Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

GÜNDEM HABERLERİ

Adalet Bakanı Tunç: Yargımız her zamankinden daha tarafsızdır; darbeciden hesap sormaktadır

İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen 28 Şubat Sempozyumu’nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Bugün Türk yargısıyla ilgili laf edenler, yargı bağımsız değil, tarafsız diyenler aslında o 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların yargısını özleyenler. Tüm açıklığıyla söyleyebiliriz ki bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır. Darbeciden hesap sormaktadır, bundan sonra da eğer böyle bir tehlike karşısında, böyle bir şeyi aklından geçirenlerle ilgili de zaten teyakkuzdadır" dedi.

İmamoğlu Bulgur Palas'ın açılışına katıldı

Fatih'te restorasyon sonrası Bulgur Palas'ın açılışı yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Miras’ın hassas çalışmaları ve ince işçiliği ile 19 tarihi türbeyi, görseniz o türbelerin teslim aldığımızdaki halini içler acısı. Her biri önemli şahsiyetler, insanlar, 588 tarihi mezar ve hazireyi restore ettik. Liyakatli bir ekip ile bunları yaptık. 42 tarihi caminin rutin olarak bakımını gerçekleştiriyoruz. 73 anıt mezar ve sivil mimarlık eserini 34 kamusal sanat eserini restore ettik. Bugüne kadar tam 943 miras alanını koruma altına aldık" dedi.

DÜNYA HABERLERİ

EKONOMİ

"İstihdamın korunması için yeni teşvikler şart"

Son yıllarda istihdam teşvikleri konusunda önemli adımlar atılmış olsa da artan talepleri karşılamak için artık yeterli olmadığını söyleyen Rasyotek Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak, “TÜIK verileri incelendiginde 2023 yılının son çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre istihdam edilenlerin sayısının 195 bin kişi artış gösterdiği görülüyor. 2024 yılında aynı artışın devam edebilmesi için işverenlerin en büyük beklentilerinden biri, SGK ve vergi alanında yeni teşviklerin hayata geçirilmesi" dedi.

Miracle Cash & More, yeni mağazasını Amsterdam'da açtı

Blockchain temelli hizmetler, Mobil POS, DeFi projeler ve Varlık Temelli Blockchain Projeleri üzerine odaklanan Miracle Cash & More'un yeni mağazası Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da açıldı. Fintech ekosisteminden girişimciler, yatırımcılar, Miracle Cash & More yöneticileri ve basın mensuplarının katılımıyla düzenlenen açılış ilgi gördü. Şirketin küresel genişleme stratejisinin bir parçası olan Amsterdam'daki yeni mağaza, müşterilere geniş bir ürün yelpazesi ve yüksek kaliteli hizmetler sunmayı hedefliyor.

SPOR

Bakan Bak: Hem evlatlarımızın sporla tanışmasını sağlıyoruz hem de onların zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Spora İlk Adım' projesiyle ilkokul öğrencileri sporla buluşturuluyor. 81 ilde uygulanan proje kapsamında 479 bin öğrencinin 26 branşta spor yapması sağlandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, sporu tabana yayma konusunda kararlı olduklarını belirterek, "Son yıllarda farklı branşlarda kazanılan tarihi başarıları istikrarlı hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için de okullarımızdaki spor faaliyetleri büyük önem taşıyor" dedi.

Tutuklanan Göztepeli holigan için yeni iddia

İzmir'de 25 Şubat Pazar günü U16 Gelişim Ligi'nde Bornova 1877 ile Altay arasında Bornova İlçe Stadı'nda oynanan karşılaşma öncesi sahaya girip Altaylı genç oyunculara saldırdığı için Nöbetçi 6'ncı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Menemen T Tipi Cezaevi'ne gönderilen Göztepe taraftarı C.A.Z'nin, 15 Şubat'ta İzmir Genç Kızlar Voleybol Süper Ligi'nde oynanan Göztepe-Altay maçında da olaylara karıştığı ileri sürüldü. Altay Voleybol Profesyonel Şube Sorumlusu Cesur Mustafa Kocakaya, Gaziemir Spor Salonu'nda oynanan maçta C.A.Z'nin de içinde yer aldığı fanatik grubun Altaylı voleybolcuların sularına hap atma girişiminde bulunduğunu iddia etti. Altay Antrenörü Serbay Kos'un lavaboya gittiği sırada Göztepeli fanatiklerle karşılaştığını belirten Kocakaya, "Serbay hocamız bu grubun hapları lavaboda kırdığını görmüş. Altaylı bir velimiz, hapları kızlarımızın sularına atmalarına engel oldu. Yerde birkaç hap gördük" dedi.

© Copyright 2024

DHA