Kobi

Kobi

Son dakika kobi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kobi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kobi haber sayfamızda...

Kobi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 557 kobi haberi bulunmuştur.
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat, bizim göz bebeğimizdir ve Türkiye ekonomisinde büyümenin lokomotifidir. Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Siber saldırılar 2022’de rekor tazeleyecek
Siber saldırılar 2022’de rekor tazeleyecekMart 2020'de belirgin bir biçimde artış göstererek geçtiğimiz iki yılda tehdit potansiyeli giderek artan siber saldırıların, 2022 sonunda rekor tazeleyeceği tahmin edildi. Geçtiğimiz iki yılda küresel çapta küçük işletmelere yönelik veri ihlallerinin yüzde 152 arttığı görüldü. Daha büyük organizasyonları hedefleyen saldırılardaki artış yüzde 75 olarak ölçülürken, aradaki fark KOBİ’lerin siber risklere daha açık olduğu yönündeki endişeleri yeniden gündeme getirdi.
10.08.2022Teknoloji
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Gündem
Paycell, online alışverişlere özel yeni uygulamasını hayata geçirdi
Paycell, online alışverişlere özel yeni uygulamasını hayata geçirdi Dijital ödeme platformu Paycell, online alışverişlere özel yeni e-ticaret ve ödeme çözümü Paycell Vitrin’i hayata geçirdiğini duyurdu.
8.08.2022Teknoloji
Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz
Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje ile ilgili hazırlıklar bitmek üzeredir. Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleri ile ev sahibi yapacağız" dedi.
1.08.2022Politika
Kadın çalışanlara IT sektöründe özel istihdam alanı
Kadın çalışanlara IT sektöründe özel istihdam alanıDünya genelinde cinsiyet eşitliğine dair farkındalık artarken, iş dünyasından birçok sektör de kadın çalışanlara özel istihdam alanı yaratmaya devam ediyor. Dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte bilişim teknolojileri (IT) daha fazla önem kazanırken, sektördeki yazılım mühendislerinin yalnızca yüzde 8,3’ünü kadın çalışanlar oluşturuyor. Kayseri merkezli bir yazılım çözümleri şirketi ise yüzde 80’ini kadın yazılımcıların oluşturduğu ekibiyle geliştirdiği yüzde 100 yerli çözümleri globale taşıyor.
27.07.2022Teknoloji
Yurtiçi Kargo’dan 10 ülkeye yüzde 40 indirimli kargo gönderimi
Yurtiçi Kargo’dan 10 ülkeye yüzde 40 indirimli kargo gönderimiKobilerin dünya ticaretine açılması amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Yurtiçi Kargo, Amerika ve Avrupa’dan sonra, Yakın Doğu Kampanyası’nı müşterileri ile paylaştı. Kampanyaya göre, 10 ülkeye daha kargo gönderimleri yüzde 40 indirimli olacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Yurtiçi Kargo Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Hamzaoğlu, “KOBİ’lerimizi ihracata yönlendirme çalışmalarımız ve desteklerimiz her zaman devam edecek” dedi.
26.07.2022Ekonomi
Bakan Varank: İnverter yatırımları Türkiye'de artacak
Bakan Varank: İnverter yatırımları Türkiye'de artacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara'da güç elektroniği fabrikasını ziyaret ederek, "Halihazırda 100 milyon doların üzerinde seyreden ithalatı kesmek hedefimiz. Yenilenebilir enerji projeleri ile güneş panellerinin sayıları arttıkça inverter yatırımları da Türkiye'de artacak" dedi.
20.07.2022Gündem
Tüketicilerin yüzde 73’ü canlı destek iletişimini tercih ediyor
Tüketicilerin yüzde 73’ü canlı destek iletişimini tercih ediyorDijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte değişen tüketici alışkanlıkları, iş dünyasının pazarlama stratejilerine yön veriyor. Tüketicilerin yüzde 73’ü markalarla iletişim kurmak için canlı destek hatlarını tercih ederken, geleneksel iletişim kanallarını geride bırakan işletmeler, dijitalde görünürlük kazanmak ve müşteri deneyimini iyileştirmek için kendilerini canlı destek sistemleriyle 7/24 erişilebilir kılıyor.
19.07.2022Ekonomi
Turkcell’den girişimcilerin teknoloji yatırımlarına finansman desteği
Turkcell’den girişimcilerin teknoloji yatırımlarına finansman desteğiTürkiye’nin Turkcell’i, küçük ve orta ölçekli işletmelere destek olmak amacıyla başlattığı Dijital Dönüşüm Finansmanı ile birçok sektöre fayda sağlamayı hedefliyor. Turkcell’in grup şirketi Financell çatısı altında sunduğu Dijital Dönüşüm Finansmanı, KOBİ’lerin yanı sıra girişimcilerin de ihtiyaç duyduğu altyapı yatırımlarını rahatlıkla karşılayabilmelerine imkan sunmayı amaçlıyor.
18.07.2022Teknoloji
OSBÜK Başkanı Kütükcü'den Ulusal Staj Programı’na başvuru çağrısı
OSBÜK Başkanı Kütükcü'den Ulusal Staj Programı’na başvuru çağrısıOrganize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye’nin 81 ilindeki organize sanayi bölgesi sanayicilerini Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yürütülen Ulusal Staj Programı’na başvurmaya davet etti.
18.07.2022Ekonomi
Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu açıldı
Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu açıldıSektörde faaliyet gösteren tüm firma ve girişimlere açık olan Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu (TÜGİP) hayata geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut tarafından açılan tesis, ileri teknoloji barındıran özellikleriyle dikkat çekiyor. Merkez, 200 ileri teknolojili makine ve ekipmanı ile iş yapma kültürünü geliştirecek, yenilikçi ürün ve süreç geliştirilmesine katkı sağlayacak. Bu sayede işletmelerin AR-GE maliyetlerinin azalması hedefleniyor. Açılışta konuşan Varank, “Ülkemize ilk defa gıda sanayine yönelik bu kapsamda ve geniş imkanlara sahip bir altyapı kazandırmayı başarmış oluyoruz” dedi.
11.07.2022Video
Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu açıldı
Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu açıldıSektörde faaliyet gösteren tüm firma ve girişimlere açık olan Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu (TÜGİP) hayata geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut tarafından açılan tesis, ileri teknoloji barındıran özellikleriyle dikkat çekiyor. Merkez, 200 ileri teknolojili makine ve ekipmanı ile iş yapma kültürünü geliştirecek, yenilikçi ürün ve süreç geliştirilmesine katkı sağlayacak. Bu sayede işletmelerin AR-GE maliyetlerinin azalması hedefleniyor. Açılışta konuşan Varank, “Ülkemize ilk defa gıda sanayine yönelik bu kapsamda ve geniş imkanlara sahip bir altyapı kazandırmayı başarmış oluyoruz” dedi.
11.07.2022Ekonomi
9 günlük bayram tatilinde siber saldırılara dikkat
9 günlük bayram tatilinde siber saldırılara dikkat Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkması çalışanları sevindirirken, uzmanlar her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelen siber saldırganlar konusunda şirketleri uyardı. Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Berqnet Genel Müdürü Hakan Hintoğlu, “Uzun süreli tatiller, tehdit aktörlerinin saldırılarını artırmaları için uygun bir zaman ve ortam sunuyor" dedi.
6.07.2022Teknoloji
Garanti BBVA, web sitesini yeniledi
Garanti BBVA, web sitesini yenilediGaranti BBVA, müşterilerin bilgi almak için en yoğun kullandığı kanal olan web sitesini yenilediğini duyurdu. Müşterilerinin bankacılık deneyimini iyileştirmeyi önceliklendiren banka, web sitesini daha yalın ve kullanıcı dostu olarak tasarladı. Web sitesine, hızlı başvuru gibi alanlar da ekleyerek, aranan ürün ve hizmete daha hızlı ulaşabilmesi sağlanırken en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya odaklanıldı.
1.07.2022Ekonomi
Turkcell, Tedarikçi Eksenli İnovasyon Günü’nde paydaşlarıyla bir araya geldi
Turkcell, Tedarikçi Eksenli İnovasyon Günü’nde paydaşlarıyla bir araya geldiTurkcell, gelişime açık ürün, hizmet ve yeni projelerini hayata geçirebilmesi amacıyla desteklediği iş ortaklarıyla, Tedarikçi Eksenli İnovasyon Günü’nde bir araya geldi. Etkinlikte; Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı, Büyük Ortağım ve Yerlilik Programı hakkında kapsamlı bilgiler verildi. Etkinlik sonunda Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı’nın proje paydaşları olan Turkcell çalışanları ve tedarikçiler ödüllendirildi.
29.06.2022Ekonomi
Vodafone Business, pazaryeri platformu ile 10 bin işletmeye ulaşmayı hedefliyor
Vodafone Business, pazaryeri platformu ile 10 bin işletmeye ulaşmayı hedefliyorVodafone Business, KOBİ’lerin uçtan uca dijitalleşmesini sağlayan bulut tabanlı yazılımların tek bir noktada yer aldığı Red Bulut Pazaryeri Platformu’nu tanıttı. Büyümek ve daha verimli olmak için dijital dönüşümü önceliklendiren KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir hizmete imza atan Vodafone Business, platform ile 10 bin işletmeye ulaşarak 20 milyon TL’den fazla bir ekonomik fayda sağlamayı  hedefliyor.
21.06.2022Teknoloji
İnsansız deniz araçları birlikte görev yaptı
İnsansız deniz araçları birlikte görev yaptıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) sayılı ülkenin üzerinde çalıştığı Sürü İnsansız Deniz Araçları (İDA) projesinde yeni bir aşamaya geçti. Sürü İDA ailesinin yeni üyesi MİR İDA ilk kez ALBATROS-S İDA'larla birlikte görev yaptı.
19.06.2022Gündem
Trendyol’un Tarkan’ın yer aldığı ikinci reklam filmi yayınlandı
Trendyol’un Tarkan’ın yer aldığı ikinci reklam filmi yayınlandıTrendyol’un megastar Tarkan’ın yer aldığı ikinci reklam filmi yayınlandı. Filmde, Tarkan’ın bir bağlama ustası ile sohbetiyle başlayan ve Trendyol’un gece gündüz çalışan esnaf, KOBİ ve üreticilerin her zaman yanında olduğu vurgusu yapıldı. Tarkan reklam filminde Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ şarkısını seslendirdi.
18.06.2022Kültür&Sanat
KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell iş birliğiyle dünyaya açılacak
KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell iş birliğiyle dünyaya açılacakTurkcell ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye’nin dijital altyapılarda yerlilik ve millilik hedefleri kapsamında KOBİ'lerin desteklenmesi için İnovasyon ile Yerli Üretim ve KOBİ’lerin Gücü etkinliği düzenledi.
15.06.2022Teknoloji
Bakan Varank: KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacak
Bakan Varank: KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ülkemizi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi yapmak için çalışıyoruz. Bu noktada KOBİ’lerimiz ülkemizin geleceği olacak. Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak KOBİ’lerimizin sonuna kadar arkasında yer alacağız" dedi.
14.06.2022Ekonomi
"E-ticaret, geleneksel ticaretin yerini alıyor”
"E-ticaret, geleneksel ticaretin yerini alıyor”E-ticaret ve e-ihracat, özellikle pandemi dönemindeki yukarı yönlü yükselişini temkinli bir büyüme ile sürdürüyor. Sektör, sürdürülebilir e-ticaret için yeni teknolojiler ışığında kendini sürekli güncelliyor. Kirazexpress.com adlı online pazaryerinin kurucusu Muhammed Habip Mirdeslioğlu, e-ticaretteki yükselişin her geçen yıl katlanarak devam edeceğini öngördüklerini belirterek, “E-ticaret, geleneksel ticaretin yerini alıyor” dedi. Kirazexpress CEO’su Hüseyin Kırmızı ise Türk markaların ve KOBİ’lerin e-ihracat ile büyümesine katkı sunmak için e-ihracat altyapısı kurmayı hedeflediklerini kaydetti.
14.06.2022Ekonomi
“Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor”
“Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor”Siber güvenlik, büyük şirketler için her geçen yıl dahaönemli bir gündem maddesi haline dönüşse de veriler KOBİ’lerin geçtiğimiz yıl yüzde 13 artan fidye yazılımı gibi siber saldırıları risk olarak görmediğine işaret ediyor. İşletmelere siber tehditlere karşı hazırlık yapmalarını ve merkezi sistemler kullanmalarını öneren Berqnet Genel Müdürü Hakan Hintoğlu, “Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor. Saldırganlara kimlik ve unvanlarını gizleme imkanı sağlayan kripto para birimlerinin değişken doğası, şirketlerin maliyetlerini de artırıyor” dedi.
14.06.2022Teknoloji
KOBİ ve Verimlilik Kongresi’nde pandemi krizinin sunduğu fırsatlar konuşuldu
KOBİ ve Verimlilik Kongresi’nde pandemi krizinin sunduğu fırsatlar konuşulduİş dünyası ve akademi, İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin düzenlediği Kobiler ve Verimlilik Kongresinde buluştu.
10.06.2022Eğitim
Erdoğan: Sağlık alt yapısına yapılan yatırımlarla krizi az kayıpla atlatmayı başardık
Erdoğan: Sağlık alt yapısına yapılan yatırımlarla krizi az kayıpla atlatmayı başardık Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Bilim, Teknoloji ve Araştırma Binası'nın açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, son 20 yıldır her alan gibi sağlık alt yapısına da yaptığı yatırımlar sayesinde bu krizi en az kayıpla atlatmayı başarmıştır. Şehir hastanelerimize dudak bükenlerin, yapılan yatırımları israf yaftasıyla yerden yere vuranların salgın başladığında her ne kadar açıkça ifade etmeseler de bu imkanlara şükrettiklerine inanıyorum" dedi.
10.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KOBİTurkcellsiberSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varankteknoloji

Kobi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.