Savunma Sanayii

Savunma Sanayii

Son dakika Savunma Sanayii haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Savunma Sanayii gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Savunma Sanayii haber sayfamızda...

Savunma Sanayii

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.283 savunma sanayii haberi bulunmuştur.
Türk Savunma Sanayii, Bükreş’teki BSDA 2024 Fuarı’nda yerini aldı
Türk Savunma Sanayii, Bükreş’teki BSDA 2024 Fuarı’nda yerini aldı Türk savunma sanayii firmaları, 22-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenecek olan ‘BSDA 2024 Fuarı’na katılım sağlıyor.  
22.05.2024 Gündem
Bakan Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Görgün ile görüştü
Bakan Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Görgün ile görüştü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve Başkan Yardımcısı İhsan Kaya ile görüştü.
21.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimizde hedef, 15 milyar dolar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimizde hedef, 15 milyar dolar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimiz 2 yıl üst üste 10 milyar dolar seviyesini aştı. Hedefimiz; 15 milyar dolara ulaşmaktır. Bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz. Romanya'da faaliyet gösteren yaklaşık 19 bin Türk şirketi bu başarıya ve iki ülke arasındaki dostluğa önemli katkılar sağlıyor" dedi.
21.05.2024 Politika
Bakan Bolat’tan Çekya’da resmi temaslar
Bakan Bolat’tan Çekya’da resmi temaslar Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye-Çekya JETCO toplantısına katılmak üzere Çekya’nın başkenti Prag’a gitti. Bakan Bolat, ilk olarak Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Avrupa Temsilcileri ile bir araya geldi. Bolat daha sonra Çek firmalarının oluşturduğu ‘Türkiye’nin Dostları’ işadamları grubu ve Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Jozef Síkela ile görüştü.
21.05.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut anayasanın yeni Türkiye'yi taşıması mümkün değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut anayasanın yeni Türkiye'yi taşıması mümkün değildir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gelinen aşamada şunu çok net görebiliyoruz, mevcut anayasanın yeni Türkiye’yi taşıması mümkün değildir. Muhalif, muvafık fark etmeksizin 85 milyon olarak yeni yüzyılda, yeni anayasa ülküsünü gerçeğe dönüştürmemiz gerektiğine inanıyorum" dedi.
20.05.2024 Politika
Türkiye'nin en uzun menzilli radarı ALP 300-G, TSK'ya teslim edildi
Türkiye'nin en uzun menzilli radarı ALP 300-G, TSK'ya teslim edildi Askeri Elektronik Sanayi (ASELSAN) tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen Türkiye'nin en uzun menzilli radarı 'Taşınabilir Erken İhbar Radar Sistemi' olan 'ALP 300-G'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslimi törenle yapıldı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Yüksek operasyon becerisine sahip bu radarımız çok yönlü tehditlerin, önceden tespit ve takibini hızlı bir şekilde yapacak. Böylece tehditlere karşı uzun menzilde etkin bir şekilde mukabele ederek ülkemizin savunma yeteneklerini büyük ölçüde artıracağız" dedi.
20.05.2024 Gündem
Bayraktar TB2 SİHA'ların Polonya'ya teslimatı tamamlandı
Bayraktar TB2 SİHA'ların Polonya'ya teslimatı tamamlandı BAYKAR tarafından geliştirilen 24 adet Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı (SİHA), törenle Polonya Savunma Bakanlığı'na teslim edildi. Böylece Polonya'ya teslimat tamamlandı.
17.05.2024 Gündem
Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı'nda yerli silah sistemleri dikkat çekiyor
Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı'nda yerli silah sistemleri dikkat çekiyor Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, "Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız tarafından düzenlenen Deniz Kurdu-II/24 Tatbikatı kapsamında, yerli ve milli imkan ve kabiliyetler ile inşa edilmiş olan çok sayıda platformumuz ve platformlarımıza entegre radar, elektro-optik, mühimmat, alt sistem, faydalı yük, elektronik bileşen ve yazılımlarımız ile savunma sanayimiz tarafından geliştirilen birçok yerli ve milli ürün de yer almaktadır" dedi.
15.05.2024 Gündem
SSB Başkanı Görgün, Polonyalı Bakan Sıewıera'yı ağırladı
SSB Başkanı Görgün, Polonyalı Bakan Sıewıera'yı ağırladı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Polonya Milli Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Jacek Sıewıera ve beraberindeki heyeti başkanlıkta ağırladı.
9.05.2024 Politika
Erdoğan Kuveyt Emiri'ni ağırladı; İki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı
Erdoğan Kuveyt Emiri'ni ağırladı; İki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Devlet Emiri Şeyh Mişal El Ahmed El Cabir El Sabah ile devlet nişanı tevcih ve anlaşmaların imza töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Erdoğan ile Kuveyt Emiri El Sabah'ın görüşmesinin ardından iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı.
7.05.2024 Politika
KAAN, ikinci test uçuşunu yaptı
KAAN, ikinci test uçuşunu yaptı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın muharip uçak ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan ve Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen milli muharip uçak KAAN, ikinci uçuşunu da başarıyla gerçekleştirildi.
6.05.2024 Gündem
KAAN, ikinci test uçuşunu yaptı
KAAN, ikinci test uçuşunu yaptı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın muharip uçak ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan ve Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen milli muharip uçak KAAN, ikinci uçuşunu da başarıyla gerçekleştirildi.
6.05.2024 Video
Yerli savunma sanayisinden ekip tatbikatı
Yerli savunma sanayisinden ekip tatbikatı Askeri Elektronik Sanayi (ASELSAN), Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş. ile Baykar firmaları tarafından üretilen yerli insansız hava aracı (İHA) Bayraktar TB2, yüksek çözünürlüklü kızıl ötesi kamera ASELFLIR-500 ve yerli füze sistemleri ile yerli savunma sanayi ürünleriyle ekip tatbikatı yapıldı.
5.05.2024 Teknoloji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Romanya’da dün Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile bir araya geldi.
27.04.2024 Dünya
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Simülasyon teknolojileri dünyada artan bir önem kazandı
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Simülasyon teknolojileri dünyada artan bir önem kazandı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, "Son yıllarda simülasyon teknolojileri dünyada artan bir önem kazandı. Askeri simülatör ve eğitim sistemleri, pazar büyüklüğü 2022 yılında 9,2 milyar dolar olarak gerçekleşmiş olup, bu rakamın 2027 yılına kadar yıllık bileşik yüzde 5,6 oranında büyüyerek 12,2 milyar dolar seviyesine ulaşması öngörülmektedir" dedi.
26.04.2024 Gündem
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Kendi kanatlarımızla 'Hürkuş' olacağız
Savunma Sanayii Başkanı Görgün: Kendi kanatlarımızla 'Hürkuş' olacağız Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, havacılık ve savunma şirketlerinin temsilcileriyle buluşmasında, savunma sanayii anlamında başkalarının kanatlarıyla uçma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını belirterek, "Biz kendi kanatlarımızla ‘Hürkuş’ olacağız" dedi.
26.04.2024 Teknoloji
Teknoloji ve Yetkinlik Buluşmalarının ikincisi düzenlendi
Teknoloji ve Yetkinlik Buluşmalarının ikincisi düzenlendi Savunma Sanayii Akademi'sinin koordinasyonunda ve ASELSAN’ın destekleriyle gerçekleşen, teknoloji ve yetkinlik buluşmalarının ikincisi, savunma sanayiinde çevik dönüşüm teması ile gerçekleştirildi.
25.04.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Macaristan Adalet Bakanı Tuzson’u kabul etti
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Macaristan Adalet Bakanı Tuzson’u kabul etti Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Numan Kurtulmuş, Macaristan Adalet Bakanı Bence Tuzson’u TBMM'de kabul etti.
24.04.2024 Politika
İletişim Başkanlığı: Türkiye ile Irak arasında 26 anlașma imzalandı
İletişim Başkanlığı: Türkiye ile Irak arasında 26 anlașma imzalandı İletişim Başkanlığı, Türkiye ile Irak arasında 26 iş birliği anlaşması imzalandığını duyurdu.
23.04.2024 Gündem
Bakan Fidan: Uluslararası Adalet Divanı'nda, İsrail'e karşı davaya müdahil olmaya karar verdik
Bakan Fidan: Uluslararası Adalet Divanı'nda, İsrail'e karşı davaya müdahil olmaya karar verdik Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Türkiye olarak, Güney Afrika'nın Uluslararası Adalet Divanı'nda açtığı davaya müdahil olmaya karar verdik. Bu adımla Uluslararası Adalet Divanı önündeki sürecin doğru yönde ilerlemesini temenni ediyoruz. Bu başvurumuza yönelik çalışmalarımız uzun süredir devam etmekteydi" dedi.
1.05.2024 Politika
MSB'den, savunma muhabirlerine askeri terminoloji eğitimi
MSB'den, savunma muhabirlerine askeri terminoloji eğitimi Milli Savunma Bakanlığı'nca (MSB), askeri terminolojiye ilişkin karşılıklı anlayış geliştirilmesi ve bakanlık faaliyetlerinin kaynağından dezenformasyona yer vermeyecek şekilde kamuoyuna aktarılması amacıyla savunma muhabirlerine yönelik eğitim düzenlendi.
19.04.2024 Gündem
Bakan Güler: Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır
Bakan Güler: Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 'İnsanlı Hava Platformları İmza Töreni'nde konuşarak, "Türkiye, artık kendi savaş uçağını, eğitim ve jet uçaklarını, helikopterlerini üretebilen dünyanın sayılı ülkelerinden biri oldu. Söz konusu ürünlerin seri üretiminin başlaması ve envantere girmesiyle semaların yılmaz koruyucusu olan Hava Kuvvetlerimiz, Türkiye'nin hak ve menfaatlerini daha güçlü şekilde koruyacak, Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır" dedi.
18.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart seçimleri son 22 yıldaki '18'inci demokrasi bayramı' olarak siyasi tarihimize geçmiştir. 31 Mart seçimlerinin ilk kazananı sandıktır, sandığın namusu ve iftiharıdır. Rüştünü, gücünü ve yetkinliğini tartışmasız bir şekilde tekrar ispat eden Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir. Bunu ülkemiz, milletimiz ve gelecek kuşaklar adına kıymetli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
16.04.2024 Politika
Bakan Yardımcısı Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Bass ile görüştü
Bakan Yardımcısı Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Bass ile görüştü Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı İdari İşler Müsteşarı ve Siyasi İşler Müsteşar Vekili John Bass ile Ankara'da bir araya geldi.
16.04.2024 Politika
KEMANKEŞ 2 Mini Akıllı Seyir Füzesi'nin test süreci başladı
KEMANKEŞ 2 Mini Akıllı Seyir Füzesi'nin test süreci başladı BAYKAR tarafından geliştirilen KEMANKEŞ 2 Mini Akıllı Seyir Füzesi'nin Edirne'nin Keşan ilçesindeki Baykar Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde sürdürülecek olan test süreci başladı.
16.04.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme Savunma Sanayii Başkanı Görgün kabine toplantı

Savunma Sanayii ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.