Oynatma Listesi
VİDEO

Güngören'de otomobilden hırsızlık kamerada

Güngören’de park halindeki otomobilde, içinde 5 bin 500 Euro ve 20 bin lira bulunan çantayı çalan Gürcistan uyruklu 2 şüpheli, polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin hırsızlık yaptıkları anları, güvenlik kameraları kaydetti. Şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 16 Mayıs Perşembe günü, Mehmet Nesih Özmen Mahallesi, Meşe Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Akaki S.(46) ile Giorgi T. isimli Gürcistan uyruklu iki kişi, tekstil işiyle uğraşan A.Ş.'nin park halindeki otomobilinin ön koltuğunda bulunan çantayı çaldı. İçinde 5 bin 500 Euro ve 20 bin lira bulunan çantanın çalındığını fark eden A.Ş., polise başvurdu.

 

Hırsızlık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada, şüphelilerin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği belirlendi. Şüphelilerin kimliklerini tespit eden polis, Fatih'te başka bir otomobilden hırsızlık yapmaya hazırlanan şüphelileri yakalayarak gözaltına aldı. Gürcistan uyruklu Akaki S.(46) ile Giorgi T.(39)'nin sorgusu Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yapıldı. Poliste işlemleri tamamlanan iki şüpheli, sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

HIRSIZLIK ANLARI KAMERADA

Hırsızlık anları, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, A.Ş.'nin otomobilini park ederek uzaklaşıyor. Şüphelilerden biri, bir süre uzaktan izledikten sonra otomobile yöneliyor. Kapıları kilitli olmadığı görülen otomobilin sürücü koltuğuna oturan şüpheli, kısa süre sonra otomobilden inip bagajı kontrol ediyor. Şüpheli, daha sonra olay yerinden hızla ayrılıyor.

 

Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA)

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER