Geri Dön
Ekonomi Kripto borsası rezerv kanıtı raporunu yayımladı; rezervlerinde 17,7 milyar dolar değerinde varlık bulunuyor

Kripto borsası rezerv kanıtı raporunu yayımladı; rezervlerinde 17,7 milyar dolar değerinde varlık bulunuyor

Teknoloji şirketi ve kripto para borsası OKX, aylık Rezerv Kanıtı (PoR) raporunun 16’ncısını yayımladı. Rapor, OKX’in kullanıcı varlıklarının rezervlerinde 17,7 milyar dolar değerinde ana varlık bulundurarak tüm bu varlıklar için yüzde 104 oranında rezerv oranını koruduğunu gösterdi.

Kripto borsası rezerv kanıtı raporunu yayımladı; rezervlerinde 17,7 milyar dolar değerinde varlık bulunuyor

OKX’in PoR raporu, platformda en fazla işlem gören varlıklar olan BTC, ETH, USDT, USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, LTC, OKT, PEOPLE, TON, TRX, UNI ve BCH rezerv oranlarına ilişkin kapsamlı veriler sunuyor. OKX, 2024 yılının ocak ayında ilk kez PoR raporuna Bitcoin Cash’i (BCH) de dâhil etti. Tüm bu varlıklar için yüzde 100’ün üzerinde bir rezerv oranının üst üste 16’ncı kez korunduğunu ortaya koyarak önceki raporların istikrarını sürdüren OKX’in son aylık PoR raporu, kullanıcı varlıklarının 1:1 oranında rezervlerinin tutulduğunu ortaya koydu.

OKX’in bu ana varlıklar için mevcut rezerv oranları şu şekilde:

“BTC: yüzde 103, ETH: yüzde 104, USDT: yüzde 105, USDC: yüzde 104.”

“FARK YARATMAYI SÜRDÜRMEYE KARARLIYIZ”

Konuyla ilgili olarak OKX’in Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Yöneticisi Lennix Lai, “Dinamik kripto dünyasında yol alırken, şeffaflığa ve kullanıcılarımızın varlıklarının güvenliğini temin etmeye olan bağlılığımız bizi sektördeki diğer oyunculardan ayıran en önemli unsurlardan biri ve alanda fark yaratmayı sürdürmeye kararlıyız. Bu standartları korumak adına gösterdiğimiz istikrarlı çabanın açık bir kanıtı olan PoR raporumuzun 16’ncısına ulaşmış olmamız, şirket olarak çıtayı sürekli olarak yükseltme arzumuzu ve azmimizi daha da perçinliyor” diye konuştu.

Rezerv Kanıtı Programı’nın başlangıcından bu yana OKX, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak PoR’a çeşitli güncellemeler ve iyileştirmeler de entegre etti. 2023 yılında Sıfır Bilgi Ölçeklenebilir Şeffaf Bilgi Argümanı (zk-STARK) teknolojisinin PoR sürecine dahil edilmesinden bu yana kullanıcılar, gizlilikten ödün vermeden, varlıkları için OKX’in 1:1 oranında tam rezerv bulundurduğunu teyit ederek OKX’in ödeme gücünü bağımsız olarak doğrulayabiliyorlar.