Lojistik

Lojistik

Son dakika lojistik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lojistik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lojistik haber sayfamızda...

Lojistik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.805 lojistik haberi bulunmuştur.
E-ticarete girmek isteyenlere tüyolar
E-ticarete girmek isteyenlere tüyolarE-ticarete girmek isteyenlere yönelik, mağaza açılışı, satış sonrası takip ve listeleme gibi eğitimler veren ZGR Global şirketinin kurucusu Özgür Satılmış, "Kişilerin mutlaka bir stratejiye sahip olması gerekiyor. Doğru ürüne ulaşmak, tüketici ihtiyaçlarını ve davranışlarını doğru şekilde okumak ve ihtiyaçlara ya da davranışlara göre bir e-ticaret faaliyeti yürütmek, bu faaliyetlerde başarılı olmak için en temel faktörler" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat, bizim göz bebeğimizdir ve Türkiye ekonomisinde büyümenin lokomotifidir. Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos, Türkiye havalimanlarında konfor var
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos, Türkiye havalimanlarında konfor varUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
11.08.2022Gündem
Zelenski: Marhanets’e düzenlenen saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti
Zelenski: Marhanets’e düzenlenen saldırıda 13 kişi hayatını kaybetti Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ulusa sesleniş konuşmasında Rusya’nın Marhanets’e düzenlediği saldırı sonucu 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin durumu ağır olmak üzere 10’dan fazla yaralı olduğunu bildirdi.
11.08.2022Dünya
MAP büyümede rotayı Avrupa’ya çevirdi
MAP büyümede rotayı Avrupa’ya çevirdiTürkiye’de Elektronik Veri Değişimi Uygulaması (EDI) hizmeti alanında 25 yıldır faaliyet gösteren MAP, büyümede rotayı Avrupa’ya çevirdi.
11.08.2022Ekonomi
Ağrı Dağı'nda aynı gün 450 dağcı zirve yaptı
Ağrı Dağı'nda aynı gün 450 dağcı zirve yaptıDünyanın dört bir yanından gelerek 'Türkiye'nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'na tırmanış yapan 450 dağcı, aynı günde zirve yapma mutluluğu yaşadı.
10.08.2022Video
ASELSAN dünya devleri arasında ilk 50’de
ASELSAN dünya devleri arasında ilk 50’de  ASELSAN, Defense News Top 100 listesinde 49’uncu sırada yer alarak Türkiye’deki liderliğini korudu.
9.08.2022Ekonomi
MİT, Gara'da 7 teröristi etkisiz hale getirdi
MİT, Gara'da 7 teröristi etkisiz hale getirdiMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlediği operasyonda 7 teröristi etkisiz hale getirdi.
9.08.2022Gündem
Doğu Ekspresi'ne yoğun ilgi
Doğu Ekspresi'ne yoğun ilgiAnkara ile Kars arasındaki 1310 kilometrelik yolu bir günde tamamlayan Doğu Ekspresi’nde yoğun ilgi nedeniyle 17 Ağustos’a kadar yer olmadığı belirtildi. Doğu Ekspresi ile 'ucuz' veya 'nostaljik' bir yolculuk yapmak isteyenler, biletlerini haftalar öncesi almak zorunda kalıyor.
8.08.2022Video
OSBÜK 20’nci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi
OSBÜK 20’nci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildiTürkiye’deki 374 organize sanayi bölgesinin çatı kuruluşu Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun (OSBÜK) 20’nci Olağan Genel Kurulu toplantısı yapıldı.
5.08.2022Gündem
Bill Gates'in yatları Marmaris'te
Bill Gates'in yatları Marmaris'teTeknoloji şirketi Microsoft'un kurucu ortağı ve dünyanın sayılı zenginlerinden Bill Gates'e ait, 'Lana' isimli kiralık süper yat ile lojistik destek gemisi 'Wayfinder', Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi.
5.08.2022Gündem
İstanbul’daki e-ticaret devlerinin buluşmasına New York’taki NASDAQ binasından çağrı
İstanbul’daki e-ticaret devlerinin buluşmasına New York’taki NASDAQ binasından çağrıİstanbul’da 28-29 Eylül’de uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF tarafından düzenlenecek olan World E-commerce Forum’un çağrısı New York Times Meydanı’nın en önemli yapılardan olan NASDAQ binasından yapıldı. Bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirecek olan forum, e-ticaretin dev oyuncularını bir araya getirecek.
5.08.2022Ekonomi
CNR KONFEK – Konfeksiyon Makineleri Fuarı kapılarını açtı
CNR KONFEK – Konfeksiyon Makineleri Fuarı kapılarını açtıKonfeksiyon makine sanayindeki yeniliklerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu, ‘CNR KONFEK – Konfeksiyon Makineleri Fuarı’, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Fuarda yerli ve yabancı 150 katılımcının bine yakın markasıyla, 50 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayacağını söyleyen CNR Holding Genel Müdürü Mehmet Çelik, fuarın makine sektörüne bir milyar dolarlık katkı sağlayacağını düşündüklerini de belirtti.
5.08.2022Ekonomi
“Ekonomi eğitiminde dönüşüm şart”
“Ekonomi eğitiminde dönüşüm şart” Üniversitelerin ekonomi bölümleri neoklasik ağırlıklı bir eğitim veriyor. Oysa uzman ekonomistler neoklasik ekonomi politikalarının sonuna gelindiğini vurguluyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi, ekonomist Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, üniversitelerdeki ekonomi eğitimini yaşamın gerçek sorunlarına odaklanacak şekilde dönüştürmek ve içerikleri bu çerçevede yeniden düzenlemek gerektiğini vurgulayarak ekonomi eğitiminde dönüşümün şart olduğunu söyledi.
1.08.2022Eğitim
Tebliğdeki düzenleme otomotiv sektörünün yüzünü güldürdü
Tebliğdeki düzenleme otomotiv sektörünün yüzünü güldürdüRenault Yetkili Satıcıları Derneği (REYSAD) Başkanı Ali Özerinç, otomotiv sektörünü yakından ilgilendiren Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tebliğinde yapılan değişiklikle yetkili bayilerle aksesuar satıcıları arasındaki haksız rekabetin ortadan kaldırıldığını ifade etti.
31.07.2022Ekonomi
Türkiye üzerinden yapılan uluslararası taşıma 820 bin seferi aştı
Türkiye üzerinden yapılan uluslararası taşıma 820 bin seferi aştıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türk taşımacıları için transit geçişlerde engellerin teker teker kaldırıldığına dikkati çekerek, bu yılın ilk yarısında kota artışı ile ilave geçiş belgesi sayısının 265 bine ulaştığını, Türkiye’den yapılan uluslararası taşımanın da 820 bin seferi aştığını bildirdi.
30.07.2022Gündem
Turkish Cargo, Küresel Hava Kargo Taşıyıcıları Arasında 4'üncü sıraya yükseldi
Turkish Cargo, Küresel Hava Kargo Taşıyıcıları Arasında 4'üncü sıraya yükseldiTürk Hava Yolları’nın (THY) kargo markası Turkish Cargo, haziran ayında gösterdiği performansla dünyanın en iyi 20 hava kargo şirketi arasında 4'üncü sırada yer aldı.
30.07.2022Gündem
AK Parti'li Yazıcı: İyidere Lojistik Limanı Türkiye’nin gurur projelerinden
AK Parti'li Yazıcı: İyidere Lojistik Limanı Türkiye’nin gurur projelerindenAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, "Rize İyidere Lojistik Limanı, Türkiye’nin gurur projelerinden biri. Doğu'yu, Güneydoğu'yu, Asya’yı, Balkanları Karadeniz’e, Karadeniz üzerinden dünyaya bağlayacak" dedi.
29.07.2022Politika
Yerli lojistik firmasından öğrencilere tır sürücülüğü sertifikası
Yerli lojistik firmasından öğrencilere tır sürücülüğü sertifikasıLojistik firması Mars Logistics tarafından 2021 yılında hayata geçirilen Mars Sürücü Akademisi, ilk mezunlarını verdi. 12 kişilik pilot grubun mezuniyet töreninde, şirket yöneticileri öğrencilere sertifikalarını takdim etti.
27.07.2022Ekonomi
Yurtiçi Kargo’dan 10 ülkeye yüzde 40 indirimli kargo gönderimi
Yurtiçi Kargo’dan 10 ülkeye yüzde 40 indirimli kargo gönderimiKobilerin dünya ticaretine açılması amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Yurtiçi Kargo, Amerika ve Avrupa’dan sonra, Yakın Doğu Kampanyası’nı müşterileri ile paylaştı. Kampanyaya göre, 10 ülkeye daha kargo gönderimleri yüzde 40 indirimli olacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Yurtiçi Kargo Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Hamzaoğlu, “KOBİ’lerimizi ihracata yönlendirme çalışmalarımız ve desteklerimiz her zaman devam edecek” dedi.
26.07.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: 2022’nin ilk 6 ayında 281 bine yakın balon yolcusu taşıdık
Bakan Karaismailoğlu: 2022’nin ilk 6 ayında 281 bine yakın balon yolcusu taşıdık  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde düzenlenen '3'üncü Uluslararası Kapadokya Balon Festivali'ne katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizde 2022 yılının ilk 6 ayında; Kapadokya, Pamukkale, Çat ve Soğanlı bölgelerinde toplamda 450 pilot ve 313 balon ile birlikte 14 bin 166 uçuş gerçekleştirdik. Bu uçuşlarla 281 bine yakın balon yolcusu taşıdık. Taşınan balon yolcusu sayımız 3 kattan fazla arttı. Eğitim uçuşlarımız da bin 681’den, 2 bin 681’e yükseldi” dedi.
24.07.2022Gündem
Hepsiburada yönetiminde bayrak değişimi
Hepsiburada yönetiminde bayrak değişimiMurat Emirdağ, Hepsiburada CEO’luk görevini 1 Ocak 2023 itibarıyla Nilhan Onal Gökçetekin’e devredecek.
22.07.2022Kurumsal
Yerli ihracatçıların yurt dışındaki alacaklarına global çözüm
Yerli ihracatçıların yurt dışındaki alacaklarına global çözüm Küreseldeki lojistik ve tedarik kırılmalarına rağmen Türkiye ihracatı gün geçtikçe ivme kazanıyor. Ticaret Bakanlığı’nın verileri 2022 Ocak ila Haziran dönemindeki ihracatın 126 milyar dolara yaklaştığına işaret ederken, ihracatçı şirketler yurt dışındaki alacaklarını kolayca tahsil etmenin yollarını arıyor. Inkasso sistemiyle alacaklı ve borçlu firma arasında arabuluculuk hizmeti sunuluyor.
21.07.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu:183 milyar dolarlık yatırımın yüzde 20'si yap-işlet-devret projesi
Bakan Karaismailoğlu:183 milyar dolarlık yatırımın yüzde 20'si yap-işlet-devret projesiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yılda 183 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek, "Bunun sadece yüzde 20’sini yap-işlet-devret olarak yaptık, yani Hazine garantisi olarak yaptık. Diğer yüzde 80’ini de Anadolu’nun köşesinde binlerce proje olarak yine vatandaşımıza hizmet noktasında kullandık" dedi.
20.07.2022Ekonomi
Türkiye, İran ve Rusya Ortak Bildiri Açıklaması
Türkiye, İran ve Rusya Ortak Bildiri Açıklamasıİran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sait İbrahim Reisi, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Temmuz 2022 tarihinde Tahran’da Astana Formatı çerçevesinde Üçlü Zirve için bir araya gelerek ortak bildiri yayınladı.
19.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

e-ticaretBakan KaraismailoğluekonomieğitimTürkiye

Lojistik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.