Cargill

Cargill

Son dakika Cargill haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cargill gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cargill haber sayfamızda...

Cargill

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33 cargill haberi bulunmuştur.
Gıda güvenliği ve israfına yönelik Gıda Bankacılığı Zirvesi gerçekleştirildi
Gıda güvenliği ve israfına yönelik Gıda Bankacılığı Zirvesi gerçekleştirildiTemel İhtiyaç Derneği (TİDER) ev sahipliğinde ‘4. Gıda Bankacılığı Zirvesi’, Beykoz Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Dünyada 50’den fazla ülkede hayata geçirilen ‘gıda bankacılığı’ deneyimlerinin de aktarıldığı zirvede, başta afet dönemleri olmak üzere ‘Gıda Güvenliği ve Gıdaya Adil Erişim’i tehdit eden kritik sorunlar masaya yatırıldı.
9.02.2024Ekonomi
Türkiye'de tüketicinin sürdürülebilirlik farkındalığı yüksek
Türkiye'de tüketicinin sürdürülebilirlik farkındalığı yüksekCargill'in KONDA Araştırma Şirketi ile gerçekleştirdiği Sürdürülebilirlik Algısı araştırması, toplumsal tutumlar ile sürdürülebilir gıda uygulamalarının kesiştiği noktaları inceledi. Araştırmaya göre, Türkiye'deki tüketiciler sürdürülebilirlik konusunda daha bilinçli hale geliyor.
22.12.2023Ekonomi
Yarının Kadın Liderleri Programı 4’üncü yılına girdi
Yarının Kadın Liderleri Programı 4’üncü yılına girdiCargill’in Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde 2021 yılında hayata geçirdiği Yarının Kadın Liderleri Programı, Türkiye genelinde 200’e yakın üniversite öğrencisine ulaştı
21.06.2023Ekonomi
Cargill’e ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülü
Cargill’e ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülüCargill’in Balıkesir’deki fabrikasında hayata geçirdiği ‘Karbonsuz Buhar’ projesi, 8. İstanbul Karbon Zirvesi’nde ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülüne layık görüldü. Proje kapsamında kurduğu yüksek verimli ve çevre dostu deodorize tesisi ile karbon salımını yüzde 80’e varan oranda azaltan şirket, yıllık 2.5 milyon metreküp doğalgaz tasarrufu sağlayarak Türkiye’ye 11 binin üzerinde ağaç kazandırdı.
24.05.2023Kurumsal
16 ilde 5 bini aşkın çiftçiye tarım uygulamaları desteği sunuldu
16 ilde 5 bini aşkın çiftçiye tarım uygulamaları desteği sunulduÇiftçilerin verimini ve refahını artırmak, tarlada sosyal ve dijital dönüşümü desteklemek amacıyla başlatılan 1000 Çiftçi 1000 Bereket Programı beşinci yılına girdi. Programa dahil olan çiftçilere bugüne kadar yüzde 20’ye varan oranda verim artışı sağlayan programın sosyal yatırım getirisi de 2022 yılı itibarıyla her 1 TL’ye karşılık 3,23 TL oldu. Yeni sezonda Amasya ve Tokat ile kapsadığı il sayısını 16’ya çıkaran program, 5 binin üzerinde çiftçiyi toprak ekosistemini iyileştirmek ve zenginleştirmek için onarıcı tarım uygulamaları ile destekleyecek.
11.04.2023Ekonomi
Sağlıklı beyaz et üretiminde Cargill inovasyonu konuşuldu
Sağlıklı beyaz et üretiminde Cargill inovasyonu konuşulduBeyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçılar Birliği Derneği'nin (BESD-BİR) düzenlediği 6'ncı Uluslararası Beyaz Et Kongresi 1-5 Mart tarihleri arasında Antalya Belek'te yapıldı. Beyaz et sektöründeki yenilik ve gelişmelerin tartışıldığı kongrede Cargill'in Hayvan Besleme iş kolunun global teknoloji liderlerinden Anne Goderis sağlıklı beyaz et üretiminde bağırsak mikrobiyotasının önemi ve bu konuda yürüttükleri Ar-Ge çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Geliştirdikleri 'Galleon Analiz Sistemi' ile tavuk mikrobiyotasındaki değişimleri gözlemleyebildiklerini belirten Goderis, yem karışımlarında pro/pre/post biyotikler, fitojenik bileşikler ve organik asitler kullanarak hem beyaz et yoluyla bulaşabilecek gıda kaynaklı patojenleri azalttıklarını hem de hayvan sağlığı ve verimliliğini artırdıklarını vurguladı.
9.03.2023Ekonomi
Cargill, yeni markasının lansmanını Antalya’da yaptı
Cargill, yeni markasının lansmanını Antalya’da yaptıCargill, Antalya’da gerçekleşen 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda yerini aldı. Profesyonel mutfak markası Proverse’ün lansmanını da fuarda yapan şirket, sektör paydaşlarını ağırladı. Proverse’ün ilk ürünleri krem şanti ve pişirme kreması usta şeflerden tam not aldı. Cargill’in yağ ürün portföyüne sahip markası Turyağ da ustaların canlı lezzet şovları ile fuar katılımcılarından ilgi gördü.
2.02.2023Kurumsal
Cargill, süt ürünleri pilot tesisini Bursa’da devreye aldı
Cargill, süt ürünleri pilot tesisini Bursa’da devreye aldı  Cargill, endüstriyel ölçekteki üretimin küçük miktarlarda yapılmasına imkan tanıyan son teknoloji ekipmanları ile geniş kapsamlı bir süt ürünleri pilot tesisini, Bursa Orhangazi’de devreye aldı. INFUSE Uygulama Merkezi gıda üreticilerinin inovasyon sahası olarak çalışıyor, ithal bağımlılığı yüksek ürünler Türkiye’de geliştirilerek yerli üretime destek sunuluyor.
14.12.2022Ekonomi
“Tedarik zincirinde iyileşme zaman alacak”"
“Tedarik zincirinde iyileşme zaman alacak”"Cargill Gıda Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Tedarik Zincirinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Kıvanç Çekiç, pandemiyle birlikte dünyada gıda alanında köklü bir davranış değişikliği ve güvensizliğin tetiklediği talep patlaması yaşandığını söyledi. Tedarik zincirinde iyileşmenin zaman alacağını belirten Çekiç, “Bu zor dönemde müşterilerimize sunduğumuz dijital çözümler ve çevik yaklaşımımız sayesinde bölge insanına gıdanın ve sunduğumuz sürdürülebilir çözümlerin kesintisiz bir şekilde ulaşmasını sağladık” dedi.
24.11.2022Ekonomi
Cargill ile İTÜ iş birliğini ileriye taşıdı
Cargill ile İTÜ iş birliğini ileriye taşıdıCargill, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile iş birliğini bir adım ileri taşıdı. Cargill Gıda Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Murat Tarakçıoğlu, “İTÜ ile iş birliğimizde iki hedef için çalışıyoruz, 1000 Çiftçi 1000 Bereket programı kapsamında tarlada sürdürülebilirlik yönetimi ve biyoendüstriyel ürünler. Günümüzde yaşanan ve gelecekte bizi bekleyen pek çok soruna iş birliğiyle çözüm bulunacağına inanıyoruz. İTÜ ile iş birliğimiz de bu noktada çok büyük önem taşıyor. Sürdürülebilir bir dünya için hem yerel hem küresel değer zincirinde daha yüksek katma değer yaratacak projeleri hayata geçireceğiz” dedi.
11.11.2022Ekonomi
1000 Çiftçi 1000 Bereket Araştırması’nın sonuçları açıklandı
1000 Çiftçi 1000 Bereket Araştırması’nın sonuçları açıklandıBirleşmiş Milletler’in, kadınların tarımsal üretimde, kaynakların sürdürülebilir kullanımında, gıda üretiminde ve güvenliğinde sahip olduğu önemli konumdan hareketle ilan ettiği Dünya Kadın Çiftçiler Günü 2008 yılından bu yana her yıl 15 Ekim’de kutlanıyor. Buradan hareketle Cargill’in 1000 Çiftçi 1000 Bereket programı kapsamında yapılan araştırmanın sonuçları açıklandı. Buna göre, çiftçilik aile işi olsa da toplumsal cinsiyet ilişkileri kadını ev içi rollerle tanımlamaya devam ediyor.
14.10.2022Ekonomi
'1000 Çiftçi 1000 Bereket' çiftçileri ‘sarı gelin’ hasadına başladı
'1000 Çiftçi 1000 Bereket' çiftçileri ‘sarı gelin’ hasadına başladı1000 Çiftçi 1000 Bereket programı kapsamında üretim yapan çiftçiler, ayçiçeği hasadına başladı.
29.09.2022Ekonomi
Cargill’in Orhangazi fabrikasına ‘Güvenilir Tedarikçi’ sertifikası
Cargill’in Orhangazi fabrikasına ‘Güvenilir Tedarikçi’ sertifikasıSürdürülebilir üretimi ve ürünleri odağına alma kararlılığı ile çalışmalarını sürdüren Cargill, Bursa Orhangazi’de üretim yapan fabrikası, Tedarik Zincirinde Güven Programı kapsamında ‘Güvenilir Tedarikçi’ sertifikası aldı.
20.09.2022Ekonomi
1000 Çiftçi 1000 Bereket’e Uluslararası İşletme Ödülleri’nden ikinci Stevie ödülü
1000 Çiftçi 1000 Bereket’e Uluslararası İşletme Ödülleri’nden ikinci Stevie ödülüCargill Türkiye’nin 2019 yılında başlattığı 1000 Çiftçi 1000 Bereket kurumsal sosyal sorumluluk programı, iş dünyasının en prestijli ödül organizasyonlarından Uluslararası İşletme Ödülleri’nde bir kez daha Stevie ödülüne layık görüldü. 1000 Çiftçi 1000 Bereket’in bugüne kadar aldığı ödül sayısı 35’e ulaştı.
9.09.2022Ekonomi
Cargill’e ‘Güvenilir Tedarikçi’ sertifikası
Cargill’e ‘Güvenilir Tedarikçi’ sertifikası Cargill’in Balıkesir’deki Turyağ üretim tesisi, Tedarik Zincirinde Güven Programı çerçevesinde yayımlanan 'Tedarik Zincirinde Güven Rehberi ve Değerlendirme Kriterleri'ni karşılayarak 'Güvenilir Tedarikçi Sertifikası' almaya hak kazandı.
29.07.2022Ekonomi
“Yarının Kadın Liderleri” programı ikinci yılında
“Yarının Kadın Liderleri” programı ikinci yılında Cargill’in Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde 2021 yılında hayata geçirdiği “Yarının Kadın Liderleri” programı, ikinci yılına giriş yaptı. Program 120’nin üzerinde üniversite öğrencisine Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak liderler olma yolunda mesleki donanım kazandırırken, gelecekteki başarılarının da temelini oluşturuyor.
7.06.2022Kurumsal
TEV ve Cargill’den geleceğin bilim insanlarına destek
TEV ve Cargill’den geleceğin bilim insanlarına destekTürk Eğitim Vakfı (TEV) ile eğitim alanında iyilik hareketini başlatan Cargill, Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin (TEVİTÖL) iki kimya laboratuvarını yeniledi, yedi adet laboratuvarın ise eksiklerini giderdi.
16.05.2022Eğitim
Forbes, 2020 yılında ölen milyarderlerin listesini yayınladı
Forbes, 2020 yılında ölen milyarderlerin listesini yayınladıEkonomi çevrelerinin ilgiyle takip ettiği Forbes dergisi, 2020 yılında vefat eden milyarderlerin listesini yayınladı. Dergi, 16 milyarderin hayatını kaybettiğini  açıklarken, ölüm sebeplerinin başında koronavirüs salgını olduğuna dikkat çekti.
27.12.2020Dünya
Cargill’in ÇED’siz ek tesisine yürütmeyi durdurma kararı
Cargill’in ÇED’siz ek tesisine yürütmeyi durdurma kararıCargill’in ÇED’siz ek tesisine yürütmeyi durdurma kararı
25.07.2019Son Dakika
“Cinsiyet eşitsizliğinde çözüm çeşitlilik çalışmalarından geçiyor”
“Cinsiyet eşitsizliğinde çözüm çeşitlilik çalışmalarından geçiyor”“Cinsiyet eşitsizliğinde çözüm çeşitlilik çalışmalarından geçiyor”
18.07.2019Son Dakika
14 işçi 449 günlük hukuk savaşını kazandı ve işe iadelerine karar verildi
14 işçi 449 günlük hukuk savaşını kazandı ve işe iadelerine karar verildi14 işçi 449 günlük hukuk savaşını kazandı ve işe iadelerine karar verildi
10.07.2019Son Dakika
Öğrenciler, okul bahçesine sebze ve meyve fidanı dikti
Öğrenciler, okul bahçesine sebze ve meyve fidanı diktiÖğrenciler, okul bahçesine sebze ve meyve fidanı dikti
30.05.2019Son Dakika
Tarımda dijital dönüşümün ilk adımı atıldı
Tarımda dijital dönüşümün ilk adımı atıldıTarımda çiftçilerin verimliliklerini ve refahlarını artırmak için '1000 Çiftçi 1000 Bereket’ sosyal sorumluluk programı hayata geçirildi. 6 ilde başlatılan program kapsamında tarımda sosyal ve dijital dönüşüm hedefleniyor.
4.02.2019Ekonomi
Haluk Levent, işten çıkarılan Cargill işçileriyle kahvaltı yaptı
Haluk Levent, işten çıkarılan Cargill işçileriyle kahvaltı yaptıSanatçı Haluk Levent, 208 gün önce işten çıkarılan ve fabrika önünde eylemlerini sürdüren 14 Cargill işçisini ziyaret etti.
10.11.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

CargillÇiftçigıdaaraştırmakadın

Cargill ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.