Oynatma Listesi
VİDEO

Fenerbahçe Kulübü'nde geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleştirildi

Fenerbahçe Kulübü’nde Kurban Bayramı dolayısıyla geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen törene, Başkan Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu, Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan ile yüksek divan, genel kurul ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası grup maçında bugün Gürcistan ile önemli bir maça çıkacağını vurgulayan Ali Koç, “Üçüncü olarak değil, ikinci veya birinci olarak bir sonraki tura geçeriz umarım. Bunu yapacak kadro kalitemiz var. Allah onlara şans versin. İnşallah ikinci bir bayramı bu akşam kutlarız. Yüzücülerimizi de kutluyorum. Basında yüzücülerimizin başarısında Fenerbahçe'nin adı bilerek veya bilmeyerek geçmedi. Basketbol takımımızı da kutlarım. Hocamız, sezon ortasında gelmesine rağmen ligde şampiyon oldu. Önümüzdeki sezon daha iyisini yapacaktır" ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE HOCA GETİRDİĞİNDE ŞAMPİYONLUK UNUTULDU”

Başkan Ali Koç, sözlerine şöyle devam etti:

"Fenerbahçe hoca getirdiğinde şampiyonluk unutuldu. Fenerbahçe seçime gittiği zaman siyasi seçimlerden daha fazla dikkat çekti. İki Fenerbahçe başkan adayı televizyona çıktığında reyting rekoru kırıldı. Ayrıca bir rakibimiz var. Patolojik vaka başkanı ve örgüt kırıntısı hocasının ağzından Fenerbahçe düşmüyor. Bunun kıymetini bilelim. Bütün enerjimizi başkalarını ittirerek şampiyon yapan sistem için kullanalım. İnşallah bu sezon seçimden sonra oluşan hava Fenerbahçe'de hakim olur. Hocamız birkaç gün sonra geliyor. Çalışmalarımız da devam ediyor. Gazetede çıkan isimlere itibar etmeyin. Bizden haber bekleyin. Transfer piyasası hareketli değil. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra piyasa hareketlenir."

Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan ise camianın bayramını kutlayarak, şunları kaydetti:

"Fenerbahçeli milli yüzücülerden Ecem Dönmez, Zehra Duru Bilgin, Gizem Güvenç ile milli sporcu Ela Naz Özdemir'den oluşan 4x200 serbest kadın bayrak takımımız Su Sporları Avrupa Şampiyonası'nın ilk gününde bronz madalya kazandı. Bu madalya, Türkiye'nin yüzmede bayrak takımı olarak büyüklerde ilk kazandığı Avrupa Şampiyonası madalyası oldu. Milli takımımız, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Gürcistan karşısında maça çıkacak. Onlara da başarılar diliyorum."

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu ise "Bu sezon şampiyon biz olacağız. Fenerbahçe olarak başarılı bir sezon geçirdik. Eksik olan futbolda kupalarımızdı. Mourinho ile artık Fenerbahçe'nin çağı başlayacak” şeklinde konuştu.

Metin ARSLANCAN / İSTANBUL, (DHA)

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER