Lojistik

Lojistik

Son dakika lojistik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lojistik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lojistik haber sayfamızda...

Lojistik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.755 lojistik haberi bulunmuştur.
Türkiye’nin onur konuğu olduğu Bioplus Interphex Korea etkinliğinin resmi açılışı gerçekleşti
Türkiye’nin onur konuğu olduğu Bioplus Interphex Korea etkinliğinin resmi açılışı gerçekleştiTürkiye’nin onur konuğu olduğu Bioplus Interphex Korea 2024 etkinliğinin açılışı gerçekleşti. Biyoteknoloji endüstrisi alanında Türkiye ve Güney Kore arasında görüşmelerin yapıldığı etkinlikte, açılış konuşmalarının ardından Türkiye’ye özel VİP resepsiyon düzenlendi.
10.07.2024Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan BYD Yönetim Kurulu'nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan BYD Yönetim Kurulu'nu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Çinli BYD firması ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Türkiye'de yatırıma yönelik imzalanan anlaşma törenine katıldı. Yapılan anlaşma çerçevesinde, BYD'nin Türkiye'de yaklaşık 1 milyar dolar yatırımla, yıllık 150 bin araç kapasiteli elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ile sürdürülebilir mobilite teknolojilerine yönelik Ar-Ge merkezi kurması öngörülüyor.
8.07.2024Politika
Rosatom, NPPES-2024’te iş birliği alanlarını sundu
Rosatom, NPPES-2024’te iş birliği alanlarını sunduRosatom, 2-3 Temmuz’da İstanbul’da düzenlenen VI. Uluslararası Nükleer Enerji Santralleri Fuarı ve X. Nükleer Santraller Zirvesi NPPES-2024’e katıldı. Zirvede nükleer enerjinin düşük karbonlu olmasının yasalar tarafından tanınması ve yeşil olarak kabul görmesinin öneminin altı çizilirken, Akkuyu NGS’nin gelmiş olduğu aşamalar masaya yatırıldı. Rosatom’un Türk şirketleriyle olan iş birliği alanları için B2B görüşmeleri yapılan zirvede, Rusya ve Türkiye’deki nükleer endüstrilerde kadın topluluklarının desteği konu başlıkları arasında yer aldı.
5.07.2024Kurumsal
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Kiralardaki Zam Sınırının Kaldırılmasının Yol Açacağı Sorunların Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında, 'Yolsuzluk' tartışması çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 30 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
5.07.2024Politika
Deprem bölgesinde Hepsiburada ile e-ticaret yapan işletmelerin satış hacmi 5,2 milyar liraya ulaştı
Deprem bölgesinde Hepsiburada ile e-ticaret yapan işletmelerin satış hacmi 5,2 milyar liraya ulaştıHepsiburada'nın deprem bölgesinde kalıcı refahın tesisine katkı amacıyla 2023 yılının Mart ayında başlattığı Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programı kapsamında bölgedeki KOBİ ve esnafın Hepsiburada üzerinden yaptığı ticaretin hacmi son üç ayda yaklaşık yüzde 50 artışla 5,2 Milyar liraya ulaştı. Bölgede Hepsiburada ile e-ticarete başlayan yeni işletmelerin sayısı ise son üç ayda yüzde 35’den fazla artarak 3 bin 800’e yükseldi. Programdan yararlanan girişimci kadınların ve kadın kooperatiflerinin sayısı 3 bin 500’ü geçerken, ticaret hacimleri 397 milyon lirayı buldu. Programdan yararlanan toplam aktif işletme sayısı ise 8 bin 200’e ulaştı.
4.07.2024Ekonomi
Petrol Ofisi Grubu denizcilik pazarında 2023 yılını yüzde 34,2 pay oranıyla kapattı
Petrol Ofisi Grubu denizcilik pazarında 2023 yılını yüzde 34,2 pay oranıyla kapattıEPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu'na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 
3.07.2024Kurumsal
TBMM Sanayi Komisyonu'ndan Çin'in teknoloji üssüne ziyaret
TBMM Sanayi Komisyonu'ndan Çin'in teknoloji üssüne ziyaretTBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri, Çin'in daveti üzerine pek çok teknoloji firmasının yer aldığı Shenzen ve Dongguan'da temaslarda bulundu. Komisyon Başkanı Mustafa Varank, "Önümüzdeki dönemde Çinli şirketlerin Türkiye’ye daha fazla ilgi göstereceğini göreceğiz" dedi.
1.07.2024Teknoloji
Hepsiburada bir yıl içinde 100 bin KOBİ’yi e-ticarete taşıyacak
Hepsiburada bir yıl içinde 100 bin KOBİ’yi e-ticarete taşıyacakHepsiburada, Dünya KOBİ Günü’nde e-ticareti büyütecek anahtar teslim çözümlerini ve Hepsiburada İş Ortağım platformu üzerinden KOBİ’lere sunduğu destekleri tanıtarak, platforma eklenen yeni özellikleri paylaştı. Hepsiburada’nın KOBİ’ler için dijitalleşme desteği sağlayarak yerli üreticilerin ve KOBİ’lerin ürünlerini Türkiye ve dünyayla buluşturduğunu belirten Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Ender Özgün, “Hepsiburada İş Ortağım portalındaki dönüşüm sayesinde, e-ticarete başlamak isteyen bir işletmenin 3 saat içerisinde ilk satışını yapabilmesine olanak sağlayacağız. Bu sayede önümüzdeki bir yıl içinde 100 bin işletmeyi e-ticarete taşımayı hedefliyoruz. Amacımız ticaretin dijitalleşmesine liderlik etmek. Sahip olduğumuz teknolojik yetkinlikleri ve 25 seneye yakın tecrübeyi Türkiye’nin KOBİ’lerini dijitale taşımak için kullanmaya hazırız” dedi.
30.06.2024Ekonomi
Omsan Logistics'in 'Arabam Tatilde' hizmetine yeni özellikler eklendi
Omsan Logistics'in 'Arabam Tatilde' hizmetine yeni özellikler eklendiOmsan Logistics'in 'Siz tatilin keyfini çıkarın; biz arabanızı, eşyalarınızla ayağınıza getirelim' sloganı ile kullanıcılara sunduğu 'Arabam Tatilde' hizmetinin web sitesi yenilendi ve yeni mobil uygulama geliştirildi.
28.06.2024Ekonomi
TBMM Sanayi Komisyonu, teknoloji ve inovasyon işbirliği için Çin’de
TBMM Sanayi Komisyonu, teknoloji ve inovasyon işbirliği için Çin’deTBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Çin’in Shenzhen ve Dongguan kentlerinde global markaların teknoloji yatırımlarını inceledi. Komisyon Başkanı Mustafa Varank, “İpek Yolu’nu tekrar canlandırmak, ticaret yollarını güvence altına almak istiyorsak mevcut alternatifleri Türkiyesiz gerçekleştirmek mümkün değil” dedi.
28.06.2024Dünya
Rosatom, 5’inci Nükleer Santraller Zirvesi NPPES-2024'e katılacak
Rosatom, 5’inci Nükleer Santraller Zirvesi NPPES-2024'e katılacakROSATOM, 2-3 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan VI. Uluslararası Nükleer Enerji Santralleri Fuarı ve X. Nükleer Santraller Zirvesi NPPES-2024'e katılacağını duyurdu. ROSATOM temsilcilerinin farklı konularda bilgiler vereceği forumda Türkiye’de hayata geçirilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesi de de gündemde olacak. Şirketin üst düzey temsilcileri projede gelinen nokta ve inşaat sahasındaki son duruma ilişkin bilgiler verecek.
28.06.2024Ekonomi
'Türkiye Yüzyılı' 3 çevre projesi
'Türkiye Yüzyılı' 3 çevre projesiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Türkiye Yüzyılı Projeleri' adını verdiği 3 çevre projesini açıkladı. Özhaseki, 'Denizler Halkındır' projesi ile kıyılardaki kaçak yapıları temizleyeceklerini, 28 ilde bakanlık olarak 100 halk plajı açacaklarını, 'Mapa-Şamandıra' projesi ile koyları teknelerin verdiği zarardan koruyacaklarını, 'sıfır atık' için de yeni bir adım olan 'Depozito Bilgi Sistemi' projesini hayata geçirdiklerini söyledi.
28.06.2024Gündem
UNRWA: Haziran ayında 86 planlı yardımdan sadece 42’si Gazze’ye giriş yaptı
UNRWA: Haziran ayında 86 planlı yardımdan sadece 42’si Gazze’ye giriş yaptıBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), Gazze’deki son gelişmelere ilişkin durum raporu yayımladı. Raporda, 1-23 Haziran arasında planlanan 86 insani yardım girişinin sadece 42’sine izin verildiği, Gazze’deki sivillerin akut gıda güvensizliği riskiyle karşı karşıya olduğu ifade edildi.
27.06.2024Dünya
Bakan Kacır: 5 yılda sanayi alanlarının büyüklüğünü iki katına çıkaracağız
Bakan Kacır: 5 yılda sanayi alanlarının büyüklüğünü iki katına çıkaracağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Mevcut durumda ülkemizde sanayi alanlarının büyüklüğü yüz ölçümüzün yaklaşık yüzde 0,4'üne tekabül ediyor. Önümüzdeki 5 yılda bu rakamı iki katına, 10 yılda ise en az toplam yüz ölçümümüzün yüzde 1 düzeyine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
26.06.2024Teknoloji
Eyüp Lojistik ‘Yük Taksi’ uygulamasını başlattı
Eyüp Lojistik ‘Yük Taksi’ uygulamasını başlattıEyüp Lojistik, Avrupa ülkelerine kurye taşımacılığı hizmetini ‘Yük Taksi’ uygulması ile başlattı. Uygulama ile işletmelerin Avrupa’nın herhangi bir şehrine en geç 72 saat içerisinde ürün gönderebilmesi hedefleniyor. Yükler, minivan ve mikrovan araçlarla 100 kilogramdan bin 300 tona kadar ekspres şekilde kapıdan kapıya teslim ediliyor.
26.06.2024Ekonomi
HepsiJET 21 elektrikli araçla kargo dağıtımına başladı
HepsiJET 21 elektrikli araçla kargo dağıtımına başladıHepsiJET, ‘Musoshi’ adlı yüzde 100 yerli üretim olan 21 elektrikli aracı ile Türkiye’nin belirli bölgelerinde kargo dağıtımına başladığını duyurdu. Elektrikli araçları, bayram dönemiyle birlikte yazlık bölgeler dahil olmak üzere pilot bölgelerde faaliyete geçiren şirket, 2024 yılının sonuna kadar 50 elektrikli araca ulaşmayı hedefliyor.
25.06.2024Ekonomi
Emekli olan Diyarbakır Valisi Su'nun 'veda' mesajına DTSO'dan 'Helal etmiyoruz' cevabı
Emekli olan Diyarbakır Valisi Su'nun 'veda' mesajına DTSO'dan 'Helal etmiyoruz' cevabıDiyarbakır'da 18 Mayıs 2022’de göreve başlayan Vali Ali İhsan Su, yaş haddinden emekli olup 'veda' mesajı paylaştı. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası da (DTSO) Vali Su'nun mesajına karşılık 'Sayın Vali hakkımızı helal etmiyoruz' başlıklı bir mesaj yayınladı.
25.06.2024Gündem
Sarıoğlan fayının varlığı ortaya çıkarıldı
Sarıoğlan fayının varlığı ortaya çıkarıldıKayseri'nin Sarıoğlan ilçesi Tatılı mevkisinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye'nin diri faylarının paleosismolojisi çalışmasında bölgede yer radarı ve dron ile kapsamlı jeofizik çalışması yapan ekip, kazı çalışmaları neticesinde bölgede fayın varlığını ortaya koydu.
24.06.2024Video
AFAD’dan afetlerde hayat kurtaracak öğretmenlere eğitim
AFAD’dan afetlerde hayat kurtaracak öğretmenlere eğitimAfet ve acil durumlarda AFAD ekipleri ile koordineli çalışacak ve tamamı öğretmenlerden oluşan Arama ve Kurtarma Birimi (AKUB) ekipleri, Erzurum'da bunaltan sıcaklara rağmen eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.
20.06.2024Video
Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 2 binin üzerinde şantiyemiz var
Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 2 binin üzerinde şantiyemiz varÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Büyük bir devlet ve milletiz. Herkes kendi içinde bulunduğu toplumla, milletle iftihar edebilir. Devletiyle gurur duyabilir. Dünyanın en büyük şantiyesi şimdi deprem bölgesinde. İşler başlarken saydırmıştım, 1240 yerde şantiye vardı. Dün akşam arkadaşlardan bir daha rapor aldım. 2 binin üzerinde şantiyemiz var" dedi.
15.06.2024Gündem
'İnsani Yardım Tatbikatı-2024'te, olası İstanbul depremi sonrasındaki faaliyetler canlandırıldı
'İnsani Yardım Tatbikatı-2024'te, olası İstanbul depremi sonrasındaki faaliyetler canlandırıldıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İnsani Yardım Tugayı Doğal Afetler Arama Kurtarma (DAK) Taburu ve ilgili kamu kurumları, İstanbul'da meydana gelebilecek 7.1 büyüklüğündeki bir depremde yapılacak arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarını 'İnsani Yardım Tatbikatı-2024'te canlandırdı.
14.06.2024Video
İndirimli kargo taşımacılığı anlaşması yenilendi
İndirimli kargo taşımacılığı anlaşması yenilendiTürk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile daha önce yapmış olduğu indirimli kargo taşımacılığı anlaşmasını yeniledi.
13.06.2024Ekonomi
‘CarrefourSA Bayilik Buluşmaları’ başladı
‘CarrefourSA Bayilik Buluşmaları’ başladıSabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, bayilik buluşmalarıyla farklı illerdeki küçük esnaf ve girişimcilerle bir araya geliyor. Bayilik Buluşmaları ziyaretinin ilkini Adana ve çevre illerinde başlattıklarını ve yıl boyunca bu ziyaretlerin devam edeceğini söyleyen CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi Bulut Batum, “Adana’daki potansiyel bayilerimizle bölgede yerel istihdama ve ekonomiye katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi. Küçük ve orta ölçekli esnafla girişimcilere, CarrefourSA güvencesiyle ticaret yapma imkânı sunduğu bayilik sisteminde 425 bayiye ulaşan CarrefourSA, Türkiye’nin dört bir yanında esnaf ve girişimcilerle büyümek için Bayilik Buluşmaları’na başladı. Bayilik Buluşmaları’nın ilk ayağı ise Adana ve çevre illerden katılımla gerçekleşti. Adana M1 CarrefourSA Hiper Lezzet Arası’nda gerçekleşen buluşmada CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi Bulut Batum, potansiyel bayi ve girişimcilerle bir araya gelerek CarrefourSA’nın bayilik sisteminden ve yatırımlarından bahsetti.
12.06.2024Ekonomi
Bakan Güler, Malezyalı mevkidaşı ile bir araya geldi
Bakan Güler, Malezyalı mevkidaşı ile bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resmi davetlisi olarak Ankara'ya gelen Malezya Savunma Bakanı Mohamed Khaled Nordin Hasan ile bir araya geldi.
11.06.2024Gündem
Şırnak ve Hakkari’yi ziyaret eden İSO Başkanı Bahçıvan: Doğal kaynakların değerinin çok daha artacağını düşünüyorum
Şırnak ve Hakkari’yi ziyaret eden İSO Başkanı Bahçıvan: Doğal kaynakların değerinin çok daha artacağını düşünüyorumİstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti resmi temaslarda bulunmak üzere Şırnak ve Hakkari’ye ziyarette bulundu. Bölgede ticaret ve sanayi odalarıyla ortak toplantılar gerçekleştiren heyet, Gabar petrol kuyularında da incelemeler yaptı. Ziyaretleri sonrası bölge hakkında genel bir değerlendirme yapan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Eskiden bu bölgeler akla geldiği zaman bir tehdit algısı vardı, artık bu bir fırsat algısına doğru dönüşme noktasında ama tabii fırsatları ayakta tutmak için de çalışmak lazım. Bölgedeki doğal kaynakların değerinin çok daha artacağını düşünüyorum. Eskiden ne işe yaradığı noktasında fazla düşünmediğimiz rüzgar ve güneş görüyoruz ki artık insanlığın önümüzdeki yıllarda en önemli hammaddeleri olacak. Suyun giderek azaldığı bir dünyada coğrafyanın en bol suyu olan yerdeyiz. Bunu tarıma ve farklı alanlara dönüştürmek büyük bir imkan” dedi.
10.06.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

lojistikrosatomTBMMsanayiçin

Lojistik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.