Oynatma Listesi
VİDEO

Ocak Partisi’nin Ankara adayı Murat Yardımcı oldu

Ocak Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı, partisinin Ankara il başkanlığı görevini yürüten Murat Yardımcı oldu. Genel Başkan Kadir Canpolat, ‘Türkiye’ye Ocak’tan sonra bahar gelecek’ sloganıyla adayını açıkladı.

Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Başkan Canpolat, yaptığı konuşmada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşülmesine ilişkin, “Meclis başkanvekilinin önünü kapatırcasına sanki sıradan bir kahvehane, toplantı salonu gibi meclisimize hakaretler var. Burada hukuk işlerken, hukuku engellemek isteyen bir iradeye görüyoruz. Meclis başkanlığı makamından okunan Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili bir bakıyoruz ki, birileri sahneye çıkıp oradaki hatibin konuşmasını engelliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne saygısızlık yapılıyor. Birileri orada Türkiye’nin adaletine, bağımsızlığına, güçlü olmasına karşı geliyor. Ancak Cumhur İttifakı’nın milletvekilleri ne yapıyor? Onu anlamış değiliz. Onlara neden fırsat veriyorsunuz? Müdahale edin arkadaşlar, tartışma çıkarmayın. Meclisimizde böyle yakışıksız hareketlerin olması milletimizin huzurunu kaçırmıştır. Ocak Partisi’nin de yapılacak olan ilk seçimlerde girmiş olduğu mecliste böyle tutarsız, sıra dışı olaylara müsaade etmeyeceğiz. Milletimizi bizi meclise gönderirse, orada ne alçak PKK’nın ne de FETÖ’nün hakimiyetini sağlamayacağız. Çünkü orası Türkiye Büyük Millet Meclisi, en yüksek ölçülerde saygı duyulması gereken bir yerdir” diye konuştu.

‘TERÖRİSTLERLE FOTOĞRAFI OLAN KİŞİNİN MECLİSTE NE İŞİ VAR?’

Canpolat, sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Yargının Can Atalay konusunda almış olduğu karara katılıyoruz. Ancak teröristlerle fotoğrafı olan Pervin Buldan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ne işi var? Bu koltuklara nasıl oturtturuyorsunuz? Can Atalay konusu her ne kadar doğruysa, DEM Partisi’nin milletvekilleri ben Kürt kardeşimi, Süryani kardeşimi veya Yezidi, Ermeni’sini kandırıp, bunları terörist yapıyor; dağda fotoğraf çektiriyor. Daha sonra gelip mecliste oturup, konuşma yapıyorsa, bu iradede zafiyet gösterir. İradenin yerine gelmediğini gösterir. Can Atalay konusunda gösterilen tavrın, PKK ve FETÖ terör örgütüyle de aynı şekilde gösterilmesi gerekir. Milletimizi aldatmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Eğer verilen kararlara saygı duyacaksak gerçekten vicdani noktada bu ülkede adalet varsa FETÖ’cüler yargılanmalıdır, PKK’da yargılanmalıdır ve iş birlikçileri de yargılanmalıdır. Şu terör örgütü iyi bu kötü diye bir yol ayrımına girmek bu milleti aldatmaktır.”

‘ELİMİZDEN GELEN TÜM GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ’

Canpolat, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler ile ilgili de “Yurt genelinde seçimlere girme hakkı kazanan Ocak Partisi’nin tüm bireylerini kısa bir zaman diliminde teşkilatlanan ve ülke genelinde seçimlere girme hakkını kazanan başka bir siyasi parti olmadığını ifade etmek isterim. Tüm il, ilçe başkanlarımı, üyelerimizim hepsini canı gönülden kutluyorum. Bu başarı sizindir. Kısa bir zamanda tüm engellemelere rağmen seçime girme hakkı kazandığınız için hepinizi kutluyorum. Yurt genelinde de belediye başkan adaylarımızı belirmeye başladık. Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığına ve ilçe belediye başkanlıklarının tamamına adaylarımızı çıkarıyoruz. Biz verdiğimiz hiçbir sözden vazgeçmeyeceğiz. Millete dayatılan projelerle değil, milletin arzuladığı ihtiyacı olan projeleri hayata geçirmek için Ocak Partisi olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. ‘Siz milliyetçiniz’ diyorlar bize. Evet biz milliyetçiyiz. Bundan da gurur duyuyoruz. Türkiye’de yaşayan kim varsa, ötekileştirdiğimiz her kim varsa Türkiye’de yaşayan tüm etnik kimliklerin milliyetçiliğini yapmak bizim birinci vazifemizdir. Herkesi kucaklayacağız. Bir ve bütün olmak için herkesin sorunlarına çözüm bulmamız gerekiyor” dedi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

Canpolat, basın toplantısının ardından Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayını açıkladı. Canpolat, şunları söyledi:

“Kendisinin Ankara’da güzel işler yapacağı kanaatindeyim. Partimizin Ankara İl Başkanlığı görevini yürüten Murat Yardımcı kardeşimizi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösteriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Birkaç gün içerisinde Ankara’nın diğer ilçelerindeki adaylarımızı açıklayacağız. Sahaya inip çalışma vakti gelmiştir. Hepinizi bu kısa zamanda göstermiş olduğunuz başarının aynısını önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de göstereceğinizi biliyoruz. Şimdiden canı gönülden kutluyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin. Türkiye’ye Ocak’tan sonra bahar gelecek.”

ANKARA, (DHA)

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER