl 3'e çıkardık" dedi.
28.01.2024 Gündem
Jandarmayı görünce yere attıkları poşetten uyuşturucu, silah ve para çıktı; 2 gözaltı
Jandarmayı görünce yere attıkları poşetten uyuşturucu, silah ve para çıktı; 2 gözaltı Bursa'da jandarma ekipleri uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen ve hakkında kesinleşmeş 5 yıl 3 ay hapis cezası bulunan S.A. (40) ile çeşitli suçlardan toplam 6 suç kaydı bulunan Y.K.'yı (17) gözaltına aldı. Şüphelilerin jandarma ekiplerini gördüğünde yere attığı poşetten 134 gram metamfetamin ile 302 gram selvi ele geçirildi.
27.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

şap Bakan Yumaklı kurbanlık yapay zeka mcdonalds

Sap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.