Kobi

Kobi

Son dakika kobi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kobi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kobi haber sayfamızda...

Kobi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 852 kobi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Yatırım Fonu, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Yatırım Fonu, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır Türk Yatırım Fonu'nun Guvernörler Kurulu Açılış Toplantısı'nın ikinci oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu başarı Türk Dünyası olarak hepimizin ortak başarısıdır. Türk Yatırım Fonu Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır; Ülkelerimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Fonu, gelecek nesillere umut ve refah aşılayan bir başarı öyküsü haline getirmek için kararlılıkla birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
18.05.2024 Politika
Bakan Şimşek: Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz
Bakan Şimşek: Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz Türk Devletleri Teşkilatı üyesi ülkeler tarafından kurulan Türk Yatırım Fonu'nun Guvernörler Kurulu Açılış Toplantısı İstanbul'da yapıldı. Burada konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz. Türk Yatırım Fonu hem kamu hem de özel sektör yatırımlarımızın ivmelenmesini sağlayacaktır. Ayrıca, Fon birçok alanda projelere teknik destek verecektir" dedi.
18.05.2024 Ekonomi
Bayraktar TB2 SİHA'ların Polonya'ya teslimatı tamamlandı
Bayraktar TB2 SİHA'ların Polonya'ya teslimatı tamamlandı BAYKAR tarafından geliştirilen 24 adet Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı (SİHA), törenle Polonya Savunma Bakanlığı'na teslim edildi. Böylece Polonya'ya teslimat tamamlandı.
17.05.2024 Gündem
Trendyol'dan KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştıran iş birliği
Trendyol'dan KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştıran iş birliği Trendyol, 'KOBİ Kredisi Pazar Yeri' projesi kapsamında Akbank, Fibabanka ve VakıfBank ile iş birliği gerçekleştirdiğini duyurdu. Proje ile KOBİ'lerin, avantajlı ticari kredi olanaklarına erişimini sağlayan Trendyol, satıcıların nakit ihtiyaçlarını karşılayarak büyümelerine katkı sağlamayı hedefliyor.
17.05.2024 Ekonomi
İş Bankası ‘kefalet sigortası’ ürününü hizmete sundu
İş Bankası ‘kefalet sigortası’ ürününü hizmete sundu Türkiye İş Bankası ve Anadolu Sigorta iş birliği ile kefalet sigortası ürünü hayata geçirildi. Ürün ile ihracatçı müşterilerin finansmana erişiminin kolaylaşması hedefleniyor. Kefalet sigortasının sunduğu ek teminatla, ihracatçıların finansman ihtiyacı hem TL hem YP nitelikli ihracat kredileriyle sağlanıyor.
16.05.2024 Ekonomi
Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı'nda yerli silah sistemleri dikkat çekiyor
Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı'nda yerli silah sistemleri dikkat çekiyor Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, "Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız tarafından düzenlenen Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı kapsamında, yerli ve milli imkan ve kabiliyetler ile inşa edilmiş olan çok sayıda platformumuz ve platformlarımıza entegre radar, elektro-optik, mühimmat, alt sistem, faydalı yük, elektronik bileşen ve yazılımlarımız ile savunma sanayimiz tarafından geliştirilen birçok yerli ve milli ürün de yer almaktadır" dedi.
15.05.2024 Gündem
Bakan Kacır: Sanayimizde çarklar hız kesmeden dönmeye devam ediyor
Bakan Kacır: Sanayimizde çarklar hız kesmeden dönmeye devam ediyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Sanayimizde çarklar hız kesmeden dönmeye devam ediyor. Sanayi üretimi mart ayında yıllık yüzde 4,3 artış kaydetti. En fazla yükseliş yüzde 34,4 artan yüksek teknoloji üretiminde gerçekleşti. Bütün bu göstergeler 'Milli Teknoloji Hamlesi' hedeflerimizde doğru yolda ilerlediğimizin göstergesidir" dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Azerbaycan ile ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur
Cevdet Yılmaz: Azerbaycan ile ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2023 yılında Azerbaycan ile ikili ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur. Ülkemiz, Azerbaycan'ın ihracatında 2'nci, ithalatında ise 3'üncü sırada yer almaktadır. Azerbaycan'ın en önemli ticaret ortaklarından biri olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Hedefimiz, Sayın Cumhurbaşkanlarımız tarafından belirlenen 15 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefini en kısa sürede yakalamaktır'' dedi.
8.05.2024 Politika
Özgür Özel: Kendi adaylığımı dayatmak gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun
Özgür Özel: Kendi adaylığımı dayatmak gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "CHP'nin Genel Başkanı olarak, kendi adaylığımı dayatmak, CHP’nin tarihi bir fırsatı kaçırmasını sağlamak, birilerinin tükenmekte olan iktidarına tekrar fırsat vermek gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun" dedi.
7.05.2024 Politika
KOBİ’lere özel finansal ürün karşılaştırma platformu tanıtıldı
KOBİ’lere özel finansal ürün karşılaştırma platformu tanıtıldı Yerli girişim TeklifimGelsin, KOBİ’lerin en avantajlı kredi, ticari kart ve POS hizmetlerine erişebilmesi için yeni ürünü KobimGelsin’i kullanıma sundu.
6.05.2024 Kurumsal
Netahsilat ile yılın ilk çeyreğinde 3 milyon adet işlem ve 106,6 milyar TL tahsilat yapıldı
Netahsilat ile yılın ilk çeyreğinde 3 milyon adet işlem ve 106,6 milyar TL tahsilat yapıldı Online tahsilat sistemi ve açık bankacılık çözümleri sunan Finrota çatısı altında hizmet veren online tahsilat platformu Netahsilat’ın 2024’ün ilk çeyreğinde gerçekleşen finansal verileri açıklandı. Netahsilat ekosisteminde yılın ilk 3 ayında 3 milyon adet işlem ve 106,6 milyar TL tahsilat gerçekleşti.
2.05.2024 Ekonomi
Türkiye’nin inovatif girişimcileri Avrupa Birliği’ne açılıyor
Türkiye’nin inovatif girişimcileri Avrupa Birliği’ne açılıyor Türkiye’nin inovatif girişimcilerinin Avrupa Birliği’ne açılmasına öncülük edecek SMARTNET projesi için lansman etkinliği, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “SMARTNET’in bir yapay zeka temeli var. Kendi kendine öğrenir. Yaptığı uygulamaları geliştirebilir ve yapay zeka tabanlıdır. Türkiye'deki tüm girişimcileri bir huni modeliyle İstanbul'a doğru yönlendirir, hızlandırır” ifadelerini kullandı.
1.05.2024 Video
Türkiye’nin inovatif girişimcileri Avrupa Birliği’ne açılıyor
Türkiye’nin inovatif girişimcileri Avrupa Birliği’ne açılıyor Türkiye’nin inovatif girişimcilerinin Avrupa Birliği’ne açılmasına öncülük edecek SMARTNET projesi için lansman etkinliği, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “SMARTNET’in bir yapay zeka temeli var. Kendi kendine öğrenir. Yaptığı uygulamaları geliştirebilir ve yapay zeka tabanlıdır. Türkiye'deki tüm girişimcileri bir huni modeliyle İstanbul'a doğru yönlendirir, hızlandırır” ifadelerini kullandı.
1.05.2024 Teknoloji
İş Bankası’ndan KOBİ’lere özel görünmez bankacılık ürünü: DijiKolay Finansman
İş Bankası’ndan KOBİ’lere özel görünmez bankacılık ürünü: DijiKolay Finansman İş Bankası, KOBİ’lerin işletmelerini yönetmek için sıklıkla kullandığı uygulama ve platformlara kolayca entegre olacak şekilde tasarlanan inovatif finansman uygulaması DijiKolay’ı hizmete sundu. Yeni görünmez bankacılık ürünü ile işletmelere daha hızlı, esnek ve pürüzsüz bir finansman deneyimi sunulması hedefleniyor.
30.04.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: 300 milyon avroluk finansmanı KOBİ'lerimize sunuyoruz
Bakan Kacır: 300 milyon avroluk finansmanı KOBİ'lerimize sunuyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "300 milyon avroluk bir finansmanı; dijital dönüşüm ve olgunluk değerlendirme analizi gerçekleştirerek, dijital dönüşüm ihtiyaçlarını tespit eden ve yol haritasını oluşturan KOBİ'lerimizin hizmetine sunuyoruz" dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Hepsiburada, Drone ile teslimatı test ediyor
Hepsiburada, Drone ile teslimatı test ediyor İSTANBUL, (DHA) - Hepsiburada, ana destekçisi olduğu SDN Summit’in ilk gününde üzerinde çalıştığı Drone teslimatını ilk kez tanıttı. Test uçuşunun yapıldığı alanı ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, projeyle ilgili bilgi alarak başarı dileklerini iletti. Etkinlikte, Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin’in de ana konuşmacılardan biri olarak yer aldı.
27.04.2024 Ekonomi
Yerine koyma imkanı olmayan değerler kaybedilmemeli
Yerine koyma imkanı olmayan değerler kaybedilmemeli UEZ Sapanca 2024'ün '21'inci Yüzyıl İçin Sürdürülebilir İş Modelleri ve Stratejiler' adlı beşinci paneli Eksim Holding sponsorluğunda gerçekleşti. Panelde konuşan Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Arıoğlu, “İsrafı önleyemezsek yerine koyma imkanımız olmayan değerleri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırız" dedi.
26.04.2024 Ekonomi
Özgür Özel: Beni seven arkamdan gelsin
Özgür Özel: Beni seven arkamdan gelsin CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bundan sonra bu ülkeyi kurtarmak için hepimize önemli görevler düşüyor. Sizlere güç veren, sizlerden güç alan, sokaktan korkmayan, meydandan çekinmeyen, müzakere de eden mücadele de eden yepyeni, dinamik, sonuç alan bir siyaset için yola çıktık. Beni seven arkamdan gelsin" dedi.
26.04.2024 Politika
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Kendi kanatlarımızla 'Hürkuş' olacağız
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Kendi kanatlarımızla 'Hürkuş' olacağız Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, havacılık ve savunma şirketlerinin temsilcileriyle buluşmasında, savunma sanayii anlamında başkalarının kanatlarıyla uçma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını belirterek, "Biz kendi kanatlarımızla ‘Hürkuş’ olacağız" dedi.
26.04.2024 Teknoloji
Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, The Retail Summit’e katıldı
Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, The Retail Summit’e katıldı Trendyol, küresel perakende ekosisteminin liderlerini buluşturan ve 23-24 Nisan tarihlerinde Dubai’de düzenlenen The Retail Summit’te yerini aldı. Zirve kapsamında panelde konuşan Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, şirketin bölgedeki hedeflerini anlattı. Çetin, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Körfez pazarında, yerel ve uluslararası yatırımcıların desteğiyle kısa sürede 1,5 milyon müşteriye ulaştık. 2024 yılı sonu için hedefimiz ise 6 milyon müşteriye ulaşmak” ifadelerini kullandı.
26.04.2024 Ekonomi
"Ar-Ge destekli laboratuvarlar projesini destekliyoruz"
"Ar-Ge destekli laboratuvarlar projesini destekliyoruz" Avrupa Birliği ve Türkiye'nin mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 'Rekabetçi Sektörler Programı' kapsamında 'Yaşam Bilimleri KOBİ'leri İçin Küresel Rekabetçiliğe Doğru Ar-Ge Destek Laboratuvarlarına Destek Projesi' lansmanı Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Kampüsünde gerçekleştirildi. Lansmana katılan Biyoteknoloji Vadisi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, "İlkemizde biyoteknoloji ekosistemi kurma çalışmalarının hız kazanmasından duyduğu memnuniyet duyuyoruz" dedi.
26.04.2024 Ekonomi
Kacır: Fikri hakları Türkiye’ye ait Sağlık Bakanlığı’ndan onay alan ilk ilaç geliştirildi
Kacır: Fikri hakları Türkiye’ye ait Sağlık Bakanlığı’ndan onay alan ilk ilaç geliştirildi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 'YAŞAM Bilimleri KOBİ'leri İçin Küresel Rekabetçiliğe Doğru Ar-Ge Destek Laboratuvarlarına Destek Projesi' lansmanına katıldı. Kacır, “Tüm geliştirme faaliyetleri Türkiye’de yapılan, fikri hakları tamamen Türkiye’ye ait, klinik araştırmalar için Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan onay alan ülkemizin ilk ilaç adayını geliştirdi. Bu muazzam başarı hikayesini önemli yapan sadece global ölçekte hastalara ümit olan bir ilacın keşfedilmiş olması değil. Kendi kaynaklarımızla bir molekülün, laboratuvardan hastalara ilk defa ulaştırılmasının başarılması ve bunun yapılabilirliğinin gösterilmiş olması" dedi.
25.04.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Kazakistan ile ticaret hacmimiz 10 milyar doları aştı
Cevdet Yılmaz: Kazakistan ile ticaret hacmimiz 10 milyar doları aştı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kazakistan ile ilişkilere yönelik, "Mevcut durumda, ikili ticaret hacmimiz hedeflenen 10 milyar doları aşmış bulunmaktadır. Bu alanda daha yüksek hedeflerle ilerlemeye devam edeceğiz. Karşılıklı yatırımlarımızın artırılması için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
25.04.2024 Politika
Bakan Kacır ile AB Komsieri Ivanova'dan ortak basın toplantısı
Bakan Kacır ile AB Komsieri Ivanova'dan ortak basın toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye - AB Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısı sonrası AB Komiseri Iliana Ivanova ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Kacır konuşmasında "Avrupa’nın inovasyon ve teknoloji ekosistemine dinamizm ve ivme kazandıran genç araştırmacılarımız ve girişimcilerimiz için vize muafiyetinin kritik önemi haiz olduğunu belirtmek istiyorum. Aynı zamanda Gümrük Birliğinin mevcutta yaşanan sıkıntılar ve küresel ticarette yaşanan gelişmeler dikkate alınarak revizyonu, Türkiye ile AB arasında karşılıklı ticaretin ortak fayda temelinde daha ileriye taşınması için bir zorunluluk halini almıştır" dedi.
25.04.2024 Politika
Vodafone Business, 10 bin işletmenin dijital yetkinliğini ölçecek
Vodafone Business, 10 bin işletmenin dijital yetkinliğini ölçecek İşletmelerin teknoloji iş ortağı Vodafone Business, Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri iş birliği ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) desteğiyle hazırlamış olduğu Sanayide Dijital Yetkinlik Analizi’yle 10 bin işletmenin dijital yetkinlik seviyelerini ölçecek. Kendi dijital yetkinliklerini sektördeki diğer işletmelerle karşılaştırabilme şansı yakalayabilecek olan KOBİ’ler bu sayede geliştirmeleri gereken alanları tespit edebilecek.
25.04.2024 Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

KOBİ cevdet yılmaz bakan kacır ekonomi Türk Yatırım Fonu

Kobi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.