Geri Dön
Ekonomi Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'nın başvuruları başladı

Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'nın başvuruları başladı

Mars Logistics ve Lojistik Derneği (LODER) iş birliği ile 21 yıldır düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'nın başvuruları açıldı. Lojistik sektöründeki sorunlara yaratıcı çözümlerin bulunduğu, tüm üniversite öğrencilerine açık yarışmanın başvuruları için son başvuru tarihi 15 Nisan.

Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'nın başvuruları başladı

Lojistik şirketi Mars Logistics, LODER iş birliğiyle gerçekleştirilen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'nın 21'inci için başvurular başladı. Üniversite öğrencilerine açık olan yarışmaya öğrenciler üç kişilik takımlar oluşturarak katılabiliyor. Sektörün gelişimini desteklemeyi hedefleyen yarışmaya her sene bine yakın öğrenci başvuruyor. 4 farklı kategoriden oluşan yarışma 2 etapta sonuçlanıyor.

HEM ÖDÜL HEM KARİYER FIRSATI

Takımlarına uygun kategoride başvuru yapan ekipler, verilen vaka üzerine çözümler hazırlıyor. Çözümler LODER tarafından belirlenen jüri üyeleri tarafından değerlendirildikten sonra her kategori için ikişer takım finalist olarak belirleniyor. Finalistlerin belirlenmesinin ardından final etabı gerçekleşiyor ve kazanan öğrencilere ödülleri veriliyor. Vaka yarışmasının finaline kalan öğrencilere gerekli şartları sağlıyorsa Mars Logistics'te staj imkanı da sunuluyor.

Üniversite öğrencileri yarışma ile hem ödül kazanma hem de Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında kariyerlerine yön verebilme fırsatı elde ediyor. Yarışmanın katılım koşullarını öğrenmek ve başvuru yapmak için ekibini oluşturan öğrencilerin 15 Nisan Pazartesi günü mesai bitimine kadar şirketin internet sayfasını ziyaret etmesi ve başvuru formunu doldurması gerekiyor.

Kategori A: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri

Kategori B: Program Adında Lojistik Kelimesi Olmayan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri

Kategori C: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan 2 Yıllık Meslek Yüksek Okul Öğrencileri

Kategori D: Yabancı Ülke Üniversite Öğrencileri