Geri Dön
Eğitim TEV ve Cargill’den geleceğin bilim insanlarına destek

TEV ve Cargill’den geleceğin bilim insanlarına destek

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile eğitim alanında iyilik hareketini başlatan Cargill, Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin (TEVİTÖL) iki kimya laboratuvarını yeniledi, yedi adet laboratuvarın ise eksiklerini giderdi.

TEV ve Cargill’den geleceğin bilim insanlarına destek

Türkiye’nin gençlerinin bilimsel çalışmalarına hizmet edecek yeni laboratuvarların açılış töreni TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’ın ev sahipliğinde, Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye, Afrika ve Hindistan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Murat Tarakçıoğlu ve Cargill yönetim ekibinin katılımıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

55 yıldır maddi olanakları sınırlı öğrencilere burs desteği veren Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve bünyesinde yer alan TEVİTÖL anlamlı bir ziyarete ev sahipliği yaptı. Cargill Türkiye ve TEV iş birliği kapsamında TEVİTÖL’ün laboratuvarlarını yenileyerek çağa uygun imkânlara kavuşturan Cargill Türkiye yönetim ekibi geçtiğimiz günlerde okula bir ziyaret gerçekleştirdi. Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye, Afrika ve Hindistan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Murat Tarakçıoğlu’nun da katılımıyla TEVİTÖL öğrencileri eşliğinde yenilenen laboratuvarları gezen Cargill Türkiye yönetim ekibi, TEVİTÖL öğretmenlerinden yürütülen bilimsel çalışmalar hakkında da detaylı bilgi aldı.

CARGİLL TÜRKİYE İLE İŞ BİRLİĞİMİZ GİDEREK BÜYÜYEN BİR İYİLİK HAREKETİNE DÖNÜŞTÜ

TEVİTÖL’e sağlanan bu anlamlı destek için teşekkürlerini dile getiren TEV Genel Müdürü Banu Taşkın şunları söyledi:

“Vakfımızın her zaman iftihar ettiği başarı öykülerinden birinin kahramanı olan TEVİTÖL, ülkemizin parlak geleceği adına gerçek bir umut ve potansiyel kaynağı. Cargill Türkiye’in TEVİTÖL’e katkıları öğrencilerimizin teknoloji ve inovasyon vizyonlarına anlamlı bir değer katacak. Cargill Türkiye Ailesi ile 2017 yılında Cargill Burs Fonu ile başlayan iş birliğimiz giderek büyüyen bir iyilik hareketine dönüştü. “Yarının Kadın Liderleri” programı, bugün kızlarımıza sadece maddi destek değil, başarılı ve ihtiyacı olana fırsat eşitliği sağlıyor. Bursiyerlerimizin sadece bugünkü ihtiyacını karşılamıyor, geleceğe dair ihtiyaçlarını anlamaya çalışıp, farklı workshop çalışmaları ile hem eğitimlerini hem de sosyal gelişimlerini destekliyoruz. Türk Eğitim Vakfı olarak tüm çalışmalarımızda en büyük motivasyonumuz başarılı gençlerimiz, en büyük gücümüz ise Cargill Türkiye gibi değerli eğitim dostu kurumlardır. Sosyal etkisi bu denli güçlü bir iyilik zinciri yarattıkları için Cargill Türkiye ailesine bir kez daha şükranlarımızı sunarız.”

GENÇLERDEN ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR

Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye, Afrika ve Hindistan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Murat Tarakçıoğlu da yaptığı konuşmada, “Cargill’in değerleri arasında ilk sırada ‘Önce insan’ yaklaşımı var. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) kapsamında yoksulluk, cinsiyet eşitliği, eğitim, eşitsizliklerin azaltılması konularında katkı sağlamak için çalışıyoruz. Toplumsal ihtiyaçlara cevap verecek özel kurumsal sosyal sorumluluk programları geliştiriyoruz.  Bugün burada pırıl pırıl gençlerle bir arada olmak gerçekten gurur verici. Gençlerden öğrenecek çok şeyimiz var, bilhassa ne kadar özgüvenli olduklarını görünce çok mutlu oldum. Türkiye’nin en seçkin, göz bebeği gençlerinin bilimsel çalışmalarına destek vermek ayrı bir mutluluk kaynağı bizim için. Türk Eğitim Vakfı ile geçtiğimiz yıl başlattığımız, üniversitelerde okuyan geleceğin kadın liderleri gençlere burs vermenin ötesinde onların mesleki ve kişisel yolculuğunda yanlarında olduğumuz kapsamlı bir öğrenci destekleme programı olan Yarının Kadın Liderleri de ikinci dönemine çok yakında başlayacak. TEVİTÖL’e verdiğimiz destek ile geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sunmuş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bizim için eğitime yatırım, geleceğe yatırım… Bu konudaki çalışmalarımız yalnızca lise ve üniversiteyle sınırlı da değil. Bursa Orhangazi’de 2006 yılında yaptırdığımız Cargill İlkokulu’nda da 500 öğrenci eğitim-öğretim görüyor. Her yıl okulun bakım ve onarım işlerine katkı sağlıyoruz. Eğitimin tüm kademelerindeki öğrencilerimizin çabası bizleri hep daha fazlasını yapmak için motive ediyor. Amacımız daha çok öğrencinin hayatına dokunmak” dedi.