Geri Dön
Ekonomi Deprem bölgesindeki KOBİ ve esnafın Hepsiburada’daki ticaret hacmi 3,5 milyar TL'ye ulaştı

Deprem bölgesindeki KOBİ ve esnafın Hepsiburada’daki ticaret hacmi 3,5 milyar TL'ye ulaştı

Hepsiburada, deprem bölgesinde kalıcı refahın tesisine katkı amacıyla 2023 yılının mart ayında başlattığı ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programı kapsamında bölgedeki KOBİ ve esnafın platformu üzerinden ticaret hacminin 3,5 milyar TL’ye ulaştığını duyurdu. Bölgede 2 bin 800’den fazla yeni işletmenin de platform üzerinden e-ticarete başladığı belirtildi.

Deprem bölgesindeki KOBİ ve esnafın Hepsiburada’daki ticaret hacmi 3,5 milyar TL'ye ulaştı

Hepsiburada, geçtiğimiz yıl 6 Şubat ve sonrasında gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde sürdürülebilir, kalıcı refahın sağlanmasını desteklemek için hayata geçirdiği ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programı kapsamında bölgeye verdiği desteğin devam ettiğini açıkladı. Bu program kapsamında bölgedeki KOBİ ve esnafın platform üzerinden ticaret hacmi 11 ay içinde 3,5 milyar TL'ye ulaştı. Programın başladığı günden itibaren yaklaşık 2 bin 800’den fazla yeni işletme, Hepsiburada ile e-ticarete adım attı. Ayrıca, programla girişimci kadın ve kadın kooperatifleri için özel destekler verilirken, 3 bin 299 girişimci kadın ile kadın kooperatifinin ticaret hacmi 30 Ocak 2024 itibarıyla 272 milyon TL'ye ulaştı.

Hepsiburada, ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programı ile bölgedeki 16 binden fazla KOBİ ve esnafı platformunun teknoloji, ticaret, lojistik ve pazarlama imkânlarıyla desteklerken, iki yıl içinde bölgeden tüm Türkiye’ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL’lik satış hacmi yaratmayı hedefliyor. Hepsiburada satıcılarının ürünlerini daha fazla öne çıkararak siparişlerini artırmaya olanak sağlayan HepsiAD ise, deprem bölgesindeki Hepsiburada satıcılarına ek fayda olarak, yapılacak yüklemelere iki kat fazla bakiye desteği sağlıyor.

‘HER SİPARİŞ BİR DESTEK’LE BÖLGEDEN TİCARETE DESTEK

Hepsiburada, ‘Her Sipariş Bir Destek’ kampanyası kapsamında özel bir sayfa oluşturarak, bölgedeki KOBİ'ler, esnaf ve aile işletmeleri, girişimci kadınlar ve kadın kooperatiflerine destek sağlıyor. Hepsiburada tarafından, depremin ardından hayata geçirilen ‘Her Sipariş Bir Destek’ projesi bir yıldır bir devam ederken, 29 Ocak-11 Şubat tarihleri arasındaki kampanya sayesinde müşteriler alışverişleri ile bölgedeki satıcılara ve ekonomik toparlanmaya katkıda bulunuyor.

HER SİPARİŞ BİR OYUNCAK VEYA KİTABA DÖNÜŞEREK BÖLGEDEKİ ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLECEK

Bölgedeki çocuk ve gençlere yıl boyu sağlanan eğitim ve sosyal destekler de depremin yıl dönümünde devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçirilen ‘Her Sipariş Bir Hediyeye Dönüşüyor’ projesi ile Hepsiburada, müşterilerinin de katkısıyla on binlerce çocuğu oyuncak ve kitapla sevindirecek. 6 Şubat Salı günü platform üzerinden verilen her bir sipariş tutara bakılmaksızın bir oyuncak veya kitaba dönüşerek bölgedeki çocuklara armağan edilecek.

İKİ E-TİCARET İHTİSAS MERKEZİ AÇILDI

Hepsiburada, bölgede e-ticaret ekosisteminin büyüyüp gelişmesi ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt vermesi amacıyla depremin ardından 'E-Ticaret İhtisas Merkezleri'ni hayata geçirmeye başladı. İlk ikisi Adana ve Hatay'da açılan merkezler, bölgedeki satıcılara lojistik, pazarlama, müşteri hizmetleri ve eğitim konularında destek sağlamaya devam ediyor. Program kapsamında üçüncü merkezin kurulum çalışmaları da devam ediyor.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ VE EĞİTİM DESTEĞİ

Hepsiburada, deprem bölgesinde sosyal sorumluluk projeleri de hayata geçirdi. ‘Bir Gülüş Yeter’ projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle bölgede 4 binden fazla, toplamda ise 35 bin çocuğa ulaşıldı. Çalışmalar kapsamında ayrıca, ‘Yarınlara Söz’ programıyla deprem bölgesindeki gençlere Hepsiburada tarafından eğitim desteği sağlandı.