Geri Dön
İstanbul Şile’nin yeni belediye başkanı Özgür Kabadayı mazbatasını aldı

Şile’nin yeni belediye başkanı Özgür Kabadayı mazbatasını aldı

31 Mart Yerel Seçimlerinde, yüzde 51.88 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Özgür Kabadayı, mazbatasını teslim alarak görevine başladı.

Şile’nin yeni belediye başkanı Özgür Kabadayı mazbatasını aldı

İlçe Seçim Kurulu’nda gerçekleşen mazbata teslim töreninden sonra Üsküdar Caddesi üzerinden yürüyerek Şile Belediyesi Başkanlık kakamına gelen Özgür Kabadayı ve yeni meclis üyeleri eski belediye başkanı İlhan Ocaklı’dan mührü teslim aldı. Başkanlık makamında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Kabadayı, “Şile için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. İlhan başkanımıza ve bundan önceki tüm başkanlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Şile’ye hizmet etmek bir vefa borcudur. Biz de bu vefa borcumuzu ödemeye geldik” ifadelerini kullandı.

“ŞİLE’MİZİN İHTİYAÇLARINI BİRER BİRER ÇÖZECEK VE ONU HAK ETTİĞİ GÜZELLİKLERLE BULUŞTURACAĞIZ”

Kabadayı, "Siz değerli komşularıma bize güvendiğiniz için, oylarınızla bu gururlu, onurlu göreve getirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra sizin sevginize, güveninize ve desteğinize layık olmak için çok çabalayacağız. Şile’mizin ihtiyaçlarını birer birer çözecek ve onu hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız” diye konuştu.

“İNSANIMIZI, MAHALLELERİMİZİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Önümüzde oldukça güzel bir dönem olduğunu ifade eden Kabadayı, “Bu dönem Şile’mizin gerçek ihtiyaçlarını önceleyeceğiz. İnsanımızı, mahallelerimizi, 7’den 77’ye kucaklayacağız. Sizlerin de destekleriyle, Şilelilerin Şile'yi yönettiği bir dönem başladı. Güveninize, sevginize layık olmak için çok çalışacağız. Seçim zamanı verdiğimiz sözlerimizi İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte birer birer yerine getireceğiz. En büyük projelerimizden biri olan Şile Belediyesi Tıp Merkezimizi 2024 yılında açacağız” dedi.