Mazbata

Mazbata

Son dakika mazbata haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mazbata gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mazbata haber sayfamızda...

Mazbata

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 170 mazbata haberi bulunmuştur.
Özgür Özel'den 'boş koltuk' açıklaması: Aşılmış krizleri yeniden konuşmak anlamlı değil
Özgür Özel'den 'boş koltuk' açıklaması: Aşılmış krizleri yeniden konuşmak anlamlı değil CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde yer alan boş koltuk ile ilgili, "Aşılmış krizleri yeniden konuşmak anlamlı değil" dedi.
3.05.2024 Politika
Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu ve kurul üyeleri mazbatalarını aldı
Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu ve kurul üyeleri mazbatalarını aldı Fenerbahçe Kulübü'nde Yüksek Divan Kurulu mazbata töreni gerçekleştirildi.
2.05.2024 Spor
İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, mazbatasını aldı
İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, mazbatasını aldı İYİ Parti'nin 5'inci Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) mazbatasını aldı. Dervişoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz" sözleri ile ilgili, "Ben polemik yapmak için gelmedim İYİ Parti Genel Başkanlığı'na. Millete hizmet etmek için geldim" dedi.
30.04.2024 Politika
CHP'li Zeybek: CHP için artık Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep, Trabzon, Ordu ve Samsun bir hedeftir
CHP'li Zeybek: CHP için artık Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep, Trabzon, Ordu ve Samsun bir hedeftir CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, "İzmir'den başlayarak Ege'den Ankara'ya kadar olan tüm belediyeleri, ilçelerine, beldelerine kadar nasıl CHP kazanmışsa, Kayseri'nin de bundan sonraki seçimdeki temel iktidar hedefimizin içinde yer aldığını belirtmek istiyorum. CHP için artık Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep, Trabzon, Ordu ve Samsun bir hedeftir" dedi.
29.04.2024 Politika
MHP'li Durmaz: Türk bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalı
MHP'li Durmaz: Türk bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalı MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi açılışında 'İstiklal Marşı'nın okutulmadığı' ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi açılışında 'Türk bayrağının kaldırıldığı' iddialarına ilişkin, "Makam odasında Türk bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalıdır! Belediye meclisinde İstiklal Marşımızı duymak istemeyenler, diledikleri mağaraya girip PKK marşları eşliğinde sarı torba sırasını beklemelidir" dedi.
21.04.2024 Politika
AK Parti'li Çelik'ten, DEM Parti yöneticilerine tepki
AK Parti'li Çelik'ten, DEM Parti yöneticilerine tepki AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bazı DEM Parti yöneticilerinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, şanlı Bayrağımıza ve İstiklal Marşı'mıza yönelik çirkin yaklaşımları asla kabul edilemez" dedi.
20.04.2024 Politika
Sur Belediyesi'nde Atatürk ve Erdoğan fotoğrafına hakarete Mülkiye müfettişi görevlendirildi
Sur Belediyesi'nde Atatürk ve Erdoğan fotoğrafına hakarete Mülkiye müfettişi görevlendirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır Sur Belediyesi'ndeki mazbata töreni sonrası DEM Parti yöneticilerinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarına yönelik hakaret içerikli sözlerine ilişkin Mülkiye müfettişi görevlendirildiğini açıkladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise DEM Parti yöneticileri hakkında adli soruşturma başlatıldığını duyurdu.
20.04.2024 Politika
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi
Babasıyla aynı ismi taşıyan adayın muhtarlığı düşürülmüştü, YSK mazbatasının verilmesine karar verdi Kocaeli'nin İzmit ilçesi kırsal Arpalık İhsaniye Mahallesi'nde seçimi kazanan Hasan Erdöl'ün (50) muhtarlığı, babası Hasan Erdöl (75) ile aynı ismi taşıdığı ve bu durumun seçmenin kafasında karışıklık yarattığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu kararıyla düşürüldü. Muhtar adayı Hasan Erdöl 'ün itirazda bulunduğu Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy birliğiyle iptal kararının kaldırılmasına karar verdi. Kararın tebliğ edilmesinin ardından muhtar seçilen Hasan Erdöl mazbatasını alacak.
19.04.2024 Foto Galeri
Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin mazbatasını aldı
Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin mazbatasını aldı Yerel seçimlere AK Parti'nin adayı olarak giren ve kazanan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ersin Öztürk'ün elinden aldı.
16.04.2024 İstanbul
CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır
CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasına ilişkin, "Bu ülkede 7'si çocuk 25 kişinin öldüğü Çorlu tren kazasında sorumlu kamu görevlileri bırakın cezalandırılmayı, ödüllendirilirken, onlarca madencimizin hayatını kaybettiği Amasra maden kazasındaki baş sorumlular hakkında aylarca soruşturma izni verilmezken, İliç'de toprak kayması sonucunda meydana gelen faciada sorumlular korunurken, dün gece gelen tutuklama kararı şüphesiz siyasi bir karardır" dedi.
15.04.2024 Politika
YSK'dan 11 itiraza ret
YSK'dan 11 itiraza ret Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Gümüşhane ve Ağrı ile 6 ilçe ve 3 beldede seçimlerin iptali ve oyların yeniden sayımına ilişkin başvuruları reddetti.
14.04.2024 Politika
YSK, 22 seçim bölgesi için itirazları reddetti
YSK, 22 seçim bölgesi için itirazları reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 partinin Kütahya ile 21 ilçeye ilişkin seçimlerin iptali ve oyların yeniden sayımı talepleri ile olağanüstü itirazlarını reddetti.
13.04.2024 Politika
YSK'dan 22 itiraza ret
YSK'dan 22 itiraza ret Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ordu ile 19 ilçe ve 2 beldede seçimin iptali, oyların yeniden sayımı ve mazbatanın iptaline yönelik başvuruları reddetti.
12.04.2024 Politika
Özgür Özel: Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa bu ülke kurulmuştur
Özgür Özel: Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa bu ülke kurulmuştur CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Türkiye Cumhuriyeti sandıkta kurulmamıştır. Türk tarihi sandıkta yazılmamıştır. Herkes aklını başına almalı" ifadelerine ilişkin, "Bir yerde kim 'Demokrasi sandık değildir, başka şeylerde vardır' diyorsa demokrasinin karşısındaki en büyük tehdit odur. 'Bu ülke sandıkta kurulmadı' demek dilim varmaz 'cehalet' demeye dil sürçmesi olduğunu kabul etmek isterim. Dünyada bir ülke sandıkla kurulduysa bu ülke kurulmuştur" dedi.
10.04.2024 Gündem
Mazbatasını alan Savur Belediye Başkanı AK Parti'li Hamidi, makam odasının kapısını söktürdü
Mazbatasını alan Savur Belediye Başkanı AK Parti'li Hamidi, makam odasının kapısını söktürdü Mardin'de AK Parti'den Savur Belediye Başkanı seçilen Engin Uğur Hamidi, mazbatasını aldıktan sonra ilk iş olarak sekreter ve makam odasının kapısını söktürdü.
10.04.2024 Gündem
YSK, 6 il ve 10 ilçe için itirazları reddetti
YSK, 6 il ve 10 ilçe için itirazları reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 6 il ve 10 ilçe için partilerin gerçekleştirdiği itiraz başvurularını reddetti.
9.04.2024 Gündem
Lütfü Savaş'tan YSK önünde açıklama: Seçim oldubittiye getiriliyor
Lütfü Savaş'tan YSK önünde açıklama: Seçim oldubittiye getiriliyor CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, partililerle birlikte Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde yaptığı açıklamada, Hatay’da seçimin oldubittiye getirilmeye çalışıldığını söyledi.
8.04.2024 Politika
Güneşli Mahallesi’nin ‘Atik Babası’ 40 yılın ardından muhtarlık görevini devretti
Güneşli Mahallesi’nin ‘Atik Babası’ 40 yılın ardından muhtarlık görevini devretti Bağcılar Güneşli Mahallesi’nde 40 yıldır muhtarlık yapan 85 yaşındaki Atik Yağmur, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından görevini yeni muhtar seçilen Engin Kılıç’a devretti. Renkli kişiliğiyle de dikkat çeken ve mahallelinin 'Atik Babası' olarak tanınan Yağmur, “Burada aile gibiyiz 40 senenin nasıl geçtiğini ben de bilmiyorum. İnsanlara hizmet etmek, insanların duasını almak güzel bir şey. 85 yaşındayım artık ayaklar gitmiyor. Oturarak muhtarlık olmaz. Onun için bu işi arkadaşımıza bıraktım. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
8.04.2024 Gündem
Güneşli Mahallesi’nin ‘Atik Babası’ 40 yılın ardından muhtarlık görevini devretti
Güneşli Mahallesi’nin ‘Atik Babası’ 40 yılın ardından muhtarlık görevini devretti Bağcılar Güneşli Mahallesi’nde 40 yıldır muhtarlık yapan 85 yaşındaki Atik Yağmur, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından görevini yeni muhtar seçilen Engin Kılıç’a devretti. Renkli kişiliğiyle de dikkat çeken ve mahallelinin 'Atik Babası' olarak tanınan Yağmur, “Burada aile gibiyiz 40 senenin nasıl geçtiğini ben de bilmiyorum. İnsanlara hizmet etmek, insanların duasını almak güzel bir şey. 85 yaşındayım artık ayaklar gitmiyor. Oturarak muhtarlık olmaz. Onun için bu işi arkadaşımıza bıraktım. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
8.04.2024 Video
Özgür Özel: Yarın saat 15.00'te YSK önünde olacağız
Özgür Özel: Yarın saat 15.00'te YSK önünde olacağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'ın sandıktaki iradesine günlerdir masa başı oyunlarla müdahale edildiğini söyleyerek, "Başvurularımız sonuçlanmadan ve YSK kararını açıklamadan siyasi baskılarla haksızca ve hukuksuzca mazbata verilmiştir. Bizler yarın saat 15.00’te YSK önünde olacağız" dedi.
6.04.2024 Politika
Şile’nin yeni belediye başkanı Özgür Kabadayı mazbatasını aldı
Şile’nin yeni belediye başkanı Özgür Kabadayı mazbatasını aldı 31 Mart Yerel Seçimlerinde, yüzde 51.88 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Özgür Kabadayı, mazbatasını teslim alarak görevine başladı.
6.04.2024 İstanbul
Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun mazbatasını aldı
Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun mazbatasını aldı 31 Mart yerel seçimlerinde, Sultangazi'de yeniden belediye başkanı seçilen Abdurrahman Dursun, mazbatasını aldı. Dursun, “Yeni dönemimiz tüm Sultangazimize hayırlı uğurlu olsun. Şimdi ilçemizi 'Sultan Şehir' hedefine ulaştırma zamanı” dedi.  
6.04.2024 Politika
Hatay seçimlerinde mazbata AK Parti'li Öntürk'e verilecek; CHP, YSK'ya itiraza gidiyor
Hatay seçimlerinde mazbata AK Parti'li Öntürk'e verilecek; CHP, YSK'ya itiraza gidiyor Hatay'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AK Parti'li Mehmet Öntürk'ün yarın mazbatasını alacağı öğrenilirken, Hatay'da bulunan CHP genel başkan yardımcıları Gökçe Gökçen ile Murat Bakan'ın Ankara'ya giderek Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itirazda bulunacağı öğrenildi.
5.04.2024 Politika
Bursa'da mazbatasını alan muhtar, hasarlı muhtarlık binası ile karşılaştı
Bursa'da mazbatasını alan muhtar, hasarlı muhtarlık binası ile karşılaştı Bursa'nın İnegöl ilçesinde mazbatasını aldıktan sonra muhtarlık binasına giden muhtar Yıldız Cabir, bina duvarlarının bir kısmının yıkıldığını, içeride ise hasar oluştuğunu fark etti. Polis ekipleri, olayı gerçekleştiren şüpheli veya şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.
5.04.2024 Gündem
MHP bayraklı evin taşlandığı iddiasına yönelik İYİ Partili Yıldız’dan açıklama
MHP bayraklı evin taşlandığı iddiasına yönelik İYİ Partili Yıldız’dan açıklama 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde İYİ Parti’den Esenyurt Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Yıldız, Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) bayraklı evin taşlandığı iddiasına yönelik açıklamalarda bulundu. Yıldız, “O bayrak ve onun içinde yaşayan insanlar sahipsiz değil” dedi.
5.04.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

mazbata YSK seçim chp muhtar

Mazbata ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.